|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
8.6.2012 11:52:41   
ini89
Pitanje za doktora:bolujem od adenoma fipofize i koristim terapiju dostinex 2 x 1/2 tbl tjedno i uspjesno mi regulise prolaktin koji 2.06ng/ml, menstruacijski ciklusi mi variraju od 28 do 34 dana svaki mesec je drugacije...postoji li nacin da to regulisem i da li to utjece na moju plodnost...i postoji li mogucnost da ostvarim trudnocu? unaprijed hvala

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
17.6.2012 20:45:35   
ini89
doktore javite se nestrpljivo cekamo vas odgovore.....

(odgovor članu ini89)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:42:27   
dunja RR
Stigli odgovori user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:43:40   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: moja ciklama


Koji je Vaš savet, kada do ovulacije ne dolazi, je folikul ne puca, a dostiže potrebnu veličinu, i endometrijum se smanjuje?

Hvala


Poštovana, potrebno je kliničkim pregledom i labor.analizama utvrditi uzrok izostanka ovulacije i posledice nedovoljne stimulacije endometrijuma i nakon toga terapijskim metodama otkloniti problem ili hormonskom terapijom izazvati ovulaciju i podržati drugu fazu ciklusa gde dolazi do sazrevanja endoemtrijuma.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:45:54   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Koja debljina endometrijuma treba da bude u vreme O da bi doslo do oplodnje ?


Poštovana, debljina endoemtrijuma varira od 9 do 13mm, manje ili više, ali je mnogo važnije da debljinu endoemtrijuma prati i odgovarajuća proliferacija i skrecija, što sve zajedno sa pravovremenom ovulacijom omogućava ugnjezdenje oplođene jajne ćelije.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:49:13   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: rošula

Da li postoje slučajevi da žene koja imaju 36 godina svakog meseca imaju urednu ovulaciju?



Poštovana, možda postoje kao pojedinacni slučajevi ali medicinska nauka i praksa pokazuju da posle 35-te godine uvek postoje anovulatorni ciklusi i kako godine prolaze njihov broj na godišnjem nivou raste, od 1-2 i sve više.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu rošula)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:51:00   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Mene interesuje polozaj grlica materice u momentu ovulacije, odnosno da li se grlic podize gore pre ovulacije i spusta posle ili se tokom same ovulacije dize gore i ostaje tako 24-48 sati posle ovulacije, ili tek neposredno posle ovulacije? Ovo me interesuje zbog mogucnosti odredjivanja momenta ovulacije (koristim i lh trakice, ali bolje da imam jos neku metodu).


Poštovana, grlić se ne pomera tokom ovulacije ali njegov kanal se otvara i sekret se pojačava i postaje staklast, prijemčljiv za spermatozoide uz aspiracioni postupak materice tokom orgazma koji uvlaci spermatozoide u kanal grlića materice.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:52:44   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: meyo

Evo me i ja sa novim pitanjima postoji li mogucnost dokazivanja kvaliteta jajne celije odnosno da li je ovulacija kvalitetna i jajna stanica sposobna za oplodnju?
i da li ovulacija ukoliko je dokazana svaki mjesec bude u isto vrijeme? odnosno imam cikluse koji su zbog pcos-a na 40+ dana i ovulacija mi je uvijek bila barem do sada koliko sam pratila oko 25-26 dana .. da li to mora da bude uvijek tako??



Poštovana, redovan menstrualni ciklus u rasponu od 21 do 35 dana sa pojavom ovulacije garantuje uz proveru hormonskog statusa , kvalitetnu jajnu ćeliju i sigurnu oplodnju, što se sve prati kliničkim pregledima a u postupku vantelesne oplodnje i sama jajna ćelija koja se dobija aspiracijom iz folikula. Međutim kod osoba sa PCOS upravo hormonski disbalan stvara problem ovulacije i sprečava oplodnju tako da se moraju primeniti različiti terapijski postupci koji dovode do oplodnje, a jedan od najefikasnijih je stimulacija ovulacije ili vantelesna oplodnja.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:55:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: tatjan@

Odlicna tema i svaka cast doktoru na strpljenju i zelji da pomogne i odgovara na nasa pitanja.. mene svasta nesto interesuje oko ovulacije, ali vec sam dosta odgovora dobila iz prethodnih pitanja.

