|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:48:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa ovo je bolja varijanta nego kad sam otishla na reviziju...a nisam ni znala da ce me uspavati...user posted image A moj dragi cheka u chekaonici...a niko nece da mu kaze gde sam.... ludilo.... al dobro....sve je bilo u redu na kraju....... user posted image

Jedino neznam shta tje me anesteziolog pitati...jel treba neshto posebno da znam? Znam da nisam alergichna ni na shta...a pritisak mi je inache mali...pa tju mu to napomenuti.... ali s obzirom da sam u aprilu ove godine bila u totalnoj anesteziji....bez problema....kontam da nece nishta vishe biti bitno.... user posted image




pa kontam da već od ranije eto bar znaš da ok podnosiš anesteziju... ne znam jedino sa hranom i pićem... do kada smeš a od kada ne.... ? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Serklaž / cerclage
21.12.2009 17:59:53   
Anoniman
Pa svakako dan ranije ulazim u bolnicu...pa tje mi oni retji kad smem da jedem zadnji put....a ja tju svakako za ruchak...malo vishe da pojedem user posted image   A kad sam ishla na reviziju...nisam smela posle ponotji nishta da jedem i pijem....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2009 10:47:09   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa svakako dan ranije ulazim u bolnicu...pa tje mi oni retji kad smem da jedem zadnji put....a ja tju svakako za ruchak...malo vishe da pojedem user posted image   A kad sam ishla na reviziju...nisam smela posle ponotji nishta da jedem i pijem....


smeshki, javi nam se cim budes stigla
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2009 18:58:09   
Verus
Smeshkice javi nam se kako je sve proslo, ili pre nego sto odes.  Jel uvek rade serklaz kada je blizanacka trudnoca?
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

U nedelju ulazim u bolnicu...pa verovatno u ponedeljak.... josh neznam...ali u petak moram da "udjem" papiroloshki u bolnicu...a u subotu....idem kod anesteziologa.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Serklaž / cerclage
26.12.2009 20:45:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Smeshkice javi nam se kako je sve proslo, ili pre nego sto odes.  Jel uvek rade serklaz kada je blizanacka trudnoca?
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

U nedelju ulazim u bolnicu...pa verovatno u ponedeljak.... josh neznam...ali u petak moram da "udjem" papiroloshki u bolnicu...a u subotu....idem kod anesteziologa.... user posted image



ne mora draga, zavisi od procene lekara.

Smeshkice user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Serklaž / cerclage
28.12.2009 18:17:09   
Daca88
Samo da vam javim
Dopisivala sam se sa nasom dragom smeshkicom.Danas je usla u bolnicu.Sutra prepodne ce da joj rade serklaz.U sredu bi trebala kuci.
Podrska za nasu trudnicu,da sve prodje u savrsenom redu,i da se brzo oporavi.
Podrska i za male blizance.user posted image user posted image user posted image
UZ TEBE SMO DRAGA!

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Serklaž / cerclage
28.12.2009 18:18:33   
cipiripi
samo nek sluti na radost...user posted image user posted image user posted image

jedan veliki user posted image za njih troje user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Serklaž / cerclage
28.12.2009 22:57:41   
Verus
user posted image mislimo na njih, a i na tebe Daco-kako si draga?? Javi nam se, brinemo...
IZVORNA PORUKA: Daca88

Samo da vam javim
Dopisivala sam se sa nasom dragom smeshkicom.Danas je usla u bolnicu.Sutra prepodne ce da joj rade serklaz.U sredu bi trebala kuci.
Podrska za nasu trudnicu,da sve prodje u savrsenom redu,i da se brzo oporavi.
Podrska i za male blizance.user posted image user posted image user posted image
UZ TEBE SMO DRAGA!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 10:09:57   
Mari86
I ja navijam..kada se Smeski vraca..sutra jel tako?!user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 17:50:25   
Daca88
Verus draga,pisala sam o sebi u temi trudnice kada idete na pregled,mozes tamo procitati sve,a inace hvala na pitanju bolje sam,polako izlazim iz gripeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 17:52:27   
Daca88
Cula sam se sa nasom smeshkicom.Uradjen je serklaz,sve je proslo u redu.Kaze da se seta i da je ne boliuser posted image
Bravo draga,junacki ste podneli svi trojeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 23:16:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Daca88

Cula sam se sa nasom smeshkicom.Uradjen je serklaz,sve je proslo u redu.Kaze da se seta i da je ne boliuser posted image
Bravo draga,junacki ste podneli svi trojeuser posted image user posted image user posted image




drago mi je da čujem tako dobre vesti! user posted image
smeshkice draga želim ti brz oporavak i da i dalje bude sve ok!user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 23:38:56   
Verus
videla sam tu dugu pricu znam sve sto ti se desilo, pa se setim svaki dan kako si i jel si bolje, drago mi je da jesiuser posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Daca88

