|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 16:30:00   
maca821
Zasto bole grudi posle ovulacije, i zasto se ponekad desi da se uopste ne pojavi bol u grudima ceo mesec nego tek pred menstruaciju, jel to ima neke veze sa hormonima?

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 18:23:36   
tina37
Postovani doktore,zanima me koja je verovatnoca da zena od 37 g.ulazi u menopauzu?Pocetkom ovog meseca mi je prekinuta stimulacija za VTO jer nisam imala nijedan folikul.Treba da izvadim nalaz na inhibinin B i antimilerov hormon.Vase misljenje?Unapred zahvalna

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 19:15:03   
diximar
i ja bih imala jedno pitanje...mozda ima veze sa ovulacijom mozda ne, desava mi se da upravo kad ovuliram imam pojacano belo pranje, sto ne bi bilo neobicno da nije neke cudne braonkaste boje, nalik na sukrvicu... ponavlja mi se vec drugi mesec user posted image

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 17:59:47   
moja ciklama

Koji je Vaš savet, kada do ovulacije ne dolazi, je folikul ne puca, a dostiže potrebnu veličinu, i endometrijum se smanjuje?

Hvala

(odgovor članu diximar)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 18:07:56   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: vesnam

Ja imam pitanje oko simptoma ovulacije, naime, nisam još ni jednom primetila sluz koju svi pominju, LH trakice sam koristila par meseci i pokazale su pozitivan rezultat, ali nisam ostala trudna, ne znam zašto, to ću već morati da ispitam. Da li se ta sluz uvek pojavljuje kada postoji ovulacija? Inače su mi ciklusi redovni, na 28 dana, ovulaciju su trakice pokazale 12 dana ciklusa.



Poštovana,

radi se o staklastoj sluzi iz grlića materice koja se pomeša sa vaginalnom sluzi i moguće je da je zato ne primetite. Sa vašim ciklusom je sve u najboljem redu, plodne dane određujte korišćenjem Baby Time-a, a nakon odnosa nemojte odmah ustati nego zadržite visok položaj karlice (podmetnite npr.jastuk) a nakon pola časa do jednog cčsa okrenite se na bok (bolje je na onu stranu na kojoj ste imali ovulaciju). Ukoliko za godinu dana redovnog seksualnog odnosa bez zaštite ne zatrudnite javite mi se radi detaljnijeg ispitivanja.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 28.11.2011 18:11:16 >

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 18:10:56   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

da li je moguce da se zacepljeni jajovodi(koji su bili otcepljeni uz pomoc laparoskopije-pa se ponovo zatvorili),prilikom pritiska za vreme porodjaja ponovo otvore ??



Poštovana,

prvi put čujem da su se jajovodi odčepili posle laparoskopije, moguće je da je rađena operacija „plastika tuba„, mada takva intervencija retko daje pozitivan rezultat. U svakom slućaju naponi tokom porođaja ne mogu ni začepljene uši da vam otčepe a ne začepljene jajovode. Tačna dijagnoza začepljenih jajovoda postavlja se HSG-om (sto je zastarela metoda) ili dijagnostičkom laparoskopijom, koju preporučujem.

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 28.11.2011 18:11:25 >

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 19:26:49   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: gugutka


Da li se klomifen za ovulaciju može tj. sme uzimati bez konsultacija sa ldoktorom?


Poštovana,

Nijedan lek koji vam nije propisao lekar ne bi ste smeli da uzimate na svoju ruku. Ne samo što je to opasna situacija po vaše telo, metabolizam i hormonski status, već što takvi postupci stvaraju lošu naviku, koju onda prenosite na druge, često i najmilijima se daju lekovi. U velikom broju slučajeva ne dese se nikakve komplikacije ali zato često u sredstvima informisanja pročitamo kako je kod pojedinaca nastupila komplikacija sa fatalnim ishodom. Lek koji navodite posebno je opasan ukoliko se ne propisuje u strogo indikovanim situacijama, jer može proizvesti vise štete nego koristi ukoliko se neracionalno koristi. Klomifen ima sposobnost da angažuje veliki broj primordijalnih folikula, mnogo više nego u prirodnom ciklusu, tako da zloupotreba ovog leka moze „da isuši vaše jajnike”.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 19:30:36   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: cekisha

Da li izostanak plodne sluzi tokom ciklusa znaci da ovulacije nije bilo tog meseca,i postoji li ikakva sansa da spermatozoidi prodju kroz grlic i stignu do materice bez pomoci plodne sluzi,tj ako nije prisutna?
Unapred hvala...



