|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
6.12.2011 23:48:27   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Divno Verka user posted image
Evo jedno pitanje pa me lincujte user posted image
Sta bi vi radile da vasi muzevi toliko pljuju vase mame ? Kakve su ,takve su .. njihove su .
Rodile su ih i odgajile najbolje sto su znale .
Oladite malo . user posted image


Moja mama nikad nije nista nazao ucinila mm,niti se nadmudruje sa njim, ne zeli da se uplice, a mm lepo govori o mojoj mami user posted image
Ja pljujem bilo koga za koga mislim da nije u pravu pacak i svoje roditelje i ne smeta mi kad semm pozali na moje roditelje ali nikad nije imao potrebe da ih pljuje.
Moja sveki je cudoviste, mrzi me da pisem sta nama je sve priredjivala, cak nas je i iz kuce izbacila i mrzi moje roditelje sto su nam dali da sredimo sprat u njihovoj kuci, zato cu da je pljujem do iznemoglosti a mm zna koje je moje misljenje o njoj,ja se ne pretvaram user posted image On voli svoju mamu to je normalno ja sam u kontaktu sa njom zbog deteta ali necu da dozvolim da pravi magarca od mene samo zato jer mu je mama.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 0:02:32   
bratzz

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Kao što si i sama rekla, svako ima pravo da kaže šta god hoće, pa tako i ja imam pravo da kažem da ne razumem žene kojima kod svekrve sve smeta, i kad dolazi, i kad ne dolazi, kad hoće, kad neće...eto.

pa tako i ja imam pravo da kažem da ne razumem žene kojima kod svekrve sve smeta, i kad dolazi, i kad ne dolazi, kad hoće, kad

Meni skoro sve smeta i bolje sto me ne razumes, volela bi da budem vise ko ti i da mogu da se distanciram ali ja tone umem, puno sam guser posted image ana pojela od nje nazalostuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 0:07:05   
bratzz

IZVORNA PORUKA: bratzz


IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Kao što si i sama rekla, svako ima pravo da kaže šta god hoće, pa tako i ja imam pravo da kažem da ne razumem žene kojima kod svekrve sve smeta, i kad dolazi, i kad ne dolazi, kad hoće, kad neće...eto.


Meni skoro sve smeta i bolje sto me ne razumes, volela bi da budem vise ko ti i da mogu da se distanciram ali ja tone umem, puno sam guser posted image ana pojela od nje nazalostuser posted image


(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 0:57:41   
dacica

IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ne pridikujem, ali sam napisala nesto lepo, jer se inace pise ruznouser posted image

Tvrdim i dalje (po pricama koje citam) da je 99% njih koji se ne slazu/mrze/ne vole/ne podnose svekrve, oni koji su prinudjeni situacijom da zive u njihovoj kuci. A opet, kad si pod tudjim krovom, idu njihova pravila, to valjda tako ide. I mislim da te iste svekrve sebi daju za pravo da se mesaju bas zato, sto finansijski izdrzavaju ili pomazu tu istu decu. Jel to u redu? Naravno da nije. Ali JESTE koren problema.


Slazem se sa Nedjom, od usta bih odvojila ali bih se odselila. Ne bih jela tudja go*** nema sanse!



Verus naravno da je to problem, zajednički krov, meni može da se sviđa ili ne sviđa šta moja svekrva radi ali 3 dana istrpim i ne komentarišem pred njom ništa ali da smo svaki dan u tome ne znam šta bi bilo.
Razumem  žene koje ovde žele da se požalo jer im je tako lakše. Nemaju svi i mogućnost da se odsele i ne budu sa svekijevcima, neka onda mogu ovde da se požale ne znam zašto to nekome smeta.




ja se slažem sa Mihiuser posted image ..sve je lepo kad ih vidite sa vremena na vreme...onda ne shvatam da se ne vole...ali,zajednički krov..grrrrr...pa i sa mojom mamo bi se posvađala,a ne sa svekrvom...iskreno!!!


