|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
3.3.2010 0:46:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Zene,ovo nema nikakve veze sa CTG-omuser posted image

Dobro si nam rekla,ne bismo ni primetile...ups...malko smo odlutale,ali eto necemo vise user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: CTG
4.3.2010 23:25:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Kako blizancima rade ctg??? user posted image


zanimljivo pitanje...
vrlo zanimljivo...
a ja odgovor ne znam...

hm...mozda ima veze sa tim gde postavi onu plocicu..
meni je prvo postavila levo i rekla: uh, ajmo na desno, beba je desno...
mozda tako i sa blizancima..prvo jednom pa drugom mere...pretpostavljam jer ne znam...
a ova druga plocica za kontrakcije se postavlja dole nisko...iznad ribice...donji stomak...



Hm...pa neznam...jer dok sam bila u bolnici gledala sam...svakoj zeni su drugachije stavljali obe plochice.... pa ne kontam kako tje meni blizance da nahvataju koja gde stoji...i gde da stave plochicu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: CTG
5.3.2010 0:01:42   
engimengi
Smeski,prvo mere jednog,desetak minuta.pa posle drugu bebu!!Nije tesko da se nadje,dr,na uz vidi gde su srca,ako se tesko nalaze!1Bar su tako meni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: CTG
5.3.2010 14:11:54   
Unica
kad sam imala one bolove u 8.mesecu meni su kontrakcije isle od 20 do 50. i nije me nesto specijalno jako bolelo, vise onaj iritirajuci uporan predmenstrualni bol i povremeno ziganje.

danas odem na CTG kad kontrakcije 0. skoro ravna linija user posted image i doktor se sokirao. ja se pokrenula, setam, rintam po kuci ali sad bebac nece nepolje. user posted image user posted image user posted image a sto je jos cudnije imam i dalje te glupe bolove...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: CTG
19.4.2010 9:49:45   
mejvis
Bila sam jutros na CTG-u i pokazao mi je kontrakcije: 1 pik od 90, 2 pika od 70 i 2-3 od 60!!! Srčana radnja je ok.
Sinoć su me mučile kontrakcije...izbrojala sam 4-5 na 15 min i onda su prestale! Bile su drugačije od onih ranije, jer su počinjale i završavale se u malom stomaku i karlici...skroz, skroz dole!
Doktorka je rekla da ima malih kontrakcijica!!?? Ali ako ne bude ništa pre da se javim u četvrtak! user posted image
Šta vi mislite?!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: CTG
19.4.2010 10:35:52   
New Mom
Sad sam stvarno iznervirana! Danas sam ušla u 38.nedelju, a još nismo radili CTG. Rekao mi je "vidimo se za 14 dana".user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: CTG
19.4.2010 13:50:57   
Dora
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sad sam stvarno iznervirana! Danas sam ušla u 38.nedelju, a još nismo radili CTG. Rekao mi je "vidimo se za 14 dana".user posted image


Xxaxaxaa, gde se vidite? Na prvoj kontroli posle porođaja? To oni samo da te skinu s user posted image , Ja za par dana idem na CTG pa ako mi dok. ne zakaže CR poješću je!!! Njoj se ne žuri, a ja otpadoh!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: CTG
19.4.2010 14:16:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

Sad sam stvarno iznervirana! Danas sam ušla u 38.nedelju, a još nismo radili CTG. Rekao mi je "vidimo se za 14 dana".user posted image


Sigurna si da on zna koja si nedelja? user posted image Mozda je neshto pobrkao user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: CTG
19.4.2010 15:47:35   
Snelle
Ja u petak imam prvi CTG, tako sam se dogovorila sa dr. A tada ću biti tačno 36+0!
New mom, ti da se vratiš kod njega i da mu lupiš šamar, mora da je čovek na nekim drogama, pa da se malko osvesti user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: CTG
19.4.2010 15:51:42   
Pilence81
Ja sutra imam zakazan CTG,a za 10 dana mi je termin,mom detetu se bas ne zuri kao meni,valjda ce sve biti okuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: CTG
19.4.2010 15:51:51   
lesica
Ni ja nisam jos bila na CTG-u user posted image Valjda cu sledece nedelje ili user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: CTG
19.4.2010 15:59:21   
Snelle
Lesice, jesi li imala kontrakcije do sada? Ja jesam, pri jednoj dužoj od 6 sati sam se i otvorila 1 prst, pa me možda  zbog toga već šalju na CTG!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: CTG
19.4.2010 16:02:47   
lesica
Nisam imala konrakcije a i skroz sam bila zatvorena i grlic nije bio omeksao na poslednjem pregledu...a ionako sledece nedelje idem opet kod lekara da joj odnesem sve nalaze pa cu videti tada.. Nego ja vidim sta sve ovde prolazite pa hocu i ja user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: CTG
19.4.2010 16:04:28   
maslinica
nije sneki...i ja sam od prve nedelje 9. meseca na ctg-u, to je kod nas u DZ ocito praksa

