|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.4.2011 12:17:08   
lepotica66
devojke da li se skoro neka od vas porodila na zvezdari carskim rezom? zelela bih da znam kakva je procedura,da li ste dosle dan ranije,sta traze da se ponese u porordiliste,da li vam daju nesto za "ciscenje" ili to uradite same kod kuce,kakve su sobe (koliko kreveta),da li imaju spavacice ili donosite svoje,koliko ste ostale u bolnici,da li dozvoljavaju tusiranje (s`obzirom na rez),.. i sve ostalo cega se setite. ja sam imala CR ali ne u srbiji (tako da mi bukvalno NISTA nije trebalo) i kada sam pre nekoliko dana pokusala da pitam jednu sestru na CTG par informacija samo mi se nasmejala i rekla da joj prvi put neko postavlja takva pitanja...i naravno-ostala sam bez odgovora...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.4.2011 13:23:48   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: lepotica66

devojke da li se skoro neka od vas porodila na zvezdari carskim rezom? zelela bih da znam kakva je procedura,da li ste dosle dan ranije,sta traze da se ponese u porordiliste,da li vam daju nesto za "ciscenje" ili to uradite same kod kuce,kakve su sobe (koliko kreveta),da li imaju spavacice ili donosite svoje,koliko ste ostale u bolnici,da li dozvoljavaju tusiranje (s`obzirom na rez),.. i sve ostalo cega se setite. ja sam imala CR ali ne u srbiji (tako da mi bukvalno NISTA nije trebalo) i kada sam pre nekoliko dana pokusala da pitam jednu sestru na CTG par informacija samo mi se nasmejala i rekla da joj prvi put neko postavlja takva pitanja...i naravno-ostala sam bez odgovora...


U bolnicu ces biti primljena dan ranije (ili dva, sve zavisi, ali to je po proceduri), a treba ti bukvalno sve user posted image
Naravno, imaju oni bolnicke spavacice ali pitanje je da li ce ih biti dovoljno. Najbolje je da poneses svoje. Nije lose imati ni jednokratne podloge za krevet, zbog krvarenja, jer se posteljina menja samo ujutru pred vizitu. Peskire, sredstva za higijenu, toalet papir, uloske...sve to ti nosis. Bice ti uradjen klistir, a nakon porodjaja ce ti sestre pomoci da prvi put ustanes, odes u toalet, okupas se - za to ne moras da brines, osoblje je zaista strucno i pomoci ce ti da sve to uradis.
Slobodno pitaj sta god te zanima, i obavezno iscitaj ovu temu, mislim da ima puno korisnih informacija user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.4.2011 14:32:10   
lepotica66
@pepeljuga
hvala na brzom odgovoru!citala sam temu i koliko sam primetila i ti si imala CR?koliko se lezi na intenzivnoj? kada si prvi put ustala? da li je potrebno poneti i nesto za grickanje i vodu (mada ja posle proslog CR nisam smela nista da klopam dok nisam imala prvu stolicu-a to je bilo tek treci dan)? kada vade kateter? koliko vas je bilo u sobi? verovatno ti ova pitanja deluju glupo ali nesto sam naplasena ovim nasim bolnicama....mislim,svi su preziveli pa cu i ja ali...jedva cekam da se vratim kuci sa mojomuser posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.4.2011 14:34:51   
aster
Lepotice 66, posle cr si u šok sobi najčešće jedan dan, onda te prebace na poluintenzivnu negu(i tamo si najčešće jedan dan, to zavisi od tvog stanja), pa se posle toga odlučuješ da li ćeš u baby friendly program ili na obično odeljenje. U BF programu su sobe dvokrevetne. Ne znam kakve su ostale sobe, ja sam bila u BF.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
8.4.2011 16:27:55   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: lepotica66