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 4:10:44   
Verus
Bas tako.  Moja svekrva uvek kaze "ne daj boze da moja deca moraju da zive sa mnom kad se udaju/ozene".  Ali puno njih mora, ne moze svako da pomogne svom detetu i obezbedi koji kvadrat, kao sto su oni svojoj cerci koja zivi sama sa deckom, a oni ih pomazu.  Jbg lepo je, ali retkost.  Hvala bogu mm i ja smo se sami skucili, nikome ne dugujemo, cist racun duga ljubav.  Ovako, uvek ce se gledati ko je kome sta dao i koliko i sl. gluposti.  ALI npr. kad je bila tu u septembru, rekla mi je "jel mogu da ti kazem nesto a da se ne naljutis?"  I rekla sam joj da UVEK moze da mi kaze, da je tako bolje nego da mi se iza ledja prica ili jos gore da mi ne kaze a ide joj nesto na nerve.  Pa je navela da me je uvek volela sto sam svaku muku na salu terala. sto sam uvek bila nasmejana i pozitivna, a da sad vidi da toga nema toliko.  Pa sam joj objasnila da je to jer sam vec 2 godine u frci u kakvoj jesam i da nemam energije, eto, nisam vise stara ja....

Isto tako, mi je rodjena mama rekla kad je bila ovde prosle godine 6 meseci (zivela sa nama), da nekada miuza tretiram kao da sam mu uciteljica a da nijedan muskarac to ne voli.  Da gledam da prebacim dete u svoju sobu iz kreveta, jer vec 5 meseci ne delim krevet sa muzem i da to nije dobro za vezu i brak.  Sve u svemu, obe su  mirne glave i daju objektivne savete, sto je bitno.

Al eto, im ludaca i naravno da je tema tu da se zene pozale jedna drugojuser posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 12:16:53   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Verus RR

tema tu da se zene pozale jedna drugojuser posted image



Baš tako! Bolje virtuelnoj RR nego majci, sestri, drugarici, pa da im bude možda teže nego nama.

Jutros nešto razmišljam pa zaključim da nije ni to što živimo na istom placu (svako ima svoju kuću), niko nas ne izdržava, nego jednostavno taj generacijski jaz je preveliki da bismo mi moderne, samostalne i odlučne mame mogle da ga preskočimo... barem je kod mene tako.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
7.12.2011 23:01:14   
limunada

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bas tako.  Moja svekrva uvek kaze "ne daj boze da moja deca moraju da zive sa mnom kad se udaju/ozene".  Ali puno njih mora, ne moze svako da pomogne svom detetu i obezbedi koji kvadrat, kao sto su oni svojoj cerci koja zivi sama sa deckom, a oni ih pomazu.  Jbg lepo je, ali retkost.  Hvala bogu mm i ja smo se sami skucili, nikome ne dugujemo, cist racun duga ljubav.  Ovako, uvek ce se gledati ko je kome sta dao i koliko i sl. gluposti.  ALI npr. kad je bila tu u septembru, rekla mi je "jel mogu da ti kazem nesto a da se ne naljutis?"  I rekla sam joj da UVEK moze da mi kaze, da je tako bolje nego da mi se iza ledja prica ili jos gore da mi ne kaze a ide joj nesto na nerve.  Pa je navela da me je uvek volela sto sam svaku muku na salu terala. sto sam uvek bila nasmejana i pozitivna, a da sad vidi da toga nema toliko.  Pa sam joj objasnila da je to jer sam vec 2 godine u frci u kakvoj jesam i da nemam energije, eto, nisam vise stara ja....

Isto tako, mi je rodjena mama rekla kad je bila ovde prosle godine 6 meseci (zivela sa nama), da nekada miuza tretiram kao da sam mu uciteljica a da nijedan muskarac to ne voli.  Da gledam da prebacim dete u svoju sobu iz kreveta, jer vec 5 meseci ne delim krevet sa muzem i da to nije dobro za vezu i brak.  Sve u svemu, obe su  mirne glave i daju objektivne savete, sto je bitno.

