|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Indikacije za CR
25.2.2009 19:30:08   
Anoniman
Iz teme o kateteru...

IZVORNA PORUKA: Verus

Tasha, moja prijateljica se porodila ovde (SAD) prirodnim pute, znaci bez epiduralen (kada kazem prirodno mislim onako kako je priroda stvorila, ne svidja mi se kada neko kaze "Prirodan porodjaj" a koristi epiduralnu??), ona ima dioptriju -10 ili -11 i jos davno su joj rekli da nece moci prirodim pute (dok je jos bila u Srbiji)> ovde su joj rekli da su to zastarela razmisljanja i da to uopste nema veze sa tim.  Prosao porodjaj, 12+ sati, i evo je i ona i beba OK, mala je sada jos malo 6 meseci stara! 


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

To nema veze samo sa dioptrijom, ali ja imam sem dioptrije i cilindar i astigmatizam. Ustvari, nije fora u dioptriji nego u, ako sam dobro shvatila, nekim mišićima u očnom dnu. Slikovito mi je objašnjeno ovako: ukrsti prste na rukama (palac leve, palac desne, drugi leve, drugi desne...), nabi ih do kraja da nema lufta među njima, da ti koreni prstiju dođu jedan do drugog. Tako treba da izgledaju mišići (ili već to nešto... nervni završetci u očnom dnu). Sada razvuci malo prste, da se koreni prstiju ne dodiruju, napravi labaviju vezu ustvari... ukoliko tako izgledaju ti nervni završetci u očnom dnu, u tom slučaju postoji velika šansa da, pri naprezanju, se ti nervni završeci još više raziđu (dioptrija se još pogorša) ili da puknu (pa da postaneš slepa). Eto, tako su meni obajsnili... nadam se da ste uspele da me razumete.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:04:04   
Jacaca
Taso ja na jednom oku imam 13 dioptriju ,i cilindar, a drugo dobro 0,75 moj lekar je to znao ali nije ni pomisljao na CR.



<dopisala Tasha: ispravila sam ti caps lock>

< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.2.2009 21:09:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:08:05   
Anoniman
Nemam pojma devojke... user posted image
Znam da su meni širili zenice i gledali očno dno, i onda mi objasnili ovako kao ja vama... user posted image

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:10:02   
mihi
Indikacije za CR mogu biti i problemi sa kičmom (ishialgija), depresija OKP, položaj bebe, IVF ili vantelesna oplodnja (zavisi od godina žene), disproporcija između tvojih mera i veličine bebe.....

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:11:45   
Anoniman
Jao mhi, super što si to napisala, ja sam sutra htela da kopam po netu da nađem šta još, za sada sam samo otvorila temu, da do sutra ne bih zaboravila. user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:13:30   
mihi
Traži kad te ne bude mrzelo sigurno ima još nešto!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:15:09   
Maya21
Jao Tasho nisam znala da su cilindri i astigmatizam indikacija za CR. Meni je dioptrija mala ali imam astigmatizam i nosim cilindre. Znaci nista od one moje nade za prirodnim porodjajemuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:24:54   
Anoniman
Nije samo cilindi, astigmatizam i dioptrija nego to nešto (valjda nervni završeci) u očnom dnu.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 21:36:14   
Maya21
Ma ne znam vise ni sta da radim... A ostavili su mi da razmislim do 20. marta... tada idem na Patologiju da im saopstim odluku i da oni jos jednom razmisle sta ce sa mnom... Valjdauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 22:24:44   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Maya21

Jao Tasho nisam znala da su cilindri i astigmatizam indikacija za CR. Meni je dioptrija mala ali imam astigmatizam i nosim cilindre. Znaci nista od one moje nade za prirodnim porodjajemuser posted image user posted image


Ja imam astigmatizam i nosim cilindrična stakla pa sam se itekako porađala prirodno. Na kraju se porodih carskim jer moj sin nije hteo da se spusti u porođajni kanal, a ne zbog očiju user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 22:38:35   
Jacaca

IZVORNA PORUKA: mihi

Indikacije za CR mogu biti i problemi sa kičmom (ishialgija), depresija OKP, položaj bebe, IVF ili vantelesna oplodnja (zavisi od godina žene), disproporcija između tvojih mera i veličine bebe.....



Ja sam pomenula na nekoj temi da mi je dr. rekao da ce iskljucivo CR da me porodi ako mi uspe VTO, svi su se cudili i ja sama, zasto kada sam se i prvi put normalno porodila a imam neke alegije na konce i svasta nesto pa se bojim CR. da li znas zasto mora CR posle VTO.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 22:45:02   
mihi
Napisala sam ti da rade kod starijih prvorotki koje su se dugo lečile i imale prvu uspešnu VTO prosto da ne rizikuju da se posle toliko muka nešto desi bebi. To je ono što ja znam ako neko još nešto zna nek napiše.user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 22:49:33   
Jacaca
Hvala draga, tako sam i mislila.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 23:02:03   
eugenija
Pa karikiraću malo, ali izgleda da koliko ima doktora, toliko ima i indikacija za CR...