@pepeljuga
hvala na brzom odgovoru!citala sam temu i koliko sam primetila i ti si imala CR?koliko se lezi na intenzivnoj? kada si prvi put ustala? da li je potrebno poneti i nesto za grickanje i vodu (mada ja posle proslog CR nisam smela nista da klopam dok nisam imala prvu stolicu-a to je bilo tek treci dan)? kada vade kateter? koliko vas je bilo u sobi? verovatno ti ova pitanja deluju glupo ali nesto sam naplasena ovim nasim bolnicama....mislim,svi su preziveli pa cu i ja ali...jedva cekam da se vratim kuci sa mojomuser posted image



Ma preziveces, peti dan vec ides kuci sa svojom user posted image a to je najvaznije! Bolnica jeste gadna ali ne ides u hotel  user posted image stvarno se da izdrzati tih par dana. Lezaces prvi dan nakon operacije u sok sobi, tu su svi pacijenti koji su tog dana operisani, tamo rade mlade sestre kojima svaka cas_t, za to zaista nemas razloga da brines, sta god da ti zatreba tu su. Tu ti nista i ne treba (osim ulozaka) jer si na infuziji.
Sutradan ce te prebaciti na poluintenzivnu koja se u Gradskoj nalazi na BF odeljenju, tu budu dva ili tri kreveta u sobi, sestre su ti manje-vise dostupne (osim nocu, tad spavaju ili gledaju serije i nikoga nema ako ti nesto zatreba, bar je tako bilo kad sam ja bila). Ja sam vec sutradan imala potrebu da nesto jedem, i pored infuzije koju sam primala i dalje, tako da mozes da poneses nesto za grickanje, a vodu obavezno! Moci ce i da ti donesu naknadno, jer na poluintenzivnoj (BF) ima poset_a, dok dole na odeljenju nema (mada mogu da ti doture kesu do vrata, to svi rade).
Posle toga biras da li ces na BF ili na odeljenje.
Kateter su meni izvadili treci dan. U poluintenzivnoj nas je u sobi bilo tri, na odeljenju cetiri, ali stvarno sam imala srece, bila mi je super ekipa, sve smo prosle zajedno a evo i dalje se druzimo user posted image

< Poruku je uredio pepeljuga -- 8.4.2011 16:29:36 >


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
9.4.2011 12:33:47   
lepotica66
hvala puno na informacijama! malo sam zabrinuta jer izgleda da cu u vreme praznika (uskrs) biti u bolnici...uh,jedva cekam da se vratim kuci user posted image .  nego,da li ste ustale isti dan iz kreveta?

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
9.4.2011 13:05:20   
nela79
Ma sta ima veze sto ce biti praznik, ja sam se 2009. porodila bas na Uskrs, a i sad tipujemo da se poradjam 24.4. :) Da izbjegnemo guzvu oko Gazele, taman nece biti nikog na ulicama :)

