|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.2.2012 20:18:52   
Shishica
Jaaao doktor na RR user posted image

Evo i ja da pitam.. pre trudnoce doktorica je govorila da imam mikrocisticne jajnike, posle trudnoce da su policisticni, imala sam i vodene ciste koje su same nestajale.. (sve pisem posto nikad ne znam sta moze imati veze sa cim)
Ciklus mi traje oko 32. dana. Ovulaciju obicno pocnem da oset_im ko 14-og dana. Traju bolovi par dana.

Da li bol moze da se oset_i i po sredini stomaka zbog ovulacije i da li se bol moze .. kako da kazem.. prosiriti, preneti, sa jedne strane stomaka i malo vislje?

I jos nesto. Da li mikrocisticni jajnici uticu na vecu mogucnost dobijanja blizanaca? (jednom mi je doktorica to spomenula, da ne pisem opsirnije)

< Poruku je uredio Shishica -- 21.2.2012 20:21:19 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.2.2012 20:29:24   
monini
samo da se zahvalim RR doktoru na odgovorimauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
22.2.2012 9:44:59   
caja 2
Kad se prvi test za trudnocu moze uraditi poslije ovulacije.....za koliko dana.....al da se neceka menstraucija HVALA UNAPRED..

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
23.2.2012 18:55:35   
ALLEKS
Postovani,

Zanima me da li postoji mogucnost da ovulacije ne bude u toku jednog ciklusa, tjs da izostane?
I jos jedno pitanje sto nema veze sa temom: Moj suprug ima problem sa malim br spermatozoida, i za sada su mu prepisane tablete, a predhodila je operacija varikocele. Ja sam obavila klasicne analize - sistematski pregled kod ginekologa, pracenje pucanja folikula i sve briseve, i sve je ok. Da li bi ja u medjuvremenu trebala da uradim hsg?
Hvala unapred...

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
25.2.2012 16:37:22   
hart
Postovani, htela bih da pitam kako TSH utice na ovulaciju?
Ukoliko je njegova vrednost u okviru referentnih vrednosti, ali na gornjoj granici moze li blokirati ovulaciju i da li je u takvom slucaju neophodna njegova korekcija na nizu vrednost?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
25.2.2012 17:36:25   
MASHKA
Kada da očekujemo odgovore?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
4.3.2012 18:52:34   
smurfi
Molim Vas da mi kazete nesto o mojim rezultatima dabl testa....zakazano mi je sutra da radim biospiju posteljice..Molim Vas za odgovor i zasto mi nigde na testu ne pise razmer dabl testa, videla sam da svi pisu o tome a meni to nigde nema na testu
Hvala unapred

PAPP-A 2,57 unknown 0,58 Corr.MoM
fb-HCG 7,9 ng/ml 0,20 Corr.MoM

NT 1,77 mm 1,09 MoM
CRL 63 mm Nasal bone unknown

biochem.risk+NT at sampling date
<1:10 000 below cut off

age risk at sampling date 1:885

Trisomy 13/18 +NT
1:3292 BELOW CUT OFF

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.3.2012 14:29:08   
smurfi
a kad odgovaraju ovi doktori...zasto se ovoliko cekauser posted image

(odgovor članu smurfi)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.3.2012 15:34:50   
ivannna
Postovani doktore,

lutealna faza mi traje najcesce 9-11 dana ( 9 najcesce) kada sam to rekla doktoru rekao je da moze nesto za to da mi da ,ali onda kad mi bude kasnilo necemo znati da li mi kasni zbog toga ili sam trudna ( mada mene bas briga koji je razlog,bitno mi je da obezbedim najbolje uslove tj dovoljnu kolicinu progesterona)
moje pitanje-sta treba koristiti za slucaj da je lutealna tako kratka i koji su razlozi te krace faze?

hvalauser posted image

(odgovor članu smurfi)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.3.2012 11:54:06   
buba m
Poštovani doktore,
da li prehlada može da utiče na oplodnju? Ovog meseca sam pratila ovulaciju uz pomoć folikulometrije i imala ciljane odnose. Sad treba da sačekam još nedelju dana da bih ugledala da li je bilo uspeha. U međuvremenu sam se prehladila, boli me grlo i curka mi nos. Imam i temperaturu 37.0 već nekoliko dana.Da li ova prehlada umanjuje moje šanse da ostanem trudna ovaj put?
Hvala unapred!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
12.3.2012 14:19:21   
nena dj
Poštovani,
Imam policistične jajnike i ciklusi mi nisu na vreme.Pijem primolut nor i menstruacija mi je na vreme uz pomoć njega.Ovulacije nemam.Pila sam Klomifen tri meseca i bez rezultata sam.Sada sam prvi mesec pila Femaru i folikuli su narasli do 14mm ali to nije dovoljno.Da li mislite da ce mi ona pomoći sledeći mesec?user posted image Hvala unapred

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.3.2012 11:13:25   
little_one

IZVORNA PORUKA: MASHKA

Kada da očekujemo odgovore?