Al eto, im ludaca i naravno da je tema tu da se zene pozale jedna drugojuser posted image

Verus po ovome vidim da je tvoja svekrva jedna divna i kulturna zena,inteligentna,jer ja takve zene koje su razumne i s'kojima mozes porazgovarati lepo, ja takve smatram inteligentnim i dobrim zenama-ljudima.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 10:34:36   
jance
Verus svaka cast na svekrvi.
meni ova tema dodje ko izduv kad me nazivcira. nas dve smo totalno dva drugacija sveta, i retko kada se razumemo.
kad su mi dobri dani - da sam naspavana i sve stigla da odradim po kuci, i Ogi je zdrav i raspolozen onda mogu da je iskuliram bez problema, al kad sam nenaspavana, kuca mi je u haosu a Ogi ima npr grcice onda mi bas njeno dolivanje ulja na vatru ne treba. i tada bas umem bezobrazno da odreagujem na njene komentare tipa :mi smo nekad ... pa nasoj deci nista ne fali.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 10:58:02   
mihi
IZVORNA PORUKA: jance

Verus svaka cast na svekrvi.
meni ova tema dodje ko izduv kad me nazivcira. nas dve smo totalno dva drugacija sveta, i retko kada se razumemo.
kad su mi dobri dani - da sam naspavana i sve stigla da odradim po kuci, i Ogi je zdrav i raspolozen onda mogu da je iskuliram bez problema, al kad sam nenaspavana, kuca mi je u haosu a Ogi ima npr grcice onda mi bas njeno dolivanje ulja na vatru ne treba. i tada bas umem bezobrazno da odreagujem na njene komentare tipa :mi smo nekad ... pa nasoj deci nista ne fali.


Nije mi jasno kako ne mogu da se uzdrže od takvih komentara pa dobro kako ste to nekad..... 21. vek stvari se menjaju vrlo brzo, ja stalno pričam kako se baš dosta stvari promenilo od kada mi je stariji sin bio beba do ovog mlađeg razlika 10,5 godina, ali stvarno mnogo toga novog sada ima i opreme za decu i novih stavova i preporuka u odgajanju dece. Ali valjda sveki želi da bude glavna i sve što je ona radila nekada to je i sada najbolje.
Kako ne vide da su novopečene mame u frci da sve funkcioniše kako treba, da su često umorne, ne ispavane, zabrinute...... I pustite ih svako za svoje dete želi najbolje i najbolje znaa šta bebi treba. Stalno sam govorila i mojoj mami i sveki kad nešto želim da Vas pitam pitaću, ako ne pitam nemojte da me savetujete znači da mi je sve jasno.user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 12:27:15   
Alexis79
Verus svaka cast na svekrvi user posted image
Mi koje smo u losim odnosima sa gore pomenutom bi sigurna sam volele da su stvari drugacije.
Jer bi mnoge stvari bile mnogo lakse i fizicki i naravno psihicki.
Meni bi mnogo sad znacilo da je ona neka"normalna" majka pa dok sam na Vto da pomogne po nesto mm-u ,pa posle kad se vratimo da nam se tu nadje.Jer moj mama em radi em nije blizu nas.Meni je naravno 1000 puta lakse sa mojom mamom jer se mm i ona slazu super ,i sto je ona moja mama ,ali ona ce moci 2-3 dana maksimalno.
Smatrala sam nekad davno posto je njegova majka ovde u istom gradu i posto joj pomazemo na sve moguce nacine i posto joj je on jedino dete koje ima pre svega ,da ce nam u nekim situacijama pomoci.Bas zbog tog njenog sina ne zbog mene jer joj ja nisam nista.
E tu sam se grdno zaje*ala.
Ja sam pre 3 godine operisala dojku i dva meseca nisam radila i morala sam da se pazim kao djavo.
O kucnim stvarima nisam ni smela da pomislim(peglanje pogtovo).
Ona NIJEDNOM nije pozvala da pita da li to njeno dete (ne ja) ima sta da pojede i kad stize da sve po kuci uradi jer radi po 12 sati dnevno.Kao i da li ide na posao izguzvane kosulje ili ne ?
E tu sam presekla ,....


