|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
29.10.2011 0:02:54   
cani
I moj sincis nosi ogrlicu vec mesec dana ali ne bih rekla da mu pomaze...Gira i dalje rukicu u usta,trlja desni,glodje i zavija satima.Ko da gajim vukodlaka a ne dete.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ogrlica od ćilibara
4.11.2011 14:51:24   
Klarita
Na precac resih da kupim i ja ogrlicu, ali koju??? Vidim ima neke i sa kojekakvim ''isceliteljskim mocima''? Naime, K nema nekih problema sto se tice nicanja zuba, ima vec 7 zuba i manje vise proslo je bez vecih problema ali sada joj krenule cetvorke i majko mila ona sve trpa u usta i sto je jos groznije ona lize sve sto stigne...nisam toliko bila istraumirana dok nije dobila gnojnu anginuuser posted image Kad sam videla bele cepove na grlu nisam znala da li da nju ispljuskam po dupetu (peleni) ili da sebi opalim par samara vise puta sto se nisam bas ustresala kad vidim sta radi s igrackama.
Da li sa onog sajta ogrlice za bebe? Ili da prosetam po zlatarama? Neki savet? iscitah sve i ne prosvetlih seuser posted image

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ogrlica od ćilibara
14.11.2011 10:51:39   
milvul
Klarita, šta si rešila? Ja isto iščitah sve a nisam se rešila gde je kupiti. 

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ogrlica od ćilibara
30.1.2012 12:42:57   
PoisonEve
Ja se takodje razmisljam da ovo kupimo, ovako ne spava ni ona ni mi[sm=smiley13.gif Nego ne znam da "rade" i ove od neobradjenog cilibara ili samo perle?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ogrlica od ćilibara
30.1.2012 13:40:57   
nenja22
moje iskustvo na zalost, nista...a bas sam se bila nadala da ce mu ista vredeti, pa smo jedno vreme mm i ja bili u fazonu "ajd da se malo primi" i tako vise neki placebo efekat na nas imalo...a on i balio i budio se nocu isto...opet stara varijanta, individualno, mnogo toga, pa to ti je...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.2.2012 12:52:03   
milvul
Evo da napišem i naše iskustvo. Kupili smo ogrlicu u apoteci, firma se zove Baltik Junior i čini mi se da uvoze iz Litvanije, ako se dobro sećam. Koštala je 4100,00 rsd. Beban i dalje bali, trpa ručice u usta i moj utisak je da nije bila od neke pomoći, tako da mu je više i ne stavljam. 

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.2.2012 15:53:28   
noxx
Mi smo dobili tu ogrlicu na poklon, ali ja sam mu je stavila oko noge.. bojim se da se ne udavi ako je okacim oko vrata user posted image

(odgovor članu milvul)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.2.2012 15:59:48   
vonavoj
ja sam mojoj juce stavila,i cini mi se da nije toliko nervozna kao prethodnih dana,a mozda se sve tako poklopilo..

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ogrlica od ćilibara
14.2.2012 22:52:08   
babyblue
PoisonEve, i jedne i druge su ok, samo je razlika u tome sto se preporucuje da se malim bebama stavljaju perle, a nesto malo vecoj deci ove od neobradjenog cilibara. Ja sam na poklon jos pre par godina dobila cilibarsku ogrlicu, iskreno nisam je nesto nosila u te da kazem medicinske svrhe, tako da ne znam da li zaista pomazu, ali sam danas uzela mojoj maloj jednu, posto nas izgleda i pored jos nekih problema snadje i taj sa zubima, pa sam resila da probam sa tom ogrlicom, znam da ne moze da joj skodi. Stavljacu joj preko dana, za spavanje obavezno skidam jer me je ipak strah.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ogrlica od ćilibara
14.2.2012 22:54:32   
Anoniman
Ja sam je bebcu stavila sa oko 8-9 meseci i ne skidam. Skinula sam je dva puta, to je bio haos. Od onda - ne ne! Nosiće je dok se ne oženi, a onda neka frkće na ženu. user posted image

(odgovor članu babyblue)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ogrlica od ćilibara
15.2.2012 10:30:46   
MASHKA

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja sam je bebcu stavila sa oko 8-9 meseci i ne skidam. Skinula sam je dva puta, to je bio haos. Od onda - ne ne! Nosiće je dok se ne oženi, a onda neka frkće na ženu. user posted image

potpisujem!
Sa prva 4 zubića smo se namučili a onda stavili ogrlicu i ne skidamo je . Evo Staša sada ima 16 zubića i nismo je osetili!
Jeste da izgleda kao neka baba-tetka ali šta me briga! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ogrlica od ćilibara
15.2.2012 13:07:06   
Anoniman
a zamisli moje musko kako izgleda, i zamisli tek koliko mene briga! Hahaha

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ogrlica od ćilibara
15.2.2012 14:17:06   
nenja22
ja mislim da bih mu i venac od belog luka sad stavila i drzala, samo kad bi efekta imalo

