|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.12.2016 1:49:26   
trifketa
Zdravo, evo ja idem u utorak na Cukaricu. Nisu me zvali, vec sam sama pozvala broj doma zdravlja, pogledali su, nasli spisak i rekli da dodjem tad. Poslednja komisija pred istek bolovanja. Ako se zakljuci porodiljsko i otvori bolovanje kod pedijatra, u pravu ste, nema vise mogucnosti za produzetak.

Drzite mi pesnice. Beba ne puzi, ne stoji, ne ustaje... Nadam se da ce mi bar malo produziti. Prvo dete tek sa 19 meseci prohodalo. Tad sam bila na NBGu i dobila sam, uz detaljni pregled samo mesec dana, iako ona posle jos 7 meseci nije hodala. Tad nije bila ni blizu da hoda... Valjda ce sad na cukarici biti OK.

Javljam Vam se...

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
12.12.2016 11:29:59   
Maraj
Trifketa user posted image dace ti sigurno ako ne hoda. Bar su meni tako na S.Vencu. Al zene zaboravljaju da imaju pravo i na zalbu. Ako vam dete ne puze /ne hoda sto se ne bi zalile ako vam ne daju pozitivan odgovor

(odgovor članu trifketa)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 12:58:25   
IvanaPe
Drage mame, molim vas za info .. bili smo u Sokobanjskoj. Bebac ima 9 meseci i ne puzi i ne ustaje.. izveštaj fizijatra je ok, kontrola za 3 meseca (kad beba napuni 12 meseci a bolovanje ističe sa 11 meseci). Šta sada s obzirom da mame kažu da se zatevi predaju mesec dana ranije? Jel sad pedijatar daje neki uput za komisiju.. molim vas uputite nas user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 13:27:53   
NinaIva
Maraj ali vidi, i ako majka i uloži žalbu, u kom roku će dobiti odgovor? Ne sigurno na vreme, tako da će verovatno ili morati da počne sa radom ili da otvori regularno bolovanje a onda svakako porodiljsko neće imati smisla :( Ako ima neko drugi sa drugačijim iskustvom, dajte da čujemo. Meni se bliži komisija, u februaru, Novi Beograd, muka mi je pri pomisli

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 14:13:27   
isidora88
Porodiljsko mi istice sledeci mesec, da li sam zakasnila sa predajom papira za produzetak bolovanja? Nismo do sad isli kod specijaliste nijednog, ali beba jos ne hoda samostalno.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 15:12:41   
Maraj
Ivana ne , pedijatar nista. Sto ne bi otisla ranije u Sokobanjsku? Pre ta tri meseca.

isidora...pa sad ako uspes da zavrsis sa fizijatrom na vreme tj u narednih par dana , ti predaj papire . Nista ne gubis da probas.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 16:55:20   
IvanaPe
NinaIva, hvala! Zato smo i otišli ranije i nama ističe bolovanje u februaru i ako je komisija prema opštini firme i nas čeka taj "Novi Beograd". Zato sam htela da nas informišete na vreme. Hvala, divne ste!!!user posted image
Po ovom Izveštaju iz Sokobanjske "Sve je u skladu sa uzrastom". Upravo smo i otišli u 9.mesecu, da bi u 10.mesecu predali papire i u 11. da nas sačeka ta komisija, ali doktor je zakazao kontrolu tek za 3 meseca. Ima li smisla opet ići ranije?
Veliki pozz za sve

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 16:57:56   
IvanaPe
Maraj hvalaaaaa za odgovor (ne videh ko piše) user posted image

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.12.2016 17:07:04   
IvanaPe
Opet ja..još nešto user posted image Jel u 27.martu se predaje samo taj Izveštaj iz Sokobanjske, kopija lične karte i zdravstvene i taj neki Zahtev se tamo popuni? Jel može ranije pre tih mesec dana da se preda?

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 9:56:43   
suzi kju
Ivana predaješ izvestaj,kopija zdravstvene i tamo popunjavas formular jedan .

