|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2014 15:26:51   
dunja RR
Hvala puno draga user posted image

Ja u ponedeljak idem kod anesteziologa pa ćemo videti šta će reći ..

IZVORNA PORUKA: branana


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nisu, nisam ni pitala, ali primam fraxi pa vrlo moguće da ne može. Znam samo da moram na CR.


Draga dunja, samo da ti javim, meni su upravo rekli da ce mi cr raditi u spinalnoj, kazu sad je takva procedura. Da znas user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2014 15:28:09   
dunja RR
Drage devojke, da li nam u Zvezdari trebaju tetra pelene i ako da, koliko ste nosile?

I za torbu da pitam, moja je malo veća, jer je na točkiće, ali nije kofer nego baš torba pa je malo kabasta - da li će mi dozvoliti?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2014 16:31:07   
mis94
ja nisam nosila tetra pelenu, nisu trazile. daju u porodilistu..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
31.5.2014 19:25:58   
nela79
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Drage devojke, da li nam u Zvezdari trebaju tetra pelene i ako da, koliko ste nosile?

I za torbu da pitam, moja je malo veća, jer je na točkiće, ali nije kofer nego baš torba pa je malo kabasta - da li će mi dozvoliti?


Dunja ,

ja kad sam isla mogao si nositi stvari u cemu god ali kad ciste prije vizite moras sve to da sklonis u onaj ormaric pa je bolje nesto sto moze da stane. A tetra pelene sam ja nosila. Uvijek dobro dodju. Dva  komada su ti dovoljna. Ja sam stavljala na krevet kad su ih donosili na dojenje

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
31.5.2014 19:31:36   
dunja RR
Hvala puno Nela, poneću onda dve tetra. E sada ne znam šta da radim za torbu, videću da pozajmim neku manju, sve su mi velike, nema šanse da stanu u ormarić.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
31.5.2014 19:42:04   
nela79
Ja sam cak i gurala torbu ispod kreveta. Kako sam se sa Vanjom duze zadrzala u bolnici svasta sam ja imala tamo:) Nece niko nista da ti prigovori al eto lakse ces da manevrises ako je nesto manja torba :) Ma u ostalom, ponesi nesto minimalno za sebe. Muz ti u svako doba moze donijeti sta god ti treba. I na hodniku sam provela mnogo vremena cekajuci Ivana :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.8.2014 15:31:34   
jefimijica
ćao svima,

uskoro bi trebalo da se porodim u gradskoj i sve mi je jasno, osim tog epidurala... ima li ga, nema, da li je anesteziolog tu ili nije, treba li platiti ili ne...

da li ima neka žena da ga je skoro primila u gradskoj, ja stvarno nikako da čujem nekoga da je zaista primio taj epidural u gradskoj

pozdrav svima

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:11:54   
Ludachica
Gradska bolnica... 2 puta se poradjala prirodno i treci cu... porodiliste kao porodiliste je ruina ali sjajno osoblje LJUDI pre svega, prezadovoljna... u visegradsku sam otisla skoro pre jedno 3 nedelje i totalno se razocarala... Tetka koja je radila u 5:30 to jutro je toliko neljubazna i grozna da prosto pozelis da se nisi ni rodio... Inace trece mi je dete i znam kako izgleda kad krene porodjaj, znala sam da nije to, ostar probadajuci bol u levoj lumbalnoj lozi bio je moj problem i zelela sam da znam ZASTO mi se to desava!!! Na samom ulazu u Visegradsku babica... nije me nista pitala jednostavno trazi mi LICNU KARTU, KNJIZICU, UPUT i KRVNU GRUPU!!!??? Naravno bila sam bez uputa i krvne grupe pa sam docekana recima "Kako te nije sramota da dolazis bez uputa i krvne grupe, koje ti je dete po redu i gde si se poradjala???" Ja kazem trece i oba puta na Zvezdari, a gospoja nadrndana ce "Idi onda na Zvezdaru sta si ovde dosla", a pri tom pojma nema razlog mog dolaska... nakon toga uzima mobilni telefon i zove dezurnu doktorku i brblja nesto u stilu "neka mala ma nemam pojma poradja se valjda, nije joj dobro!!" zatim me odvodi do ambulante i citavo vreme me napada kako nisam normalna sto dolazim bez krvne grupe i uputa i jos svasta nesto kako ce doktorki reci sve.... UZIMAM KNJIZICU IZ NJENE RUKE I ODLAZIM u Porodiliste Zvezdara gde me ljubazno primaju, rade uz i saznajm uzrok mojih bolova...

