|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 15:23:49   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: diximar

i ja bih imala jedno pitanje...mozda ima veze sa ovulacijom mozda ne, desava mi se da upravo kad ovuliram imam pojacano belo pranje, sto ne bi bilo neobicno da nije neke cudne braonkaste boje, nalik na sukrvicu... ponavlja mi se vec drugi mesec user posted image


Poštovana,

Simptomi koje navodite imaju veze sa ovulacijom I o njima sam i ranije pisao. Radi se o pojacanom sekretu ( sluzi ) iz cervikalnog kanala i transudacije tecnosti iz vagine tokom ovulacije. Braonkasta sukrvica koja se javlja govori o hormonskom dejstvu na sluzokozu materice, koja u odredjenom momentu ovulacije ne uspeva da odrzi integritet sluzokoze u svakom delu materice i javi se minimalno krvarenje, koje u vagini zadrzava, menja boju iz crvene u braon jer se raspadaju eritrociti. Ne radi se o patoloskom stanju vec vise o stepenu hormonskog dejstva jajnika na matericu.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu diximar)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 16:05:55   
Ringerajin doktor

Poštovani,

ostali odgovori uskoro stižu a Vi u međuvremenu možete pitati ... :)

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.12.2011 17:21:49   
madamme
Uvazeni doktore,
ovulacija me boli vise nego kad dobijam ciklus. Pri tom, iz mene kao da izlazi neka vlaga, bez mirisa, boje, nema sekreta.
Da li je sve u redu?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
18.12.2011 14:50:11   
Tvins
Postovani DR. mozda sam skrenula sa teme ali moram da se obratim. Naime,mene interesuje kada ja mogu da ocekujem ovulaciju sobzirom da dobijam na 28 dan,ali nakon odradjene VTO ciklusi mi se nacisto poremetili tako da neznam kad sam u ciklusu a kad je krvarenje!!! Iza odradjene VTO prvi ciklus sam dobila na vreme i bio je sto je i normalno nesto dana duzi al oskudan sa pratecom braon bojom,medjutim na cetrnesti dan ponovo prokrvarim al u gotovo crnoj boi i iza toga opet na cetrnesti dan prokrvarim i isto je crne boje!!!
Interesuje me vase strucno misljenje ukoliko je moguce odgovoriti na ovakvo pitanje.
U svakom slucaju hvala i jos jedno hvala sto postoite!!!
                  
           S'postovanjem korisnica foruma Tvins

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.12.2011 13:59:51   
misssixty
Doktore, moze li se izracunati tacan datum ovulacije, meni su ciklusi neuredni, stalno mi kasni, tj, najtacnije imam na 35 dana? i volela bih da znam kada se moze i na koji nacin videti pol deteta?


Veliki pozdrav

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.12.2011 13:20:01   
little_one
Postovani doktore,

Imam jako neredovne cikluse zbog PCOS-a i 9dc jako tanak endometrijum, svega 4mm. Nedavno sam uradila hsg i jajovodi su prohodni i doktorica planira da me sledeci ciklus stimulise sa Gonalom jer on ne utice na stanjivanje endometrija. Pod pretpostavkom da ce doci do ovulacije, da li postoji opasnost od hiperstimulacije jer se koristi Gonal? Napominjem da koristim i metformin (2x500). Isto tako me zanima, da li ce taj Gonal uticati na normalno debljanje zida materice ili je potrebno na neki nacin stimulisati i samo zadebljanje i kako jer mi je u interesu da se trudnoca kako ostvari tako i zadrzi. Napominjem da je spermiogram mog muza uredan i da tu ne bi trebalo da bude prepreke.

Unaprijed hvala na odgovoru i izvinjavam se ako sam odstupila od teme.

(odgovor članu misssixty)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
29.12.2011 2:02:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor

Odredjeni broj zena oset__i bol pri ovulaciji,jer dolazi do prskanja folikula i prskanja povrsinske kore jajnika ( sto oizaziva osecaj bola). Ukoliko je stepen ostecena kore jajnika veliki moguce je da dok traje zacelivanje jajnika zana i dalje oseca odredjeni stepen bola ili nelagode sa strane adneksa gde je doslo do ovulacije.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


hvala puno na odgovoru. user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
29.12.2011 8:04:37   
daca77
Da li je moguce da ovulacije nema, iako je LH test bio pozitivan i baz.T skocila?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
30.12.2011 19:20:22   
monini
Postovani doktore,

S obzirom da mi ciklusi nisu uredni, tj variraju izmedju 23. i 29. dana, da li to znaci i da ovulaciju ne mogu uvek da racunam na 10-14 dana ciklusa?! Napominjem da su mi do sada godinama unazad ciklusi bili skraceni (23-25 dana). Takodje menstruacije su mi oskudne, traju svega 3-4 dana. Hormonski status od pre neki dan (folikularna faza): FSH -10,55, LH - 10,19, Progesteron 2,24 ng/ml , AMH mi je pre par meseci bio 2,6, a ovih dana ocekujem sveze rezultate AMH i Inhibib B.
Inace suprug i ja se spremamo za drugu VTO. Imam 37 god.