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 12:44:42   
maslackic
moja se na mene zali meni, i stalno kuka, joj sine moj propasces bez mene,sta li jedes kada je nisam tu...a sve to meni govori... skoro se neki peskir iscepao po krajevima i mi hteli da ga bacimo ,ali ne da nego sve bi bacili evo usicu ga...ahh peskir 400 kinti...ali smo zato ceo dan imali gundjanje na tu temu kako smo rasipnici...

generalno,mislila sam da moja ima problem da misli da mladi ne znaju nista ali ona ima problem da sve zna i niko nista ne zna...najtuznije mi je kad cerkinu svekrvu naziva raznim imenima, i stalno je ogovara kao kuka sve je boli a zena jadna ima metastaze po svim organima...user posted image

ja bih mnogo volela da mogu sanjom lepo da pricam , ali ona samo ogovara... i kada krenem da joj pricam kako mi je bilo kod dr ako nema socnih detalja tipa , da je dr bila bezobrzna ili da se neko negde srusio ,ne slusa me..

mm ima samo nju i zato joj cutim, moji nisu zivi ,tako da bi mi bas dobro dosla lepa rec od nje ,ali jook user posted image

juce sam kupila haljinu, i s obzirom da sam u 9 mesecu imam stomak, kaze ona meni , pa i ne stoji ti nesto, od tog stomaka.. a ja meni bas slatka bila i tako velika...haljinica ima kaisic ispod grudi sa masnicom , pa je preslatka..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 13:35:37   
jance

IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: jance




Kako ne vide da su novopečene mame u frci da sve funkcioniše kako treba, da su često umorne, ne ispavane, zabrinute...... I pustite ih svako za svoje dete želi najbolje i najbolje znaa šta bebi treba. Stalno sam govorila i mojoj mami i sveki kad nešto želim da Vas pitam pitaću, ako ne pitam nemojte da me savetujete znači da mi je sve jasno.user posted image



potpuno i savrseno tacno. a da ne kazem da to da njihovoj deci nista ne fali je savrseno diskutabilno. prvo dete je navukla na kuvane makovice jer je puno plakala (ali stvarno) pa posle morala da ide kod rodjaka na selo na odvikavanje. drugi sin ima 130kg i secernu bolest (nikad sitan nije ni bio), mm je srecom zamenjena sva krv kad se rodio pa ima antitela nekoga ko ima konjski imunitet pa neke stvari nisu uticale na njega. tako da je bas i ne smatram merodavnom da budem iskrena. a da ne kazem da je polako vec i zaboravna, pa ne znam dal je bas sve sto prica i istina.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 13:43:44   
vukosava
Moja je jednom rekla: "Sine, Milica je bila zaje****, ali OVA, u odnosu na OVU, ona je MALA MACA!"

Kako sam bila pocastvovana user posted image Osecala sam se jako bitna posle toga user posted image
Jednom ga je zvala i ja se javila pospana na telefon, posle je tvrdila da se drogiram user posted image

