|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
8.1.2011 19:44:43   
maja19
Snelle mi smo je iso nosili nocu i to od sestog meseca..

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ogrlica od ćilibara
8.1.2011 19:57:51   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam jako u nedoumici šta da radim, da li da kupujem ogrlicu. Dete mi se budi noću po milion puta, nekad plače, nekad se vrti kao da je nešto muči, i definitivno sve to pripisujem rastu zubića. Nije mi problem novac, ne u smislu da ga imam za izvoz, nego ako će dedetu stvarno pomoći daću te 2.000 samo da joj olakšam muke, ali sad sam pročitala temu od početka do kraja, i bacile ste me u rebus - te ne sme preko noći (a meni baš treba da joj stavim preko noći), te sporije izbijaju zubi....
Nensi, vi niste kupili ogrlicu?
Vidim da ste stavilie linkove za tri sajta, sva tri sam otvorila, cene se razlikuju a i modeli. Gde je pravi ćilibar, sa kog sajta da naručim user posted image



Napisala sam ti i jutros u razgovoru rr mama da smo je uzeli bas iz tog razloga zbog kog bi i ti uzela,ali ja ne primecujem da se nesto promenilo...Budi se nocu i dalje,cini mi se i cesce,mada mu ja ne stavljam u toku noci...Mozda da probam i to? Sve se plasim da se ne zadavi,a i u uputstvu pise da se skida nocu..Ja sam narucila preko sajta koji se reklamirao na ringeraji i poslali su mi na kucnu adresu,kostala 2900 i ptt troskovi oko 300 din...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 0:53:56   
Snelle
Videla sam šta si mi pisala u razgovoru, nego mi se učinilo da ste je dobili na poklon.
A u čemu je razlika između pojedinih modela, tj. što su neki skuplji a neki jeftiniji, jel u pitanju samo način obrade i izgled ogrlice ili ima još neka fora?

< Poruku je uredio Snelle -- 9.1.2011 0:55:30 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 1:01:27   
sneza24
Snelle mi smo je dobili na poklon od drugarice iz Nemacke pa neznam da ti kazem gde je bolji cilibar.
Dobili smo je kad je david imao 6 meseci i stavljala sam mu je i preko noci.
On je 8 meseca poceo jako lose da spava a tek sa 9,5 meseci mu je izbio prvi zub tako da nisam bas besto sigurna da mu je oglica nesto pomogla ali je sigurno manje balavio.
Sad je ne nosi jer je vuce hoce da je skine i onda mu se zacrveni vrat pa mu je vise ne stavljam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 1:04:54   
Snelle
Snežo, jeste li je redovno stavljali svake noći? I mene je strah kao i Nensi davljenja, iako je ona već velika beba, ali ako joj se to zategne oko vratića ona ne zna to da namesti kako treba. Ma mislim da ne bih spavala celu noć!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 1:06:21   
sneza24
Da svake noci smo je stavljali.Skinemo je pre kupanja i posle odmah vratimo.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 1:45:29   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Videla sam šta si mi pisala u razgovoru, nego mi se učinilo da ste je dobili na poklon.
A u čemu je razlika između pojedinih modela, tj. što su neki skuplji a neki jeftiniji, jel u pitanju samo način obrade i izgled ogrlice ili ima još neka fora?


Na tom sajtu pise da je cena veca sto je obrada bolja,a da je cilibar isti...Mi smo uzeli tu neku srednju klasu...Ali opet ti kazem,ne znam da li je pametno da je kupis,kod nas se nista,ali bas nista nije promenilo,cak isto i balavi,bar da se to smanjilo,ali nije user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 8:17:11   
usamljena
Snelle zasto je po noci ne stavis na nogu kao mi? Kod nas je uvek na nogama tako da ne brinem user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 11:01:48   
Maryna1
Evo cerkica sa 2 ogirlice, jedna je moja, samo 3 dana ona nije htela nju da skida, tako je i spavala sa dve
a inace nosi sa 7 meseci!!!
user posted image