(odgovor članu jefimijica)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:14:45   
Ipokrisia
I ja planiram tamo da se porodim! Bila sam smao jednom u porodilistu do moje Dr po neke papire, i onako u hodnicima jeste delovalo malo bezveze,ali kad se udje u ordinacije sve je novo stolice,oprema, lepo je delovalo.Takodje bili su svi preljubazni, od portira preko sestara do doktora.Nadam se da cu i ja imati pozitivna iskustva kad bude vreme user posted image

< Poruku je uredio Ipokrisia -- 28.8.2014 16:16:21 >

(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:18:46   
Ludachica
Hoces sigurno, ja sam ih za ove 4 godine obisla mnoogo puta i nikada nisam naletela na neljubazno osoblje.. DIVNII SUUUU user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:20:32   
Ipokrisia
Cula sam samo male primedbe na laktacijske ili pedijatrijske sestre tako nesto, da nisu se dovoljno posvecivale i objasnjavale trudnicama. Rece mi drugarice da je i tamo sad sve baby friendly, jel istina?

(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:26:01   
Ludachica
Jeste, kada sam se porodila 2010 frendly program bio je samo za onoga ko zeli, a 2012 vec je bilo obavezno da beba bude sa majkom od starta.. tacno je da nemaju strpljenja sestre koje su tu da objasne postupak dojenja, izmazanja i svega ostalog vezanog za bebu i mamu u prvim danima nakon porodjaja... ali ja sam i sa jednim i sa drugim detetom odma prvo jutro dobila mleko i imala sam ga na izvoz tako da mi to nije zasmetalo, a za povijanje snasla sam se sama user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:30:12   
Ipokrisia
ma ko ih sisa kad ih mrzi sto zive user posted image snacicemo se vec nekako ;) Samo se nadam da baby friendly nije za trudnice koje su imale CR, to bi bilo vec too much!

(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.8.2014 16:36:16   
Ludachica
Jeste i za CR vazi frendly ali nije strasno, veruj mi, lezala sam u sobi sa zenom koja je prvi put rodila i to carskim, vec prvo jutro je ustala i setala se, normalno dizala bebu, tamo CR sjajno rade bar tako kazu sve koje su tamo imale CR, a da ih ja poznajem. Nista ne brini bitno je da sve bude u redu, posle porodjaja sve tece nekako spontano, brzo i lako... Ja sam sa prvim detetom secena uzas i imala reviziju uzasno sam prosla preko 30h sam se mucila u bolovima i kontrakcijama ali vec jutro nakon svega kada vidis svoju bebicu i stavis je na svoje grudi svi bolovi prolaze u trenu samo je osmeh i sreca na tvom licu, mislima, srcu... ne brini, uzivaj u trudnoci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
4.9.2014 14:19:39   
Minjina mamica1
Evo i ja da kazem nesto o svom iskustvu: Porodila sam se 8.5.2014. CR,dan pre toga sam otisla na pripremu, od 18h nisam smela nista da jedem a od 00h ni da pijem. U 11:50h su me spustili u salu u 12:25h su me porodili. user posted image odmah po usivanju su me probudili da predjem na krevet i prebacili su me na intenzivnu.. Sutra dan sam ustala uz pomoc sestre,a bebu su mi doneli par sati nakon porodjaja samo da je vidim. 3 dan su me spustili na 1 sprat,jedna od babica mi je rekla da koristim Diklofen cepice da bih me bol prosao,i to mi je bas pomoglo. Inace su svi jako ljubazni i fini,higijena nije bas na zavidnom nivou..ali sta ces.. Nisam imala ni mastitis ni ragade,mazala sam lanolin,izmlazavala se pumpicom u porodilistu i pre i posle svakog podoja sam masirala grudi,stavam ruku pod toplu vodu pa kad se ruka zagreje onda masiram grudi. Tako me je savetovala jedna starija porodilja i zaista nisam imala problem. Drugi dan po izlasku iz bolnice su mi skinuli konce. A da,kontrolni pregled nisam ni osetila,nisam mogla lepo da se kupam zbog rane i gaze ali prodje sve.. Posete su bile od 15-16h i moglo je vise ljudi da dodje,samo sto je bila veelika guzva. ?Nadam se da je ovo nekom po moglo! :-)

(odgovor članu Ludachica)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
18.2.2015 13:07:58   
lolle
Zdravo drage moje dame :) Vidim da je ova tema malo zatajila, a ja bih volela da otkrijem neke stvari i dođem do određenih informacija, pa ću opet malo da je aktiviram (nadam se user posted image ).
Naime razmišljam da se porodim u Gradskoj bolnici i to kod doktorke Vesne Stojanović. Zanima me kakva su vaša iskustva i mišljenje. Videla sam da je sada načelnica i iskreno, to me malo brine, jer se bojim da možda ima suviše obaveza i ne znam koliko ima vremena da se svima posveti. Možda grešim...Išla sam kod nje privatno i deluje fino, malo ubrzano user posted image Da li je neka od vas imala dogovor sa dr kada bi porođaj počeo? Da li na to može da se računa kod nje? Hvala!!!user posted image

(odgovor članu Minjina mamica1)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
23.2.2015 12:23:54   
Valerie
svakako je pitaj kome da se obratis ako nije tu/ne javlja se/ode na odmor. ne znam koliko ti je blizu porodjaj, ali ako ti je vazno, probaj da se osiguras.
javi kako ide, nikoga nema dugo u ovoj temi.