Ja cu ukratko napisati opisati svoj ciklus koliko ga ja poznajem a treba mi savet sta da radim dalje i da li da reagujem ili cekam jos malo na majku prirodu user posted image

Bazalnom temperaturom pratim vec 20 ciklusa, takodje sam u vecini ciklusa radila i ovulacijske testove. Ciklusi mi traju izmedju 27-34 dana, svaki ciklus zabelezim skok temperature i prema svemu ovulacija mi je izmedju 20-24 dana ciklusa. Lutealna faza je u najboljem slucaju 11 dana, medjutim najcesce je 8-9-10. Ostala sam trudna proslog novembra (pre godinu dana) posle 8 meseci pokusavanja i to se zavrsilo missed-om u 6 nedelji (kiretaza bila u 10-toj). Od tada svaki mesec imamo redovne odnose i nista.

Da napomenem da imam vec jedno dete, da su mi pre par godina ciklusi bili skolski( ovulacije 16 dc a ciklus trajao tacno 32 dana) i da sam zatrudnela sa prvim detetom vrlo brzo, bez komplikacija nekih.. Takodje da imam 20 kg viska, ali taj visak imam ceo svoj zivot. Imam 30 godina. Sta je moglo da poremeti moj ciklus i zasto ne ostajem trudna vec skoro godinu dana? Htela bih da uradim hormonski status ali mi je to dosta skupo i ne bih da radim tek tako a da ne znam sta mi ustvari treba..

Izvinjavam se na poduzem postu, ali ne znam stvarno koga bih pitala sta da radim dalje.. svi u mojoj okolini misle da mi nije nista i da treba da budem strpljiva a ja to i jesam, ali ne bih da cekam jos par godina bezveze, ako je mozda samo neki mali problem u pitanju. A ne daj Boze mozda i neki veci.

Hvala Vam



Poštovana, pažljivim čitanjem i sami biste shvatili vaš problem i dali sebi odgovor. Prvo, dok ste bili mladji i sa idealnim ciklusom odmah ste zatrudneli i pored problema sa viskom kilograma. Drugo, sada ste još u dobrim godinama, ali ne i u idealnim, od 20 do 25 godine, za prokreaciju, tako da poremećen ciklus i višak kilograma stvaraju problem da zatrudnite. Za pocetak oslabite 20 kp, jer masno tkivo se ponaša kao žlezda sa unutrašnjim lučenjem koja remeti m.ciklus, tako će vam se normalizovati hormonski status i povećaćete šansu da zatrudnite. U svakom slučaju sa sadašnjim ciklusom teško će se eto ostvariti a ako i dođe zbom nekvalitetne jajane ćelije vecć je i rizik od pobačaja što vam se već jednom desilo.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 18:59:41   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: malenac76

Evo i mene sa novim pitanjem user posted image

U slucaju kad je ovulacija stimulisana klomifenom i prima se stop inekcija, da li je moguce da folikuli pucaju razlicitim tempom tj da li je moguce da jedan pukne i prije primanja stop inekcije?
da li se onda lutealna faza racuna od pucanja tog prvog folikula?



