|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.1.2015 16:59:36   
cockic
htela sam reci od pedijatra,a ne opste prakse user posted image opsta praksa je 65%,kao i ginekolog.koliko znam.mada na gin.nisam skoro otvarala.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.2.2015 12:18:55   
Mala Elena
I da li je neko dobio uput od pedijatra sto dete nije prohodalo ? I za gde ?
Nama je to jedini osnov za produzenje ...
A sto se tice te isplate 65 % , ja inace nisam primala 100% nego 60% tako da meni nece biti ni 65% user posted image

(odgovor članu nogica)
Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.2.2015 19:07:54   
Mala Elena
Ja da podsetim na pitanje u prethodnom postu...hvata me kriza. user posted image
Da li se prekida porodiljsko bolovanje tj ugovor koji traje ako se nastavi bolovanje 2x15dana od pedijatra , na osnovu bolesti deteta?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.2.2015 12:47:25   
vonavoj
Prekida se.
Evo i mene u ovoj temi,jeste rano,ali ovog puta razmisljam da idem na komisiju i produzim porodiljko..sa T sam isla kod fizijatra,jer sa 9 meseci nije htela da se osloni na noge,dobila papir da mi treba produzetak i moja dr mi kaze da u Pa to ne odobravaju i ja odustanem..krenula je u vrtic sa 10 meseci,nije znala ni da puzi,stane..prohodala sa 14..ovog puta cu traziti nacin da produzim porodiljsko,mogu da se ljute u firmi koliko hoceuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.2.2015 12:59:15   
vonavoj
Khm,samo da me ne zezne poziv na komisiju kad idemo na more..porodiljsko mi istece 15.9.a idemo 28.8-7.9user posted image
Da predam papire 1.8.user posted image user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.2.2015 13:02:53   
wivern
Nisam razmisljala da produzavam bolovanje, nadala sam se da cu ga i skratiti ako nadjen novi posao. Ali me danas dr na kontroli lepo posavetuje da idemo na vezbice za vrat, nece da podize glavicu unapred kad ga drzim za ruke, i da skupljam papire polako. Tako da ako ne nadjem drugi posao gledacu i ja da produzavam koliko mogu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.2.2015 13:07:05   
vonavoj
Pametno,polako krenite na vreme!
Dace Bog da sve bude kako treba,citajuci unazad vidim da uglavnom od fizijatra izvestaji prolaze..nacicu neku vezuuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.2.2015 13:14:37   
wivern
da, nama je institut za majku i dete na 500m a ona nas je posavetovala da ipak idemo u sokobanjsku jer se njihov izvestaj vise ceni.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.2.2015 10:27:39   
Mala Elena
Evo ako nekomme moze da pomogne- komisija na Paliluli zakazuje prijem svaki dan , negde sam cula da svaka opstina ima odredjeni dan u sedmici kada vrsi prijem, pa da kazem da za ovu to ne vazi!
Mene ce zvati danas ili sutra...Leleee, istice mi ugovor sledece srede user posted image Samo da stignem da prikupim i predam sve papire . A svuda moram vukljati E...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2015 8:33:08   
daca77
Nislijke, ko su clanovi komisije za produzenje porodiljskog i gde su stacionirani?
Moram i ovome da razmisljam na vreme, a ne znam kako cu to da izvedem i produzim...

(odgovor članu nogica)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2015 9:20:30   
ishler
Gde se predaje u Beogradu za produzenje i koliko pre isteka porodiljskog?Koliko sada produzi Savski venac opstina,imate li iskustva?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.3.2015 10:41:30   
cockic
ja sam sad to bese vec odavno produzila na savskom vencu u prvom odlasku 2meseca,u drugom 3meseca.a dok nisam prikupila papire i predala bila sam na bolovanju na ceru dve nedelje.trebala sam da pocnem 9 januara da radim.ja pocela 1.jula user posted image bas sam iskoristila maximum produzetka bolovanja.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 18:17:41   
sanja80
Drage mame,

Nova sam na ovoj temi, al verujem da ce nekome znaciti sveze info, pa ih, evo, delim sa vama.

