|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:43:53   
Ringerajin doktor
Izvolite, postavljajte pitanja user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
4.7.2012 9:05:15   
dunja RR
Štetica pita:

Postovani doktore,
dr u domu zdravlja mi je nasao da imam mikrocisticne jajnike,sto mi je za 15 god,koliko posecujem ginekologa prvi put da cujem,jer su do sada uvek bili multifolikularni.tu dg mi je postavio posle samo jedne folikumetrije.Po sluzi i bazalnoj temperaturi za 11meseci pracenja 1 ciklus je bio bez ovulacije. uradila sam hormone 2dan ciklusa,stimulisana klomifenom (2folikula 9dan ciklusa od 18 i 20mm).interesuje me sta bi trebalo jos proveriti,jer do trudnoce nedolazi vec 16meseci. Prosle godine sam imala missed ab.

crtice evo i mojih rezultata radjenih jutros(2dc)
TSH 1,61 REF. (0,27-4,2)
FT4 12,61 (10,3-23,1)
ESTRADIOL 43,7 FOL.FAZA(12,5-166)
PROGESTERON 2,2 FOL.FAZA(0,6-4,7)
FSH 8,57 FOL.FAZA(3,5-12)
LH 4,8 FOL.FAZA(2,4-12,6)
TESTOSTERON 0,708 REF <2,86
PROLAKTIN 8h-200,1 11h-203,2 13h-199,8 REF.(102-496)
KORTIZOL 8h 506,3 REF.(190-618) 20h CE BITI SUTRA REZULTAT.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.7.2012 12:54:28   
snovi
Poštovani doktore,

da li je moguća ovulacija za vreme uzimanja kontraceptiva?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
7.7.2012 12:56:44   
snovi
Sjajno je što imamo doktora na Ringeraji, svaka čast user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.7.2012 21:59:15   
little_one

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani doktore,

Imam jako neredovne cikluse zbog PCOS-a i 9dc jako tanak endometrijum, svega 4mm. Nedavno sam uradila hsg i jajovodi su prohodni i doktorica planira da me sledeci ciklus stimulise sa Gonalom jer on ne utice na stanjivanje endometrija. Pod pretpostavkom da ce doci do ovulacije, da li postoji opasnost od hiperstimulacije jer se koristi Gonal? Napominjem da koristim i metformin (2x500). Isto tako me zanima, da li ce taj Gonal uticati na normalno debljanje zida materice ili je potrebno na neki nacin stimulisati i samo zadebljanje i kako jer mi je u interesu da se trudnoca kako ostvari tako i zadrzi. Napominjem da je spermiogram mog muza uredan i da tu ne bi trebalo da bude prepreke.

Unaprijed hvala na odgovoru i izvinjavam se ako sam odstupila od teme.


Poštovana, upotrebom hormonske stimulacije uvek postoji rizik od hiperstimulacije i taj rizik je veoma individualan. Zadebljanje endometrijuma se prati iz dana u dan i na osnovu dinamike rasta dozira se i nivo hormona koji ga stimulišu.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije



Doktore, hvala na odgovoru, bolje ikad nego nikad. Inace vec sam u 7 mjesecu trudnoce pa se nadam da ce i ovako stur odgovor nekom da posluzi.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.7.2012 22:11:54   
malenac76
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor
Poštovana, lutealna faza se računa od pucanja folikula i vrlo retko se desi da još neki folikul nakon toga prsne, a do ovulacije moze doći i pre davanja kako vi napisaste „stop injekcije„.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


hvala na odgovoru user posted image
inace u 8. mjesecu sam trudnoce i jos malo stize bebica user posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.7.2012 22:40:08   
dunja RR
Trudničice naše baš ste stroge user posted image user posted image

Oprostite doktoru na kašnjenju, ipak na kraju stigoše svi odgovori :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.7.2012 10:21:39   
kiaara
Poštovani, 18.04 sam imala kiretažu jer se pokazala samo gestacijska vrećica bez ploda,po zadnjoj menstruaciji sam bila trudna 8 tjedana, i gestacijska vrećica je bila 9 mm. Poslije kiretaže uopće nisam dobila menstruaciju,odlazim kod ginekologa on ponovno vidi gestacijsku vrećicu bez ploda,šalje me vaditi betu koja je 25000,gestacijska vrećica je 8 mm. kaže da ne može utvrditi kolika je trudnoća jer nisam imala menstruaciju. naručuje me za tjedan dana,vrećica je 23 mm plod ne vidi ali nije 100 posto siguran. naručuje me ponovno za tjedan dana? kolika je mogućnost da je trudnoća još mala i plod se ne vidi?
Hvala!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
9.7.2012 11:19:36   
Modessty
Šta se dešava sa ovulacijom tokom uzimanja antibebi pilula? Da li ima ili nema ovulacije i koliko to utiče na dužinu i trajanje ciklusa?