Meni je sve to bilo smesno i uopste nisam komentarisala, samo ponekad i dan danas napravim vic od svega toga, sad nosi moju sliku u novcaniku user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
8.12.2011 14:19:18   
Anoniman
ja moram da kazem - hvala mojoj sveki sto me svako jutro zove da pita da li mi nesto treba iz prodavnice, donese mi hleb i rucak. to je najbolje sto moze da mi ucini, a evo i juce je cuvala bebu sat i po vremena da ja obavim neke birokratske stvari, da mm ne bi morao da kasni opet na posao.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
11.12.2011 15:02:14   
Dove
Ajde da se ja sita nakukam.Nisam zavidna i sanjam da imam sveki kao sto imaju pojedine ovde.Da mogu sa njom normalno da pricam,da se salim...Ali avaj!!!Ne ide to tako lako.Moja sveki je zena prosta sa sela.Skoro da nema skole...ali jel te sve zna najbolje.Ajd zanemarimo sto nema skole,ali valjda treba ici u korak sa vremenom a ne u nazad i drzati se strogo nekih pravila koja su vazila kada su se nase bake udavale.
Elem ja nikada nisam bila snajka po meri i zelji.Znate i vi iz mojih redovnih kukanja.Sad me nije bilo nekih par meseci ovde,i desilo se u medjuvremenu da sam ja jednostavno presekla.Nemam vise zivaca da se kidam i da ispravljam krive Drine.Rekla sam joj doslovce da ja nisam dvolicna,sta mislim to i kazem i ne volim da samnom lepo saradjusjes samo onda kad sa drugom snajom nisi na istoj talasnoj duzini.Posto nikako ne mozemo da se usaglasimo i da nadjemo neku sredinu da svima nama bude dobro,na prvom mestu tvom sinu,onda lepa moja ja i ti nemamo o cemu da ricamo.Od danas smatraj da od maldjeg sina snaju nemas.
I tako...Ne govorimo od septembra i mirna mi glava.I njoj i meni.Samo kad sam se spasila redovnih pridika i njene kuknjave kako je ona vecita zrtva.

_____________________________

S' neznoscu gledah stopa ti trag,
trag po snegu belom.
I znadoh da ces biti mi drag
drag u zivotu celom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
12.12.2011 15:09:25   
jance
ja sam mojoj danas rekla sta mislim i mirna backa. valjda...
zvala sam je gore da cuva Ogija dok ja obavljam papirologiju po gradu, ona dodje, ja odem u kupatilo i kad se vratim Ogi lezi u nosiljci pokriven, a ona sprema po stanu! poludela sam jer joj valjda 2 puta dnevno, iliti kad god dodje gore na kafu, govorimo i mm i ja da nam ne sprema po stanu, i rekla sam joj da je ne zovem gore da mi bude kucna pomocnica nego da bude sa deteto i samim time da mu se posveti (da mu prica i da se igra sa njim a ne da on spava a ona gleda turske serije). na sta je ona rekla kako mi bolujemo od toga da sve samo tako ostavljamo i nista ne spremamo na sta sam ja rekla :moj haos - moja stvar! uvredila se, al je meni bilo bitno da sam prenela poruku pa sada neka prica sta hoce i radi kako hoce, meni savest mirna.
naravno da sam videla oprane sudove kad sam dosla kuci al krevet nije takla, niti bilo sta drugo.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Dove)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
21.12.2011 14:59:34   
mtajcica83
Jednom sam cini mi se u ovoj temi napisala ali evo opet cu...OVakva swekrva kao moja se radja jedna u milion...To je jedno samozivo,. licimjerno stvorenje, koje samo gleda svoju gu*icu, i naravno da ne pricam da je njpametnija na svijetu i najbolja...Aha kako da ne ...Majka njena joj je podigla djecu, kuvala, spremala, maltene skolovala...Mozete mislit koliko je dobra domacica kada nezna kako se prave kokice ??? Mislim mozda nije neka usporedba  ali za nju su iskokakt kokice ili napravit palacinke umjetnost...I jos xy primjera ...A da ne pricam o tome da su rodjenom sinu za svadbu rekli:Kao svadbeni poklon ste dobili stan NA KORISCENJE..(to je ogromna kuca u jednom mjestu blizu HN, tacnije tu su apartmani koje oni izdavaju preko ljeta),kuca na 3 sprata, njihova i da ona tako kaze...A ni otac mu nije nista bolji, mislila sam da je on bar covjek ali i on je jedan ljigo koji se ne pita nista...(izvinjavam se sto sam OT ovo za svekra)...Uh kad bi mogla kako da ih ne gledam nikako i ovo malo sto se gledamo, lose mi je...Ima tu jos milion stvari.....koje mi samo dignu pritisak kad mislim o njima...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
21.12.2011 15:08:18   
Mama 78
Moja svekrva je velikouser posted image i ja sam jedna jako srecna zena,jer imam i mamu(moju) i kevu(njegovu)!!!!Zivele sve dobre i divne svekrve!!!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
21.12.2011 15:10:20   
crazymama
IZVORNA PORUKA: Mama 78

