|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.4.2015 2:32:10   
Ana RR
Tajčice, najkasnije 2 nedelje pre isteka bolovanja, tako je barem bilo 2012. kada sam ja predavala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 2:30:26   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Snelle

Planiram da produžim porodiljsko jer mi je dete alergično na kravlje mleko. Od koga tražim uput za komisiju? Od lekara opšte prakse, od pedijatra ili od gastroenterologa koji je utvrdio alergiju?


Zar treba uput za komisiju? Meni naša pedijatrica nije dala, iako zna da produžavam .. Rekla je da predajem samo zahtev za produženje i dokumentacije iz Tiršove, Sokobanjske .. Jel treba uput ili ne?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 2:30:53   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Tajčica

IZVORNA PORUKA: mama krava


Mi smo na NBG uspeli da sa 10,5 meseci dobijemo 1 mesec, kao do rodjendana... ali posle smo još 2 meseca dobili zbog opotvrdjene dijagnoze astme, jer ne verujem da bi dobili na osnovu nalaza fizijatra...



Mama, ajde mi malo pojasnite, kako sa 10,5 meseci ste išli, zar se tako rano ide na komisiju?
Mi sada imamo 9.5 meseci, bolovanje mi traje do 30.5. Kada trebam da predam zahtev u 27.marta? Detetov pedijatar kaže već ove nedelje, a jedna druga pedijatrica mi reče tek 20-ak dana pre isteka bolovanja. Ne bih da zakasnim pomagajte ...
I znači, ja u 27.marta predam zahtev i priložim kopije dokumentacije, jel tako? I kada da očekujem da će nas pozvati? Oko prvog maja, za praznike, tj tamo do 10.5. ćemo biti na putu, pa da znam kada bih mogla da očekujem taj poziv. Da li taj poziv stigne dosta ranije, i kako stiže, da li poštom ili jave telefonom? Ako stiže poštom, plašim se da ne stigne baš dok smo na putu, mada biće naši u stanu, ali opet ... da budem spremna na raniji povratak sa puta. Ili mi odmah prilikom predaje u 27. marta daju datum?




Mame, pomagajteee ...

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 2:31:55   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Tajčice, najkasnije 2 nedelje pre isteka bolovanja, tako je barem bilo 2012. kada sam ja predavala.


Anči, nisam sigurna da li se nešto menjalo, hvala ti u svakom slučaju!
Čekam da se jave i mamme koje su skoro produžavale ..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 4:53:36   
Ana RR
Što se uputa tiče, stvarno se ne sećam da li je trebalo. Trebalo bi pedijatar da zna, najbolje da pitaš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 14:53:18   
daca77
A koja je komisija nadlezna-prema sedistu poslodavca ili prema prebivalistu majke?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 17:29:21   
wivern
Sedistu poslodavca

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 21:17:58   
Mariya
Ja na komisiju idem po mestu prebivalistauser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 22:16:12   
mama krava
Na komisiju se ide po mestu sedista firme osim u ponekim slucajevima...

Najbolje ni bilo da se dokumentacija i zajtev za produzenje predaju mesec dana pre isteka porodiljskog. Ne treba uput. Oni omaju obavezu da vas pozovu telefonom, da dodjete na komisiju u roku od 3 nedelje. Na NBG komisija zaseda svake nedelge samo cetvrtkom.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.4.2015 22:52:29   
degu
jel se moze na osnovu alergije ista produziti, bar onih 15 dana za negu deteta? Volela bih da bar rodjendan proslavimo u miru. Jel tih 15 dana trazim od pedijatra i kad,po isteku porodiljskog ili ranije?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.4.2015 9:09:30   
daca77
Mama krava, a kome se se predaje taj zahtev za produzenje? Direktno komisiji ili nekom dr.?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.4.2015 12:31:55   
mama krava
Daco, predaješ u socijalnom.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.4.2015 13:07:24   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: mama krava

Daco, predaješ u socijalnom.

Kod nas se predaje u opstini,ne u socijlnouser posted image user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.4.2015 13:53:10   
mama krava
Pa ne znam onda! Pitajte u DZ oni bi trebalo da znaju!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 0:51:12   
Katarina7
Drage mame,

Porodiljsko mi istice 12.06. Citala sam razne forume, i totalno sam zbunjena. user posted image
Sediste firme mi je u Novom Sadu, a radim u poslovnici na Novom Beogradu. Znaci idem na komisiju na NBG?

Koji je uopste prvi korak za prikupljanje potrebne dokumentacije? Da li je potrebno da mi pedijatar da uput za nekog specijalistu ili ...?
Kakva su vasa iskustva, kod kog specijaliste i u koju ustanovu da odem, s obzirom da je sa bebcem generalno, sve ok, ali imam veliki problem, jer nemam kome da ga ostavim, a radim od 9 do 17 (uglavnom to bude 18, 19h).
Jaslice, takodje, nisu opcija.

Moram nekako da pokusam da produzim bolovanje do septembra. MORAM

Molim vas za pomoc, jer nemam apsolutno nikakvo iskustvo sa ovim, iako mi je drugo dete user posted image . Provalila sam da procedure dugo traju, a vreme mi polako istice ..

Hvala puno

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 1:31:02   
dunja RR
Katarina, pokušaj da dobiješ uput za Sokobanjsku (ali što pre zakaži, i najbolje je da bar dva puta odeš na kontrole tamo, pre komisije) jer najčešće produžavaju na osnovu izveštaja fizijatra.
Prvi korak ti je svakako uput od pedijatra, pitaj i nju za savet i objasni svoju situaciju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Katarina7)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 1:33:54   
Tajčica
Evo i mene, ovako, imamo izveštaj iz Sokobanjske, pa me sada zanima, obzirom da bolovanje ističe krajem maja, predala bih sve papire sledeće nedelje u 27.marta, da li je to OK, tj da li nije rano/kasno? Ako predam sledeće nedelje, kada da očekujem da će me pozvati na komisiju? Biću na nekom putu početkom maja pa čisto da znam, da ne pozovu baš tada ..pls ako neko zna, hvala unapred.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 11:16:44   
mama krava
Nije ni rano ni kasno, nego taman... Zovu te bukvalno 2-3 dana pre komisije na mobilni telefon.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 11:30:52   
Tajčica
MK, hvala ti puno!
A ako predam sledeće nedelje recimo 28.4., kada bi možda mogla da očekujem da će me pozvati? Do 10.5. sam na putu, pa zato pitam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 11:33:33   
mama krava
Na koju komisiju ides, tj gde?

Mene su na NBG zvali bukvalno dan pre komisije, a to je bilo 2 dana pre isteka porodiljskog!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 11:35:03   
Tajčica
Zvezdara

Aha, znači da očekujem onda krajem maja, super hvala ti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.4.2015 11:51:49   
mama krava
Slušaj, nemoj ti ovo moje da uzimaš kao amin!

Pitaj tamo kad budeš predava!Oni su u obavezi da te pozovu najkasnije u roku od 3 nedelje od datuma predavanja zahteva!


pozz

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
28.4.2015 17:03:06   
Tajčica
Drage, kada budem zakazivala komisiju, da li da iskopiram nalaze od ortopeda, i iz Sokobansjke pa da to predam prilikom zakazivanja ili im nosim samo originale na uvid (prilikom zakazivanja), kako to ide?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.4.2015 2:51:31   
Tajčica
Drage, predajem li papire prilikom zakazivanja ili ne? Kopije? Originale na uvid..? Ili to nosim tek kada me pozovu na komisiju, kako ide to?

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.4.2015 11:07:20   
mama krava
Samo kopije!

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here