|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:45:10   
minavb
Neno a da zatrudnisuser posted image ? Salim se naravno. Ja se nadam da ce ti produziti ali ti odmah pocni da trazis posao za svaki slucaj.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 18:54:01   
Nensi*
Posao za sad necu traziti dok ne vidim sta cu sa Vukom (nema ko da ga cuva),a i s obzirom da mi je gazda kasnio sa uplatom 6 meseci,pokrivena sam sa platom do septembra,a ako uspem da produzim bicu jos pokrivena,taman da Vuk jos malo poraste...A mozda i uspem gazdu da nagovorim da mi da otkaz kao tehnoloskom visku pa cu jos i sa biroa da primam pare,ali o tom potom..

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:16:41   
Verus
mina tvoje dete ima ocigledan problem, isto kao i deca sa alergijom na mleko: gde vaspitacica sa 30 dece bi omanula, dala mleko i sta? Anafilakticki sok..

Zao mi je sto mislis da "maltim", ali mi se povracalo od toga sto si napisala da zene rade da zae** drzavu.  Sorry, necu reci nekome da se slazem sa necim ako ne mislim da je tako.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:35:13   
minavb
Da, ima problem koji nije dovoljan za produzen je. Shvatas li da im se fucka za preporuke od gastroenterologa?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:44:30   
Verus
Ali TI znas da on uisitnu nije spreman to je poenta...ja pricam o ljudima cije su bebe spremne, i nemaju razloga da ne idu da rade, a nece...ne znam jel me kapirate ovde?

A fucka se nijma jos za puno toga... to vidim po vasim pisanjima....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:52:07   
minavb
Nemam ja nista od toga sto ja znam. Moram da ga izmorim i izgladnim za komisiju inace sam pukla.
ZNas, ovde su neme stvari malo cude. Nema dovoljno vrtica, a u jaslice primaju samo posle navrsenih 12 meseci (tek skoro su otvorili par grupa i za mladju decu). E sad, porodiljsko ti istice pre nego sto dete napuni godinu, u vrticima nema mesta a i da ima, ne bi ga primili posto novo godiste uglavnom krece od septembra. Da uzmes dadilju, kosta izmedju 26000 i 40000 dinara, a nekom eje to cela plata, i preko plate. Suludo, zar ne? Normalno je da se mame trude da produze bolovanje, i treba!

No dobro, sve ovo mamama nikako ne koristi i ne treba da se pise u ovoj temi. Ovo je mozda vise za temu problemi u Srbiji, ovde pisemo kako produziti bolovanje, a ne sta neko misli o onome ko se trudi da produzi negu deteta.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:56:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

IZVORNA PORUKA: minavb

. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava.





Strasno!


Kako neko ima srca da svesno IZGLADNJUJE dete ? Pa nek je 100 komisija i 100 muka na mojim leđima , nema te šanse da bi svesno dete morila glađu . Neke stvari se stvarno ne rade , pa ne znam po koju cenu . user posted image

< Poruku je uredio BubaMira -- 12.4.2011 19:57:19 >

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 19:58:43   
minavb
Eto ja sam svesno izgladnjivla Vanju kad je isao da snima zeludac. Strasno, jel da?

Kao sto rekoh, nemojte da komentarisete ono sto nema veze sa temom. AKo imate info koja moze pomoci, napisite. Za sve ostalo imate temu za istreanje negativne energije. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:00:05   
Verus
 Pa onda treba da bude i tema-ili da se pise ovde, sta mame rade kad im komisija ne odobri produzenje?  Ko im cuva decu?  Nije valjda da napuste posao svi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:01:46   
Anoniman
Mina , jedno je izgladnjivati dete u medicinske svrhe , a drugo da bi se prevario neko (komisija). Ok , živimo gde živimo , pa se ne može bez varanja , ali ne preko dečje grbače . I znam ja i sama gde je negativna energija , nemoj da me dresiraš po forumu .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:02:01   
minavb
Vec su zene pisale-kombinuju godisnje odmore i druge vrste bolovanja da izvuku jos mesec dva, taman do vrtica.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:03:39   
Verus
Uvek ce se naci neko u bilo kojoj temi na forumu gde ce cuti nesto sto mu se ne svidja.  To je jednostavno tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:04:46   
Verus
A zasto to ne moze odmah da se uradi, nego mora da se vara drzava? To je ONO sto ja ne razumem.  Znaci, nece da koriste godisnje odmore, nego ce zeznuti drzavi, pa onda jos i ici na godisnji odmor....Kako god da okrenes, to nije posteno. 

Mislim da puno toga zavisi od odgoja.  Ali ko sto ti rece to je druga temauser posted image
IZVORNA PORUKA: minavb

Vec su zene pisale-kombinuju godisnje odmore i druge vrste bolovanja da izvuku jos mesec dva, taman do vrtica.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:05:30   
minavb
Tacno, ali probajte da hodate u njihovim cipelama. Ili mojim u ovom slucaju. Zar ne bi uradila sve da produzis bolovanje?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:09:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

A zasto to ne moze odmah da se uradi, nego mora da se vara drzava?