Ja sam juče zvala komisiju, verovatno ce me zvati za sledeći četvrtak to je 22.a meni ističe 21 user posted image
Kazu premoste oni to papiroloski.

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 10:19:22   
NinaIva
Suzi Kju a na poslu ti nece praviti problem?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 10:38:07   
suzi kju
Nece,zvala sam juče sefa,kaze sve se ti premosti papiroloski.
Al pod uslovom da dobijem produzetak.

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 14:36:20   
NinaIva
Želim ti produžetak SUzi Kjuuuuuuuuuuuu :)user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 16:22:55   
Maraj
Suzi , razmisljas li onda o starom godisnjem?

(odgovor članu NinaIva)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 16:24:33   
suzi kju
Ne razmisljam, ja se nadam produžetku user posted image
Šalim se. Koristila bih jedan deo drugi bi malo kasnije,oko Uskrsa

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 16:38:20   
Maraj
Ma to da. Ja verujem da ce ti produziti. Nego i posle produzenja...to sam mislila , hoces koristiti odmor. Ja da. Na produzetku sam do februara , onda cu sttari godisnji , pa na posao...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 18:59:32   
Mala Elena
Ja nemam pravo na stari godisnji.
Ali produzili su mi dva meseca...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 19:24:42   
suzi kju
Kako nemas prava?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 19:30:35   
Mala Elena
Pa nemam kada da ga iskoristim jer, mi tamo ugovor dobijemo po zakonu.sto moraju da nam daju ali nam se on prekida zavrset_kom porodiljskog i prelazimo na drugi ugovor prema kome smo angazovani a ne zaposleni..

< Poruku je uredio Mala Elena -- 14.12.2016 19:31:15 >

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.12.2016 19:33:22   
suzi kju
Ne znam gde radis i kakvi su ugovori u pitanju ali raspitaj je malo bolje za taj godišnji, zakon te štiti i kaze da se sav zastareli godišnji koristi po završetku porodiljskog odnosno bolovanja za negu deteta.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2016 14:37:37   
Ivanad
Mame, molim vas jel imate da mi preporucite nekog dobrog fizijatra koga bih otvoreno pitala da mi napise dijagnozu neku tipa f82 ili f83 i izvestaj u skladu s tim... Treba mi taj izvestaj, ali u sokobanjskoj doktorka nece pa nece da mi to napise.. Ovo sto je ona napisala, takoreci nista, nije za produzetak i to su mi i rekli u komisiji... Da idem da molim gde i koga? Ako znate nekog dobrog posaljite mi privatnu poruku, molim vas!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2016 15:12:40   
suzi kju
Mene su danas zvali za sledeći cetvrtak u 12 h . Neka mi je Bog u pomoć user posted image

(odgovor članu Ivanad)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2016 15:30:26   
Maraj
Suzi dace ti 99% user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2016 17:40:41   
Mala Elena
IvanaD, saljem ti u pp ovu nasu . Ali nemoj joj traziti dijagnoze, ona bi trebala sama da zna da ih napise, samo ces je time uvrediti. Koliko ima beba ?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2016 23:40:31   
Bociliva
Zdravo svima. Molim Vas za pomoc i savet.

Porodiljsko mi istice za mesec dana. Nisam zakazala pregled kod specijaliste na vreme jer sam htela da se vratim na posao. Ali saznala sam da cu ostati bez posla i sada bih zelela da produzim bar 2 meseca dok ne nadjem drugi posao. Moje pitanje je da li je to moguce? Imam izvestaje od specijalista iz Tirsove, gde smo isli na preglede i na kontrole proteklh meseci.

Moj sin ima 10 meseci. Na porodjaju je bio velika beba (imao je 4750g i 55cm). Porodila sam se prirodno i baby se namucio kao i ja (pogresna procena bebine kilaze i obima glave na prijemu). Kao posledicu svega imao je polomljenu kljucnu kost i tortikolis... Preglede smo radili u Tirsovoj do sada i sledeci nam je zakazan za 3 meseca.

Hvala Vam unapred za svaku informaciju.
Iva i Bocko :)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here