|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zapušen nos
21.6.2009 12:30:04   
sanji
Može li neko da mi kaze sta da radim sa zapušenim nosom. Vec nedeljama muku mučim, a fizioloski ne pomaže. Ušla sam u 16.-tu nedelju blizanačke trudnoće. Kažu da to hoće u trudnoći ali već postaje iritantno!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 20:39:46   
Anoniman
Ja sam 4 mjeseca mucila muku. Nista mi nije pomagalo, tj mislim na one kapi na prirodnoj bazi. Jednom mi je cak pukao film i uzela sam Nafazol kapi jer nisam mogla da spavam. Naravno, nemoj to da radis. Izdrzi koliko mozes. Ili pitaj svoga dr. E ja bih ti poslala malo morske vode da usmrces da si mi blizu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:08:40   
sanji
Trudim se da izdržimuser posted image user posted image user posted image , ali hoću da poludim. Hvala na odgovoru u svakom slučaju. Od početka nisam imala ni jedan problem, ni mučnine, vrtoglavice, glavobolje, pa pretpostavljam da ako je nešto moralo onda najboje ovo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:18:34   
Lilly*
Ja sam jednom cula da pomaze kod zapusenog nosa da se namaze ulaz u nozdrvu uljem (obicnim jestivim), nisam probala, a ti mozes probati, svakako ti ne moze biti gore, moze samo pomoci user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:30:30   
sanji
Probaću i to!!! Javljam vam ovih dana da li je uspelo!!! Toliko sam ošamućena od šmrckanja i fiziološkog user posted image user posted image user posted image . U svakom slučaju ne može ništa loše da se desi a ako pomogne SUPERuser posted image user posted image user posted image . Hvala na savetuuser posted image !


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:37:26   
Anoniman
Ma nije to nista strasno. Kazem ti, meni je paket maramica stalno bio pored kreveta. Ali nikada nije mogao da mi procuri nos, bukvalno sam imala osjecaj da je pun, a nista ne mogu da izbacim.
I ja sam cula ovo sa uljem, ali da se malo ugrije i onda da se natrlja na nos- tamo gdje se nozdrve suzavaju.
Procice i to!



(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:45:16   
sanji
Meni je do sinoć bio tako pun i to je to. Eeeee, a onda je procureo!!!user posted image Proveriću to sa uljem odmah večeras. Nadam se da će uspetiuser posted image .

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:51:31   
2002m
Probaj rastvor morske soli  Marisol, ja to uvek detetu spricnem i brzo ga prodje nosic.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 21:57:54   
sanji
U apoteci su mi dali samo fiziološki a ja pojma nemam šta sad sme a šta ne sme! Na kontrolu idem tek za desetak dana a iskreno , mrzi me da čekam 2 sata samo da pitam čime da otpušim nos.user posted image user posted image user posted image Zato mi je palo na pamet da pitam ovde pa rekoh neko će nešto da zna.user posted image Hvala na pomoći devojke! DIVNE STE!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 22:03:34   
Anoniman
I meni je zapusen nos od pocetka tudnoce. U pocetku me je to jako nerviralo ali sam se vremenom navikla. Koristila sam fizioloski rastvor, ali ni on ne pomaze mnogo. Naviknes se vremenom na sve, a kad se porodis to sve lepo prodjeuser posted image

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 22:08:49   
sanji
Valjda ću i ja da se naviknem. Moram! Ostalo mi je još dosta da guramuser posted image ! Vidim da si ti doguralauser posted image do kraja. Držim ti fige da sve prodje kako treba!!!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 22:53:27   
Dora
Probaj da se pariš iznad čaja od nane. napravi da bude malo jači i tako iznad šerpe udiši. To će ti sigurno pomoći (ali će te zaboleti leđa od položaja). Drugo, pitaj neku stariju ženu da ti napravi mast ispranu u devet voda. To se koristi kod izbacivanja šlajma iz pluća kod dece, to je stari metod i jako dobar. Isto s tom mašću se maže nos (spolja i malo unutra). Ti probaj to sa mazanjem nosa. Ja inače više volim lekove i kapi, ali ovo su stari oprobani recepti a prirodni, što je jako važno zbog trudnoće. 