Hvala unapred,
Srdacan pozdrav

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
1.1.2012 17:33:18   
Nikola2
doktore :) pomoc :) hehe znaci ovako zena ima na svakih 30 dana e sad ne znamo kad su joj plodni dani zadnju men je imala 13.12.2011 , i obicno joj traje 4,5 dana a mi smo pokusavali 19, 20,21,22,23 e sad dali smo uboli plodne dane ?
user posted image user posted image e sad dali smo uboli plodne dane ???

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.1.2012 20:44:45   
iva80
Poštovani,
uz pomoć 4 folikulometrije utvrđeno mi je da mi folikuli ne pucaju tj da ne ovuliram. Dva puta, u 2 različita meseca,  primila sam Pregnil. 2 x 5000 (mada mislim da se malo zakasnilo, jer je folikul bio 21,nešto mm). Nije se deselia oplodnja.
Moje pitanje je, da li pored davanja Pregnila postoje i neke druge metode izazivanja ovulacije i postoji li konkretan razlog žašto ne ovuliram ili je to jednostavno stvar prirode? I još jedno, šta sve od analiza Vi predlažete da uradim?
Unapred zahvalna!


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Nikola2)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.1.2012 15:12:52   
desert rose
Postovani, na koji nacin moze precizno da se utvrdi period ovulacije? 

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
14.1.2012 14:57:04   
Felon
Postovani, pocela sam sa merenjem bazalne temperature u cilju utvrdjivanja ovulacije,zanima me da li povecanje temperature ukazuje da se ovulacija desila ili da ce tek uslediti?Hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
29.1.2012 9:22:28   
meyo
evo i ja da postavim jos jedno pitanje.
naime ciklusi su mi zbog pcos jako dugacki i evo vec drugi put idem na folikulometriju prvi put bila ovulacija 28-dc. uz pregnyl folikul pukao al nije doslo do oplodnje..
sada 30-ti dc folikul najveci mi je jedva 15mm i vec danima stoji tako dr. mi je predlozila da ukoliko za koji dan ne poraste  da mi prepise utrogestan i izazove ciklus kako bi krenuli sa stimulacijom klomifen+menopur.
stoga me interesuje da li je moguce imati ovulaciju tako kasno u ciklusu i da li ona moze ipak biti kvalitetna? recimo ako je 35-36 dan?? ili je pak bolje da krenem sa stimulacijom u kontrolisanom ciklusu??

(odgovor članu Felon)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
29.1.2012 10:05:41   
plačljiva
Poštovani doktore,molim Vas odgovorite mi - Da li žena može ostati trudna ako nema plodne sluzi uopšte za vreme ovulacije?Ciklusi uredni na 28 dana...Folikulometrijom utvrđeno da pucaju uredno folikuli...Dg:Idiopatski sterilitet

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 16:55:40   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: desert rose

Postovani, na koji nacin moze precizno da se utvrdi period ovulacije? 


Poštovana,

period ovulacije može da se utvrdi na više načina: praćenje ovulacije ultrazvučnim pregledom (folikulometrija) uz merenje serumskih vrednosti hormona estrogena, merenje bazalne temperature sa pojavom skoka u periodu ovulacije, korišćenje BebyTime pločica i određivanje dana ovulacije na osnovu dužine menstrualnog ciklusa.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu desert rose)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:00:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Felon

Postovani, pocela sam sa merenjem bazalne temperature u cilju utvrdjivanja ovulacije,zanima me da li povecanje temperature ukazuje da se ovulacija desila ili da ce tek uslediti? Hvala


Poštovana,

skok telesne temperature vam govori da ste u periodu ovulacije a ne da će ona tek da usledi.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Felon)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:01:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: meyo

evo i ja da postavim jos jedno pitanje.
naime ciklusi su mi zbog pcos jako dugacki i evo vec drugi put idem na folikulometriju prvi put bila ovulacija 28-dc. uz pregnyl folikul pukao al nije doslo do oplodnje..
sada 30-ti dc folikul najveci mi je jedva 15mm i vec danima stoji tako dr. mi je predlozila da ukoliko za koji dan ne poraste  da mi prepise utrogestan i izazove ciklus kako bi krenuli sa stimulacijom klomifen+menopur.
stoga me interesuje da li je moguce imati ovulaciju tako kasno u ciklusu i da li ona moze ipak biti kvalitetna? recimo ako je 35-36 dan?? ili je pak bolje da krenem sa stimulacijom u kontrolisanom ciklusu??