Poštovana, lutealna faza se računa od pucanja folikula i vrlo retko se desi da još neki folikul nakon toga prsne, a do ovulacije moze doći i pre davanja kako vi napisaste „stop injekcije„.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:02:16   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: tara2828

Postovani doktore,

Imala sam cistu na levom jajniku koja je sama pukla,zatim ureaplasmu izolovanu u 10*4  u kratkom periodu,koje smo se resili mm i ja nakon prve terapije,njegov spermogram je odlican, (radjen pre dva dana) ja imam ovulacije koje su utvrdjene folikulometrijom pre mesec dana,ostali nalazi uredni.Da napomenem da imamo vec jedno dete od 4 god.do sad nisam ni jednu upalu jajnika imala, niti neku intervenciju.Spontano smo poceli i da radimo na bebi,bez nekog opterecivanja,ali rezultata nema.Sada sam jako zabrinuta vec!Receno mije da  postoji mogucnost da su mi zapuseni jajovodi.Da li je moguce da samo ureaplasma nakon kratkog perioda moze prouzrokovati i taj problem i stvoriti priraslice,jer drugih sva sreca faktora koji bi uticali na to nije bilo.Da li se HSG radi preventivno ili kada se zaista ustanovi da problem sa jajovodima postoji?user posted image

Veliki pozdrav


Poštovana, svaka nelečena infekcija koja prodre u jajovode može napraviti problem. Uradite briseve i ukoliko su sterilni predlažem vam dijagnostičku laparoskopiju koja ce da pokaže stanje jajovoda. HSG ne predlažem jer je zastarela metoda a izlažete se i zračenju.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu tara2828)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:07:19   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: madamme

Uvazeni doktore,
ovulacija me boli vise nego kad dobijam ciklus. Pri tom, iz mene kao da izlazi neka vlaga, bez mirisa, boje, nema sekreta.
Da li je sve u redu?



Poštovana, sve je u redu samo ste vi preoset_ljivi na bol i samo prskanje izaziva takvu vašu reakciju. Ukoliko je bol neizdrživ predlažem analgetike. Ostale simptome koje navodite ne treba da vas brinu jer su uobičajeni.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:09:06   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Tvins

Postovani DR. mozda sam skrenula sa teme ali moram da se obratim. Naime,mene interesuje kada ja mogu da ocekujem ovulaciju sobzirom da dobijam na 28 dan,ali nakon odradjene VTO ciklusi mi se nacisto poremetili tako da neznam kad sam u ciklusu a kad je krvarenje!!! Iza odradjene VTO prvi ciklus sam dobila na vreme i bio je sto je i normalno nesto dana duzi al oskudan sa pratecom braon bojom,medjutim na cetrnesti dan ponovo prokrvarim al u gotovo crnoj boi i iza toga opet na cetrnesti dan prokrvarim i isto je crne boje!!!
Interesuje me vase strucno misljenje ukoliko je moguce odgovoriti na ovakvo pitanje.
U svakom slucaju hvala i jos jedno hvala sto postoite!!!
                  
           S'postovanjem korisnica foruma Tvins



Poštovana, došlo je do prolaznog poremećaja hormonskog statusa zbog VTO , i stanje ce se normalizovati za par ciklusa, budite strpljivi.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Tvins)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:11:00   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: misssixty

Doktore, moze li se izracunati tacan datum ovulacije, meni su ciklusi neuredni, stalno mi kasni, tj, najtacnije imam na 35 dana? i volela bih da znam kada se moze i na koji nacin videti pol deteta?


Veliki pozdrav



Poštovana, koristite Baby Time po uputstvu i saznaćete vreme ovulacije a pol deteta se može odrediti analizom hromozoma ili vizuelno ultarzvučnim pregledom u II trimestru trudnoće.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu misssixty)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:12:42   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani doktore,

Imam jako neredovne cikluse zbog PCOS-a i 9dc jako tanak endometrijum, svega 4mm. Nedavno sam uradila hsg i jajovodi su prohodni i doktorica planira da me sledeci ciklus stimulise sa Gonalom jer on ne utice na stanjivanje endometrija. Pod pretpostavkom da ce doci do ovulacije, da li postoji opasnost od hiperstimulacije jer se koristi Gonal? Napominjem da koristim i metformin (2x500). Isto tako me zanima, da li ce taj Gonal uticati na normalno debljanje zida materice ili je potrebno na neki nacin stimulisati i samo zadebljanje i kako jer mi je u interesu da se trudnoca kako ostvari tako i zadrzi. Napominjem da je spermiogram mog muza uredan i da tu ne bi trebalo da bude prepreke.