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ogrlica od ćilibara
15.2.2012 14:40:22   
MASHKA
user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Tash

a zamisli moje musko kako izgleda, i zamisli tek koliko mene briga! Hahaha


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.2.2012 17:07:39   
babyblue


Jeste da izgleda kao neka baba-tetka ali šta me briga! user posted image

[/quote]

user posted image user posted image bas tako
Mi smo stavili ogrlicu u utorak, u subotu ujutru mala me je zgrabila za prst dok sam bila u polu snu i ujela me, ja se trgnem pogledam a nas prvi zubic krenuo user posted image samo bas mi je cudno sto je krenuo tako da se sa unutrasnje strane vidi i bas je ostro, a nije probio nepce odozgo. U svakom slucaju, od kada smo stavili ogrlicu, definitivno se videlo poboljsanje, mnogo manje kenjka i boga mi spava bar 30 min u kontinuitetu preko dana, u odnosu na ne spavanje ili spavanje od po 5 min. odlican napredak.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.4.2012 20:54:43   
cockic
ja sad razmisljam da uzmem za Lenu ogrlicu ili narukvicu,sta vi imate user posted image
posto za malog nisam uzimala ali smo se napatili sa zubicima svaki zub
rokne imunitet i sve zivo skupi od mogucih virusa user posted image

ja koliko sam svatila ona jaca imunitet user posted image
i da li ste vi uzimali u srbiji ili vam je neko preko poslao.

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.4.2012 21:38:44   
vonavoj
ja sam narucila preko netta...bolja je ogrlica,narukvicu moze da vuce,pokidauser posted image
i to sam uzela onu od 1500din,kao chips verzija..manje obradjen cilibar..user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ogrlica od ćilibara
11.4.2012 13:47:41   
Sesilija 83
evo i nas ovde
Dobili smo batinu ogrlicu od cilibara ali im metalnu kopcu i sve joj po vratu izasle bubuljicice id samo jednog dana a i nesto joj je dugacka pa sve imam utisak da je davi i ja sam joj skinula
A moja sestra imala maloj od sintetickog i nema kocu nego se vezuje tako da cu da uzmem od nje pa da probamo tu varijantu.. inace sam vise u mom okuzenju vidjala da deca nose od sintetickog... i kao valjda pomaze pa ce da vidimo....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ogrlica od ćilibara
11.4.2012 13:49:30   
Sesilija 83
www.gotteron.co.rs/ogrl-sr.php
Evo o vako izgleda..i nkako je cvrsta nema da se mota oko vrata

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ogrlica od ćilibara
11.4.2012 14:46:45   
vonavoj
moja nema metalnu kopcu? isto od cilibara,i kao da se zavrce,tako se zatvara!

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ogrlica od ćilibara
18.4.2012 10:29:07   
PoisonEve
Dobili smo cilibarsku ogrlicu, ali posto je iz Beca ne umem da procitam uputstvouser posted image
Jel je samo stavim ili kako?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ogrlica od ćilibara
18.4.2012 10:35:09   
nela79
PE mi smo dobili na RR nasu ogrlicu. Bacila sam uputstvo ali koliko se sjecam , nakon sto je normalno stavis na vrat djetetu user posted image , jedino uputstvo je bilo da ogrlicu s vremena na vrijeme stavis pod mlaz vode a onda na sunce. Valjda tako upija neku energiju sta li vec user posted image user posted image

Ja sam sa nasom zadovoljna. Skidam mu je samo kad se kupa da se koncic nebi ostetio od vode i pukao. Necu ni da se pitam kako djeluje ali od kako je ovako nosi ne kuka mnogo, manje bali tako da sto neko rece ne skidam mu je dok se ne ozeniuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ogrlica od ćilibara
18.4.2012 13:14:46   
Anoniman
PE, ćilibar se pere pod mlazom hladne vode 5min (ja nikada ne držim baš toliko dugo), zatim se iznosi na sunce 30-60min (ja držim 30). Nedavno sam čula da su deca psihički povezana sa majkom do svoje 1,5god, te da je u tom periodu dobro da pre nego što (nakon čišćenja na gore navedeni način) majka ogrlicu stavi u grudnjak na pola sata, pa tek onda bebi oko vrata. To nisam radila. 

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ogrlica od ćilibara
18.4.2012 13:31:40   
vonavoj
to za grudnjak je bas zanimljivouser posted image
ja moju jos nisam pralauser posted image (nemajka)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.4.2012 16:15:06   
Sesilija 83
Jel to vazi i za sinteticku(misim za grudnjak)user posted image
J asam samo oprala osusila i zavezala joj i cao nema skidanja do daljnjeg
A manje place to je jasna stvar a za baleuser posted image hmmm smanjilo se za dva bodica dnevnouser posted image i to je nesto

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

kilaza :)
lepoticka

Kakva je vasa kilaza u odnosu na onu pre porodjaja

mrsavija sam (16%)

iste sam tezine (24%)

imam do 5 kg vise (30%)

imam 10 kg vise (17%)

imam preko 10 kg viska (13%)


Ukupan broj glasova: 191

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here