Poštovana,

Sluz o kojoj govorite uvek je prisutna, sem ukoliko grlić nije zapaljenski promenjen ili ima neki drugi patološki proces. Spermatozoidi ce uvek proći kroz grlić u periovulatornom periodu (vreme pred i posle ovulacije ), ukoliko je grlić zdrav i sa urednom funkcijom koju mora da obavi u procesu fertilizacije.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu cekisha)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 19:33:43   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: *Maki*


koji broj stvorenih odgovarajucih,dobrih folikula prilikom stimulacije Klomifenom se smatra normalnim-zadovoljavajucim?
Prilikom stimulacije Klomifenom svaki put sam imala 2 dobra folikula, jedan na levom, drugi na desnom jajniku (jos nekoliko manjih koji se nisu bili potrebne velicine i nisu uzimani u obzir), i samo jedanput na desnom jajniku 3 dobra folikula,dok se kod nekih zena javlja daleko veci br.folikula. Da li se na taj nacin moze proceniti rezerva jajnih celija kao dobra i losa?



Poštovana,

procena rezervi jajnika se ne određuje na navedeni način vec određenim laboratorijskim analizama, gde se proverava hormonski status i analizira vrednost hormona FSH, njegov odnos sa LH, vrednost inhibina B I anti- Millerian hormona ( AMH ). Analizom ovih parametara određuje se stepen jajničke reserve. Broj folikula koji ćete dobiti stimulacijom Klomifenom je individualna i zavisi upravo od rezervi jajnika, načina stimulacije I godina starosti žene.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 19:35:37   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Anoniman

pozdrav imam nekoliko pitanja.prije nekoliko godina ustanovljeno je da imam pcos od tada promjenila sam puno doktora ali nista radila sam nekoliko nalaza hormoni mi nisu dobri a vec godinu sam u braku i pokusavam user posted image ali nista mislim da nemam ovulaciju jer nemam ni jedan simptom a ni mjesecnice mi nisu redovne...molim vas za savjet sta dalje i koje teblete mogu da uzmem bez doktora za stimulaciju ovulacije???unapred hvala user posted image


Poštovana,

prvo, nijedan lek ne uzimajte bez konsultacija sa vašim ginekologom. PCOS je ozbiljno oboljenje koje se leči dugotrajno jer se radi o hormonskom disbalansu koji sam od sebe ne prolazi a zahteva ozbiljno lečenje o kome ne mogu sada opširnije da vam odogovorim, bez prethodnog pregleda. Osnov lečenja su postupci koji smanjuju količinu masnog tkiva u telu, koje se ponaša kao žlezda sa unutrašnjim lučenjem i remeti hormonski status, zatim medikamentozni tretman i na kraju stimulacija ovulacije.


Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 19:37:22   
dunja RR


user posted image

Ovulacija je period kada se stvaraju optimalni uslovi za oplodnju. Kako ih prepoznati i u pravom trenutku ispuniti svoj san o roditeljstvu?

Pročitajte više...

user posted image

Ringeraja vam daje priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije i rešavanja problema sa njom.
Vaša pitanja postavite ovde, u ovoj temi, a mi ćemo ih proslediti doktoru koji će odgovoriti na njih!

user posted image




(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.11.2011 23:58:07   
gugutka
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gugutka


Da li se klomifen za ovulaciju može tj. sme uzimati bez konsultacija sa ldoktorom?


Poštovana,

Nijedan lek koji vam nije propisao lekar ne bi ste smeli da uzimate na svoju ruku. Ne samo što je to opasna situacija po vaše telo, metabolizam i hormonski status, već što takvi postupci stvaraju lošu naviku, koju onda prenosite na druge, često i najmilijima se daju lekovi. U velikom broju slučajeva ne dese se nikakve komplikacije ali zato često u sredstvima informisanja pročitamo kako je kod pojedinaca nastupila komplikacija sa fatalnim ishodom. Lek koji navodite posebno je opasan ukoliko se ne propisuje u strogo indikovanim situacijama, jer može proizvesti vise štete nego koristi ukoliko se neracionalno koristi. Klomifen ima sposobnost da angažuje veliki broj primordijalnih folikula, mnogo više nego u prirodnom ciklusu, tako da zloupotreba ovog leka moze „da isuši vaše jajnike”.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije



Hvala doktore na odgovoru!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
29.11.2011 7:28:04   
Anoniman
Koja debljina endometrijuma treba da bude u vreme O da bi doslo do oplodnje ?