Poštovana,

jedan od glavnih znakova PCO sindroma je upravo izostanak ovulacije, tako da nema govora da je imate 28 ili 35 dana. Vi morate oslabiti ukoliko vam je BMI veći od 25 i obavezno na navedeni način stimulisati ovulaciju.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:03:21   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Poštovani doktore,molim Vas odgovorite mi - Da li žena može ostati trudna ako nema plodne sluzi uopšte za vreme ovulacije?Ciklusi uredni na 28 dana...Folikulometrijom utvrđeno da pucaju uredno folikuli...Dg:Idiopatski sterilitet


Poštovana,

ne postoji idiopatski sterilitet već samo sterilitet kojem nije nađen uzrok. Naravno da žena moze ostati trudna i ako nema (ili ne primeti ) sluz iz grlića materice. Morate protokolarno da uradite sve dijagnostičke testove bračnog steriliteta i nakon toga preduzeti odgovarajuće terapijkse mere.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:05:37   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: monini

Postovani doktore,

S obzirom da mi ciklusi nisu uredni, tj variraju izmedju 23. i 29. dana, da li to znaci i da ovulaciju ne mogu uvek da racunam na 10-14 dana ciklusa?! Napominjem da su mi do sada godinama unazad ciklusi bili skraceni (23-25 dana). Takodje menstruacije su mi oskudne, traju svega 3-4 dana. Hormonski status od pre neki dan (folikularna faza): FSH -10,55, LH - 10,19, Progesteron 2,24 ng/ml , AMH mi je pre par meseci bio 2,6, a ovih dana ocekujem sveze rezultate AMH i Inhibib B.
Inace suprug i ja se spremamo za drugu VTO. Imam 37 god.

Hvala unapred,
Srdacan pozdrav



Poštovana,

vaš ciklus je uredan, jer svaki ciklus koji traje od 21 do 35 dana i menzis koji traje od 3 do 7 dana smatra se fiziološkim stanjem. Hormonski status koji ste prikazali kroz deo hormona i analiza pokazuje fiziološke vrednosti. Puno uspeha u sledecoj VTO!

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:08:20   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nikola2

doktore :) pomoc :) hehe znaci ovako zena ima na svakih 30 dana e sad ne znamo kad su joj plodni dani zadnju men je imala 13.12.2011 , i obicno joj traje 4,5 dana a mi smo pokusavali 19, 20,21,22,23 e sad dali smo uboli plodne dane ?
user posted image user posted image e sad dali smo uboli plodne dane ???


Poštovani,

simpatično pišete i čestitam na impresivnim pokušajima od 19 do 23 decembra; vest da niste ”uboli” plodne dane - za 30-to dnevni ciklus to su dani od 12 do 18 dana ciklusa. Taj savet ste mogli da dobijete od vašeg ginekologa ili da se raspitate ranije preko interneta. Pravilo je da se od DUZINE CIKLUSA ODUZME 14 DANA, TAJ DAN JE OČEKIVANI PERIOD OVULAVIJE, ČETIRI DANA PRE I DVA DANA POSLE SU PLODNI DANI ( primer 30-to dnevni ciklus : 30 – 14= 16 – 4= 12 i 16+2= 18).

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Nikola2)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:11:55   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: iva80

Poštovani,
uz pomoć 4 folikulometrije utvrđeno mi je da mi folikuli ne pucaju tj da ne ovuliram. Dva puta, u 2 različita meseca,  primila sam Pregnil. 2 x 5000 (mada mislim da se malo zakasnilo, jer je folikul bio 21,nešto mm). Nije se deselia oplodnja.
Moje pitanje je, da li pored davanja Pregnila postoje i neke druge metode izazivanja ovulacije i postoji li konkretan razlog žašto ne ovuliram ili je to jednostavno stvar prirode? I još jedno, šta sve od analiza Vi predlažete da uradim?
Unapred zahvalna!



Poštovana,

Pregnyl amp. se daju da se izazove prskanje folikula a ne da se stimuliše ovulacija. Postoje mnogi protokoli stimulacije ovulacije i vaš ginekolog ce se odlučiti koji je za vas najbolji na osvovu vaših nalaza i analiza. Razlog zašto ne ovulirate može se otkriti na osnovu ginekološkog pregleda i hormonskih analiza.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 17:13:01   
Ringerajin doktor

Ostali odgovori uskoro stižu, izvinjavamo se što ovaj put nismo redom išli. Pozdrav do skorog pisanja!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 18:28:46   
MASHKA
evo i mog pitanja:
Ciklusi mi traju 26-28 dana, poslednju menstruaciju sam imala 6. feb a 18,19 i 20 sam uradila baby time test i ovulacije nije bilo ( a po matematici trebalo bi da sam u sred plodnih dana). Više nemam tesova pa me interesuje koji je verovatniji scenarijo: da je ovulacija bila ranije ili da će biti kasnije?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
20.2.2012 19:38:24   
dunja RR


user posted image

Ovulacija je period kada se stvaraju optimalni uslovi za oplodnju. Kako ih prepoznati i u pravom trenutku ispuniti svoj san o roditeljstvu?

Pročitajte više...

user posted image

Ringeraja vam daje priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije i rešavanja problema sa njom.
Vaša pitanja postavite ovde, u ovoj temi, a mi ćemo ih proslediti doktoru koji će odgovoriti na njih!

user posted image




(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here