Bili smo u cetvrtak na NBG komisiji, u Nehruovoj i dobili 0 dana produzetka. Moje dete ima 10,5 meseci, izvestaj iz Sokobanjske i opet nista. Od drugog meseca idemo kod fizijatra jer je imao neku blagu hipertoniju, 3-4 izvestaja u kojima mu je nesto uvek falilo i poslednji u kome je dete savrseno. Na komisiji nam rekose da nas je taj izvestaj ukopao jer je dete po njemu savrseno iako nam je dr napisala recenicu u kojoj predlaze produzetak bolovanja majci radi nastavka rada vezbi kod kuce. Iamli smo 2 pecata fizijatra i 1 neurologi opet nista.
E sada, mi nismo imali nikakve veze, i fizijatar je napisao medicinski tacan izvestaj, ne znam da li bi nesto izmisljala da smo je "mitili".

Komisija je delovala korektno, u smislu da su nam vise puta rekli "nemamo za sta da se uhvatimo da vam damo produzenje, da bar jedna recenica ima kojom mozemo da se pokrijemo, ne smemo, inspekcije, bla, bla..." Onda su ga i stavili da puzi i da stoji uz krevet i rekli da ovo deca prosecno rade sa 1,5 god i da ne mogu ni mesec da nam daju. Ja sam ih slusala sve vreme, i do poslednjeg momenta mislila da ce nam dati bar mesec do 1 rodjendana, onda su nam samo rekli dovidjenja i ja sam od juce popodne u soku....ne znam sta da radimo...
Ne znam ko su clanovi, treba da dobijemo resenje na adresu, ali planiram da podnesem zalbu, predpostavljam da je to moguce...pa onda sledeci puta da tamo histerisem, placem is...jos je mali da se odvajam od njega, i dalje se cesto budi nocu, sisa, kako ce takav u 7 ujutru u vrtic i ja na posao (ako uopste uspemo da dodjemo do vrtica...)

Uzas, pricali su da su poostrili i sve, ali ja ne znam nikoga kome bar nesto nisu dali, tako da se nisam bas najbolje pripremila za nih juce...Sve mislim, nesto smo mogli da uradimo...

Eto zene, ako vas nesto zanima, tu sam...

A meni bi znacila info, ako neko zna, kako ide sa zalbom i drugostepenom...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 19:48:40   
cockic
za komisiju na nbg oni su takvi od marta 2011.tad sam ja isla da produzim sa sinom.imao je 11 meseci.nama su samo produzili zbog uz srca imoa je fizioloski sum.vodila sam ga sa 10 meseci na uz srca plakao nije hteo da bude miran oni napisu na izvestaju da dodjemo da ponovimo uz jer je tad plakao i zakazali za kraj aprila kao sa godinu dana.i zbog toga sam dobila jos dva meseca.kao dajemo vam jos mesec dana posle kontrole kardiologa pa da dadjete ako bude bilo potrebno.sva sreca nije jer je on imao fizioloski sum i sve je bilo ok.a inace imala sam isto papire od fizijatra.nisu ih uopste pogledali jer su njega odmah stavili na noge,a on vec bio prohodao i puzao odavno.tako da komisija na nbg je oduvek bila rigornozna.drugi put sam isla na savski venac,jer mi se promenila firma.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 19:54:34   
cockic
jedino mozes da otvaras bolovanje na dete,na sebe ili stari odmor.za tu zalbu stavrno nemam pojma da li mozes nesto da uradis.po meni si trebala odmah da ih molis.,mada mislim da su neumoljivi iz mog iskustava od tad,ja sam mislila da nisu bas tako rigornozni.i ako su mi svi pricali da je ta komisija najgora nisam verovala dok nisam otisla tamo.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 21:24:04   
sanja80

Puno ti hvala Cockic.

