|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.7.2012 14:18:34   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Zell

Evo da i ja priupitam:
Sve analize, hormoni, uz, TVL, histeroskopija sve je ok. Ciklusi redovni u sat tačni, na osnovu BT jasno se vidi da ima ovulacija... Da li je moguće da folikuli ne narastu dovoljno i/ili da zbog kratke lutealne faze (11-12 dana) ne moze doci do začeća?


Postovana,
na osnovu iznetih podataka imate redovnu ovulaciju, mada mozete da je dodatno potvrdite Baby Time plocicama, tako da nema razloga da razmisljate o velicini folikula ili o duzini lutealne faze koja je i dalje i fizioloskim granicama, a dodatno se moze potkrepiti gestagenskom terapijom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.7.2012 14:19:11   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: buba m

Poštovani doktore, da li dužina lutealne faze ima veze sa dužinom ciklusa?


Postovana,
Svakako da duzina lutealne faze ( sekretorna faza ) ima veze sa duzinom ciklusa, jer od broja dana lutealne faze, zajedno sa duzinom trajanja folikularne faze ( proliferacione faze ) uz ovulaciju zavisi i duzina celog menstruacionog ciklusa , ciji je raspon kod zena u intervalu od 21 do 35 dana, obicno oko 28 dana.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.7.2012 14:20:39   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: lilihip

Poštovani doktore, da li postoje neki posebni položaji koji mogu pomoći kod zatrudnjivanja, posebno kada žena ima zavaljenu matericu?


Postovana,
Kod problema zavaljene materice grlic u misionarskom polozaju je ispod stidne kosti i nije u stanju da se „kupa„ u spermi koja puni dno vagine tj. fornikse vagine. Zato se preporucuju polozaji u kome se penetracija obavlja otpozadi i nakon odnosa ostaje se u polozaju stomakom na duseku. Takodje postoje postupci i operativni zahvati koji reponiraju i fiksiraju matericu u polozaju antefleksije i anteverzije, tj. u polozaj kada je materica napred u odnosu na besiku i stidnu kost.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
28.7.2012 14:21:33   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: gale77

Postovani doktore vec tri godine pokusavamo user posted image . Imam jedno dete 5 god i spomtani pobacaj od pre 10 meseci. Vec godinu dana koristim lh trakice i dve crtice jednake boje se pojavljuju 14 dana ciklusa, inace ciklusi su mi na 26 dana. Pre godinu dana sam radila hormonske pretrage i sve je granicama normale.Da li uopste imam ovulacije ili je kratka luteralna faza problem.
Unapred se zahvaljujem na odgovoru.


Postovana,
za pocetak neka vas partner uradi spermogram i spermokulturu. Takodje oboje uradite antispermatozoidna antitela, a vi i testove za trombofiliju. Nastavite da proveravate pojavu ovulacije Baby Time plocicama i pokusajte da stabilizujete drugu fazu ciklusa gestagenskom terapijom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
31.7.2012 12:28:30   
lilihip
Poštovani doktore, da li je kvalitet ovulacije u prirodnom ciklusu od presudnog značaja kod VTO sa stimulacijom?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.8.2012 15:11:06   
masa masa
Doktore da li psihicka blokada moze da bude preprek zasto ne dolazi do trudnoce i kako se ta psihicka blokada ako mogu reci,,leci,,?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
4.8.2012 15:35:52   
madamme
Postovani doktore, imala sam spontani 12. jula (6,nedelja otprilike, dr nije video nista na UZ, samo je otislo sutradan). Krvarila sam vro oskudno nepuna dva dana. Nakon 5-6 dana pojavila se ovulacijska sluz, kao u redovnom ciklusu. Uradila sam briseve, nalazi su uredni. Danas sam opet primetila istu sluz (prozirna, kao belance), to je dakle 16-17 dana posle spontanog. Da li je moguce da ovuliram?

