|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 1:54:32   
liliana
Ja moje nissam vodila, a pre toga sam zvala telefonom da pitam. I pedijatar i fizijatar su mi rekli da se deca ne vode. 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 1:55:00   
minavb
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Mina,kad tebi istice? I koju su vam dijagnozu napisali?
Nama je napisala neku dijagnozu sa nekim brojem,a ne znam te sifre...Danas smo isli opet samo da nam da izvestaj i htela sam da je pitam za to,a nisam je ni videla..


Nensi MKB


f83 i retardatio motorica su nase dijagnoze.
Vode se deca.  Moja koleginica je prosle godine produzila bolovanje, vodila dete i malu su uzimlali u ruke i proveravali je. Jeca je cini mi se pisala, i njenog Luku su na komisiji uzimali i stavljali da stoji...

< Poruku je uredio minavb -- 12.4.2011 1:58:15 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 1:55:38   
mati
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Jel se vode deca na komisiju?


Nensi, ne vodiš dete. Ideš samo ti sa dokumentacijom.


Gresis, vode se deca  i ne retko, clanovi komisije uzimaju dete da provere kakva mu je motorika, ume li da hoda, stoji... Na osnovu toga donose odluku da li ce, i koliko , produziti bolovanje.

I meni je to isto neurolog rekao. Ali mislim ajde, mozda se kod vas razlikuje. Posebno sada sto su poostrili sve to oko produzenja.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:03:59   
liliana
Mina, u Čačku se deca ne vode. Možda je u Bg drugačije, ali  moja drugarica je produžila 6 meseci (iz BG je) ima blizance i ni jednog nije vodila. To je bilo u novembru.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:07:06   
mati
Mina kad ides na komisiju? Vi ste jedan dan stariji od nas. Mene sad bas hvata frka da nece da mi produze.
Liliana koja dijagnoza je bila te tvoje drugarice?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:09:15   
minavb
Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.

< Poruku je uredio minavb -- 12.4.2011 2:10:27 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:14:13   
liliana
IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.

Pa, kako onda ja nisam vodila svoje dete?
U ostalom, najbolje je pozvati  amo gde komisija zaseda pa pitati.
Mati, ne znam koja je dijagnoza, mogu da je pitam. Znam samo da su imali neke nalaze iz Tiršove i iz Sokobanjske.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:14:14   
mati
Jer ti to neko odredio kad predajes? Procitala sam negde da malo kasne sa odgovorom. Jao ja imam toliko pitanja a nema nikoga ko je vec bio na komisiji. Zato sam ja i rekla da je bolje kad dete ne odspava pa na komisiju. Vise nisam pametna.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:23:06   
minavb
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.

Pa, kako onda ja nisam vodila svoje dete?
U ostalom, najbolje je pozvati  amo gde komisija zaseda pa pitati.
Mati, ne znam koja je dijagnoza, mogu da je pitam. Znam samo da su imali neke nalaze iz Tiršove i iz Sokobanjske.


A zar je bitno kako ti nisi vodila dete. Nensi pita vodi li se dete, ja joj odgovaram ono sto znam. Znam da su vodile zene u Nisu, Beogradu, Novom Sadu i Gornjem Milanovcu. Molim mame sa rr koje su produzavale bolovanje da napisu svoja iskustva da bi olaksali drugim mamama.

Mati, nije mi niko odredio. Papiri se predaju dve nedelje pred povratak na posao, a fizijatar mi je rekao da dodjem na jos jedan pregled 03. maja i ja sam resila da tog dana iskopiram i predam nalaz.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 2:27:58   
liliana
Mina, zašto se vređaš? Ne vidim razlog tome. Ja samo demantujem to da se svugde, u svakom gradu deca vode. Ponavaljam da se u Čačku ne vode. A, usput da ti kažem da drugostepena komisija (koja i odlučuje o produženju bilo koje vrste bolovanja dužeg od mesec dana) ne postoji u Gornjem Milanovcu, pa tamo majke ne mogu , čak ni da hoče, da vode decu!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 3:04:53   
vukosava
e da je meni godina dana porodiljskog sta bi dala....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 6:26:31   
minavb
IZVORNA PORUKA: liliana

Mina, zašto se vređaš? Ne vidim razlog tome. Ja samo demantujem to da se svugde, u svakom gradu deca vode. Ponavaljam da se u Čačku ne vode. A, usput da ti kažem da drugostepena komisija (koja i odlučuje o produženju bilo koje vrste bolovanja dužeg od mesec dana) ne postoji u Gornjem Milanovcu, pa tamo majke ne mogu , čak ni da hoče, da vode decu!

Aman zeno sto si bandoglava? Nena lepo pita jel se vode deca i ja lepo kazem da se vode. TI zapela-ti nisi vodila i nisi vodila. Pa sta sto ti nisi, nemoj bre zenu da zbunjujes. Dakle lepo sam procitala iskustva drugih zena, moje dve prijateljice su u proteklih godinu dana produzile bolovanje, i vodile su decu. Jedna isla na komisiju u Zemun, jedna na Savski Venac. Vode se deca i sta nas briga kako je u Cacku kad mi nasu moramop da vodimo?!?! I za zanu iz Milanovca sam lepo procitala. I bas me briga da li je vodila dete na komisiju u Milanovac ili negde drugde, znam da je vodila dete i da je iz Milanovca.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:35:04   
aster
U Beogradu se deca vode na komisiju. Mi smo bili pre dvadesetak dana. Što se tiče čekanja na odgovor, tj. na rešenje (kad već prođete komisiju), već sam pisala na ovoj temi, znaju baš da kasne. Možda nekog pozovu i posle 10 dana, ali mene su tek posle dvadeset. KOd nas je to išlo ovako: predali smo sve papire 6-7 marta, pozvali nas iz uprave posle više od 2 nedelje, bili na komisiji dan pre nego što će da mi istekne porodiljsko, i pozvali me da dođem po rešenje tek posle 20 dana. Sad treba to da preuzmemo i da idemo kod pedijatra, pa tek onda u firmu.
Toliko o ažurnosti naše administracije, ali to nije ništa novo!!



