|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.6.2015 17:36:06   
daca77
Zanima me sta je bolje-traziti uput za neurologa ili fizijatra?
Ne znam i sta reci tom specijalisti...da li otvoriti dusu i priznati mu ili nesto izmisljati?user posted image
Posto nisam uspela da dodjem do direktor vrtica-ali, ne odustajem, moracu kako znam i umem da pokusam da produzim porod.odsustvo...mislim da imam vise iskustva sa dr.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:25:35   
QueenJ
Da li i kako mogu da produžim porodiljsko bolovanje? Situacija je sledeća: sa bebom je sve ok, meni porodiljskko ističe sada, 28. juna, a ona puni godinu 2. avgusta. Kome da se obratim? Da li sam zakasnila? Imam li ikakve šanse? Ja sam iz valjeva, a poslodavac je u Beogradu (NBG). Ko je upoznat sa mojom situacijom, zna da je poslodavac bbezobrazan i da sam ga tužila zbog neredovnih primanja, tako da me na posao sigurno neće vratiti, ali ja moram da radim, tj. da nađem novi posao. A do septembra (ako nas prime u jaslice) nemam kome da je ostavim. Kada bi mi produžili do rođendana, jedan mesec bih se mogla i snaći, platiti nekoga ili šta već, izgurali bismo nekako.
Nestrpljivo čekam odgovor. Hvala!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:32:33   
mati
Queen ja bi rekla da si zakasnila. Trebalo je bar par meseci ranije da krenes sa skupljanjem dokumentacije ako vec nisi po rodjenju. Sad ti preostaje samo debela veza. Ili probaj, otvori dusu, ako su bar malo ljudi pomoci ce ti.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:34:59   
QueenJ
A, da nisam videla temu ovde, ne bih ni znala da ta mogućnost postoji, ako je dete zdravo... A kome treba da se obratim?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:41:05   
mati
Listaj temu, vidi ko je pisao za Valjevo, obicno nadju nekog iz komisije, ali sad je u sve ukljuceno i socijalno tako da ide i malo teze. Bitna je odluka i lekara i predstavnika iz socijalnog, jer oni daju pare.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:46:12   
QueenJ
Hvala, Mati! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
7.6.2015 23:50:45   
mati
Ma nista, tu smo. Ja sam slabije na forumu od kako radim , ali sta treba pitaj, pa kad vidim...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.6.2015 0:42:25   
QueenJ
Joj, ništa mi nije jasno... Sedište firme je na NBG. što znači da bi mi bila i ta komisija? A vidim da su oni najgori. Moje dete ne puže. Hoda uz moju pomoć, samostalno ne. Ako imam šanse na osnovu toga, morala bih onda odmah da jurim papire, jer mi ističe 28.6.
I još jedno pitanje, druga mogućnost mi je da iskoristim odmor, imam 15 dana, je li tako? Pa bih onda mogla da uzmem bolovanje na sebe 15 dana, pa 15 na dete? Kako? I ko to plaća? Koliko? Na minimalcu sam.
Potpuno sam zbunjena. Hvala RR. Ne ih ni znala da za se ovo postoji mogućnost.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.6.2015 15:35:57   
jeca87
Na komisiju ideš tamo gde ti je firma. Predaješ papire u medicinu rada na nbg od mesec dana pre isteka bolovanja, a oni te pozovu kada da dođeš sa bebom.
Možeš da iskoristiš godišnji i da uzimaš bolovanje na sebe i bebu.
Pokušaj prvo na komisiju, pa onda ovo drugo.
Tako i ja planiram.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.6.2015 16:09:31   
mati
Queeen, i moja firma se vodi pod Bg. Saljes zahtev njima, komisiji u Bg pa ti oni odobre izlazak na komisiju koja je u tvom gradu i to je cista formalnost , odnosno "cinimo uslugu vama porodiljama da ne idete za Beograd". Ja sam imala mnogo velikih problema sa tim komisijama , ali sam se izborila i dobila 3 mes. Mogla sam i jos ali mi je ugovor do ove god.
Idi do socijalnog i raspitaj se... Meni je najvise pomogla osoba koju u zivotu nisam videla do tadm ali je majka koja je imala dosta peripetija i sama pa mi je pomogla i do neba sam joj zahvalna.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
8.6.2015 16:43:12   
mama krava
Firma moje sestre je registrovana na NBG ali ona radi u drugom gradu i išla je na komisiju tamo gde je mesto prebivališta.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.6.2015 23:26:44   
Mariya
Meni žena u siz-u rekla da komisija ide po mestu prebivalista i izabranog lekara.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.6.2015 0:23:17   
Mirkaaa
Pozdrav mame.
Prvi put sam uspela da produzim dva meseca porodiljsko na osnovu izvestaja iz Sokobanjske. Imala sam samo jedan izvestaj. Komisija mi je bila na Savskom vencu i te tri zene u komisiji su bile super. Rekla sam im da imam godisnji koji nisam iskoristila i to ceo... koji ce mi propasti (ali nema veze) ako mi produze porodiljsko...Rekle su mi da mogu da iskoristim cetiri nedelje godisnjeg i da tek nakon toga racunam produzenje koje su mi pisale na osnovu toga sto moja beba nije ni puzala ni hodala tog trenutka iako je imao skoro godinu dana. Kraljice, odusevile su me.
Situacija je sledeca...Zanima me da li je neka od vas imala iskustva da joj prilikom podosenja dokumentacije za produzenje drugog puta ne odobre produzenje jer joj je poslednji izvestaj stariji od mesec dana tipa mesec i tri cetiri dana?
Meni ce to izgleda biti slucaj jer pregled tj. kontrolu mogu da zakazem tek 17.7. a prvo produzenje mi istice 21.8....recimo da me na komisiju pozovu 19.8. ili 20.8. opet ce mi poslednji nalaz iz sokobanjske biti stariji od mesec dana. A tesko cu moci kod drugog dr da zakazem ...oni u Sokobanjskoj su haos sa zakazivanjem kontrolnih pregeda...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 9:49:20   
QueenJ
Imam jedno (glupo) pitanje-Da li treba da uradim još nešto kada obaveštavam poslodavca da posle porodiljskog želim da iskoristim god. odmor osim da mu pošaljem mail?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mirkaaa)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 10:40:35   
cockic
Queen pa otvori bolovanje na dete ides kod njenog pedijatra i tako otvoris,ali mislim da mozes samo dve nedelje.prvo dve nedelje bolovnja na dete pa onda odmor pa bolovanje opet na dete.a sto se tice komisije na nbg je najgora.oni neproduzavaju ni ako dete neprohoda do isteka prodoiljskog.proveravaju reflekse da li koraca bukvalno vuku ga,ma bas su haos.
nama kuma radi u tom dz.koja mi je odmah rekla da tamo veza ne prolazi.njenoj koleginici nisu hteli da produze.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 10:53:31   
mama krava