(odgovor članu masa masa)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
4.8.2012 18:48:41   
milenatea
Postovani doktore,

Dva puta sam imala intervenciju laserom zbog CIN 1. Poslednju novembra meseca. Grlic se jos uvek ne boji jodom, iako je papa uredan (posle zadnje intervencije) i redovno radim kontrole na 3 meseca, sto podrazumeva papa, kolposkopiju i vaginalni i cervikalni bris. HPV nije visokog rizika. Bakterije ne postoje kao ni mico, urea ni hlamidija. Da li je moguce da i pored takvog grlica, koji se ne boji u celosti, dolazi do ovulacije i oplodnje?

Unared hvala.

Pozdrav.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
10.8.2012 13:23:43   
tickana
zanima me kako da izracunam plodne dane sobzirom da mi je ovaj mesec kasnilo osam dana i danas sam dobila kako da znam za ovaj mesec kad su mi plodni dani ??

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 184
   LAPAROSKOPIJA-PATOLOSKI NALAZ
11.8.2012 14:12:43   
danielarmd
Postovani,radjena mi je laparoskopija ciste na jajniku.Patoloski nalaz glasi: CYSTADENOFIBROMA SEROSUM OVARII   Da li mi mozete reci nesto vise o tome?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
23.8.2012 19:18:19   
slandjela
Da li ukoliko dodje do oplodnje prvog dana ovulacije da li Maybe baby pokazuje i dalje papratastu strukturu do kraja tog ovulatornog perioda ili se odmah promeni slika i kako?

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 12:48:31   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: lilihip

Poštovani doktore, da li je kvalitet ovulacije u prirodnom ciklusu od presudnog značaja kod VTO sa stimulacijom?



Postovana, sama ovulacija je deo prirodnog menstruacionog ciklusa i ukoliko je ciklus fizioloski velika je sansa da ce tokom stimulacije ovulacije u postupku VTO doci do pojave veceg broja folikula sa normalnim jajnim celijama. Dakle ovulacija nije od presudnog znacaja vec je vazan nacin reagovanja vasih jajnika na stimulaciju tokom VTO.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu lilihip)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 12:50:53   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: masa masa

Doktore da li psihicka blokada moze da bude preprek zasto ne dolazi do trudnoce i kako se ta psihicka blokada ako mogu reci,,leci,,?


Postovana, kada se ne zna uzrok steriliteta onda se kao jedan od mogucih razloga navodi tzv. psihicki faktor ili blokada. Ovakve tvrdnje nemaju potporu u ispitivanju razloga bracnog steriliteta ali ukoliko problem postoji onda stres koji se zbog toga javlja dodatno opterecuje parove i komplikuje sam problem. Znaci treba se u ispitivanju uzroka dodatno potruditi da se nadje uzrok a ako se ne nadje treba razmisljati o postupku vantelesne oplodnje.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu masa masa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 12:52:21   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: madamme

Postovani doktore, imala sam spontani 12. jula (6,nedelja otprilike, dr nije video nista na UZ, samo je otislo sutradan). Krvarila sam vro oskudno nepuna dva dana. Nakon 5-6 dana pojavila se ovulacijska sluz, kao u redovnom ciklusu. Uradila sam briseve, nalazi su uredni. Danas sam opet primetila istu sluz (prozirna, kao belance), to je dakle 16-17 dana posle spontanog. Da li je moguce da ovuliram?


Postovana, sasvim je moguce da ste nakon dve nedelje od pobacaja imali ovulaciju, ali svakako ne pre toga.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 24.8.2012 12:53:57 >

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 12:56:11   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: milenatea

Postovani doktore,

Dva puta sam imala intervenciju laserom zbog CIN 1. Poslednju novembra meseca. Grlic se jos uvek ne boji jodom, iako je papa uredan (posle zadnje intervencije) i redovno radim kontrole na 3 meseca, sto podrazumeva papa, kolposkopiju i vaginalni i cervikalni bris. HPV nije visokog rizika. Bakterije ne postoje kao ni mico, urea ni hlamidija. Da li je moguce da i pored takvog grlica, koji se ne boji u celosti, dolazi do ovulacije i oplodnje?

Unared hvala.

Pozdrav.