Verus draga,pisala sam o sebi u temi trudnice kada idete na pregled,mozes tamo procitati sve,a inace hvala na pitanju bolje sam,polako izlazim iz gripeuser posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 23:39:15   
Verus
Smeshki bravo za vasuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Serklaž / cerclage
29.12.2009 23:46:01   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Daca88

Cula sam se sa nasom smeshkicom.Uradjen je serklaz,sve je proslo u redu.Kaze da se seta i da je ne boliuser posted image
Bravo draga,junacki ste podneli svi trojeuser posted image user posted image user posted image


Supeeeeeeeeeeeeer user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 10:53:53   
pahulja76
smeshki user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 15:36:08   
Anoniman
Evo i mene konachno.... user posted image

Ulazila sam malo sa mobilnog telefona...al komplikovano mi je da pishem...jer me ne prebacije automatski nazad na forum...nego moram stalno na naslovnu stranicu ringeraje... no...to ovde nije tema user posted image user posted image user posted image

Evo....opisatju vam celu proceduru kako sam je ja proshla....da devojke koje budu nekad morale na serklaz....znaju bar odokativno shta ih cheka....jer naravno...svugde je druga procedura....

Ja sam u ponedeljak oko 12h primljena na odeljenje patologija trudnoce.... par dana ranije sam ishla tamo da mi vade krv i mokracu....a u ponedeljak kad sam ushla ishla sam da mi provere vreme krvarenja... (to malo secnu uvo ili prst i chekaju kada tje da prestane da krvari) .... uglavnom...pre nego shto su me  primili...ishla sam kod anesteziologa....koji mi je izmerio pritisak...upitao me za sve bolesti koje sam imala...pitao dal imam hronichne bolesti....dal sam alergichna na neshto...kad sam poslednji put bila pod anestezijom...i sl.
Popodne oko 4h su mi rekli da vishe nesmem da jedem....a da pijem samo do ponotji... U 17h su mi uraditi mikroklizmu ( klistir) i ispiranje cerviksa sredstvom za dezinfekciju (ako sam dobro razumela) isto to je ponovljeno i u 21h
Utorak oko pola devet su me odveli u predoperacionu salu... tamo su mi stavili infuziju...i tamo sam srela moju doktoricu koja me je pitala kako se osetjam user posted image Neznam tachno...al kontam da su me negde oko 9h uneli u salu... sama sam se premestila na sto.... digla noge....koje mi je neko vezao ....nalepili mi neke nalepnice oko grudnog kosha koje su prikachene na neznam shta.... stavili mi na prst ono za merenje pritiska i na ruku isto... a kad su pocheli da pushtaju anesteziju....tachno sam mogla da zamislim sebe kako se komiram polako.... naravno....zadnje sam videla kako mi stavljaju masku sa kiseonikom na lice...i caoooo user posted image

Sledece cega se setjam da me guraju u shok sobu... i tamo je me jedna sestra zove po imenu....ja pitam shta je user posted image pita me jel sam budna.....rekoh jesam.... kaze ona...pa otvori ochi user posted image user posted image user posted image jel moram???? user posted image user posted image naravno...otvorila sam ochi...i svaki put kad trepnem ona me viche....Ninaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image a ja vichem ne spavam user posted image user posted image user posted image

Poshto nije bilo mesta u shok sobi...odgurali su me u moju sobu...tamo sam josh malo spavala...jer mi niko nije branio user posted image A kada sam se probudila....tj kad sam htela da ustanem...krenula sam da povratjam...ali nemam shta...prazan zeludac....zato mi je i muka.... pa sam onda jela shtapice....i opet probala da ustanem...tad sam uspela...i bilo mi je ok... user posted image

Posle sam se shetala...doshao mi dragi pa sam s njim malo coolirala okolo....i na kraju se vratila u krevet....

Jutros kad sam se probudila...chekala sam vizitu....doktorica doshla...izvadila mi neki tampon ....i ustanovila da ne krvarim (i nisam) ....nemam bolove... sve na svom mestu....i mogu kutjiiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


E jesam bila opshirna...al ko zna....mozda nekom bude koristillo ovo moje blebetanje user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 15:41:29   
cipiripi
Superrrrrrrrrrrrrrrrr user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 15:41:51   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Evo i mene konachno.... user posted image

Ulazila sam malo sa mobilnog telefona...al komplikovano mi je da pishem...jer me ne prebacije automatski nazad na forum...nego moram stalno na naslovnu stranicu ringeraje... no...to ovde nije tema user posted image user posted image user posted image

Evo....opisatju vam celu proceduru kako sam je ja proshla....da devojke koje budu nekad morale na serklaz....znaju bar odokativno shta ih cheka....jer naravno...svugde je druga procedura....