Meni deluje da su majke koje rade na NBG a i deca poprilicno diskriminisana, s obzirom da se na drugim opstinama po difoltu dobija neki mesec cim se pojavite na vratima.

A da li umesto zalbe mogu ponovo da predam za 1-ostepenu nakon recimo nekog bolovanja ili odmora? Ako neko zna.....

To mi rece poznanica, da sacekam neko vreme pa opet da predam za 1-ostepenu imam pravo 3 puta da izlazim,navodno....

NE znam, potpuno sam sludjena.

Veliko vam hvala na bilo kakvoj info..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 21:35:19   
Tajčica
IZVORNA PORUKA: ishler

Gde se predaje u Beogradu za produzenje i koliko pre isteka porodiljskog?Koliko sada produzi Savski venac opstina,imate li iskustva?


I mene zanima, koliko pre isteka porodiljskog se odlazi na komisiju i da li trebamo samo da odemo ili i zakazujemo?
Da li su u Sokobanjskoj fizijatri? Da našem pedijatru tražim uput za Sokobanjsku? Da li se tamo zakazuje?
Sada imamo 9,5 meseci ... a porodiljsko je otvoreno krajem maja, znači ističe za 2 meseca, ako traje 12 meseci.

< Poruku je uredio Tajčica -- 22.3.2015 21:36:43 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 21:41:21   
Diabla
Vazi li se u Srbiji godisnji odmor po isteku porodiljnog? Porodiljno 12 mjeseci, pa poslije sleduje godisnji. mislim da je zakon po tom pitanju isti. Mislim da se racuna dan i po mjesecu, i u zavisnosti od staza, mozete imati 20 radnih dana godisnjeg.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 21:57:23   
Mariya
Nije mi najjasnije pitanje. Ako se dobro secam, godisnji odmor iz 2014. god. mozes koristiti do 01.06.2015.god.
Nakon isteka porodiljskog mozes otici na godisnji odmor.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.3.2015 22:13:43   
Diabla
Znaci, imam 12 mjeseci porodiljnog, i poslije cu uzeti taj godisnji koji nisam, zbog porodiljnog, iskoristila. Ali mislila sam jos mjesec dana uzeti bolovanje jer me onda hvata ljetnji raspust, i onda ne bih morala do septembra na posao.

< Poruku je uredio Diabla -- 22.3.2015 22:15:53 >


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.3.2015 11:05:21   
mama krava

IZVORNA PORUKA: sanja80


Puno ti hvala Cockic.

Meni deluje da su majke koje rade na NBG a i deca poprilicno diskriminisana, s obzirom da se na drugim opstinama po difoltu dobija neki mesec cim se pojavite na vratima.

A da li umesto zalbe mogu ponovo da predam za 1-ostepenu nakon recimo nekog bolovanja ili odmora? Ako neko zna.....

To mi rece poznanica, da sacekam neko vreme pa opet da predam za 1-ostepenu imam pravo 3 puta da izlazim,navodno....

NE znam, potpuno sam sludjena.

Veliko vam hvala na bilo kakvoj info..



Idi odmah u uloži žalbu tamo u 27.marta....
OBAVEZNO nabavi nov nalaz fizijatra koji će imati odgovarajući šifr...a to je ono što njima treba da se uhvate,,, ja sam zaboravila...valjda f 82 ili f83...nisam sigurna...
Mi smo na NBG uspeli da sa 10,5 meseci dobijemo 1 mesec, kao do rodjendana... ali posle smo još 2 meseca dobili zbog opotvrdjene dijagnoze astme, jer ne verujem da bi dobili na osnovu nalaza fizijatra...

(odgovor članu sanja80)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.3.2015 11:32:55   
sanja80

IZVORNA PORUKA: mama krava


IZVORNA PORUKA: sanja80


Puno ti hvala Cockic.

