|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 9:56:17   
daca77
Von, lepo si nam sve napisala i pojasnila...moja kao u inat toliko je zivahna pa se pravi vazna sto ume da se okrece i jedva sam je obuzdala kod dr u savetovalistuuser posted image
Urgentno moram da je vodim kod fizijatra dok nije nauzila jos nesto...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 9:58:19   
vonavoj
Daco,i moja kod nase dr,a ova joj se nije svidela...hahahha!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:02:25   
vikiveki
Ja sad isčitavam temu,eh da sam znala pre onda bih i ja tražila produžetak bolovanja,a ja kao budala odmah na posao, a pošto bolovanje obično otvoriš ranije pre porođaja,tako se i završi pre 1 rođendana,pa na posao krenula a deca nisu ni napunila 12 meseci.Napred devojke,samo ako možete produžavajte bolovanje i budite sa svojim bebama,posla će uvek biti i preko glave

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:07:44   
wivern

IZVORNA PORUKA: vonavoj

wiv,a sta je tebi fizijatar napisao?


Specificni motorni poremecaj razvoja F82.
Moj M inace nije oran za neko pomeranje. Od mora je nekako poceo da sedi, da se pomera na stomaku i da se pokrce energicnije. Do tada je bio potpuno na tatu, ako moze sve lezeci user posted image i nikakve sportske aktivnosti.
Uvek je tako, nadrljaju oni koji ne puse (nemamo pus pauze) i oni koji se ne izvlace na sve i svasta.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:15:25   
vonavoj
viki,moja starija je krenula u jaslice sa 10 meseci..nije znala ni da puzi,ustaje..nista..gazili su je tamo! padala sa stolice..e zato sam sad odlucnija..a nije mi ni primljena u jaslice zbog glupog statuta ..

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:28:36   
daca77
Moja uoopste ne ume da sedi...odmah se smulja preko jastuka. Moracu detaljnije da proucim kako ide motorni razvoj...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:36:27   
vonavoj
Devojke,sve ce nauciti,ja ne brinem sto ne puzi,zna dobro da sedi odavno,moja T kad je peohodala nije uopste padala..oprezna je strasno..sto je bolje. Sve u svoje vreme,deca su nam razlicita kao i mi!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:36:28   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: vonavoj

viki,moja starija je krenula u jaslice sa 10 meseci..nije znala ni da puzi,ustaje..nista..gazili su je tamo! padala sa stolice..e zato sam sad odlucnija..a nije mi ni primljena u jaslice zbog glupog statuta ..

kod vas je onda drugačije,ovde ih ne primaju pre napunjenih 12 meseci,a znam neke gradove gde se bebe primaju u jaslice tek kad nauče da sede na nošiuser posted image što je meni glupo,ali da ne izlazim iz teme.
Držim vam svima palčeve da dobijete što više produženje bolovanja

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 10:51:32   
vonavoj
Viki,pre 3godine je moglo da se krene pre 12 meseci,od ove godine ne moze..

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 11:06:06   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Dunja,sta je kod tebe pisalo na izvestaju?



Hypotonija muskulature. I dalje indukovan stimulativni tretman. Majci produžiti bolovanje i dalje, zbog potrebe za posebnom negom deteta.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 11:21:33   
vonavoj
Svaka od nas ima razlicito..ali poenta je ista,da se produzi porodiljsko..videcemo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 15:54:23   
ishler
Ako Sam dobro shvatila meni istice porodiljsko 2septembra,ja predajem papire u 27 marta posle 2 avgusta,i od papura predajem samo uzvestaje fizijatra i uput pedijstra?Jesam li dobro shvatila?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 15:57:23   
vonavoj
Dobro si shvatilauser posted image sta pise na tvom izvestaju?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.7.2015 16:36:40   
ishler
Hvala Vonuser posted image ,meni pise pracenje motornog razvoja,a sada idemo 3 avgusta pa ce valjda napisati dijagnozu,javicu .Ja nisam uverena da ce mi produziti jer nije mi dete puzi odavno i hoda a pocela je i da se pusta po malo,ali probacuuser posted image

< Poruku je uredio ishler -- 10.7.2015 16:43:55 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2015 17:02:13   
Mariya

Daco, ni moja H nije znala da sedi sa 7 meseci. Puzala je i podizala se na noge ali nije sedelauser posted image

IZVORNA PORUKA: branki RR

evo,von objasnilauser posted image probacu i ja ovako kad dodje vreme za to,pa sta bude...uz ta dva,tri meseca,pa odmor od prosle,sadasnji..ako bude moglo da doguram tek tamo do one skolske godine..