< Poruku je uredio Maryna1 -- 9.1.2011 11:03:28 >

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 12:36:13   
Nensi*
A zar ne bi trebalo da se skida pre kupanja?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 12:43:36   
Maryna1
Stvarno ne znam , na pocetku mi smo skidali, a posle prestali, cerka voli nju da nosi, zato mogla da se rasplaci kad smo skidali. sigurno cilibaru nece biti nista, a njoj ne smeta! ja svoju ogirlicu isto nosim stalno, kazu da pomaze trudnicam! i jos u rusiji i ukrajini ovi ogirlici vec decenijama koriste ljudi koji imaju problem sa stitnoj zlezdoj!
kod nas oni kostaju 4 puta jeftinije, tako nema takvoj dilemi pri kupovini! ja vec i za bebicu pripremila jednu!!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 12:47:15   
maja19
Ja nisam skidala ni kad smo se kupali..

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 14:54:51   
Nensi*
Koliko ja znam ona kad se drzi pod vodom se prazni,a na suncu se puni...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.1.2011 15:21:25   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: nensi27

Koliko ja znam ona kad se drzi pod vodom se prazni,a na suncu se puni...

nikad nisam cula za to, pa ako tako moze i da se skini!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ogrlica od ćilibara
31.1.2011 19:00:12   
Podrum Š.
Nemam puno vremena za kuckanje, samo pitanjce...
Mama me nešto obrađuje da kupimo tu ogrlicu... Našla sam baltičke 4.960din user posted image ...
Pročitala sam sve vaše postove.
Šta da radim? Da kupim fake za manje para - bljak, a da kupim "pravu" za 5.000 a ništa ne fercera - dupli bljak...user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: ogrlica od cilibara
22.9.2011 22:45:59   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tatamata





2. Drugi korisnik sa najvećim brojem glasova dobija Grunspecht ogrlicu za mame, 50 cm, boja neutralna.

user posted image





Molim za pomoć.
Zašto je ovo ogrlica za mame, zbog dužine?
Marko nosi ovakvu već mesecima, nisam sigrna dal je 50cm, ali izgleda ovako.



(odgovor članu comi)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2011 23:14:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Pazi scenu: ulazim u zlataru i tražim nakit od ćilibara. Dok se prodavac  okreće da mi doda, ja na pult vadim aceton i vatu, upaljač, čašu, flašu sa vodom i so. Zamisli njegovu facu kad vidi!!!!! user posted image  user posted image  user posted image


do suza sam se nasmejala! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Malo sam se istripovala sada sa ovim da sporije izbijaju zubi, naime, Marko ima godinu i 2 nedelje i svega 3 zuba, od nedavno. user posted image

Takođe, ja sam prestala da je skidam dok se kupamo, i ni jednom je nisam oprala pod hladnom vodom, niti sunčala 30min. Prosto, kupam Marka sa ogrlicom, zbog ekcema, voda nikada nije topla, više je hladna, a kada šetamo po suncu, izbacim ogrlicu preko majce, i gotovo. Možda grešim, ne znam. Ali ogrlica deluje. Pokušala sam da mu e skinem dve noći, vrteo se, plakao. Haos, dok mu nisam vratila ogrlicu.

Naša dr iz Dečije bolnice je rekla da obavezno skinemo da se ne udavi. Tadasam mu i skinula na dve noći. Od tada ogrlicu skidam pred ulazak kod nje na kontrolu.
Kaže, imali su bebu na odeljenju koja se za malo udavila, uvrnula je ogrlicu, i ona se upetljala između kamenčića, jedva su je odvrnuli i spasli bebu.

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ogrlica od ćilibara
23.9.2011 11:44:19   
Anoniman
Hoće mi reći neko zašto je ono ogrlica za mame? Naša je takva, ali nije 50cm, odokativno, mislim da je 35.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ogrlica od ćilibara
23.9.2011 16:05:09   
Anoniman
Marko svaki dan spava od 11-13h, nekada i duze. Danas, kad je zaspao u 11h, skinula sam mu ogrlicu da je operem i stavim malo na sunce, kao sto ste pisale da treba. Probudio se u 11.45, i nije bilo teorije da ga uspavam vise. Dal bi se probudio svakako, nemam pojma, ali, eno mu ogrlica sad opet za vratom i spava.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.9.2011 0:11:32   
Anoniman
Od skidanja ogrlice, i njenog pranja, Marko je pekmezav do besvesti. Koji me je đavo terao da je skidam i perem kada je sve bilo super? Jasno je da to više neću raditi! 

