|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 15:58:47   
Nensi*
Prvi dan kad mi istekne bolovanje moze da mi da otkaz,i to ce i da uradi...
Ja nisam mislila da izgladnjujem svoje dete,ali da je sve na ovom nalazu sto mi je dr napisala tacno,nije...Ali nisam ni prva ni poslednja koja laze komisiju.
Za problem koji Vuk ima se ne produzava bolovanje.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:00:48   
Verus
Pa kako onda znas da ce ti produziti?  Zar on ne treba da ti da mesec dana unapred fore ili sta vec kad se vratis da pokusas da nadjes nesto drugo? 

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:03:07   
Ana RR
Verka, u nekom savršenom svetu, da, ali u Srbiji dobiješ nogu čim im više ne trebaš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:07:57   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni je ovo kriminal!  Znaci LAZU da su im deca bolesna pa hajde da ih naprave malaksalim da izgledaju bolesno???? Jbt i on da se cudite na temi problemi u Srbiji-pa 80% nacije ispada neradnici!  Dobiju godinu dana bolovanja i onda bi jos da deru drzavu i lazu!!  Sve lencuga do lencuge. LJutite se koliko hocete.


Prva stvar-nikada ne bih izgadnjivala dete,pa makar morala ici kopati kukuruze da nesto zaradim.A druga-rado bih zavrnula ovu drzavu.Naime,ja ne dobijam porodiljsko od poslodavca nego direktno od drzave.Evo dete mi ima osam meseci i jos ni dinara nisam videla na racunu.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:09:23   
Verus
To je svuda tako Ana..ljudi su potrosna roba.  Ovde dobijes 2 nedelje "upozorenja" da ces dobiti otkaz i to je sve. 

I dalje mislim da nam je zemlja u stanju u kakvom jeste, zato sto svako razmislja na takav nacin... a opet, sistem dozvoljava takve stvari.  I dok tome ne stane na kraj nece biti bolje. Nikome.  Ali ljudi ne razmisljaju tako, nego samo razmisljaju kako im je tesko, a ne zasto i gde to sve pocinje....ali i to je druga tema...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:11:23   
Ana RR
Slažem se sa tobom, dokle god ćutimo i trpimo tako će nam biti.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:11:52   
Verus
Znala sam da se niko nece slagati sa mojim misljenjem-zato sam i rekla da se ne ljutite...

magnetic: u drugoj zemlji bi dobila 12 nedelja NEplacenog da budes sa svojom bebom.  Ja bih prihvatila i godinu dana neplacenog.  Ali je to godinu dana.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:12:50   
Verus
Upravo to.  Nekad pomislim da su ljudi kao stoka. Sve sto nam se desava prihvatimo kao "normalno".  To me bas ljuti i rastuzuje....Previse je komplikovano to kod nas i previse ima problema i zapetljancija...


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Slažem se sa tobom, dokle god ćutimo i trpimo tako će nam biti.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:17:36   
Maya21
ja sam posle porodiljskog dobila otkaz, kao tehnoloski visak, uz CAK 15 000 otpremnine... precutna politika moje bivse firme je da mame sa decom u njoj ne rade... od 50ak zaposlenih nema niti jedne majke, osim direktorice koja je sad baba... svaka zena koja je zatrudnela je dobila odrzavanje trudnoce i porodiljsko bolovanje, ali isto tako i otkaz kad se vrati... verujem da bi poslodavci morali da prihvate produzetak bolovanja, ali to je samo odlaganje neminovnog... eto taj moj posao je bio dobro placen, radno vreme odlicno, plate uvek na vreme, ja sam svesno usla trudnocu i nijednom se nisam pokajala sto sam izabrala dete i pored sto sam sama sebi potpisala otkaz u trenutku kada sam zatrudnela ( a zatrudnela sam jako tesko drugi put, posle vise od 2 godine stalnog pokusavanja ) a na produzetak bolovanja jednostavno nisam ni mislila, jer ni to ne moze u nedogled, a tih mesec dva meni nista ne znaci...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:17:41   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pa kako onda znas da ce ti produziti?  Zar on ne treba da ti da mesec dana unapred fore ili sta vec kad se vratis da pokusas da nadjes nesto drugo? 