Meni deluje da su majke koje rade na NBG a i deca poprilicno diskriminisana, s obzirom da se na drugim opstinama po difoltu dobija neki mesec cim se pojavite na vratima.

A da li umesto zalbe mogu ponovo da predam za 1-ostepenu nakon recimo nekog bolovanja ili odmora? Ako neko zna.....

To mi rece poznanica, da sacekam neko vreme pa opet da predam za 1-ostepenu imam pravo 3 puta da izlazim,navodno....

NE znam, potpuno sam sludjena.

Veliko vam hvala na bilo kakvoj info..



Idi odmah u uloži žalbu tamo u 27.marta....
OBAVEZNO nabavi nov nalaz fizijatra koji će imati odgovarajući šifr...a to je ono što njima treba da se uhvate,,, ja sam zaboravila...valjda f 82 ili f83...nisam sigurna...
Mi smo na NBG uspeli da sa 10,5 meseci dobijemo 1 mesec, kao do rodjendana... ali posle smo još 2 meseca dobili zbog opotvrdjene dijagnoze astme, jer ne verujem da bi dobili na osnovu nalaza fizijatra...


Ima na izvestaju sifra F82, i napisala je da se predlaze produzetak bolovanja majci radi nastavka vezbi kod kuce. Ali na NBG su citali izvestaj i rekose da nas je ukopala recenica da "su odgovori u polozajnim reakcijama oko ocekivanih za uzrast".
nemam pojma, ne znam koliko se ceka na tu 2-ostepenu i kako da dodjem do novog izvestaja, dr u Sokobanjskoj nam je zakazala kontrolu po prohodavanju , sto ne znam kad ce biti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.3.2015 11:36:44   
sanja80
I moje dete ima 10,5 meseci. Izgleda da sam ja jedina u istoriji koja ni od NBG komisije nije dobila ni danuser posted image

Mama krava, ti si bila na NBG jel tako? Znas li da li ja mogu, ako ne prodje 2-ostepena da uzmem nekobolovanje, odmor isl pa da preedam ponovo na 1-ostepenu?

Hvala i sorry sto te smaram...

(odgovor članu sanja80)
Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
23.3.2015 11:57:19   
mama krava
Nisam sigurna... to najbolje da pitap nekoga tamo u 27.marta.....

Trebalo bi da može, ali stvarno nisam sigurna!

(odgovor članu sanja80)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
1.4.2015 2:14:11   
Tajčica
IZVORNA PORUKA: mama krava


Mi smo na NBG uspeli da sa 10,5 meseci dobijemo 1 mesec, kao do rodjendana... ali posle smo još 2 meseca dobili zbog opotvrdjene dijagnoze astme, jer ne verujem da bi dobili na osnovu nalaza fizijatra...



Mama, ajde mi malo pojasnite, kako sa 10,5 meseci ste išli, zar se tako rano ide na komisiju?
Mi sada imamo 9.5 meseci, bolovanje mi traje do 30.5. Kada trebam da predam zahtev u 27.marta? Detetov pedijatar kaže već ove nedelje, a jedna druga pedijatrica mi reče tek 20-ak dana pre isteka bolovanja. Ne bih da zakasnim pomagajte ...
I znači, ja u 27.marta predam zahtev i priložim kopije dokumentacije, jel tako? I kada da očekujem da će nas pozvati? Oko prvog maja, za praznike, tj tamo do 10.5. ćemo biti na putu, pa da znam kada bih mogla da očekujem taj poziv. Da li taj poziv stigne dosta ranije, i kako stiže, da li poštom ili jave telefonom? Ako stiže poštom, plašim se da ne stigne baš dok smo na putu, mada biće naši u stanu, ali opet ... da budem spremna na raniji povratak sa puta. Ili mi odmah prilikom predaje u 27. marta daju datum?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here