|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:49:42   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: malenac76

koliko prije i poslije ovulacije spermatozoidi imaju mogućnost da prođu kroz grlić materice?


Poštovana,

Spematozoidi imaju sasvim kratak vremenski period za prolazak kroz grlić materice, meri se u nekoliko časova, ali zato kvalitetni spermatozoidi mogu i do 5 dana da opstanu u vagini i da „čekaju” trenutak ovulacije. Čim nastupi ovulacija dolazi do promena u celom genitalnom traktu i tako se i u gliću formira sluzni čep koji sprečava dalji prolazak spermatozoida.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:51:57   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nonni

Mene zanima, u koje vreme je najbolje imati odnose, kada se na lh trakicama pojavi plus, je li najbolje za 24 casa ili odmah.


Poštovana,

Najbolji period je upravo tih 24 časa i u tom periodu treba imati nekoliko nosećih odnosa tj. odnosa koji dovode do oplodnje.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu nonni)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:54:41   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nataša1

Na osnovu čega se može odrediti je li folikul kvalitetan, tj. kakva je jajna ćelija? Postoji li bilo kakva analiza ili pregled koji nam to može reći? Da li nivo progesterona 7 dana nakon ovulacije govori o kvalitetu ovulacije?


Poštovana,

Ovulacija kao kruna menstrualnog ciklusa se prati kroz nivo hormona estrogena i ultrasonografskim merenjem veličine folikula. Progesteron iz jajnika kao hormon je zadužen da održi oplođenu jajnu ćeliju i početni period trudnoće dok tu funkciju ne peuzme posteljica.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:57:26   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: meyo

Kolike su sanse za trudnocu ukoliko se ciklus prati UZ. uz ciljane odnose, ujedno dokazana ovulacija sazrijevanje i pucanje folikula dobijeno uz pomoc pregnila?



Poštovana,

Život i majka priroda nisu egzaktne kategorije i matematičke jednačine, vec svaki par je priča za sebe sa šansama da dođe do oplodnje od 0 do 100%, i u te procente se svi uklapamo, kako znamo i umemo. Naravno parovi koji na vaš način prate ovulaciju imaju veće šanse za trudnoćom, uz pretpostavku da su zdrave i reproduktivno moćne.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 14:58:47   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: meyo

Ujedno zelim pitati da li ovako izazvana ovulacija je siguran pokazatelj da su ciklusi ovulatorni s obzirom da imam pcos?




Poštovana,

Ako je utvrđena ovulacija onda je ciklus ovulatoran bez obzira na PCOS.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2011 14:59:14 >

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:02:18   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Maya21
Mene zanima da li to sto sam imala tzv. belance iscedak dva puta ovog meseca u razmaku od tri dana znaci da sam imala dve ovulacije, ili je to bila jedna?


Poštovana,

Pojava dve ovulacije u jednom ciklusu se naziva superfekundacija i retka je pojava, ali ako imate noseće seksualne odnose tih dana možete zatrudneti blizanačkom trudnoćom. Jos je ređa situacija da žena ima ovulaciju nakon zatrudnjivanja, što se naziva superfetacija, što takođe može dovesti do blizanačke trudnoće.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2011 15:03:30 >

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:05:32   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: mirna32

Pitanje za doktora..pratila sam ovulaciju trakicama...i 10. dan ciklusa nije pokazala nista preskocim 11. i opet 12. testiram pokaze se bljeda crtica 13. dan isto tako kao i 12. dan 14. dan ne pokaze niti jednu crticu..pa sam sad malo zbunjena..mozete li mi objasniti to??
unaprijed hvala


Poštovana,

Ako pravilno koristite pločicu Babytime-a mora se pojaviti jedna, kontrolna ( C) linija svakog dana testiranja a u vreme pred ovulaciju i druga linija – test linija ( T). Kako je bilo dana da se nije pojavila ni jedna linija ili niste ispoštovali tehniku i proceduru testa ili ste trebali da reklamirate proizvod.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2011 15:08:26 >