Moja svekrva je velikouser posted image i ja sam jedna jako srecna zena,jer imam i mamu(moju) i kevu(njegovu)!!!!Zivele sve dobre i divne svekrve!!!


ovo sam i ja za svoju pricala, i iskreno bila srecna zbog toga, a onda se umesao svekar u nase odnose, tako da se nismo videle od aprila meseca, ni otkako sam trudna, samo se raspituje porukama kako sam itd.
mislim da joj je covek zabranio da nas posecuje i zove, jer se posvadjao sa sinom!
e ovakvog svekra ne dao Bog nikome, gori je od 300 zlih svekrva!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
22.12.2011 18:15:24   
Ivanka 75
Ovih dana sno u odličnim odnosima, kao pre godinu dana, pre Ivinog rođenja.
Sve je sjajno, takoreći fenomenalno, ne mogu da poverujem....
Samo nek se nastavi ovakouser posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
3.1.2012 19:22:59   
PoisonEve
Nas odnos se poboljsao tako sto se ne vidjamouser posted image
Nekoliko puta je rekla mojoj mami jos dok je dolazila da moze i ona da spremi rucak ili bar supu pa da mm donese i jos sam ja rekla mm da uzme ako ponudi ali on mi je rekao da je samo dva puta ponudila pasuljuser posted image koji zna da ne mogu da jedem jer dojim.
Popela se gore kod nas samo dva puta, kada sam se porodila i 1. januara da nam cestita Novu godinu. Donela je parce pite od pre 3 dana i nije htela da uzme posluzenje koje sam spremila za njih, pa je onda svekar uzeo.
Inace mini-bubi nisu nista kupili za Novu godinu, pitali su mm sta da kupe on im je rekao sta nam treba, medjutim nista. Dobila je buba paketic sa RR druzenja, od brace mm, od mojih nije stvar u tome ona je ionako mala da bi kontala Deda Mraza, nego neka sitnica nije na odmet, postoje igracke i za bebe.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
5.1.2012 13:37:03   
JellK
A ja ne znam sta da radim?
Bila svekrva kod nas na rucku pre 15-20 dana i tad smo joj rekli da Bozic pravimo kod nas i da je pozvana da dodje na rucak,na sta je ona odgovorila kao u fazonu nije problem smislicemo vec nesto.Pre pet dana je pozvala i pitala da li za Bozic dolazimo na rucak,na sta smo joj oboje rekli da je dogovor bio da ona dodje kod nas.E sad vrh situacije,juce je opet pozvala i opet joj je receno da moze da dodje kod nas i ona se naljutila.
A sad da pojasnim situaciju,ona je razvedena,zivi sama u istom gradu gde i njen bivsi muz(razvedeni 20god),nekih 30-40km a moji su na 130km od Beograda a posto nam je ovo prvi Bozic (od kad zivimo zajedno) odlucili smo jos prosle godine da smo mi sad porodica i da sve praznike slavimo kuci.Naravno nije ni problem da se ode ni kod njegovih ni kod mojih ali smo mi nju ipak stavili ispred svih (bilo mi je zao jer zivi sama) pa smo je pozvali kod nas.Ona insistira da idemo kod nje a s druge strane to mi je malo bezobrazno i sebicno,sto ne bi isli kod oca mm (koji ima drugu porodicu,skroz ok) ili recimo kod mojih roditelja (koje sam poslednji put videla pocetkom novembra).
Njeno obrazlozenje zasto bi mi trebali da idemo kod nje je jer je to njen stan a mi zivimo kao podstanari a Bozic se slavi kuci.Mm je na to rekao izvini sto nemamo para da kupimo stan!A to je tek posebna prica!!!
I sta sad da radim?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
5.1.2012 13:57:46   
bea83
JellK, tvoj stav je skroz ispravan, vi ste sada mala porodica i treba da slavite praznike u svojoj kući, bez obzira što nemate vlasnički list za tu nepokretnostuser posted image  A ona treba da se oseti počastvovanom što je pozvana kod vas jer ste je stavili ispred svekra i tvojih roditelja...Tako da ako ona to ne shvata, nemoj se nervirati, ponovi još jednom poziv i ljubazno objasni svoje razloge pa ako hoće nek dodje a ako neće nek sedi kući, a vi ćete svakako uživati u prvom porodičnom Božićuuser posted image