Ja sam uvek za opciju "konsultovati se se sa još nekoliko dobrih lekara", pa na kraju se odlučiti.. Kako vidim Maya 21 ima i rok do kada da razmisli, a taj rok je 20. mart... Možda do tog perioda (a ima vremena) čuti još neko stručno mišljenje.. Poneti sve svoje nalaze na još par mesta, i onda doneti odluku..



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 23:10:53   
Buba76
IZVORNA PORUKA: mihi

Napisala sam ti da rade kod starijih prvorotki koje su se dugo lečile i imale prvu uspešnu VTO prosto da ne rizikuju da se posle toliko muka nešto desi bebi. To je ono što ja znam ako neko još nešto zna nek napiše.user posted image

Ovo je sve tacno.Ima jos i to da zena koja ne moze prirodno da zatrudni i rade joj VTO smatraju da ne moze ni redovno da se porodi pa da je ne muce i ne komplikuju urade CR.

Ne znam koje ste razloge do sada naveli,ali i meni su radili carski.Razlog:miomi.Jedan miom mi je bio veci od bebine glave i nalazio se tacno na prolazu bebe u kanal i zaglavio bi se moj sin .Tako da su me porodili carskim,izvadili i miome,a usput otkrili i endometriozu i ocistili je,a nju nisam ni znala da imam.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Indikacije za CR
25.2.2009 23:32:42   
eugenija
Jedan miom mi je bio veci od bebine glave i nalazio se tacno na prolazu bebe u kanal i zaglavio bi se moj sin .Tako da su me porodili carskim,izvadili i miome,a usput otkrili i endometriozu i ocistili je,a nju nisam ni znala da imam.


user posted image A joj! user posted image   Naježila sam se komplet dok sam ovo čitala..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Indikacije za CR
26.2.2009 9:25:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR


Ja imam astigmatizam i nosim cilindrična stakla pa sam se itekako porađala prirodno. Na kraju se porodih carskim jer moj sin nije hteo da se spusti u porođajni kanal, a ne zbog očiju user posted image


Ma ne znam šta da vam kažem... ja sam za to saznala u školici za trudnice (da je dioptrija indikacija za CR) i onda sam otišla kod očnog, i onda bla bla, da ne pišem sve što sam već gore napisala.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Indikacije za CR
25.3.2009 22:25:41   
guppy RR
Zašto je CR indikacija za ponovni carski rez u sledećoj trudnoći?

A mother who has had a past caesarean is at higher risk of uterine rupture than a mother whose uterus has not been operated on. This means that the old caesarean scar might not stand the strain of labour, and could tear open. The risk of this happening with a standard, modern caesarean scar is around 1 in 200.

Uterine rupture can also occur before labour starts, so planning a repeat caesarean is no guarantee of safety. The sad fact is that, once you have had a caesarean, your risks are increased, whatever route your future births take.
If the uterus ruptures, the baby must be born as soon as possible by caesarean section, and any delay carries risks that the baby will be brain-damaged or will die. The mother could also lose a lot of blood.
Izvor: homebirth.org.uk

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Indikacije za CR
25.3.2009 22:33:07   
Maya21
e guppy, znala jesam da moze da dodje do komlikacija... ali ovo...user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Indikacije za CR
25.3.2009 22:34:07   
Verus
Da, gupila, nisam to ni spominjala.....bas gadno, ali eto, 1 u 200 pa se nadas da se nece tebi desiti...vidim da je ovo sa veb sajta, za homebirth (porodjaj u kuci/svom domu), tako da sigurno upozaravju zene koje zele vaginalni posle CR da to ipak rade u bolnici jer se tu CR moze odraditi brzo....Guppy jel imamo temu o porodjaju u kuci sa babicom?  Volela bih da cujem sta misle druge devojke, moja prijatejlica se ovde tako porodila...bilo bi lepo cuti i druge...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Indikacije za CR
25.3.2009 22:47:46   
Maya21
mislim da je ok da postoji tema o tome i da se cuju misljenja... ali kod nas se to ne praktikuje pa je mozda malo suvisnouser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Indikacije za CR
25.3.2009 23:10:37   
Dora
Uska karlica, nisam se mogla otvoriti više od 2 cm

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:03:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

A da, pricala sam sa svojim ocnim lekarom o vezi dioptrije i carskog reza. Ona kaze da necu morati jer mi dioptrija nije napredovala u trudnoci i nema nikakvih promena na ocnom dnu. E sad,pitanje je da l ce i doktorka koja ce me poradjati imati isto misljenje,posto kolko sam videla u drugim temama lekari imaju potpuno razlicita misljenja u vezi toga.



Ima veze sa očnim dnom (što se može proveriti isključivo širenjem zenica, a ovim običnim sijanjem u oči i virenjem ne vidi se ono što bi trebalo), i ima ta kritična dioptrija, koja se od naprezanja može duplirati (valjda od 3,5 - 10).

No, kao što vidiš, ne gledaju na to svi lekari.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:10:22   
gagana83
Joj,nemam pojma. Ja imam dioptriju -5.25 i -5.50 a zenice mi nisu sirili vec me doktorka samo onako pregledala. Nisam pametna,ali u svakom slucaju konsultovacu se sa jos nekoliko lekara.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:12:37   
Anoniman
ja mislim Gagana da bi tebi CR bio neophodan , ali nadji ti jos nekog očnog ljekara za svaki slučaj 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here