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 22:58:30   
sanji
SUPER! To za mast sam već čula ranije ali mi nije uopšte palo na pamet!user posted image Bar ću da se zanimam sledećih par dana. Nešto mora da upali, bar da ublažim malouser posted image . Hvala!!!!!!!!!!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 23:05:28   
Dora
Joj, draga, leči to. Reći ću ti nešto al ne bih da te uplašim, nije ništa ozbiljno samo malo neprijatno.
Naime, kad sam bila pred kraj trudnoće, prehladim se, začepi mi se nos i zaboli me grlo. Nervira to, ali ajde, mislim ja, proći će do porođaja. Porodim se 15 dana pre termina, carskim rezom. E, problem nije bilo to sa grlom i nosom. Problem je nastao što mi je anestezija pogoršala stanje, pa me teralo na kašalj i nisam mogla da dišem na nos, a morala sam da ležim na leđima. Kašljala sam a rana me je bolela. Baš gadno...
Pokušaj da budeš u top formi pred porođaj, pogotovo blizanci, ako bude CR bolje da nemaš tih problema, lakše će biti.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Zapušen nos
21.6.2009 23:16:06   
sanji
Nadam se da ću nešto da uradim. Na svu sreću samo je nosuser posted image , nemam temperaturu ni grlo me ne boli. Kažu da to hoće u trudnoći i od hormona ali ja od početka slabo spavam, tako da mi je samo još ovo trebalo. Za 6 - 7 sati što odspavam probudim se bar 3 puta!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Zapušen nos
22.6.2009 11:23:20   
oliveradj
Marisol ili inhalacije da odeš u hitnu to je pomoglo mojoj sestri koja se razbolela u petom mesecu i otišla u hitnu gde su je inhalirali i rekli da ne koristi fiziološki za oči jer su joj oči bile otečene. Pitaj da li imaju kapi za trudnice. Posle inhalacije u hitnoj sutradan se osećala bolje!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Zapušen nos
22.6.2009 22:13:26   
sanji
Marisol ili jestivo ulje, ne znam šta od toga ali je nešto upalilo!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image HVALA devojke, danas je već sve O.K.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:32:03   
Mishica 77

Mene je počeo da muči nos od kad sam ušla u deveti mesec i to samo jedna nozdrva. Do tada kako kad, podnošljivo.
Koristim i Marisol sprej i Nisita mast ali mi više ne deluje. Pred spavanje špricnem u tu jednu nozdrvu Olynth i super spavam do ujutu. K'o beba.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:35:27   
sanji
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Mene je počeo da muči nos od kad sam ušla u deveti mesec i to samo jedna nozdrva. Do tada kako kad, podnošljivo.
Koristim i Marisol sprej i Nisita mast ali mi više ne deluje. Pred spavanje špricnem u tu jednu nozdrvu Olynth i super spavam do ujutu. K'o beba.


E, Mishice kod mene su definitivno bili hormoni! Celu trudnoću mi je bio zapušen nos i ništa nije pomagalo! Kad sam se porodila sve je samo nestalo! Marisola sam potrošila tonu! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:39:34   
Mishica 77

Ma znam da će posle da prođe ali me sada izluđuje... kad obratim pažnju. user posted image
Neka mi je to najveća muka... user posted image



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:43:24   
sanji
To sam i ja rekla, a iskreno imala sam takvu trudnoću da mi je to i ne spavanje bilo jedino na šta sam mogla da se požalim!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:47:07   
Mishica 77

Slično... Meni samo nos. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:49:35   
sanji
Šta se žališ onda! user posted image user posted image user posted image
Šalim se! Izdrži još ovih mesec dana i proći će! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Zapušen nos
16.2.2010 23:57:36   
Mishica 77

Da znaš...user posted image
Nego, prosto mi glupo. Svako se ovde, na forumu, požalio na nešto, a ja baš ni na šta pa rek'o 'ajde... Bez zezanja...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Zapušen nos
17.2.2010 0:03:59   
sanji
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Da znaš...user posted image
Nego, prosto mi glupo. Svako se ovde, na forumu, požalio na nešto, a ja baš ni na šta pa rek'o 'ajde... Bez zezanja...


user posted image user posted image user posted image Daj Bože da ti ostane na tome! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here