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:07:42   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: jabaduu

Doktore isla sam danas kod ginekologa 20. dan ciklusa mi je i mislila sam da ce videti nagovestaje trudnoce posto me vec dve nedelje bole grudi i bradavice, ali nije mogla da vidi nista na UZ vec joj se cak cini da imam ovulaciju tj. tek treba da je imam zbog malo tecnosti u cavumu.
Ciklusi su mi na 24. 25. dan da li je moguce da mi kasni O. i zbog cega se to desava? Imala sam dosta simptoma T. i pokusavam vec duze vreme da zatrudnim.


Poštovana,

20-tog dana ciklusa ultrasonografskim pregledom ne može se utvrditi postojanje trudnoće u materici, bez obzira na simptome koje navodite. Ako su vam ciklusi na 24-25 dana onda vam je ovulacija oko 10-11 dana ciklusa. Takođe je moguće da ponekad imate i anovulatorne cikluse. Sve ovo se može utrditi praćenjem hormona estrogena i ultrasonografskim merenjem folikula.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu jabaduu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:11:02   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Zanima me da li je bolje iui raditi malo pre pucanja folikula ( da spermatozoidi cekaju jajnu celiju ) ili po pucanju ( da ona ceka njih )?


Poštovana,

IUI se radi kada nivo hormona estrogena dostigne određeni nivo i kada je folikul zreo za prskanje, znaći idealno bi bilo uraditi inseminaciju pred samo prskanje folikula i na dan prskanja folikula, u dva navrata, dan za danom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:13:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Jacq

Zanima me da li moze i kako  problem sa hormonima stitne zlezde uticati na neostajanje u drugom stanju iako dolazi do O i ciklusi su redovni? kakve pretrage uraditi u tom slucaju? 


Poštovana,

Ukoliko imate ovulaciju koja je sa sigurnošću utvrđena onda bi ste, uz normalan nalaz spermograma partnera, trebali zatrudneti. Poremećen rad štitaste žlezde, pojaćan ili smanjen – hipertireoza i hipotireoza, mogu dovesti i do disbalansa ostalih žlezda sa unutrašnjim lučenjem i tako i polne hormonske osovine hipotalamus, hipofiza, jajnik, što može dovesti do poremećaja u menstrualnom ciklusu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:16:24   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Biksi79

doktore
menstrualni ciklus mi traje 24,25 dana,a ovulacija po folikulimetriji je oko 14,15 nekad i 16 dana ciklusa.Da li kraca lutealna faza ciklusa utice na kvalitet ovulacije?
unapred zahvalna



Poštovana,

Kraća lutealna faza ne utiće na ovulaciju jer je to period menstrualnog ciklusa koji postoji samo nakon ovulacije i obićno traje oko 14 dana, ukoliko je produkcija progesterona adekvatna. Ukoliko je sa sigurnošću ovulacija nastala izmedju 14. i 16. dana ciklusa vaša uredna lutealna faza bi dovela do mensisa izmedju 28. i 30. dana menstrualnog ciklusa. Sve izvan ovih okvira govori u prilog hormonskog disbalansa koji se treba i laboratorijski i klinički dokazati.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 15:18:37   
Ringerajin doktor

Slodobno nastavite sa pitanjima, očekuju vas odgovori.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2011 16:24:51   
vesnam
Ovaj naš doca baš ima posla user posted image
Ja imam pitanje oko simptoma ovulacije, naime, nisam još ni jednom primetila sluz koju svi pominju, LH trakice sam koristila par meseci i pokazale su pozitivan rezultat, ali nisam ostala trudna, ne znam zašto, to ću već morati da ispitam. Da li se ta sluz uvek pojavljuje kada postoji ovulacija? Inače su mi ciklusi redovni, na 28 dana, ovulaciju su trakice pokazale 12 dana ciklusa.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
17.11.2011 16:33:41   
snovi

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: snovi


Fantastična tema, bravo za Pharmanovu i Ringeraju user posted image

Pitanje za doktora:

Da li je sluz obavezan "simptom" ovulacije?