Zato sto ako imas zeznutog poslodavca, mozes lako da ostanes bez posla. Svako zasto ima svoje zato. I znas sta? Kad se vec drzava ne brine o deci, mame i treba da je varaju. Inace, u vrticima u Srbiji roditelji moraju da donose hranu za alergicnu decu. Za njihovu ishranu se vrtic ne brine.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:10:31   
Verus
Uvek se trudim da se stavim u poziciju drugih ljudi: i rekoh ti zato, da shvatam tvoju poziciju, bez obzira sto se ja ne slazem sa nacinima..

Ali ja ne mogu rec reci o bilo cemu jer radim od kada mi je dete 6 nedelja staro...kako god da okrenes ja bih volela da sam imala 6 meseci sa mojim detetom a ne godinu dana.  I to sto je imala alergiju na mleko, nije nikoga bilo briga.  Niti to sto dojim, trcim na poslu i pumpam..a ne da se dobije produzenje prodiljskog na osnovu dojenja-to stvarno nema nigde u svetu...E to su te gluposti o kojima ja pricam...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:14:34   
Verus
Ovde se hrana nosi za svu decu: do godinu dana sve mama sama donosi i sprema.  To radim svako vece: rucak, 2 uzine, flasicu mleka.  Sve spakujem u onaj mali kuler i mm nosi sa njom u njeno torbici.  Kasnije dobiju hranu, a znas sta jedu?  Picu, gotova jela iz konzerve, iz mikrotalasne i sl.  Hamburgere.  HOt dogove.  Mislis da cu dati da to jede?  Naravno da ne, nastavicu i onda da pakujem hranu.  To je moj izbor da mi dete ne jede djubre. Kod nas u vrttiicma (koliko cujem) bar dobiju kuvana jela...

A kako mislis da se drzava ne brine o deci?  To ne razumem?


IZVORNA PORUKA: minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

A zasto to ne moze odmah da se uradi, nego mora da se vara drzava?

Zato sto ako imas zeznutog poslodavca, mozes lako da ostanes bez posla. Svako zasto ima svoje zato. I znas sta? Kad se vec drzava ne brine o deci, mame i treba da je varaju. Inace, u vrticima u Srbiji roditelji moraju da donose hranu za alergicnu decu. Za njihovu ishranu se vrtic ne brine.


< Poruku je uredio Verus RR -- 12.4.2011 20:15:09 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 20:24:01   
minavb
Nije bitno, o tome mozemo negde drugde. AJde da ne zatrpavamo korisne informacije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 22:50:22   
Tea2
Sretoh koleginicu-dobila produžetak na post hipotonia.Dva meseca.Rekli joj da se vise ne pojavljuje,vec da se drugacije snađe.Pregledali dete,davali igracke...Komisija na Novom Beogradu.

Zna li neko nekog fizijatra iz Sokobanjske,Tirsove ili Instituta-a da taj fizijatar radi i privatno?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 23:17:27   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

.a ne da se dobije produzenje prodiljskog na osnovu dojenja-to stvarno nema nigde u svetu...E to su te gluposti o kojima ja pricam...


Ovde se ne daje produženje na osnovu dojenja, barem koliko ja znam user posted image
Tea, šta znači ta dijagnoza?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 23:26:57   
Tea2
Tea, šta znači ta dijagnoza?
Stanje posle hipotonie,mlitavo dete,koje sporo napreduje u motorickom razvoju

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 23:27:55   
Nensi*
Sve te dijagnoze su slicne...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 23:40:06   
Snelle
Iskreno da vam kažem, ja ne bih mogla da vodim dete na komisiju sa izmišljenom "bolešću". To bi mi bilo kao da prizivam zlu sudbinu, plus pravim dete zaostalo a ono, hvala Bogu, pravo, zdravo user posted image Opet, da sam "priterana uza zid" ne znam kako bih razmišljala.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 8:50:37   
aster
Ovde je problem, kao uostalom i u svim sferama života u Srbiji, u zakonima. Zakon  ne omogućava mamama čija deca imaju realne probleme, astme, alergije, ger itd. , da dobiju posebnu negu deteta. Zato se koristi izveštaj od fizijatra i mame se snalaza. A da bi se on dobio, beba u jednom momentu mora da ima neki problem. Da ne spominjem da država ne radi ništa za decu koja su alergična na proteine kravljeg mleka i za čiju ishranu je mesečno potrebna nečija cela plata. Šta da rade ljudi čija je plata 20000 din, a za posebnu formulu im treba više od toga. To nadležne NE INTERESUJE!!! A u normalnim zemljama je to regulisano.Ovde se rasipaju pare na sve strane, pa ne moraju da štede na bebama, trudnicama i porodiljama.
Ako sam promašila temu, stavite post gde treba user posted image user posted image


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.4.2011 9:12:36   
minavb
Nisi promasila.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...
Kako carski rez utiče na imunitet novorođe...
Način na koji novorođenčad dolaze na svet može da izmeni jačinu njihovog imunog sistema, kasnije tokom života, ali i rea...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here