Unaprijed hvala na odgovoru i izvinjavam se ako sam odstupila od teme.


Poštovana, upotrebom hormonske stimulacije uvek postoji rizik od hiperstimulacije i taj rizik je veoma individualan. Zadebljanje endometrijuma se prati iz dana u dan i na osnovu dinamike rasta dozira se i nivo hormona koji ga stimulišu.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:14:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: daca77

Da li je moguce da ovulacije nema, iako je LH test bio pozitivan i baz.T skocila?


Poštovana, može doći do izostanka ovulacije jer su navedeni pokazatelji indirektan dokaz ovulacije. Nažalost nekada je samo trudnoća siguran dokaz da je dosšo do ovulacije sa zrelom jajnom ćelijom.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:15:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: MASHKA

evo i mog pitanja:
Ciklusi mi traju 26-28 dana, poslednju menstruaciju sam imala 6. feb a 18,19 i 20 sam uradila baby time test i ovulacije nije bilo ( a po matematici trebalo bi da sam u sred plodnih dana). Više nemam tesova pa me interesuje koji je verovatniji scenarijo: da je ovulacija bila ranije ili da će biti kasnije?


Poštovana, najverovatnije je bila ranije, između 10-tog i 12-tog dana ciklusa.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:17:36   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: smurfi

Molim Vas da mi kazete nesto o mojim rezultatima dabl testa....zakazano mi je sutra da radim biospiju posteljice..Molim Vas za odgovor i zasto mi nigde na testu ne pise razmer dabl testa, videla sam da svi pisu o tome a meni to nigde nema na testu
Hvala unapred

PAPP-A 2,57 unknown 0,58 Corr.MoM
fb-HCG 7,9 ng/ml 0,20 Corr.MoM

NT 1,77 mm 1,09 MoM
CRL 63 mm Nasal bone unknown

biochem.risk+NT at sampling date
<1:10 000 below cut off

age risk at sampling date 1:885

Trisomy 13/18 +NT
1:3292 BELOW CUT OFF



Poštovana, sve zavisi od grafikona koji se nekada napravi a nekada ne, kako koja laboratorija poseduje program za izračunavanje, u svakom slučaju vaš nalaz je uredan.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije


(odgovor članu smurfi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:33:22   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: hart

Postovani, htela bih da pitam kako TSH utice na ovulaciju?
Ukoliko je njegova vrednost u okviru referentnih vrednosti, ali na gornjoj granici moze li blokirati ovulaciju i da li je u takvom slucaju neophodna njegova korekcija na nizu vrednost?



Poštovana, ukoliko je njegova vrednost kako vi navodite onda ne utiče na ovulaciju, ali TSH utiče na rad štitaste zlezde i može nastati hipertitoidizam ili hipotiroidizam, sto posledično moze da utiče na ovulaciju.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu hart)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:34:57   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: ALLEKS

Postovani,

Zanima me da li postoji mogucnost da ovulacije ne bude u toku jednog ciklusa, tjs da izostane?
I jos jedno pitanje sto nema veze sa temom: Moj suprug ima problem sa malim br spermatozoida, i za sada su mu prepisane tablete, a predhodila je operacija varikocele. Ja sam obavila klasicne analize - sistematski pregled kod ginekologa, pracenje pucanja folikula i sve briseve, i sve je ok. Da li bi ja u medjuvremenu trebala da uradim hsg?
Hvala unapred...


