|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
15.2.2010 22:28:02   
micketta
verus, izvini sto pitam, ali zasto ti vec sada ides na ctg? (gledala sam ti ticker)
meni moja dr rekla da se to radi tek od 9. meseca user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: CTG
15.2.2010 22:33:09   
Verus
Pre dve nedelje su mi merili plodovu vodu i bila je niska, i bebin stomak je merio manji nego sto bi trebalo da bude (iako MOJ stomak meri nedelju dana vise).  A u 27 nedelji sam krenula u prevremen porodjaj koji su zaustavili, sada mirujem, pa moja dr. radi CTG dva puta nedeljno da se uveri da je beba ok, da nije pod nekim stresom zbog plod. vode ili mozda ne dobija dosta kiseonika ili nesto sl.  U sredu imam opet UZ pa cemo videti dal je beba narasla i kako sve izgleda....kaze da nekada placenta prestane da funkcionise ranije, valjda je CTG dobar nacin da se prati beba-hvala bogu za sada deluje srecno i normalno sve funkcionise...

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: CTG
16.2.2010 11:57:44   
mihi
Verus draga, kad počnu sa tim merama jedno manje drugo veće a za to nema objašnjenja. Ti softveri ponekad lažu jer niu optimalizovani. Sve vreme su mi govorili da je Miloš +7 dana po veličini i težini da ima 4100g a rodio se sa 3550. Ne obaziri se na to previše a to za prevremeni porođaj miruj draga. Mnogi ne znaju šta znači biti trudnica u Americi i raditi. Radiš i tretirana si kao da nisi trudna. Odmori malouser posted image .

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: CTG
16.2.2010 17:46:35   
Verus
hvala mihi!  Da, ljudi se ponasaju kao da nisi trudnica, tako da nisam imala izbora-a onda eto, mislim da mi je zbog svega toga i krenuo taj porodjaj u 27oj nedelji-otkada mirujem i brinem o sebi, grlic mi je 2.4cm stabilan....Ne pijem nikakve lekove, samo mirujem, pijem puno vode itd.  Stvarno se nadam da cu izvuci jos ovih 7-8 nedelja, ne bih volela da se rodi rano, ali samo nek ona meni bude ziva i zdrava....Krivo mi je jedino sto mi ode ovih 12 nedelja na mirovanje, pa cu samo imati 6 nedelja slobodno kada se porodim...bzvz, ali mama ce doci na 6 meseci, tako da ce mi to biti kao da sam ja kuci sa njom....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: CTG
16.2.2010 17:51:34   
nakins
Caos devojke. Evo ja malo uhvatila vremena dok mi princezica spava pa da vam se javim. Sta ima novo? Ima li jos koja nova beba?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: CTG
17.2.2010 14:00:35   
mihi
E evo neka vide žene kod nas, Verus imaćeš 6 nedelja bolovanja kad se porodiš a nama je mala beba od godinu dana nego se produžava bolovanje tako što se lažu dijagnoze za bebu. Ja razumem kada je dete ne daj bože bolesno i za to ima razloga ali kad prođe godina dana ili u vrtić ili baba, žena koja čuva. Mi nemamo svest o tome da to košta državu koja je je i onako siromašna. Zamislite da imate ukupno 18 nedelja i za održavanje trudnoće i za porođaj a kod nas 2 godine održavanje i porođaj pa to ne mogu da finansiraju ni mnogo bogatije zemlje od ove naše.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: CTG
17.2.2010 14:24:09   
LillyT
Off

Bravo Mihi, ja sam mislila da nisam normalna kada to kazem jer su me svi gledali kao kretena i osobu koja mrzi decu. Kada sam to rekla (u odgovarajucoj temi), samo sto nisam ostala bez glave user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: CTG
18.2.2010 12:49:47   
mihi
Ne znam Lily ja mislim da je fer od ove naše države 12 meseci e sad svi bi mi voleli da primamo platu 100% i budemo uz našu decu što duže ali to nije realno.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: CTG
18.2.2010 20:54:40   
Verus
mihi slazem se....ne treba zena da bude na bolovanju ako ne mora-eto, ja bi stvarno radila da se nisam umalo porodila....6 nedelja je jako tuzno, ali ja cu biti srecna da imam zdravu bebu, i bicu mirna dok je sa mojom mamom, koja ce ostati 6 meseci.  A to oko laganja-i tome ce doci kraj i kod nas, pitanje je vremena-a boze mili, ne bih U ZIVOTU lagala da mi je dete bolesno da bi ostala duze sa njim-bio bi me strah od kazne 'od gore'.