Ih Masho, bojim se da ces da se nacekas...ja sam vec u 4tom mjesecu trudnoce a prije nego sam zatrudnila postavila pitanje...jos bez odgovora...user posted image sad mi i ne treba...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.3.2012 11:14:48   
MASHKA
user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: MASHKA

Kada da očekujemo odgovore?


Ih Masho, bojim se da ces da se nacekas...ja sam vec u 4tom mjesecu trudnoce a prije nego sam zatrudnila postavila pitanje...jos bez odgovora...user posted image sad mi i ne treba...


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.3.2012 11:29:35   
coka11
Stvarno, zašto ne odgovaraju, pa svi nestrpljivo čekaju odgovore!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.3.2012 13:44:48   
ivannna
doktoreeeee javi se!!!user posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.4.2012 10:53:04   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovani doktore,

lutealna faza mi traje najcesce 9-11 dana ( 9 najcesce) kada sam to rekla doktoru rekao je da moze nesto za to da mi da ,ali onda kad mi bude kasnilo necemo znati da li mi kasni zbog toga ili sam trudna ( mada mene bas briga koji je razlog,bitno mi je da obezbedim najbolje uslove tj dovoljnu kolicinu progesterona)
moje pitanje-sta treba koristiti za slucaj da je lutealna tako kratka i koji su razlozi te krace faze?

hvalauser posted image


Poštovana,

Razlozi kraće lutealne faze su nedovoljna hormonska aktivnost žutog tela, zato se kao nadoknada daju gestageni, najbolje Primolut nor tbl. 2x1 10 dana od 16 dana ciklusa ili Utrogestan tbl. a.200mg 2x1 po istoj semi.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.4.2012 10:55:01   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: buba m

Poštovani doktore,
da li prehlada može da utiče na oplodnju? Ovog meseca sam pratila ovulaciju uz pomoć folikulometrije i imala ciljane odnose. Sad treba da sačekam još nedelju dana da bih ugledala da li je bilo uspeha. U međuvremenu sam se prehladila, boli me grlo i curka mi nos. Imam i temperaturu 37.0 već nekoliko dana.Da li ova prehlada umanjuje moje šanse da ostanem trudna ovaj put?
Hvala unapred!


Poštovana ,

kada bi takve situacije uticale na fertilnost i samu trudnoću nijedna žena ne bi zatrudnela, jer mikroorganizmi su svuda oko nas i nas imuni sistem je u „stalnoj borbi„ sa njima.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.4.2012 10:57:06   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nena dj

Poštovani,
Imam policistične jajnike i ciklusi mi nisu na vreme.Pijem primolut nor i menstruacija mi je na vreme uz pomoć njega.Ovulacije nemam.Pila sam Klomifen tri meseca i bez rezultata sam.Sada sam prvi mesec pila Femaru i folikuli su narasli do 14mm ali to nije dovoljno.Da li mislite da ce mi ona pomoći sledeći mesec?user posted image Hvala unapred


Poštovana,

dve situacije morate kontrolisati, prvo čuvanje jajnika dok ne zaželite trudnocu a to se postiže antibebi pilulama, predlazem Qlaira kao najkvalitetnije i najbezbednije i drugo, kada poželite trudnoću tada i samo tada koristite stilmulaciju ovulacije navedenim lekovima ili drugim i uvek ciljano i oprezno, jer svi ti lekovi izuzetno iscrpljuju rezerve jajnih ćelija u jajnicima.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu nena dj)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.4.2012 11:00:42   
Buwica
Poštovani,

Da li je moguće da ukoliko nema cervikalne sluzi (tj. sekreta ako sam se dobro izrazila) nisam ni ovulirala?
Od preksinoć imam "komesanje" u jajnicima i grudi suu nekako cudno povremeno napete ...
Poslednji dan ciklusa mi je bio 28.03. i od 4.4. intenzivno radimo na bebi ....
Strasno me brine ova situacija sa ovulacijom ....
Hvala u napred na odgovoru

< Poruku je uredio Buwica -- 10.4.2012 11:02:08 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.4.2012 11:27:36   
ivannna
user posted image doktore,hvala na odgovoru !

(odgovor članu Buwica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
11.4.2012 23:25:39   
lanica82
Poštovani doktore,
Imala sam carski rez pre 3 meseca 15 dana, sve je prošlo OK. Da li i drugi porođaj mora da bude carski rez, koliko vremena treba da prođe? Da li mogu sada da idem na masažu i na tretmane protiv strija na stomaku? Hvala unapred na odgovoru!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
12.4.2012 0:03:11   
dunja RR
Ne zaboravite da ovde postavljamo pitanja vezano za ovulaciju :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
12.4.2012 21:46:17   
lanica82
Ups, izvinite!user posted image Ako bude drugih tema - eto mene! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
12.4.2012 22:04:34   
dunja RR
Važi mila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lanica82)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
12.4.2012 22:19:44   
branki*
doktore,
da li ikako moze da se utvrdi postojanje jajne celije u folikulu,a da to nije prilikom aspiracije?
hvala

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here