Poštovana, svakako je moguće da u nekom ciklusu izostane ovulacija, o čemu smo nebrojano puta pisali. Vaš suprug ima ozbiljan problem i mora ga ozbiljnim terapijskim metodama lečiti. Vi uradite dijagnosticku laparoskopiju a ne HSG koji je prevaziđena metoda.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 3.7.2012 19:35:20 >

(odgovor članu ALLEKS)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:36:28   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: caja 2

Kad se prvi test za trudnocu moze uraditi poslije ovulacije.....za koliko dana.....al da se neceka menstraucija HVALA UNAPRED..


Poštovana, razumljiva mi je vaša nestripljivost i Babyrapid test uradite nekoliko dana pre nego sto bi ste inače ocekivali menzis.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:37:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Shishica

Jaaao doktor na RR user posted image

Evo i ja da pitam.. pre trudnoce doktorica je govorila da imam mikrocisticne jajnike, posle trudnoce da su policisticni, imala sam i vodene ciste koje su same nestajale.. (sve pisem posto nikad ne znam sta moze imati veze sa cim)
Ciklus mi traje oko 32. dana. Ovulaciju obicno pocnem da oset_im ko 14-og dana. Traju bolovi par dana.

Da li bol moze da se oset_i i po sredini stomaka zbog ovulacije i da li se bol moze .. kako da kazem.. prosiriti, preneti, sa jedne strane stomaka i malo vislje?

I jos nesto. Da li mikrocisticni jajnici uticu na vecu mogucnost dobijanja blizanaca? (jednom mi je doktorica to spomenula, da ne pisem opsirnije)


Poštovana, navedene tegobe oko ovulacije možete doživeti na opisani način i nisu neuobičajene. Mikrocistični jajnici ne garantuju blizanačku trudnocu. Postoji strogi dijagnosticki protokol koji razlikuje mikrocistične od policističnih jajnika.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:40:14   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Buwica

Poštovani,

Da li je moguće da ukoliko nema cervikalne sluzi (tj. sekreta ako sam se dobro izrazila) nisam ni ovulirala?
Od preksinoć imam "komesanje" u jajnicima i grudi suu nekako cudno povremeno napete ...
Poslednji dan ciklusa mi je bio 28.03. i od 4.4. intenzivno radimo na bebi ....
Strasno me brine ova situacija sa ovulacijom ....
Hvala u napred na odgovoru


Poštovana, koristite Baby Time za dijagnostiku ovulacije po uputstvu a cervikalna sluz bi trebala uvek da se pojača pred ovulaciju osim ako neki paroloski proces nije izmenio građu i funkciju grlića materice.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu Buwica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:41:39   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: branki

doktore,
da li ikako moze da se utvrdi postojanje jajne celije u folikulu,a da to nije prilikom aspiracije?
hvala


Poštovana, može se utvrditi tako što sama ovulacija dokazuje fiziološki menstrualni ciklus i tada je velika verovatnoća da je u folkulu bila zrela jajna ćelija, sama trudnoća kasnije govori u prilog tome. Takođe se tokom ciklusa mogu raditi provere hormonskog statusa što dodatno potvrdjuje tezu.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pitajte doktora-ginekologa sve o ovulaciji
3.7.2012 19:42:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ini89

Pitanje za doktora:bolujem od adenoma fipofize i koristim terapiju dostinex 2 x 1/2 tbl tjedno i uspjesno mi regulise prolaktin koji 2.06ng/ml, menstruacijski ciklusi mi variraju od 28 do 34 dana svaki mesec je drugacije...postoji li nacin da to regulisem i da li to utjece na moju plodnost...i postoji li mogucnost da ostvarim trudnocu? unaprijed hvala


Poštovana, terapijom držite pod kontrolom hiperprolaktinemiju i ciklus vam je u fiziološkim granicama, Baby Time-om proverite dane ovulacije i tada ostvarite noseći seksualni odnos, tako da je verovatnoća trudnoće veoma izvesna.

Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije

(odgovor članu ini89)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here