Ja sam u ponedeljak oko 12h primljena na odeljenje patologija trudnoce.... par dana ranije sam ishla tamo da mi vade krv i mokracu....a u ponedeljak kad sam ushla ishla sam da mi provere vreme krvarenja... (to malo secnu uvo ili prst i chekaju kada tje da prestane da krvari) .... uglavnom...pre nego shto su me  primili...ishla sam kod anesteziologa....koji mi je izmerio pritisak...upitao me za sve bolesti koje sam imala...pitao dal imam hronichne bolesti....dal sam alergichna na neshto...kad sam poslednji put bila pod anestezijom...i sl.
Popodne oko 4h su mi rekli da vishe nesmem da jedem....a da pijem samo do ponotji... U 17h su mi uraditi mikroklizmu ( klistir) i ispiranje cerviksa sredstvom za dezinfekciju (ako sam dobro razumela) isto to je ponovljeno i u 21h
Utorak oko pola devet su me odveli u predoperacionu salu... tamo su mi stavili infuziju...i tamo sam srela moju doktoricu koja me je pitala kako se osetjam user posted image Neznam tachno...al kontam da su me negde oko 9h uneli u salu... sama sam se premestila na sto.... digla noge....koje mi je neko vezao ....nalepili mi neke nalepnice oko grudnog kosha koje su prikachene na neznam shta.... stavili mi na prst ono za merenje pritiska i na ruku isto... a kad su pocheli da pushtaju anesteziju....tachno sam mogla da zamislim sebe kako se komiram polako.... naravno....zadnje sam videla kako mi stavljaju masku sa kiseonikom na lice...i caoooo user posted image

Sledece cega se setjam da me guraju u shok sobu... i tamo je me jedna sestra zove po imenu....ja pitam shta je user posted image pita me jel sam budna.....rekoh jesam.... kaze ona...pa otvori ochi user posted image user posted image user posted image jel moram???? user posted image user posted image naravno...otvorila sam ochi...i svaki put kad trepnem ona me viche....Ninaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image a ja vichem ne spavam user posted image user posted image user posted image

Poshto nije bilo mesta u shok sobi...odgurali su me u moju sobu...tamo sam josh malo spavala...jer mi niko nije branio user posted image A kada sam se probudila....tj kad sam htela da ustanem...krenula sam da povratjam...ali nemam shta...prazan zeludac....zato mi je i muka.... pa sam onda jela shtapice....i opet probala da ustanem...tad sam uspela...i bilo mi je ok... user posted image

Posle sam se shetala...doshao mi dragi pa sam s njim malo coolirala okolo....i na kraju se vratila u krevet....

Jutros kad sam se probudila...chekala sam vizitu....doktorica doshla...izvadila mi neki tampon ....i ustanovila da ne krvarim (i nisam) ....nemam bolove... sve na svom mestu....i mogu kutjiiiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


E jesam bila opshirna...al ko zna....mozda nekom bude koristillo ovo moje blebetanje user posted image user posted image user posted image



dobro je sto je proslo i sto si opet sa nama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 15:46:58   
Trcosava
ok ljudi moji ja ništa ne stignem da iščitam celo!!!

Smeshki pa tebi radili serklaž?

Super da je sve ok prošlo! Mojoj sestri su prvo predlagali da radi serklaž jer je imala operaciju grlića materice, ali se odlučila za neke ampulice za održavanje i serklaž nije bio potreban

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 17:07:46   
Anoniman
Pa da user posted image

Pa meni je krenuo da se skratjuje grlic....pa je doktorica predlozila da uradimo serklaz...zbog prethodnog spontanog...i chinjenice da nosim blizance...i da ce biti veliko opterecenje na chitavu karlicu...a pogotovo na grlic... tako da je ovo uradjeno vishe preventivno...ili bolje retji na vreme... jer da sam krenula da se otvaram bilo bi puno rizichnije.... i verovatno bi morala strogo da lezim... ovako mi je preporucheno mirovanje...ali smem da se krecem...da idem u lagane shetnje...bez bojazni da ce se neshto desiti ako ustanem.... user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 22:22:51   
2002m
user posted image user posted image user posted image Smeshi draga, dobro je da je sve proslo OKuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Serklaž / cerclage
30.12.2009 22:51:12   
Anck Su Nmaun
ar dana ranije sam ishla tamo da mi vade krv i mokracu....a u ponedeljak kad


Smeshkice, super...kad je sve  na vreme i dobro proslo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Serklaž / cerclage
31.12.2009 11:44:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa da user posted image

Pa meni je krenuo da se skratjuje grlic....pa je doktorica predlozila da uradimo serklaz...zbog prethodnog spontanog...i chinjenice da nosim blizance...i da ce biti veliko opterecenje na chitavu karlicu...a pogotovo na grlic... tako da je ovo uradjeno vishe preventivno...ili bolje retji na vreme... jer da sam krenula da se otvaram bilo bi puno rizichnije.... i verovatno bi morala strogo da lezim... ovako mi je preporucheno mirovanje...ali smem da se krecem...da idem u lagane shetnje...bez bojazni da ce se neshto desiti ako ustanem.... user posted image



neka draga, što je sigurno sigurno je ! user posted image   .... polako, odmaraj, leškari... uživaj !user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Serklaž / cerclage
3.1.2010 20:18:29   
Anoniman
Smeshkice draqga očekuj da te za par meseci ovde smaram sa pitanjima u vezi serklaža..........user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here