(odgovor članu lepotica66)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
14.4.2011 16:47:15   
Pegica 82
e devojke, ja sam se porodila pre dve nedelje u gradskoj bolnici na zvezdari kao potpuni padobranac... nit sam tamo vodila trudnocu nit sam koga poznavala... posto znam koliko pitanja sam ja imala vezano za sve zivo u trudnoci, napiskaracu vam kako je meni bilo tih pet dana tamo... od prijema do sestara koje ti uzimaju mere, preko doktora koji te pregledaju i sestara koje te pripremaju za porodjaj- svi su nevidjeno ljubazni, normalni, bez neke histerije, nervoze... malo porodiliste, malo zena odjednom, tako da su svakoj maltene znali ime... babice i doktor koji su bili na porodjaju su isto bili super... cak nisu hteli da me seku, ali sam ja bukvalno iskukala da to urade, jer mi se cini da ne bih imala snage da malecku izguram... pre porodjaja te svako malo neko obilazi... ako neces skoro tj ako nisi dovoljno otvorena, stave te u sobu da leskaris... onda te prebacuju u boks... meni je radjena i revizija, tako da su me sili u totalnoj anesteziji, sve su fino odradili, rana zarasta bez problema...
svidja mi se sto mozes da biras da li ces u BF ili da ti bebca stave sa ostalim bebama... nisam se pokajala sto nisam uzela BF, jer stvarno ne bih imala snage taj prvi dan jos i o njoj da se brinem... sobe sasvim pristojne... sestre sjajne, ljubazne, sve moze, sve pitas... jedine mane su zaista oronula kupatila, ali makar tople vode uvek ima... cistoca je ok dok se nas pet ne okupa, onda nije bas sjajno neko vreme dok to neko opet ne ocisti... spavacica i posteljine  nema bas u izobilju, ali sestre se trude da ti nadju cisto ako trazis... i hrana je stvarno bljak, ali ne onako bolnicki bljak, nego bas uzas (a ja nisam razmazena user posted image )... ali ok, donesu ti od kuce...
laktacijske i pedijatrijske sestre, pogotovo jedna starija krupna zenica sa sedom kosom koja nam je proveravala sike i objasnjavala svakoj ponaosob kako da dojimo u zavisnosti od stanja mleka i grudi, su me odusevile (za nas koje smo imale malo osetljivije bradavice u pocetku je bila i bioptron lampa sve vreme u sobi koja nam je stvarno pomogla da ne dobijemo ragade uz savet kako i koliko da dojimo)... o bebama se brinu besprekorno, donosili su nam ih na 3h otprilike, poslednji podoj oko 23:30h, uvek su bile ciste, okupane, mirisljave, ostajale sa nama oko 40min sto je taman za druzenje user posted image , pedijatri te svako jutro i uvece izvestavaju o stanju bebe (sto je puno znacilo onim mamama cije su beke dobile zuticu) a ukoliko ti sa bebom nesto malo ozbiljnije nije ok, onda ti dolaze i cesce i mama sme da ide tamo kod njih da je doji ako bebi nije dozvoljeno da izlazi iz boksa ili intenzivne nege... poslednji dan, pred otpust smo imale predavanje o papirologiji, nezi bebe, svasta nesto...
poseta zvanicno nema, samo te dragi vidi odmah nakon porodjaja i moze da dodje od 12 do 13h da vidi bebu (zvanicno samo jednom, al moj je dolazio svaki dan da je gleda, pa sam i ja blejala na hodniku sa njim) ali zato paket mogu da ti dostave u sobu od 12 do 18h svaki dan...
dakle, da ne davim, ali ja sam stvarno odusevljena, pogotovo posle silnih negativnih i uzasavajucih prica koje vecina porodilja prica o nasim bolnicama... eto, nadam se da ce nekom da pomogne moje iskustvo... zelim vam lak porodjaj i lepe utiske o svemu

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
14.5.2011 23:35:29   
jelena13
Da li se neko u skorije vreme porodio u KBC Zvezdara?


(odgovor članu Pegica 82)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.5.2011 21:35:39   
nela79
Ja sam se porodila 24.4.2011.
Imala sam potpuno isto (super) iskustvo kao i pri prvom porodjaju. Porodila sam se 2009. isto u Zvezdari. Naci ces moj post bez problema. Pisi ako ti trebaju kakve dodatne informacije

(odgovor članu jelena13)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 10:31:34   
palachinka
Pozdrav drage forumasice! Ja sam se odlucila za porodjaj u gradskoj bolnici,medjutim tek sada saznajem da je tamo velika verovatnoca da ne dobijete epidural,jer imaju mali broj anesteziologa. Naravno,ta cinjenica me je prestravila,pa bih bila zahvalna ako iko ima iskustva sa epiduralom u gradskoj ili bilo kakvu informaciju.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 11:02:39   
nela79
Pretrazi prethodne stranice ovog foruma, sigurna sam da je neko pisao o tome. Mislim da je cak tvoje pitanje postavljeno i ranije. Ja ti bas nemam iskustva sa epiduralom. 