Postovana, sigurno da imate ovulaciju i da mozete zatrudneti nezavisno od Jod negativne probe ( ne boji vam se deo grlica ) a dodatni savet je da dve meseca stavljate vaginalete kantarionovog ulja kako bi pojacali reepitelizaciju mesta na grlicu na kome je vrsena laser vaporizacija.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 12:57:30   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: tickana

zanima me kako da izracunam plodne dane sobzirom da mi je ovaj mesec kasnilo osam dana i danas sam dobila kako da znam za ovaj mesec kad su mi plodni dani ??


Postovana, koristite BabyTime plocice za odredjivanje plodnih dana , tako sto cete poceti sa uzimanjem urina za analizu ( procitajte upustvo za upotrebu ) od 10-tog dana menstruacionog ciklusa ( racuna se prvi dam mensisa kao prvi dan menstr. ciklusa ).

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu tickana)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 14:25:21   
milenatea
hvala Vam punooo, odmah cu uzeti vaginaleteuser posted image

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 15:21:21   
superm
Poštovani,
Uradila sam danas baby rapid karticu-test i rezultat je negativan. Da li sam poranila ili je to-to?
Unapred, hvala na odgovoru.

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
24.8.2012 15:22:21   
superm
Zaboravila sam da kažem da sam test uradila 10 dana posle ovulacije.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
31.8.2012 21:14:03   
razdragana
vadila sam hormone za vto pa me zanima koji hormon nije dobar i sta on prestavlja LH 17.1.PROLAKTIN 10,8.TSH 2,12.FSH 4,5.TESTOSTERON 0,6.PROGESTERON 0,5.ESTRADIOL 35,9.FT4 1,08.?Dalli prestavlja neki hormon problem za vto i dali se hormoni mogu regulisati nekom terapijom?

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: LAPAROSKOPIJA-PATOLOSKI NALAZ
27.9.2012 0:26:22   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: danielarmd

Postovani,radjena mi je laparoskopija ciste na jajniku.Patoloski nalaz glasi: CYSTADENOFIBROMA SEROSUM OVARII   Da li mi mozete reci nesto vise o tome?



Postovana, radi se o benignom tumoru jajnika i odstranjenje tumora je definitivna terapija ali vam ostaje obaveza da redovno dva puta godisnje radite ginekoloske preglede kako bi na vreme dijagnostikovali eventualnu promenu na drugom jajniku.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu danielarmd)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
27.9.2012 0:33:20   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: slandjela

Da li ukoliko dodje do oplodnje prvog dana ovulacije da li Maybe baby pokazuje i dalje papratastu strukturu do kraja tog ovulatornog perioda ili se odmah promeni slika i kako?


Postovana, promene papraste strukture ostaju do kraja periovulatornog perioda nezavisno od toga da li je doslo do oplodnje ili ne , jer trudnoca daje hormonske promene tek kasnije kada dodje do ugnjezdenja u materici.


Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu slandjela)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
27.9.2012 0:34:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: superm

Poštovani,
Uradila sam danas baby rapid karticu-test i rezultat je negativan. Da li sam poranila ili je to-to?
Unapred, hvala na odgovoru.


Postovana, poranili ste i to dosta, sacekajte bar jos nedelju dana dok ne ponovite babyrapid test.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
27.9.2012 0:35:05   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: razdragana

vadila sam hormone za vto pa me zanima koji hormon nije dobar i sta on prestavlja LH 17.1.PROLAKTIN 10,8.TSH 2,12.FSH 4,5.TESTOSTERON 0,6.PROGESTERON 0,5.ESTRADIOL 35,9.FT4 1,08.?Dalli prestavlja neki hormon problem za vto i dali se hormoni mogu regulisati nekom terapijom?


Postovana, mnogo ocekujete od odgovora za tako ozbiljnu fiziologiju kakva je za reproduktivne hormone. Pogotovo sto se oni nikada ne tumace odvojeno od ostalih pregleda i analiza za VTO. Terapija postoji ali za svakog pacijenta specificno za slucaj. Vama je hormonski status uredan sem odnosa FSH i LH hormona , sto bi trenalo dodatno ispitati.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu razdragana)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
27.9.2012 0:36:00   
Ringerajin doktor
Izvolite, postavljajte pitanja.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here