(odgovor članu kiaara)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.7.2012 8:42:41   
Maraj
Postovani doktore,
radjen mi je hsg, rezultat je sledeci:
Kavum uterusa trouglastog oblika, ravnih ivica endometrijuma.Obe tube ne projektuju i ne propustaju kontrast u trbusnu duplju.
Zakazana mi je laparaskopija.
Moje pitanje je da li se moza laparaskopijom ''otpusiti'' jajovodi, i sta se desava sa ovulacijom kada su jajovodi zapuseni? Jer to znaci da ja nisam imala ovulacije do sad'?
Hvala

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.7.2012 9:40:07   
Zell
Evo da i ja priupitam:
Sve analize, hormoni, uz, TVL, histeroskopija sve je ok. Ciklusi redovni u sat tačni, na osnovu BT jasno se vidi da ima ovulacija... Da li je moguće da folikuli ne narastu dovoljno i/ili da zbog kratke lutealne faze (11-12 dana) ne moze doci do začeća?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.7.2012 10:14:00   
Anoniman
Doktore, hvala na odgovoru, bolje ikad nego nikad. Inace vec sam u 7 mjesecu trudnoce pa se nadam da ce i ovako stur odgovor nekom da posluzi.


hvala na odgovoru user posted image
inace u 8. mjesecu sam trudnoce i jos malo stize bebica user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malenac76)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.7.2012 16:42:19   
Zell
Tash user posted image mozda smo konacno nasle recept mi sa crtica - potrebno je samo da postavite doktoru pitanje user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
13.7.2012 17:28:18   
madamme
e, vala, zell neka si mu rekla :)
jos malo pa ce dete da podje u prvi razred, dok on odgovori user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
14.7.2012 20:12:14   
buba m
Poštovani doktore, da li dužina lutealne faze ima veze sa dužinom ciklusa?

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
16.7.2012 12:12:35   
lilihip
Poštovani doktore, da li postoje neki posebni položaji koji mogu pomoći kod zatrudnjivanja, posebno kada žena ima zavaljenu matericu?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 14:44:35   
dunja RR
Odgovori user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 21.7.2012 14:45:15 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 14:49:26   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Štetica pita:

Postovani doktore,
dr u domu zdravlja mi je nasao da imam mikrocisticne jajnike,sto mi je za 15 god,koliko posecujem ginekologa prvi put da cujem,jer su do sada uvek bili multifolikularni.tu dg mi je postavio posle samo jedne folikumetrije.Po sluzi i bazalnoj temperaturi za 11meseci pracenja 1 ciklus je bio bez ovulacije. uradila sam hormone 2dan ciklusa,stimulisana klomifenom (2folikula 9dan ciklusa od 18 i 20mm).interesuje me sta bi trebalo jos proveriti,jer do trudnoce nedolazi vec 16meseci. Prosle godine sam imala missed ab.

crtice evo i mojih rezultata radjenih jutros(2dc)
TSH 1,61 REF. (0,27-4,2)
FT4 12,61 (10,3-23,1)
ESTRADIOL 43,7 FOL.FAZA(12,5-166)
PROGESTERON 2,2 FOL.FAZA(0,6-4,7)
FSH 8,57 FOL.FAZA(3,5-12)
LH 4,8 FOL.FAZA(2,4-12,6)
TESTOSTERON 0,708 REF <2,86
PROLAKTIN 8h-200,1 11h-203,2 13h-199,8 REF.(102-496)
KORTIZOL 8h 506,3 REF.(190-618) 20h CE BITI SUTRA REZULTAT.


Poštovana,
Uradite proveru na trombofiliju, antispermatozoidna antitela i histeroskopiju, laparoskopije ne morate da uradite jer ste zatrudneli i pobacili što znaci da su vam jajovodi ili jedan jajovod prohodni.
Naravno uradite bakteriološku, virusolosku i pretragu na gljivice genitalnog trakta
Što se tice mikrocisticnih jajnika mislim da se radi o pogrešnoj dijagnozi jer na osnovu hormonskog statusa i ciklusa ne bolujete od PCOSy.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 14:50:34   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: snovi

Poštovani doktore,

da li je moguća ovulacija za vreme uzimanja kontraceptiva?