< Poruku je uredio Tash -- 24.9.2011 0:13:11 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.9.2011 0:17:28   
madre
IZVORNA PORUKA: Tash



Malo sam se istripovala sada sa ovim da sporije izbijaju zubi, naime, Marko ima godinu i 2 nedelje i svega 3 zuba, od nedavno. user posted image



Bogdan ima 15 i po meseci i svega 4 zubauser posted image sa 11 mu je izbio prvi. tako da... relaxuser posted image
a inace, ne koristimo ovu ogrlicu.


< Poruku je uredio madre -- 24.9.2011 0:20:39 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ogrlica od ćilibara
8.10.2011 9:35:55   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Znam da je OFF ali meni je mama, kad sam bio maji, držala narukvicu od crvenih korala. Kaže da posvetle kad beba ima temperaturu. Mi dobili prošle nedelje od kume. Predivna je... nepravilni crveni korali... extra.
Zna li neko nešto o tome?


u risiji je tradicija da se bebici stavlja u krevetic koral, cilibar i malahit.
to su veliki zastitnici kristali.

inace cilibar ne pripada bas kristalima, rec je smoli.
jako je bitno da se osunca na suncu. ona menja i svoju boju.
sto se tice kupanja.postoje autori koji ne preporucuju stavljanje pod vodu..i drugi koji smatraju da se tako ona ocisti.

za bebice se kod najcesce prodaju ispolirane perle pa se zbog obrade ipak mogu staviti pod mlaz vode..

u rusiji se najcesce koristi neobradjen cilibar i tako kazu da su njegova lekovita svojstva najintenzivnija.

moja braticina je od samog rodjenja jako osecala i reagovala na moj prtsen sa kristalom labradorita, pa sam ipak izbegavala da ga nosim kada sam sa njom..moji nisu hteli da nosi cilibar, a rado sam ga poklanjala u okruzenju..

vec razmisljam o svojim bebicama i njihovim ogrlicama, ali nisam odlucila da li da uzmem nepoliran ili poliran.
samo zuti tj boje meda ili kombinovani zuti, med i zeleni..


< Poruku je uredio smeskicTB -- 8.10.2011 9:48:39 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ogrlica od ćilibara
15.10.2011 16:49:12   
dejana007
i ja reila da kupim mom nikoli. covek ne zna vise nocu da spava, jako je nervozan, samo stenje, grebe glavicu, oci. jedino mi je problem gde da narucim. nasla neki sajt gde kazu da ove iz akse nisu prave vec da je kod njih pravi cilibar, sad ne znam dal je to samo marketinski trik. I ne znam za ona glavna dva sajta "ogrlice za bebe" i "cilibarske ogrlice" koji je bolji.

definitibno cu mu stavljati na nogu tokom noci.
Sta mislite o ovom modelu, plus se dobija gratis narukvica?

http://www.ogrlicezabebe.com/modeli-ogrlica/akcije/model-cognac-konjak/

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ogrlica od ćilibara
27.10.2011 12:28:42   
lavica79
Moja cerka ima 8 meseci i pravi je pakao preko noci,budi se vise od 5 puta,izasao joj prvi zubic sa 7 i po meseci i tada sam joj kupila ogrlicu od cilibara sa sajta.Non stop je nosi i nocu,skidamo je za kupanje i nista joj nije bolje,ne vidim apsolutno nikakvu razliku.Nadala sam se da ce bar nocu spavati i makar jednom da se probudi za mleko,ali nista.Nosice i dalje ogrlicu ali sam duboko razocarana

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ogrlica od ćilibara
28.10.2011 10:11:14   
smeskicTB
lavice, nadam se samo da je pravi cilibar..da li su perlice ili je neobradjen cilibar?
stavi je na sunce kada god mozes, tako se njena energija regenerise!

(odgovor članu lavica79)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here