Elem, dosla ja sada sa CTG, kaze dr. beba izgleda fenomenalno, kontrakcije nemam, a ono sto dole osecam nisko kao menstrualne grceve, da je to ocekivati u III trimestru, i da ne brinem-ako bude toliko jako da ne mogu ostati bez daha-e onda je frka...



IZVORNA PORUKA: mihi

E evo neka vide žene kod nas, Verus imaćeš 6 nedelja bolovanja kad se porodiš a nama je mala beba od godinu dana nego se produžava bolovanje tako što se lažu dijagnoze za bebu. Ja razumem kada je dete ne daj bože bolesno i za to ima razloga ali kad prođe godina dana ili u vrtić ili baba, žena koja čuva. Mi nemamo svest o tome da to košta državu koja je je i onako siromašna. Zamislite da imate ukupno 18 nedelja i za održavanje trudnoće i za porođaj a kod nas 2 godine održavanje i porođaj pa to ne mogu da finansiraju ni mnogo bogatije zemlje od ove naše.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: CTG
26.2.2010 20:06:24   
micketta
ja 'tela danas da mrem na svom prvom ctgu.
lepo me zena sestra pita da li mogu da lezim na ledjima, ja kazem da mogu, a znam da ne mogu, i tamo negde na pola kad me oblio znoj i uhvatila drhtavica!! ja pocela sebe da ubedjujem da ja to samo umisljam ali nije vredelo. na kraju sam dreknula 'sestro!' i dodje zena i izriba me kako je trebalo odmah da je zovem cim mi je pozlilo jer beba nesto pritiska pa je dotok kiseonika valjda smanjen i da sledeci put lepo legnem na bok.
mrzim ctg! user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: CTG
26.2.2010 20:46:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

ja 'tela danas da mrem na svom prvom ctgu.
lepo me zena sestra pita da li mogu da lezim na ledjima, ja kazem da mogu, a znam da ne mogu, i tamo negde na pola kad me oblio znoj i uhvatila drhtavica!! ja pocela sebe da ubedjujem da ja to samo umisljam ali nije vredelo. na kraju sam dreknula 'sestro!' i dodje zena i izriba me kako je trebalo odmah da je zovem cim mi je pozlilo jer beba nesto pritiska pa je dotok kiseonika valjda smanjen i da sledeci put lepo legnem na bok.
mrzim ctg! user posted image


a meni skroz ok kad sam na ledjima...ne lezim cesto tako ali uopste mi nije lose...samo se bebi dupe digne i to je to...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: CTG
28.2.2010 0:34:57   
Anoniman
CTG..vidim da neke devojke pominju kako je na ctg DR primetio da ima ili nema kontrakcija..
meni niko nista za to nije rekao.

stavila me sestra na ctg i otisla...papir odnela mom dr, on rekao: SVE JE OK.
u ponedeljak idem opet pa cu da pitam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: CTG
28.2.2010 0:49:17   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

CTG..vidim da neke devojke pominju kako je na ctg DR primetio da ima ili nema kontrakcija..
meni niko nista za to nije rekao.

stavila me sestra na ctg i otisla...papir odnela mom dr, on rekao: SVE JE OK.
u ponedeljak idem opet pa cu da pitam user posted image user posted image user posted image


Znaci sve je ok i nema kontrakcija.
Rekli bi ti da ima.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: CTG
28.2.2010 0:51:43   
micketta
isto tako i meni sestra rekla, ali doslovce: 'sve je ok'. user posted image
i ja skontala to kao da nema kontrakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: CTG
28.2.2010 0:55:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: OTI

