|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.1.2017 22:04:26   
dunja RR
Samo da kažem, poštom sam prošla isto što i Ukiana što se dijagnoze za dete tiče - dete jeste dobro, samo malo kasni za vršnjacima, što je i prirodno, jer je dugo nosila kaiševe za kukove. Znači dete jeste zdravo (zato se komisija i pravi luda), problem sa kukićima jeste rešen, ali dete ne hoda, kasni, tako da bi trebali da imaju osećaja za majku koja je i emotivno prošla kroz jedan težak period, gledajući svoje dete u kaiševima nkoliko meseci, a sada prolazi kroz period kada se detetu mora više posvetiti jer dete ne puzi, ne hoda. Trebali bi da imaju osećaja prema majci, jer ovo bolovanje i jeste posebna nega deteta, koju mi sa ovim problemom svakako moramo pružiti detetu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.1.2017 22:05:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.1.2017 22:09:23   
ukiana
Neznam ljudi moji mogu li opet jer mi na papiru sto sam dobila od komisije (pored datuma od-do) stoji ZAKLJUCENO i to crnim podebljanim slovima.Ma nema veze, uzecu posle stari godisnji pa bolovanje na sebe (mesec dana) pa na dete opet pa mozda i novi godisnji i do tada ce bebac sigurno prohodati.Hvala jos jednom svima na savetima i podrsci.Cmokici svim bebicama!Srecan vam Bozic!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.1.2017 8:40:48   
sonyasha
Ukiana, neka me neko ispravi ako grešim, svima piše to "zaključno". Mislim da to nema veze sa tim da li bi ti produžili idući put. Bilo je primera gde usmeno kažu, nemojte više da dolazite.
A što se doktora iz Sokobanjske tiče evo ga moje isto iskustvo od pre par meseci.


IZVORNA PORUKA: sonyasha

Nas je dr. Stevanović u Sokobanjskoj otkačio, dete ne puzi, njiše se kada sedi, sa deset__ meseci, ne diže se sam u sedeći, njemu je sve super i toooliko je nadmen, neprijatan i bezobrazan da nemam reči. Sve u svemu, on je za izbeći svakako a za produžavanje prosto treba veza koju neki imaju a neki neuser posted image



< Poruku je uredio sonyasha -- 6.1.2017 8:45:01 >


_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu ukiana)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.1.2017 12:59:39   
JocaAki
Zenice,
da li neka mozda zna da mi odgovori...naime,ja sam na porodiljsko otisla sa bepunih godinu dana radnog staza,pa mi je za vreme porodiljskog nadoknada vila 60% od plate.U medjuvremenu sam napunila godinu dana i preko radnog staza,pa me zanima da li vu na produzenom bolovanju dobijati 60% i dalje ili punu platu?
Hvala unapred

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.1.2017 15:27:53   
Maraj
Mame mene zanima , posto sam produzila porodiljsko , a trebalo bi da ovaj mesec bude povecanje plata u drzavnom sektoru , da li to kaci i nas koji smo na produzenom porodiljskom? Kada je bilo smanjenje plata i meni su smanjili tj uskladili su mi sa njihovim platama , kao i kada su odmori. Da l ce biti povecanja sada i za nas koji smo na produzenom porodiljskom?

(odgovor članu JocaAki)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2017 14:26:52   
IvanaPe
Srećna vam Nova godina vama i bebcima!!! Čitam za komisiju NBG, sve više gubim nadu i da pokušam (naš izveštaj nema dijagnozu, samo vežbice kući i kontrola za 3 meseca). Jedna mama mi je rekla da ako ne produže bolovanje da može pedijatar da da 15 dana, pa na to ginekolog još 15 dana. Jel ima neko iskustva dal je to ok?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2017 14:36:17   
branki*
maraj,ja koliko znam,dok si na bolovanju ne sme da se dira plata,ni da se povecava,niti smanjuje,mozda ima neka druga cakauser posted image
inace,bila moja snaja do dr da vidi da li ima sanse da juri da preda papire za za produzetak,a ona je inace med.sestra i nije joj nikakav problem da nabavi izvestaje od fizijatra ili neurologa ,ali ova dr pedijatar joj rece da nema sanse,da je toliko poostreno i da nema sanse,kao samo priznaju izvestaje iz beograda,npr da je tamo vodila dete u tirsovu ili imd,a ne ove nase izvestaje iz lokala.bzv.ja joj kazem da oet pokusa,a ona nece.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaPe)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2017 14:58:54   
suzi kju
Ne znam kako je po drugim gradovima, ali ovde je na kakve ljude iz komisije naiđes i u kakvom su raspoloženju . Tako da Branki neka ona ipak pokuša, ništa ne gubi.