Pa ne znam da li cu uspeti da produzim,preko veze sam dobila nalaz od fizijatra,i pokusacu sa tim,jer kao sto sam napisala za problem koji vuk stvarno ima se ne daje bolovanje...

A i rekao mi je mesec dana ranije da ce mi dati otkaz cim mi istekne bolovanje...

< Poruku je uredio Nensi RR -- 12.4.2011 16:18:22 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:20:15   
Maya21
Nensi tebi je bar rekao da ces dobiti otkaz, meni su preko telefona rekli da sledeci dan ne dolazim na posao, iako su prethodnog dana bili u NS, firma je inace iz BG, i nisu mi licno rekli... ali to je vec druga prica...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:21:54   
Verus
Vidis Maya moja to je isto jos jedan veliki problem: diskrimnacija, koja je takodje protiv zakona, a posto je zakon kod nas relativan pojam, ode i ta mast u propast.  Niko ne sme da te pita dal imas dece, planiras li itd....A opet, ne sme da da otkaz na osnovu toga da imas dete...E sad, to tako funkcionise na zapadu, a iz istih razloga majke imaju puno manje povlastica i tretiraju se kao jednake svim drugima...Znaci, nema ono da kasnis jer si dojila, da moras da izadjes ranije zbog ne znam ni ja cega....

Kod mene dozvoljavaju da ides da pumpas mleko 3x na dan po 15 minuta samo zato sto majke koje doje imaju decu koja su manje bolesna (po statistikama) i zato ce takve majke da manje uzimaju dan bolovanja...SVe samo iz koristi za firmu=sto je i za ocekivati...

Shvatila sam da ne valja kako god da okrenes...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:22:18   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Maya21

ja sam posle porodiljskog dobila otkaz, kao tehnoloski visak, uz CAK 15 000 otpremnine... precutna politika moje bivse firme je da mame sa decom u njoj ne rade... od 50ak zaposlenih nema niti jedne majke, osim direktorice koja je sad baba... svaka zena koja je zatrudnela je dobila odrzavanje trudnoce i porodiljsko bolovanje, ali isto tako i otkaz kad se vrati... verujem da bi poslodavci morali da prihvate produzetak bolovanja, ali to je samo odlaganje neminovnog... eto taj moj posao je bio dobro placen, radno vreme odlicno, plate uvek na vreme, ja sam svesno usla trudnocu i nijednom se nisam pokajala sto sam izabrala dete i pored sto sam sama sebi potpisala otkaz u trenutku kada sam zatrudnela ( a zatrudnela sam jako tesko drugi put, posle vise od 2 godine stalnog pokusavanja ) a na produzetak bolovanja jednostavno nisam ni mislila, jer ni to ne moze u nedogled, a tih mesec dva meni nista ne znaci...


Meni svaki mesec znaci jer jako lose stojimo finansijski,pa nam je svaki dinar bitan...
A i pitanje je ko ce posle da me zaposli kad cuju da imam malo dete...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:30:07   
Verus
Ti im reci da zakonski nemaju prava da te pitaju imas li dete.  To je idiotizam! Hoce da imamo decu, a nece da zaposle?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:33:22   
Maya21
razumem ja tebe potpuno user posted image napisala sam da mi ne znaci u smislu da znam a eto i pokazalo se kao tacno da normalan posao ne mogu naci... a da bi posle tih 2 meseca ili 3, svakako opet dobila otkaz... prosla je skoro godina od tog otkaza ja normalan posao nisam nasla, ni nama ne cvetaju ruze ali se snalazimo... pocela sam da radim i posle mesec i po mi nije isplacena ni polovina obecane mesecne plate... no... to je za ISTESANJE NEGATIVNE ENERGIJE user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:34:30   
Maya21
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ti im reci da zakonski nemaju prava da te pitaju imas li dete.  To je idiotizam! Hoce da imamo decu, a nece da zaposle?

