|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
3.4.2014 10:12:57   
emicaa
ja umirem,zao mi je sto se mucio ali ova zadnja recenica me unisti user posted image
IZVORNA PORUKA: cani

I moj sincis nosi ogrlicu vec mesec dana ali ne bih rekla da mu pomaze...Gira i dalje rukicu u usta,trlja desni,glodje i zavija satima.Ko da gajim vukodlaka a ne dete.


(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Ogrlica od ćilibara
3.4.2014 10:51:25   
Misha i Ljisha
Emice i mene je bilo strah prvih nedelja da joj ostavim ogrlicu preko nociuser posted image ali sam onda videla da ona ogrlicu uopste ni ne konstatuje pa sam je ostavljala i nocu. Kazu da se ogrlica ni pod razno ne skida (ja je uvek skidam za kupanje) i da se ne daje detetu da je zvace. Probaj da ostavis oglicu celu noc. Prvi put kad sam je ja ostavila svako malo sam gledala jel diseuser posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Ogrlica od ćilibara
3.4.2014 11:29:04   
emicaa
ona je prosli vikend spavala sa ogrlicom,kad sam radila pa je mm uspavljivao zaboravljao skidati .a sve mi se cini da sadjos vise pljuje ,mislim vjerovatno to nema veze sa ogrlicom ali eto user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Ogrlica od ćilibara
16.8.2014 6:21:59   
dijana1*
Koristite li ogrlicu, da li zaista pomaze pri nicanju zuba? Sa Vukom nisam zubice ni osetila ( bar se ne secam) a Kostu bas muce. Pa sam planirala da mu kupim ovu ogrlicu.
Sta vi mislite?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Ogrlica od ćilibara
16.8.2014 6:55:04   
Leptiric123
Mi smo je kupili kad je imala dva meseca i sa nekih 5-6 skinuli jer je htela da je pojede,skidala je sama nocu...definitivni manje je bLavila a ha zubice ne znam prvi su izasli sa 9 meseci...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Ogrlica od ćilibara
16.8.2014 7:12:54   
mirkam
Dijo, ne znam sta bih ti rekla. Ja sam je Matiji stavila kada je imao 4 mjeseca i evo jos je nosi, a muci se ne pitaj. Nama jos ni jedan zubic nije nikao, bali katastrofa, u zadnje vrijeme i slabije jede, ne znam vise sta da radim. Ne znam dal pomaze...ne znam bi li bilo isto i da je ne nosi ili jos gore user posted image
U svakom slucaju, ja mu je ne skidam, gore mu od nje nije sigurno. Skidam je samo kad ga kupam i jednom nedeljno je operem u hladnu vodu i osvavim na suncu sat vremena, prema uputstvu.
Ako budes kupovala, vodi racuna da uzmes onu sto se namotava a ne klasicno kacenje, jer tu na namotavanje beba ne moze da skine.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 14:35:10   
Jole84
Mi dobili ogrlicu, nadamo se da će da pomogne. Sad ću baš da iščitam iskustva user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 15:01:36   
emicaa
Teodora svoju i dalje nosi,dal pomaže- pa i ne bih rekla,ona je stalno nervozna,nosimo je i dalje jer lijepo izgleda user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 15:50:09   
serpica
Tari je pomogla,Tomi i nije bas

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 16:37:57   
vonavoj
Mojoj T je pomogla..tj,nije se patika sa rastom zubica,nije balavila..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:21:26   
Jole84
Mila baš balavi i trpa ruke u usta, nadam se da nisam zakasnila. Da li ste ih skidale noću za spavanje? Grtko mi da spava s tim.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:23:44   
Anoniman
Uni je isto pomogla, ni jedan zubic nam nije pratila temperatura, a ni neko preterano balavljenje, stavili smo je oko 4 meseca. Nama je donela sveki iz Nemacke. A valja li tu istu ogrlicu da nosi drugo dete, da je cuvam , ili neuser posted image

Ja Uni nisam skidala, samo kada treba da je operem, i osusim na Suncu..

< Poruku je uredio Unina mama -- 21.9.2014 22:24:55 >

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:24:22   
mali_mis
Mi nemamo ogrlicu, imamo privezak cilibara, i stavili smo ga na povece parce vunice, pa mu zakacim oko noge, kad ga muce zubi. Nekako se smiri kad ima cilibar oko noge.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:26:43   
Jole84
UM mislim da može, čuvaj user posted image Znači ima efekta.
Mali mišu čitala sam da od ćilibara bolje i spavaju user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:26:59   
madre
jole, sve bebe trpaju ruke u usta. sto se balavljenja tice, ne mora nista da znaci. primetices kada joj bude rastao zub da ce nekako prsticem cesati bas to mesto gde izbijauser posted image sto se ogrlice tice, nemam iskustva, nekako meni je delovalo kao sarena laza i nisam je ni kupila.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Ogrlica od ćilibara
21.9.2014 22:29:13   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Jole84

