|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
27.9.2012 15:16:20   
Leptiric123
Postovani doktore,
Da li je posle dugog koriscenja kontraceptivnih pilula moguca pojava tzv duplih ovulacija,i koliki moze biti razmak izmedju dve ovulacije u jednom ciklusu?
Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.10.2012 20:02:54   
knot
Postovani doktore.
Porodila sam se prije godinu dana, bebu smo zaceli poslije dva mjeseca pokusavanja. Kako smo zeljeli veoma malu razliku izmedju djece, vrlo brzo smo poceli ponovo da radimo na drugoj bebici. Dojila sam 8 mjeseci, nakon toga beba je sama odbila dojenje. Nisam se mnogo nadala dok sam dojila, jer mi je doktorica na redovnim pregledima ustanpvila da iako imam menstruacije, imam folikule do 15 mm, i da nemam ovulaciju. Medjutim, ne dojim 4 mjeseca, pratim plodne dane LH trakicama, ciljano imamo odnose, ali do zaceca ne dolazi. Kako imam jako bolne menstruacije i izrazeniji pms, uputili su me da uradim hormone: TSH i prolaktin. Prolaktin ima vrijednost 176, a TSH 2.32.
Sta biste mi preporucili???? Sta bi mogao biti razlog zbog kojeg ne dolazi do zaceca???

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.10.2012 16:15:51   
j12345
Da li je normalno da folikol dostigne velicinu od 37mm,18og dana ciklusa? Zar nije trebalo da vec pukne?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2012 11:05:52   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Postovani doktore,
Da li je posle dugog koriscenja kontraceptivnih pilula moguca pojava tzv duplih ovulacija,i koliki moze biti razmak izmedju dve ovulacije u jednom ciklusu?
Hvala


Postovana,

Sasvim je moguce da dodje do pojave dve ovulacije u jednom ciklusu I razmak je od jednog do nekoliko dana. Blizanacka trudnoca koja tako nastaje naziva se superfetatio a ukoliko nastane iz dva razlicita men.ciklusa naziva se superfecundatio.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 16.11.2012 11:06:25 >

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2012 11:07:33   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: knot

Postovani doktore.
Porodila sam se prije godinu dana, bebu smo zaceli poslije dva mjeseca pokusavanja. Kako smo zeljeli veoma malu razliku izmedju djece, vrlo brzo smo poceli ponovo da radimo na drugoj bebici. Dojila sam 8 mjeseci, nakon toga beba je sama odbila dojenje. Nisam se mnogo nadala dok sam dojila, jer mi je doktorica na redovnim pregledima ustanpvila da iako imam menstruacije, imam folikule do 15 mm, i da nemam ovulaciju. Medjutim, ne dojim 4 mjeseca, pratim plodne dane LH trakicama, ciljano imamo odnose, ali do zaceca ne dolazi. Kako imam jako bolne menstruacije i izrazeniji pms, uputili su me da uradim hormone: TSH i prolaktin. Prolaktin ima vrijednost 176, a TSH 2.32.
Sta biste mi preporucili???? Sta bi mogao biti razlog zbog kojeg ne dolazi do zaceca???


Postovana,

Ne radi se na drugoj bebi vec probajte da vodite ljubav, trudnoca ce posle toga doci sama po sebi. Rezultati hormona su uredni.
Probajte sa koriscenjem babytime plocica. Nekada je posle trudnoce i dojenja potrebno da prodje izvesno vreme dok se ciklus ne ustali. Budite jos malo strpljivi. Ukoliko ne zatrudnite za godinu dana javite se vasem ginekologu na pregled.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije




< Poruku je uredio dunja RR -- 16.11.2012 17:52:49 >

(odgovor članu knot)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.11.2012 11:08:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: j12345

Da li je normalno da folikol dostigne velicinu od 37mm,18og dana ciklusa? Zar nije trebalo da vec pukne?



Postovana,

Potpuno ste u pravu, trebao je da pukne ali nije i sada imate folikulinsku cistu, koja obicno spontano prsne za dva meseca.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu j12345)
Direktna veza do poruke: 206
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here