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: CTG
19.4.2010 16:05:04   
Snelle
Jao i ja jedva čekam taj CTG da čujem bebino srce!
Ti onda nemaš šta da se brineš! Znači ja ću ipak prva od nas dve na porodjaj user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: CTG
19.4.2010 16:06:03   
lesica
Ma ko ce ga znati...a i ne moze tako-cekamo se breee!!! Ima cere da nam stignu istovremeno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: CTG
19.4.2010 18:42:59   
mejvis
Ja sam prvi CTG radila u 38. nedelji, do sada 3 puta!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: CTG
20.4.2010 11:31:55   
Pilence81
Ja sad dosla sa CTG-a sve je ok,imam male kontrakcije ali kaze cika doca da nece jos porodjaj,Grlic mi omeksao ali nisam otvorena.A kada me pregledao ginekoloski ja sam mislila da ce da me porodi kako me zabolelouser posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: CTG
20.4.2010 11:36:23   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Pilence81

Ja sad dosla sa CTG-a sve je ok,imam male kontrakcije ali kaze cika doca da nece jos porodjaj,Grlic mi omeksao ali nisam otvorena.A kada me pregledao ginekoloski ja sam mislila da ce da me porodi kako me zabolelouser posted image


kod mene je isto stanje....a 2 dana sam iza tebe..sve mi je jucer isto rekla.
samo mene nije bolelo nista kad me gledala:)

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: CTG
20.4.2010 12:33:13   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: New Mom

Sad sam stvarno iznervirana! Danas sam ušla u 38.nedelju, a još nismo radili CTG. Rekao mi je "vidimo se za 14 dana".user posted image


Xxaxaxaa, gde se vidite? Na prvoj kontroli posle porođaja? To oni samo da te skinu s user posted image ,


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Sigurna si da on zna koja si nedelja? user posted image Mozda je neshto pobrkao user posted image



IZVORNA PORUKA: Snelle

New mom, ti da se vratiš kod njega i da mu lupiš šamar, mora da je čovek na nekim drogama, pa da se malko osvesti user posted image



Jao, devojke user posted image user posted image user posted image Hvala vam!!! user posted image
Ne znam da li bih plakala ili se smejala od muke...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: CTG
20.4.2010 12:35:10   
lothroniell
Ko ti vodi trudnocu?

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: CTG
20.4.2010 12:36:52   
New Mom
loth., imaš pp.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: CTG
11.5.2010 13:06:27   
New Mom
Krenula sam konačno i zvanično prošle nedelje na CTG. Sutra ponovo.
Na jučerašnjem snimanju su nešto jače kontrakcije, pik je nešto preko 70 (do juče je bio oko 20) i ima plato, a beba na to reaguje povišenjem broja otkucaja, što je dobro, jer da neposredno posle kontrakcije opadnu, to bi značilo da plod pati.
Videćemo sutra (ako dočekamo ovako u paketu user posted image ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: CTG
12.5.2010 21:24:20   
New Mom
Ovde samo ja pišem. user posted image
Bila sam danas, nema više da su oko 20 (mene to podseća da je skoro ravna crta), već su minimum 40 (kao talasi), a pikovi su skoro do 80.
Malo me brine, bebini otkucaji više nemaju toliko aplituda kao na prethodnim, zadržavaju se oko iste vrednosti. Dr mi je prošli put rekao da je bolje ako ima više i češćih oscilacija. Sad ne znam šta da mislim. Danas je rekao samo da je sve OK. Ponovo u petak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: CTG
9.6.2010 21:14:58   
bebablue
Koliko citam individualno je to kada je ko isao na ctg. Mene zanima, ako bi neka novosadjanka odgovorila, gde su isle na ctg, sve citam Betanija, a meni je dr dala uput za Polikliniku?user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here