Branki, ti si prosvetni radnik, je li? koliko ja znam, kod vas nema prošlogodišnji i ovogodišnji odmor, jer vi svi idete od nekog jula pa do pred kraj avgusta na GO i to je to..(MM je prosvetni radnik, pa zato znam) A drugarica koja je nastavnica mi je rekla kako je počela raditi polovinom maja i radila nepun mesec, kad je počeo raspust. baš zato što nema godišnjeg odmora, kad joj je isteklo porodiljsko morala je da krene na posao. Mada, možda ti imaš iskustva, jesi li radila ili si produžila bol. sa Božom?

Ja ni ne pokušavam da ga produžujem, kaže mi dr. da jednostavno nema na šta da mi traži produženje. Moja H sedi, puzi, stoji a sad se pušta i počinje da hoda. Ako se drži za nameštaj, obiđe celu kućuuser posted image
Osim ako mi neka od vas ne da ideju, na šta bih mogla da produžim bolovanje?

< Poruku je uredio Mariya -- 14.7.2015 17:05:12 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.7.2015 21:45:08   
branki*
Mariya,jesam,produzila sam sa bozom,dobila sam tri meseca.trebalo je da pocnem kao ta tvoja drugarica da radim maja negde,ali su oni to nekako izmuvali,pojma nemam kako,ne secam se,znam da sam pocela da radim tek prvog septembra.boza je rodjen 28.febr,znaci porodilsko mi je isticalo negde januara,dobila sam ta tri meseca,a kako je ono pisano posle i vodjeno do septembra,pojma nemam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2015 0:20:12   
jeca87
Mariya, možeš da pokušaš kod psihologa.
Tamo svašta napričaj. Da je dete vezano za tebe, da neće da jede bez tebe, da neće da spava bez tebe i tako to.
To mi je rekla jedna devojka fizioterapeut, za drugaricu koja nije mogla da dobije izveštaj od fizijatra.
I rekli su mi da taj dan kada idemo na komisiju ,dete probudim ranije, da mu ne dam da spava i da, ako mogu, ne dajem da jede ( sve zavisi u koliko sati je komisija), da bi bio nervozan, kenjkav itd. Kako ću to uspeti i da li ću moći, ne znam .Javiću vam posle komisije.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2015 11:23:43   
vonavoj
Evo mene iz opstine Pa! Prosetala kroz tri kancelarije,jer bas ta zena nije tu i bas danas!!! Inace druge nemaju pojma!
Ostavila sam br.mob pa me zvala..
Ovako je koad nas...pedijatar ne.pise uput za tu komisiju,nego se tamo popuni Zahtev za ostvarivanje prava na naknadu zarade za vreme odsustva sa rqda radi posebne nege deteta! Preda se i dokumentacija i onda zovu..a vrhunac da komisija radi tek posle 20.8..mi na moru od 27.8-8.9 A porodiljsko istice 15.9

(odgovor članu jeca87)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 12:31:26   
QueenJ
Ja imam još jedno pitanje-Pošto mi u petak ističe g.o. i u pon. treba da se javim na posao, a ja ne bih user posted image Kome da se obratim za otvaranje bolovanja za sebe? Ujedno, kada mi istekne to, otišla bih i na bolovanje preko deteta. Može li neko da mi objasni šta, kako...?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 13:47:27   
mama krava
P aidi kod ginekologa i traži bolovanje....dobiješ 2 nedelje bez da ideš na komisiju...tj, ako hoće da ti da doznake. a onda tako ponovo odeš kod pedijatra i isto možeš da dobiješ dve nedelje, ako je dr raspoložen...

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 14:00:47   
vonavoj
Bas tako..max je dve nedelje po jednom osnovu,a vezano mesec dana!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 14:24:23   
daca77
Ja sledece nedelje, tj.u utorak idem kod fizijatra. Sestrin nacelnik, inace pedijatar, kaze da je rano za otvaranje duse, vec da nesto izmisljam. A tamo pred kraj mogu da zamolim za dijagnozu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 19:39:50   
wivern
Jao mene hvata vec munka od te papirologije, prolete vreme ocas. Ja u septembru treba da idem na komisiju i da vidim sta i kako. Hoce li mi produziti ili ne. A onda jurenje novog posla user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.7.2015 21:50:07   
vonavoj
Ja sam zahtev predala i sad cekam..a ona u medjuvremenu pocela da puzi,oslanja se na noge..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.7.2015 13:37:51   
Mariya
Jeco, hvala na informaciji. U utorak sam pitala dr da li bismo mogli da nađemo nešto što bi moglo da posluži kao osnov za produženje bl, kaže da smo imali nekih problema možda bi i mogli, ali ovako kad je sve u redu, nema šta. I da budem srećna što imam zdravo dete. Rekla sam joj da sam ja srećna što imam zdravo dete i volela bih da što duže ostanem kući sa njomuser posted image Pitaću je još ovo za psihologa, to mi nije predložila, možda u topoli to nije praksauser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here