verka mene su u kineskoj prodavnici pitali da li imam dece, i kad su culi da imam dvoje nisu hteli da me zaposle ( za 13 000din platu ) a ona kineskinja, toboz vlasnica stomak do zuba!!user posted image user posted image

< Poruku je uredio Maya21 -- 12.4.2011 16:35:02 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:36:25   
Verus
joj maja moja strasno!!!  ebem im m kinesku!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 16:53:38   
mati
Naravno da ni ja ne zelim da izgladnjujem svoje dete niti ga maltretiram zarad toga. Ali nama je dijagnoza da je previse vezan za mene sto i jeste tako. Pa on se stidi i od baba i deda rodjenih. E sad rekla sam da je mozda bolje da ne odspava do 11 kao i inace, zato sto mu mozda bas tad dune da siri ruke i krene ka komisiji, sto inace nikad ne radi sa nepoznatima, pa posle ce stvarno ispasti da lazemo, i mi i covek koji ga je vodio, njihov kolega.
I da, mene u  trecem mesecu niko nije pitao kada sam isla na (deo sam morala da izbrisem zbog nekih pravila ali rado cu objasniti debele razloge) ni sto sam se mrzla po snegu i ledu do sestog i time rizikovala svoju trudnocu, pa zbog toga i ne zalim da li  cu ispasti neradnik ili ne... Odradila sam i vise dok je jos bio u stomaku. 

< Poruku je uredio mati -- 12.4.2011 17:02:11 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:00:45   
Nensi*
Jel se kopije koje se nose overavaju?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:03:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni je ovo kriminal!  Znaci LAZU da su im deca bolesna pa hajde da ih naprave malaksalim da izgledaju bolesno???? Jbt i on da se cudite na temi problemi u Srbiji-pa 80% nacije ispada neradnici!  Dobiju godinu dana bolovanja i onda bi jos da deru drzavu i lazu!!  Sve lencuga do lencuge. LJutite se koliko hocete.
IZVORNA PORUKA: zoća

i pre 15 godina a i sada pouzdano znam iz ličnog iskustva ,a i iz iskustva meni bliskih ljudi da se deca obavezno vode na komisiju ,pa na osnovu njih se i otvara bolovanje.Moja komisija je na opštini Savski Venac
IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.



\Izvini Verus, ali nemoj da mlatis. Evo npr ja, vanja je savrsen osim sto ima GER i averziju prema jelu. Komisija ne priznaje papire od gastroenterologa vec samo od fizijatra, i moguce je da ce me vratiti na posao. Vanja nije spreman za vrtic, a svakako ga u drzavni ne bi ni primili jer nema mesta, a i ne primaju mladje od godinu dana. Tvrdim da niko osim mene ne moze da ga nahrani i sta sad?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:22:00   
mala83
a jel ste probale da nabacite jos oko mesec ipo dana na odmor? moja koleginica je uspela da spoji 20 radnih dana od proslog i 20 radnih dana od novog odmora i kad je to isteklo otvorila je ponovo bolovanje, doduse trudnicko jer je ostala ponovo trudna i evo 3ipo godine je vec na bolovanju.

_____________________________

Estoy mujer con un plan!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:32:00   
Nensi*
Meni je odmor neplacen,tako da ja to ne mogu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu mala83)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:34:09   
Ana RR
Nensi, baš si se usrećila sa firmom user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:38:45   
Nensi*
A bio je divan gazda kad sam se zaposlila,nisam ni sumnjala da je ovakva azdaja...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:39:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Prvi dan kad mi istekne bolovanje moze da mi da otkaz,i to ce i da uradi...
Ja nisam mislila da izgladnjujem svoje dete,ali da je sve na ovom nalazu sto mi je dr napisala tacno,nije...Ali nisam ni prva ni poslednja koja laze komisiju.
Za problem koji Vuk ima se ne produzava bolovanje.


user posted image user posted image user posted image

UŽAS!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here