Poštovana,

Svakako je jedan od karakterističnih znakova ovulacije, sluz izlazi iz kanala grlica materiće i na taj način se „otvaraju vrata” za prolazak spermatozoida kroz grlić u matericu i dalje u jajovod ka jajniku.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


Hvala na odgovoru dr. Milinčić!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
17.11.2011 16:38:15   
Ringerajin doktor

Samo izvolite, očekujemo još vaših pitanja.

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
17.11.2011 16:44:34   
anuksunamun
da li je moguce da se zacepljeni jajovodi(koji su bili otcepljeni uz pomoc laparoskopije-pa se ponovo zatvorili),prilikom pritiska za vreme porodjaja ponovo otvore ??

< Poruku je uredio anuksunamun -- 17.11.2011 16:45:17 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
17.11.2011 18:21:33   
gugutka

Da li se klomifen za ovulaciju može tj. sme uzimati bez konsultacija sa ldoktorom?

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
19.11.2011 23:46:05   
cekisha
Da li izostanak plodne sluzi tokom ciklusa znaci da ovulacije nije bilo tog meseca,i postoji li ikakva sansa da spermatozoidi prodju kroz grlic i stignu do materice bez pomoci plodne sluzi,tj ako nije prisutna?
Unapred hvala...

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.11.2011 13:06:46   
*Maki*
Sve pohvale za ovu ideju,ovu temu,ja sam odusevljena :)

Pitanje,
koji broj stvorenih odgovarajucih,dobrih folikula prilikom stimulacije Klomifenom se smatra normalnim-zadovoljavajucim?
Prilikom stimulacije Klomifenom svaki put sam imala 2 dobra folikula, jedan na levom, drugi na desnom jajniku (jos nekoliko manjih koji se nisu bili potrebne velicine i nisu uzimani u obzir), i samo jedanput na desnom jajniku 3 dobra folikula,dok se kod nekih zena javlja daleko veci br.folikula. Da li se na taj nacin moze proceniti rezerva jajnih celija kao dobra i losa?
Hvala najlepse

(odgovor članu cekisha)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.11.2011 1:42:12   
Anoniman
pozdrav imam nekoliko pitanja.prije nekoliko godina ustanovljeno je da imam pcos od tada promjenila sam puno doktora ali nista radila sam nekoliko nalaza hormoni mi nisu dobri a vec godinu sam u braku i pokusavam user posted image ali nista mislim da nemam ovulaciju jer nemam ni jedan simptom a ni mjesecnice mi nisu redovne...molim vas za savjet sta dalje i koje teblete mogu da uzmem bez doktora za stimulaciju ovulacije???unapred hvala user posted image

(odgovor članu Tatamata)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
23.11.2011 23:19:59   
dunja RR

Uskoro nam doktor odgovara, u međuvremenu šaljite još pitanja user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.11.2011 0:18:30   
maja???
mislila sam da nikad necu dobiti odgovor a tako sam ocajna bas vam hvala user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 14:25:08   
Anoniman
Imam dva pitanja: da li je normalno imati samo 1 folikul? I da li stomak može da boli i posle ovulacije?

(odgovor članu maja???)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 14:55:01   
anirez
Pozdrav!
vec pola godine pratim ovulaciju i mjerenje temperature , i nekad LH trakice mi pokazu da je imam, ali doktor ultrazvukom utvrdi da su folikuli premali, jedan mjesec se desilo da je bio jedan veci, ali nista. Inace imam PCOS
Da li bi taj klomifen trebao da mi pomogne?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.11.2011 16:13:53   
Anoniman
Nisam drugo pitanje lepo napisala. Imam isti bol u stomaku posle O kao i dan pre O, pa me zanima da li je moguće da se još nešto dešava što izaziva isti bol kao i ovulacija?

(odgovor članu anirez)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here