(odgovor članu gugutka)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
5.12.2011 23:57:23   
rošula
Da li postoje slučajevi da žene koja imaju 36 godina svakog meseca imaju urednu ovulaciju?

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.12.2011 18:05:19   
Bebana17
Mene interesuje polozaj grlica materice u momentu ovulacije, odnosno da li se grlic podize gore pre ovulacije i spusta posle ili se tokom same ovulacije dize gore i ostaje tako 24-48 sati posle ovulacije, ili tek neposredno posle ovulacije? Ovo me interesuje zbog mogucnosti odredjivanja momenta ovulacije (koristim i lh trakice, ali bolje da imam jos neku metodu).

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.12.2011 20:05:35   
meyo
Evo me i ja sa novim pitanjima postoji li mogucnost dokazivanja kvaliteta jajne celije odnosno da li je ovulacija kvalitetna i jajna stanica sposobna za oplodnju?
i da li ovulacija ukoliko je dokazana svaki mjesec bude u isto vrijeme? odnosno imam cikluse koji su zbog pcos-a na 40+ dana i ovulacija mi je uvijek bila barem do sada koliko sam pratila oko 25-26 dana .. da li to mora da bude uvijek tako??

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.12.2011 21:45:25   
tatjan@
Odlicna tema i svaka cast doktoru na strpljenju i zelji da pomogne i odgovara na nasa pitanja.. mene svasta nesto interesuje oko ovulacije, ali vec sam dosta odgovora dobila iz prethodnih pitanja.

Ja cu ukratko napisati opisati svoj ciklus koliko ga ja poznajem a treba mi savet sta da radim dalje i da li da reagujem ili cekam jos malo na majku prirodu user posted image

Bazalnom temperaturom pratim vec 20 ciklusa, takodje sam u vecini ciklusa radila i ovulacijske testove. Ciklusi mi traju izmedju 27-34 dana, svaki ciklus zabelezim skok temperature i prema svemu ovulacija mi je izmedju 20-24 dana ciklusa. Lutealna faza je u najboljem slucaju 11 dana, medjutim najcesce je 8-9-10. Ostala sam trudna proslog novembra (pre godinu dana) posle 8 meseci pokusavanja i to se zavrsilo missed-om u 6 nedelji (kiretaza bila u 10-toj). Od tada svaki mesec imamo redovne odnose i nista.

Da napomenem da imam vec jedno dete, da su mi pre par godina ciklusi bili skolski( ovulacije 16 dc a ciklus trajao tacno 32 dana) i da sam zatrudnela sa prvim detetom vrlo brzo, bez komplikacija nekih.. Takodje da imam 20 kg viska, ali taj visak imam ceo svoj zivot. Imam 30 godina. Sta je moglo da poremeti moj ciklus i zasto ne ostajem trudna vec skoro godinu dana? Htela bih da uradim hormonski status ali mi je to dosta skupo i ne bih da radim tek tako a da ne znam sta mi ustvari treba..

Izvinjavam se na poduzem postu, ali ne znam stvarno koga bih pitala sta da radim dalje.. svi u mojoj okolini misle da mi nije nista i da treba da budem strpljiva a ja to i jesam, ali ne bih da cekam jos par godina bezveze, ako je mozda samo neki mali problem u pitanju. A ne daj Boze mozda i neki veci.

Hvala Vam


_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.12.2011 10:00:04   
malenac76
Evo i mene sa novim pitanjem user posted image

U slucaju kad je ovulacija stimulisana klomifenom i prima se stop inekcija, da li je moguce da folikuli pucaju razlicitim tempom tj da li je moguce da jedan pukne i prije primanja stop inekcije?
da li se onda lutealna faza racuna od pucanja tog prvog folikula?