(odgovor članu JellK)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
5.1.2012 14:36:25   
crazymama
i moj stav je kad se dvoje vencaju i dobiju decu - to je porodica! babe, dede, tetke, braca, sestre i ostali su familija i na drugom su mestu!
sto se moje svekrve tice, prvi minus joj je bio sto mojima nije ni telefonom cestitala slavu, a kamo li otisla (dok je moj tata uprkos tome sto su svekar i mm u svadji, otisao kod njih na slavu i rekao da on nema nista sa njihovom svadjom), da bi posle samo dve nedelje njegovi iskulirali moje, ni telefonom nisu pozvali!!
drugi, OGROMAN minus joj je sto sada za NG nije pozvala sina (sina, ne mene) da mu cestita NG.
da ne pricam sto smo se uselili u nov stan u julu mesecu, nije ni jednom dosla da vidi gde joj zive sin i snaja... sve to bez pravog i velikog razloga, jednostavno svekar se posvadjao sa mm isto oko nekih gluposti i od tada se i ona povukla, a pre smo bile u super odnosima i krivo mi je sto je kreten od svekra napravio ovu situaciju izmedju nas.
zao mi je muza, kao da je siroce... za svaki praznik od letos idemo kod mojih, ili moji dolaze, mada on ne pokazuje nikakvu emociju sto se njegovih tice... par puta sam potezala pricu, uvek mi je govorio "sto se opterecujes, ko hoce hoce, ko nece ne mora"... i tako... totalno bzvz situacija, mene to sve opterecuje, jer nisam rasla u takvom okruzenju, jako sam bliska sa mamom, tatom i sestrom... a ovi su svi prica za sebe. cak i dever koji nije u svadji sa ocem, nema neki kontakt sa njima. vise dolazi kod nas nego sto ide u selo kod njih.
uzas.

kako sutra da im dozvolim da vide unuku?! ako uopste budu hteli da je vide.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kako se slazete sa svekrvom ?(IIdio)
5.1.2012 14:47:17   
mtajcica83
i moj stav je kad se dvoje vencaju i dobiju decu - to je porodica! babe, dede, tetke, braca, sestre i ostali su familija i na drugom su mestu!
sto se moje svekrve tice, prvi minus joj je bio sto mojima nije ni telefonom cestitala slavu, a kamo li otisla (dok je moj tata uprkos tome sto su svekar i mm u svadji, otisao kod njih na slavu i rekao da on nema nista sa njihovom svadjom), da bi posle samo dve nedelje njegovi iskulirali moje, ni telefonom nisu pozvali!!
drugi, OGROMAN minus joj je sto sada za NG nije pozvala sina (sina, ne mene) da mu cestita NG.

CM Slazem se sa tobom...moji nisu ni nazvali mog muza koji je na brodu da mu cestitaju Ng, niti da ga pitaju kako je...Nego pitaju mene kao je on, jeli ima sto novo?? A on opet nekad pojede sopstveno g**no i nazove ih..Ja da imam takve roditelje odrekla bi ih se...




_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here