Ja sam pre par dana bila do posla i kaze mi kolegenica da se to bolovanje od pedijatra ipak placa 100%,ona je to koristila pre par meseci i garantuje mi da he 100 %.
Ako je tako ja idem onda jos taj jedan mesec.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
13.1.2017 23:44:01   
Little Lola
Jel bio neko na Zemunskoj komisiji po drugi put?I kako je prosao?Ja juce bila prvi put,dobila 3.5 meseca niko srecniji od mene😊.Ne znam dali pokusati i drugi put

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 7:57:07   
Maraj
Suzi , pa ja sam na pocetku tako cula. Pojima nemam. Mozda da pitamo pedijatre user posted image
ja cekam platu krajem meseca da vidim da l ce biti povećanja. Ako ne , i onako sam na produzenom porodiljskom jos mesec dana. Posle cu na godisnji

(odgovor članu Little Lola)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 12:48:40   
Dunja Neca
Ja sam sad primila porodiljsko po novom, koleginica koja je produzila porodiljsko bolovanje je isto primila po novom, ja mislim da svi od ovog meseca primaju po novom, mada i nije neke velika razlika 😉
I da svaka mama ima pravo tri puta da izlazi na komisiju za produzetak porodiljskog, tako je barem u Nisu, a ako dete nije prohodalo imate prava jos da produzite, izadjite na komisiju opet nemate sta da izgubite

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 16:43:30   
Maraj
Dunja neca , jesi li i ti u prosveti? I dobili ste povecanje? user posted image

(odgovor članu Dunja Neca)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 16:54:53   
MakiJ
Ja sam nesto nacula da moye da se produzi porodiljsko sa prvim detetom iako si sa drugim na osustvu, zna li neko za ovo ili je to nemoguceuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 17:58:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Dunja Neca

Ja sam sad primila porodiljsko po novom, koleginica koja je produzila porodiljsko bolovanje je isto primila po novom, ja mislim da svi od ovog meseca primaju po novom, mada i nije neke velika razlika 😉
I da svaka mama ima pravo tri puta da izlazi na komisiju za produzetak porodiljskog, tako je barem u Nisu, a ako dete nije prohodalo imate prava jos da produzite, izadjite na komisiju opet nemate sta da izgubite


Porodiljsko, odnosno bolovanje radi posebne nege deteta, koje se nastavlja na porodiiljsko, može da se produži 5-6-7 puta, sve do 3. godine deteta, u zavisnosto od dijagnoze i komisije. Ali može više od 3 puta, ukoliko komiija proceni da ima potrebe.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dunja Neca)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 18:22:46   
Dunja Neca
Nisam u prosveti, kod privatnika radim

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.1.2017 18:48:14   
Dunja Neca
Ja kad sam produzavala sa prvim detetom na izvestaj od komisije mi je pisalo da imam prava jos dva puta da izadjem na komisiju, doduse to sigurno zavisi i od dijagnoze deteta, mada iskreno kod nas u Nis uglavom sve to ide preko veze

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.1.2017 8:23:01   
branki*

IZVORNA PORUKA: MakiJ

Ja sam nesto nacula da moye da se produzi porodiljsko sa prvim detetom iako si sa drugim na osustvu, zna li neko za ovo ili je to nemoguceuser posted image

maki,ja ne razumem,pa ionako si na odsustvuuser posted image ali,ver da moze,ako drugo dete,mladje dete bude kao procenjeno da bude majka jos sa njim,

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2017 14:49:02   
MakiJ
Pa istice mi 2 juna pa sam mislila kada bi mogla do septembra nekako da izvucem jos. nemam pojma sta cu sa bebom do septembra

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2017 20:50:18   
Maraj
Maki ni ja ne razumem. Sa jednim detetom si na bolovanju , a hoces da produzis na drugo dete? Ili si nesto pobrkala il te mi ne razumemo

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2017 22:03:34   
MakiJ
Pa ja nesto cula da je moguce ali moram proveriti

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.1.2017 22:33:52   
dunja RR
Maki, a zašto bi to radila?

U principu, ja mislim da se za dete može u svako doba otvoriti bolovanje radi posebne nege deteta ukoliko postoje smetnje u razvoju (do 3 godine,a mililm do 5. kod autizma i još nekih smetnji, tada se ide možda na neke proširene komisije??) , samo nisam sigurna da li ide 100% bolovanje, ja mislim da da.

Ali ne znam zašto bi ti to radila, ako imaš bolovanje na drugo dete 100%? Ili misliš da to probaš kada se završi bolovanje na drugo dete?

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.1.2017 22:34:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.1.2017 13:23:25   
MakiJ
ma da mislila sam kada mi istekne ovo. Ja i tako Urosa vodim na kontrole kod defektologa i logopeda. Pelene jos nosi bojim se da nece do jeseni ostaviti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.1.2017 12:30:16   
mama_miona
Pozdrav devojke! Imam pitanje, moze li se izaci na komisiju bez papira od specijaliste, pa da moljakam tamo? Ako ne, dajte mi predlog od kog specijaliste priznaju papir, a da nije fizijatar, jernas je on otkacio (vec pomenuti dr. Srbislav ili Srboljub kako sevec zove iz Sokobanjske)? U pitanju je komisija za Stari Grad.




(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.1.2017 15:49:25   
branki*
mislim da moze neurolog da ti da ili neuropsihijatar,dijagnoza f83,to ti je kao neki neuravnotezeni psihofizicki razvoj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama_miona)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.1.2017 16:14:08   
Stajshi
Drage moje, molim vas upravo sam saznala da je komisija NBG premestena u Vladetinu br 3. Da li je neko vec bio na toj adresi? Da li su snizili kriterijume ili su i dalje uzasno rigorozni? Mi cemo morati na tu NBG komisiju i vec mi nije dobro od svega sto sam procitala o njima. Moooooolim vas neko ko je vec bio da napise sta i kako. Hvala unapred.

(odgovor članu Alex12)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here