_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:37:13   
minavb
Hm, onda bi ja mozda morala i ranije da predam papire ali 3. idem kod fizijatra.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:41:05   
Nensi*
Znaci i ja moram ranije da predam...Meni 15 dana pre isteka pada na drugi dan uskrsa,ja cu odneti pre uskrsa,pa ako me vrate pitacu kad da donesem...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:41:49   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Hm, onda bi ja mozda morala i ranije da predam papire ali 3. idem kod fizijatra.user posted image


Mina,ti vidi ako mozes da pomeris taj odlazak kod fizijatra...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:45:02   
minavb
Evo danas idem pa cu pitati. Malop mi truba da ga pitam posto on misli da je bas to super datum zbog komisije a covek mi stvarno cini uslugu.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:45:53   
zoća
i pre 15 godina a i sada pouzdano znam iz ličnog iskustva ,a i iz iskustva meni bliskih ljudi da se deca obavezno vode na komisiju ,pa na osnovu njih se i otvara bolovanje.Moja komisija je na opštini Savski Venac
IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 9:46:58   
aster
Samo da dodam, meni su na komisiji tražili i fotokopiju bebine otpusne liste iz bolnice. Ja to nisam imala, pa smo morali naknadno da nosimo. Koliko sam se informisala, neke mame zaista pozovu u tih 10 dana, ali mnoge i ne pozovu.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 12:18:53   
minavb
Drugari, ima li nekoga da ide kod neuropsihijatra, i gde?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 12:33:59   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Drugari, ima li nekoga da ide kod neuropsihijatra, i gde?


Ja ne znam stvarno. Mi smo bili u Sokobanjskoj kod psihologa,ali mi nije dala nikakav izvestaj user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 15:01:50   
Verus
Meni je ovo kriminal!  Znaci LAZU da su im deca bolesna pa hajde da ih naprave malaksalim da izgledaju bolesno???? Jbt i on da se cudite na temi problemi u Srbiji-pa 80% nacije ispada neradnici!  Dobiju godinu dana bolovanja i onda bi jos da deru drzavu i lazu!!  Sve lencuga do lencuge. LJutite se koliko hocete.
IZVORNA PORUKA: zoća

i pre 15 godina a i sada pouzdano znam iz ličnog iskustva ,a i iz iskustva meni bliskih ljudi da se deca obavezno vode na komisiju ,pa na osnovu njih se i otvara bolovanje.Moja komisija je na opštini Savski Venac
IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.



(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 15:27:10   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni je ovo kriminal!  Znaci LAZU da su im deca bolesna pa hajde da ih naprave malaksalim da izgledaju bolesno???? Jbt i on da se cudite na temi problemi u Srbiji-pa 80% nacije ispada neradnici!  Dobiju godinu dana bolovanja i onda bi jos da deru drzavu i lazu!!  Sve lencuga do lencuge. LJutite se koliko hocete.
IZVORNA PORUKA: zoća

i pre 15 godina a i sada pouzdano znam iz ličnog iskustva ,a i iz iskustva meni bliskih ljudi da se deca obavezno vode na komisiju ,pa na osnovu njih se i otvara bolovanje.Moja komisija je na opštini Savski Venac
IZVORNA PORUKA: minavb

Vode se deca u Beogradu. Uvek se vodila, vode se i sada. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava. Jos dok sam bila trudna, nasla sam temu na drugom forumu bas o prodzenju, i sve su vodile decu, i ne samo u Beogradu.

Ja 03.05. predajem papire a 18.05. bi trebalo da pocnem da radim.





Verus,nemoj da si takva,meni sledi otkaz kad mi istekne bolovanje,to mi je poslodavac otvoreno rekao,i ja moram da produzim bolovanje,jer kad je on takav skot,pa mogu da budem i ja. I ja nisam lencuga,radim od svoje 17 godine neprekidno,i ako ikako budem mogla da produzim,to cu i da uradim,svidelo se to nekome ili ne,i meni se ne svidja sto cu dobiti otkaz pa me niko nista nije pitao,a zna se koliko se u Srbiji tesko nalaze normalni uslovi za rad i necu da me neko pravi budalom!

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 15:41:19   
marija32
IZVORNA PORUKA: minavb

. Zato se mame medjusobno i savetuju da decu dobro izmore i izgladne pre komisije, da budu malaksala i kenjkava.





Strasno!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.4.2011 15:46:48   
Verus
Nensi, nisam pisala o zenama cija deca imaju problem, ove ili one prirode-nego o ovim sto ce da IZGLADNE I IZMALTRETIRAJU spostveno dete zarad par meseci bolovanja??  Meni je to najozbiljnije strasno..

A dali on uopste ima zakonsku osnovu da te tako otpusti?  Zar ne mora svakako da ti plati nadoknadu!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here