Poštovana,

U 99% slucajeva nije moguća ovulacija tokom uzimanja kontraceptivnih pilula ako ste na njih mislili.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 14:51:40   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: kiaara

Poštovani, 18.04 sam imala kiretažu jer se pokazala samo gestacijska vrećica bez ploda,po zadnjoj menstruaciji sam bila trudna 8 tjedana, i gestacijska vrećica je bila 9 mm. Poslije kiretaže uopće nisam dobila menstruaciju,odlazim kod ginekologa on ponovno vidi gestacijsku vrećicu bez ploda,šalje me vaditi betu koja je 25000,gestacijska vrećica je 8 mm. kaže da ne može utvrditi kolika je trudnoća jer nisam imala menstruaciju. naručuje me za tjedan dana,vrećica je 23 mm plod ne vidi ali nije 100 posto siguran. naručuje me ponovno za tjedan dana? kolika je mogućnost da je trudnoća još mala i plod se ne vidi?
Hvala!


Poštovana,

Na osnovu podataka , ako su pouzdani radi se o blighted ovum trudnoći, koja se mora kiretirati. Ipak pre itervencije ponovite ultrasonografski pregled, po mogućnosti vaginalnom sondom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu kiaara)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 14:52:49   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Modessty

Šta se dešava sa ovulacijom tokom uzimanja antibebi pilula? Da li ima ili nema ovulacije i koliko to utiče na dužinu i trajanje ciklusa?


Poštovana,

Naravno da izostaje ovulacija, jer to je cilj ovakve kontracepcije, a dužina ciklusa zavisi od broja uzetih tableta, nakon prestanka javlja se mensis, obicno nekoliko dana nakon poslednje tablete.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
21.7.2012 20:52:48   
snovi

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: snovi

Poštovani doktore,

da li je moguća ovulacija za vreme uzimanja kontraceptiva?


Poštovana,

U 99% slucajeva nije moguća ovulacija tokom uzimanja kontraceptivnih pilula ako ste na njih mislili.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije




Hvala puno doktore!
Pozdrav!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
22.7.2012 14:24:35   
Maraj
Doktore, sta je sa mojim pitanjem , ima li odgovora??!!

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
26.7.2012 14:50:46   
gale77
Postovani doktore vec tri godine pokusavamo user posted image . Imam jedno dete 5 god i spomtani pobacaj od pre 10 meseci. Vec godinu dana koristim lh trakice i dve crtice jednake boje se pojavljuju 14 dana ciklusa, inace ciklusi su mi na 26 dana. Pre godinu dana sam radila hormonske pretrage i sve je granicama normale.Da li uopste imam ovulacije ili je kratka luteralna faza problem.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.7.2012 14:17:36   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovani doktore,
radjen mi je hsg, rezultat je sledeci:
Kavum uterusa trouglastog oblika, ravnih ivica endometrijuma.Obe tube ne projektuju i ne propustaju kontrast u trbusnu duplju.
Zakazana mi je laparaskopija.
Moje pitanje je da li se moza laparaskopijom ''otpusiti'' jajovodi, i sta se desava sa ovulacijom kada su jajovodi zapuseni? Jer to znaci da ja nisam imala ovulacije do sad'?
Hvala


Postovana,
Vama je dijagnostikovan ozbiljan problem- zacepljenje jajovoda. Laparoskopskom operacijom se ta dijagnoza samo potvrdjuje. Mozete se odluciti za operaciju – plastika tuba, kojom se ponovo jajovodi cine prohodnim. Medjutim, operacija ima malu sansu na uspeh jer samo zacepljenje jajovoda trajno unistava fine strukture unutrasnjosti jajovoda i u njima jajna celija nema mogucnost da dospe do materice. Ipak, sami odlucite u konsultaciji sa vasim ginekologom sta vam valja ciniti. Moj savet je da se okrenete postupku vantelesne oplodnje.
Ovulacija i zacepljenje jajovoda nemaju direktnu vezu i ja verujem da su vasi ciklusi fizioloski i da imate redivnu ovulaciju, ali svakako to mozete sami proveriti sa Beby Time plocicama ili nekom drugom metodom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here