CTG..vidim da neke devojke pominju kako je na ctg DR primetio da ima ili nema kontrakcija..
meni niko nista za to nije rekao.

stavila me sestra na ctg i otisla...papir odnela mom dr, on rekao: SVE JE OK.
u ponedeljak idem opet pa cu da pitam user posted image user posted image user posted image


Znaci sve je ok i nema kontrakcija.
Rekli bi ti da ima.



a na papiru koji mi je odstampala stoje otkucaji srca bebinog..nigde nema "tog necega" sto meri kontrakcije???
ma verovatno je tako kako kazes.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: CTG
28.2.2010 0:58:27   
gagana83
Iskreno,ne znam kako to funkcionise ali mislim da su meni na papiru bile neke dve linije,jedna pri vrhu i jedna dole.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: CTG
28.2.2010 0:59:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Iskreno,ne znam kako to funkcionise ali mislim da su meni na papiru bile neke dve linije,jedna pri vrhu i jedna dole.

ja imam samo jednu...bebinu...
idem u ponedeljak ponovo i to u DZ pa cu da vidim i da pitam.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: CTG
28.2.2010 1:12:25   
gagana83
Nije me mrzelo da probutam po papirima i nadjem.
Vidi Oti

user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: CTG
28.2.2010 16:26:41   
choopa choops
Meni je CTG divno iskustvo user posted image Jedva cekam opet user posted image
http://img230.imageshack.us/img230/7545/15092008.mp4


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: CTG
2.3.2010 21:43:21   
Verus
Sad sam stila sa CTG-a.  Bebac izgleda super.  Obicno je mirna, ali kada stave plocice, ona uvek poludi!  Pokusa da pobegne (sto je mogla kada je bila mala), ali sada nema bas gde da bezi pa je pocela da se rita kao mali magarac, nije prestala svih 30minuta sto sam bila prikljucena, stomak mi je samo "leteo" levo desno!  Boze mili nikada to nisam videla-bas sam se nauzivalauser posted image

Nazad idem u cetvrtak-mislim da nastavljamo 2x nedeljno dok opet ne odem na UZ da izmere plodovu vodu....dr. mi je na godisnjem ove nedelje pa cu znati tek sledece kada idem na UZ.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: CTG
2.3.2010 22:00:16   
micketta
user posted image

a sto pola sata? meni radili samo 10ak minuta

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: CTG
2.3.2010 22:45:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Nije me mrzelo da probutam po papirima i nadjem.
Vidi Oti

user posted image



kraljice...ti si stvarno moje sunce najdraze...
hvala ti..
meni je na prvom ctg gornja bila ista kao tebi a donja sasvim sasvim ravna...da ne verujes
na drugom CTG mi je gornja opet bila ista (bebino srce) a donja je malo talasala ali ne ovoliko koliko tebi...
manje...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: CTG
2.3.2010 23:57:59   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Nije me mrzelo da probutam po papirima i nadjem.
Vidi Oti

user posted image



kraljice...ti si stvarno moje sunce najdraze...
hvala ti..
meni je na prvom ctg gornja bila ista kao tebi a donja sasvim sasvim ravna...da ne verujes
na drugom CTG mi je gornja opet bila ista (bebino srce) a donja je malo talasala ali ne ovoliko koliko tebi...
manje...


Ovaj ctg mi je radjen dan pred porodjaj.
Ne znam sta predstavlja donja crta,moguce da su kontrakcijeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: CTG
3.3.2010 0:00:46   
Anoniman
pitala ja...donja crta su kontrakcije..
na moje pitanje: "to sto kod mene nema kontrakcija da li to znaci da porodjaj nece jos?(pazi ti sta ja pitam user posted image )
DR je rekla: "ne, naravno...kontrakcije mogu da krenu za dva sata kad odes odavde a da sada ne pokazuje nista jer ih sada nema"

tako da...
problem je ako ctg pokazuje jake kontrakcije pre devetog...verovatnoo.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: CTG
3.3.2010 0:03:04   
Anoniman
Kako blizancima rade ctg??? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here