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.12.2011 16:07:53   
tara2828
Postovani doktore,

Imala sam cistu na levom jajniku koja je sama pukla,zatim ureaplasmu izolovanu u 10*4  u kratkom periodu,koje smo se resili mm i ja nakon prve terapije,njegov spermogram je odlican, (radjen pre dva dana) ja imam ovulacije koje su utvrdjene folikulometrijom pre mesec dana,ostali nalazi uredni.Da napomenem da imamo vec jedno dete od 4 god.do sad nisam ni jednu upalu jajnika imala, niti neku intervenciju.Spontano smo poceli i da radimo na bebi,bez nekog opterecivanja,ali rezultata nema.Sada sam jako zabrinuta vec!Receno mije da  postoji mogucnost da su mi zapuseni jajovodi.Da li je moguce da samo ureaplasma nakon kratkog perioda moze prouzrokovati i taj problem i stvoriti priraslice,jer drugih sva sreca faktora koji bi uticali na to nije bilo.Da li se HSG radi preventivno ili kada se zaista ustanovi da problem sa jajovodima postoji?user posted image

Veliki pozdrav

< Poruku je uredio Lilly RR -- 10.12.2011 16:34:43 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.12.2011 16:11:00   
Olga75
molim da ne menjate naziv teme

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:09:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Imam dva pitanja: da li je normalno imati samo 1 folikul?


Poštovana,

Tokom prve faze menstrualnog ciklusa, koji se naziva faza proliferacije, odredjeni broj primarnih folikula, pod dejstvom hormona hipofize i polnih hormona, krecu u proces sazrevanja.Od njih manji broj prelazi u sledeci stadijum – sekundarne folikule, cije se sazrevanje pod dejstvom hormona nastavlja. U tercijalni, zavrsni stadijum sazrevanja folikula stigne samo jedan , tzv. De Grafov folikul, on prska i iz njega izlazi zrela jajna celija spremna za oplodnju.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:15:54   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

I da li stomak može da boli i posle ovulacije?


Poštovana,

Odredjeni broj zena oset__i bol pri ovulaciji,jer dolazi do prskanja folikula i prskanja povrsinske kore jajnika ( sto oizaziva osecaj bola). Ukoliko je stepen ostecena kore jajnika veliki moguce je da dok traje zacelivanje jajnika zana i dalje oseca odredjeni stepen bola ili nelagode sa strane adneksa gde je doslo do ovulacije.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 13.12.2011 15:18:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:17:38   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: anirez

Pozdrav!
vec pola godine pratim ovulaciju i mjerenje temperature , i nekad LH trakice mi pokazu da je imam, ali doktor ultrazvukom utvrdi da su folikuli premali, jedan mjesec se desilo da je bio jedan veci, ali nista. Inace imam PCOS
Da li bi taj klomifen trebao da mi pomogne?



Poštovana,

Klomifem je lek kojim se izaziva ovulacija i cesto se primenjuje u medikamentoznoj terapiji PCOS. Takodje treba primeniti i ostale oblike terapije kao sto su regulacija telesne mase, sto mrsavije telo veca je verovatnoca da dodje do spontane ovulacije.Zatim higijensko dijetetski rezim zivota I ishrane ( tzv. zdrav nacin), primena drigih lekova koji izazivaju ovulaciju, uvek sa ciljem da se ostvari trudnoca a ne ovulacija sama po sebi.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:21:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: maca821

Zasto bole grudi posle ovulacije, i zasto se ponekad desi da se uopste ne pojavi bol u grudima ceo mesec nego tek pred menstruaciju, jel to ima neke veze sa hormonima?


Poštovana,

Dojke pripadaju spoljnim polnim organima i pod direktnim su uticajem polnih hormona. Tako dojke mogu da reaguju u prvoj polovini ciklusa pod dejstvom estrogena , zatim tokom periovulatornog perioda (dani oko ovulacije) i tokom drugog dela menstrualnog ciklusa pod dejstvom progesterone. Takodje reaguju i ako dodje do hormonskog disbalansa, npr. PMS (predmenstrualni sindrom). Simptomi su razliciti, napetost u dojkama, bol, bujanje zlezdanog dela tkiva dojke, osetljivost na dodir i sl.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:22:25   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: tina37

Postovani doktore,zanima me koja je verovatnoca da zena od 37 g.ulazi u menopauzu?Pocetkom ovog meseca mi je prekinuta stimulacija za VTO jer nisam imala nijedan folikul.Treba da izvadim nalaz na inhibinin B i antimilerov hormon.Vase misljenje?Unapred zahvalna


Poštovana,

Mala je verovatnoca da tako rano udjete u menopauzu, mada ima takvih slucajeva i nazivaju se – menopausis praecox. Vi niste reagovali na stimulaciju ovulacije, mozda zbog neadekvatne terapije ili doze lekova. Zato vam se procenjuje ovarijalna rezerva i treba da uradite vrednost inhibin B i antimullerian hormona. Na osnovu rezulatat znace se da li su jajnici icrpljni ili imaju jos u rezervi jajnih celija.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here