IZVORNA PORUKA: QueenJ

Imam jedno (glupo) pitanje-Da li treba da uradim još nešto kada obaveštavam poslodavca da posle porodiljskog želim da iskoristim god. odmor osim da mu pošaljem mail?


Pa valjda treba da potpišeš zahtev ili neko rešenje???

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 10:57:17   
QueenJ
A stoka od poslodaca mi već 5 dana ne odgovara na mail, zato pitam... Ovo mi je prvi posao, tako da ništa ne znam oko tako tih administrativnih sitnica.
Srećom, imam koga da pitam. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 11:15:00   
QueenJ
Još jedno pitanje-U zakonu piše da stari odmor treba iskoristiti do 30. juna. Da li to znači da se sa odmora mora vratiti do 30. juna ili da se na odmor mora otići do tada?
Meni se porodiljsko završava 28. juna, pa sam se ponadala da bih možda mogla iskoristiti i stari i novi odmor? Hm? user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 11:23:30   
mama krava
Mora biti započet najkasnije do 30.06!

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 11:28:57   
QueenJ
Jao, MK, hvala ti puno na ovim informacijama, jako si me obradovala! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 11:36:37   
daca77
A sta ste govorile fizijatru, kada ste vodile decu?
Queen, ne bih da te razocaram, ali zakon jasno kaze: cl.73.stav 4.
"Zaposleni koji nije u celini ili delimično iskoristio godišnji odmor u kalendarskoj godini zbog odsutnosti sa rada radi korišćenja porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i posebne nege deteta - ima pravo da taj odmor iskoristi do 30. juna naredne godine."

< Poruku je uredio daca77 -- 18.6.2015 11:41:00 >

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 11:43:15   
mama krava
A to unači da mora biti započet pre 30.06!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 19:58:46   
QueenJ
Uspela sam da stupim u kontakt sa knjigovođom i rekla mi je da joj pošaljem na mail zahtev za odmor, što sam i učinila, i to za 2014. god. Naravno, odgovor sam doila tek nakon pretnje da ću ignorisanje maila smatrati uskraćivanjem odmora, te da i za to postoji zakonska mera...
MK, još jednom ti neizmerno hvala na informacijama!

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 21:16:52   
Mariya
Queen, ti zaključuješ porodiljsko 28.06. a od 29.06. ideš na GO i onda iskoristiš ceo GO iz 2014. (ti znaš koliko imaš, 25-30 radnih dana), a posle toga možeš da koristiš i GO iz 2015, koliko želiš. Ovako možeš biti kući još ihaj, mesec-dva komotnouser posted image
Meni GO iz 2014. propada ceo celat, jer ja počinjem u septembru da radimuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.6.2015 21:59:36   
QueenJ
Da, taman da doguramo do septembra i obdaništa (ako nas posle žalbe upišu)... Kad mi prođe ovaj odmor, planirala sam da iskoristim bolovanje na sebe, pa na dete, pa GO za 2015. Znam da ću ostati bez posla čim se vratim (tužila sam poslodavca zbog neplaćanja porodiljskog), tako da ću ga maksimalno iskoristiti.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here