(odgovor članu palachinka)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 11:31:45   
palachinka
Nela,prerpostavljam da si se porodila prirodno,pa je li prestasnooo? :-)

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 11:37:20   
nela79
Prvi put legla na sto u 7:15 u 8:15 bilo gotovo, drugi put pocelo sve u 11:00 sve gotovo u 11:45. Ja nisam mjerodavna da ista pricam, sto se tice porodjaja. To ove moje cure iz treceg tromjesecja najbolje znaju. user posted image Moji porodjaji stvarno nisu uopste bolni, ne znam kako ali tako je. Voljela bi da isto tako kao ja prodjes i ti.
Ma ustvari, ja to svim zenama zeli.
U svakom slucaju sve pohvale imam za Gradsku bolnicu. A za epidural stvarno ne znam, ja i da sam ga htjela nebi stigao djelovatiuser posted image

(odgovor članu palachinka)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 12:29:05   
palachinka
Nelaaa,pa to je sjajnoooo,super je znati da moze i tako biti!

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 12:44:20   
nela79
Naravno da moze. Nemoj da brines, nego razmisljaj pozitivno. Zasto bi ti morala da imas tezak porodjaj? Mislim da je pozitivan stav pola posla :) Znas kako sam ja na forumu govorila ovim mojim curama , mislite na mene i ima porodjaj da prodje cas posla user posted image

(odgovor članu palachinka)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 13:00:38   
Anoniman
Ja još nisam trudna, ali kad se to desi, sve se više odlučujem da mi porodjaj bude u gradskoj. Imam i par privatnih preporuka da su doktori tamo odlični.
user posted image

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.5.2011 13:02:47   
nela79
Od mene imaju sve preporuke user posted image . Svaka cast za Gradsku

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
31.5.2011 21:37:07   
jelena13
Nela hvala na odgovru, ja sutra idem na kontrolni pregled u gradsku, pa cemo videti, mozda i ostanem. I ja mislim da su dobri, jer i ja sam se rodila tamo samo pre 33god. user posted image
Da li mi od stvari treba nesto sto u drugim bolnicama traze ili je svuda isto?

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
1.6.2011 8:09:35   
nela79
Nista posebno ti ne treba. Spavcice njihove imas, ja svoje nisam nosila jer nema potrebe da ih prljas. Ostalo sve pise na spiskovima. Uostalom ako nesto in zaboravis neko ce ti to donijeti user posted image . Sretno draga

(odgovor članu jelena13)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
1.6.2011 9:50:40   
pepeljuga
IZVORNA PORUKA: nela79

Od mene imaju sve preporuke user posted image . Svaka cast za Gradsku


isto user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
1.6.2011 21:44:17   
jelena13
Hvala user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.6.2011 10:49:35   
PoisonEve
Evo ja sam sada 6. mesec i bila sam do Gradske bolnice da se raspitam sa mm, evo sta sam saznala:
- Svo osoblje sa kojim sam imala priliku da porazgovaram prilicno je ljubazno i komunikativno
- Mozete da izaberete sami lekara koji ce vas voditi, dali su mi preporuke za Dr. Pedju i Dr. Vesnu
- Prisustvo oca je moguce a placa se 5.000 din
- Epidural ne predstavlja nikakav problem samo treba naglasiti, palaca se 12.500din
- Sobe su trokrevetne i cetvorokrevetne a postoji i apartman
- Psiho-fizicke pripreme se vode od kraja 8. meseca
Eto, ja cu se skoro sigurno tu poradjati, za sada sam prezadovoljna!

(odgovor članu jelena13)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
12.6.2011 18:53:23   
palachinka
Da li neko zna kada su vezbe za trudnice kod babice Slavice u gradskoj?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
12.6.2011 19:12:52   
Anoniman
Eve, ja sam kod Dr Pedje

(odgovor članu palachinka)
  Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here