Mila baš balavi i trpa ruke u usta


I S isto, ali mislim da je rano za zubiće. On non stop sisa ruku, pa i posle klope.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 8:58:24   
emicaa
Sad čitam da vi perete i sušite ogrlice na suncu,mi kad smo kupovali nisu nam rekli da to treba user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 9:03:03   
Misha i Ljisha
Emice ogrlica se svake dve nedelje pod mlazom mlake vode 5 minuta ispira ionda se ostavi 20 min na suncu da se "napuni"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 13:57:28   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: madre
sto se ogrlice tice, nemam iskustva, nekako meni je delovalo kao sarena laza i nisam je ni kupila.


I meni je tako oduvek delovala ali toliko ga ubise zubici da razmisljam da kupim sarenu lazuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 13:59:20   
Modessty
ogrlicu mi pozajmila drugarica za Dnaila, alion nije hteo da je nosi. Rekli mi da mu stavim pored glave u krevetu gde spava. Nama nije pomoglo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 14:16:23   
mati
Mene drugarica skoro pitala za misljenje da li pomaze. Ja sam joj rekla ovako: mi je nismo kupivali, ali sa Matom stvarno nismo imali vecih problema sa zubicima, bas smo dobro podneli. E sad , da smo kupili ogrlicu i koristili je , ja bi sigurno rekla da je pomogla i bila bi ubedjena da bas zbog nje nismo imali problema...
Mod ja sam citala i da nije prakticno da je koristi vise dece. To na nekom njihovom sajtu.


< Poruku je uredio mati -- 22.9.2014 14:18:04 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 14:19:45   
Modessty
iskreno pojma nemam. Ali meni to malo nelogično - da je ne koristi više dece user posted image kamen je kamen, ne može da se pokvari.
Znam da Engimengini dečaci nose, tj nosili su ogrlice. Da li im je pomoglo neznam

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 14:25:43   
mati
Pa kazem ti na njihovom sajtu , verovatno da prodaju vise...
E onda sam se ja bacila na istrazivanje i citanje o cilibaru... Pise da stvarno nije pogodan za vise osoba i da njegova energija oslabljuje. Postoji i ciscenje cilibara i ponovno punjenje... A puni se na suncu... To sam citala jos dok sam razmisljala da li Matiji da kupim... Imam dosta nakita od cilibara i broseva nekih, bas puno kamencica... Ali kad sam citala to o ciscenju i svemu odustala sam...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 14:26:50   
mali_mis
Moji privesci cilibara su matori ko moja mama, a i dalje rade posao. Kamen je kamen, nema tu istekao rok trajanja. A to sto pise na sajtu, je samo fora da te namame da kupis opet.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Ogrlica od ćilibara
22.9.2014 14:32:56   
mati
Nasla sam nesto...

ogrlica od cilibara - bhbebePreporučuje se da se ogrlica skine uvijek kada dijete nije pod nadzorom odraslih. Ogrlice za bebe su napravljene za nošenje, a NE za žvakanje i glodanje. Ćilibar funkcioniše jedino ako se nalazi na koži. Ako se Vaše dijete iz bilo kojeg razloga ne osjeća ugodno dok nosi ogrlicu, što može pokazati na način da je vuče ili pokušava staviti u usta, molimo skinite ogrlicu s vrata djetetu. Ako primijetite ikakvu alergijsku reakciju, gubljenje boje (pigmenta) na koži, osip ili svrbež odmah prekinite s korištenjem. Kao što ni svaki lijek ne djeluje kod svake osobe, tako postoji mogućnost da ni ogrlica od ćilibara ne djeluje kod pojedine djece, ali važno je pritom znati da isto tako ne može niti naštetiti.


Održavanje

Preporučujemo da jednom nedeljno ogrlicu stavite pod tekuću vodu (ispod česme) u trajanju od 5 min. Najbolje je da bude sobna temperatura vode. Nakon toga ogrlicu treba iznijeti na dnevno svijetlo (najbolje na suncu) u trajanju od 60 min. Tokom perioda "sunčanja" bitno je da se ogrlica i konac dobro osuše. Ovaj proces se naziva "pražnjenje" i "punjenje" ogrlice. Tokom "pražnjenja", kada je ogrlica ispod mlaza vode, ogrlica se čisti od negativne jonizacije. Tokom "punjenja", kada je ogrlica izložena suncu, ćilibar se "osunča" i tada on malo omekša, a dejstvo sukcinatne kiseline je najjače. Poslije čišćenja je stavite bebi oko vrata. Produžen kontakt sa vodom nije preporučljiv jer može uzrokovati krhkost i lakše pucanje niti ogrlice. Ne koristite gruba hemijska sredstva na ogrlici.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here