(odgovor članu lolle)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.3.2015 4:48:17   
Malicka
Ja sam dobila uput za Gradsku jer mi je rizicna trudnoca. Trebala bih otici iduce nedjelje pa cu se raspitati da li od sad mogu tamo voditi trudnocu bez obzira na to dal ce je oni procjeniti kao rizicnu ili ne, jer ovaj u dz ionako je sav pogubljen, a uzv aparat im je tako "dobar" da se na njemu ne vidi ni plod koji se proslog tjedna vidio na drugom ultrazvuku. user posted image usput cu se raspitati i oko porodjaja, mada ja planiram ici drugom ginekologu, ali javljam informacije cim prije user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.3.2015 13:53:42   
janajana
Da li ima apartmana u Gradskoj? I koja im je cena ako znate?

< Poruku je uredio janajana -- 6.3.2015 13:54:16 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Malicka)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
11.3.2015 15:10:53   
suncokret06
Zdravo budućim i sadašnjim mamama!
Interesuje me da li neko može konkretno da napiše iskustvo sa epiduralom, tj. da li ga je dobio u Gradskoj.
Svi nešto pričaju o tome da je anesteziolog ili u nekom drugom delu tj zauzet ili šta drugo već...
Dobro bi bilo da neka od vas napiše konkretno šta i kako. user posted image
Radila sam tamo double test, exkpertni, bila još na par nekih pregleda i mogu reći da sam zadovoljna.
Bar se ne dernjaju na tebe, kao što mi se desilo u Višegradskoj kad sam samo pozvala da se informišem
o ekspertnom ultrazvuku u smislu zakazivanja.
Imam još neka tri meseca do velikog dana, ali nisam živa dok ne saznam sve detalje i stalno dosađujem ljudima
oko sebe a druga j priča što sam velika p.... po pitanju bolova i tolerancije na bol. user posted image

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.3.2015 2:24:49   
mamaognjena
Za minjinu mamu> Meni je oba puta na porodjaju bila Vesna i apsolutno sam imala osecaj da sam u sigurnim rukama . Jeste da ona deluje brza, ali to je zato sto zaista ima dosta iskustva i brzo razmislja. Nije od onih maco, kuco, duso, ali je apsolutno sigurna u ono sto radi. Ona ima dosta pacijenata, s razlogom. Meni se dopalo sto ne forsira porodjaj po svaku cenu, nece sada nagariti sa indukcijom ili uraditi epiziotomiju i onda kada ne mora.
Naravno, nije sigurno ni jedini doktor koji je u Gradskoj dobar. Ja nisam cula da se neko nesto mnogo zalio na doktore dok sam bila u porodilistu. Manje, vise, sve porodilje su bile zadovoljne.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.3.2015 2:51:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: janajana

Da li ima apartmana u Gradskoj? I koja im je cena ako znate?


Ima, znam da je viking uzela, ali ne znam cenu. Doduše ona je bila prošle godine, probaj da joj pošalješ pp.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
3.4.2015 3:28:53   
j o e
drage zene,

posle skoro tri godine treba za par nedelja ponovo da se porodim na zvezdari. bila sam prosle nedelje kod dr.kusljevica, koji me je porodio i prvi put (bila sam prezadovoljna, mada mi on nije licno nesto posebno drag kao lik. nisam imala nikakvu vezu a dobro sam prosla na porodjaju, to ga je preporucilo). posto je prvi bio carski uz neuspesan pokusaj prirodnog porodjaja, a ova beba je po uz bas krupna, a ja sitna, zakazao mi je carski za 13.4. - drugi dan uskrsa. on ce tada biti na odmoru, ali zvao je sestru koja vodi zakazivanje i rekao joj da me upise za taj dan kod onoga ko tada bude radio - u stilu "samo vi nju upisite za taj dan, jer ja tako kazem; kako ko ce da je porodi? pa onaj ko bude radio". meni je rekao koje analize da uradim u medjuvremenu, da odem kod anesteziologa i da se u nedelju, na uskrs, javim na prijem. termin mi je 20. april, procedura je da se carski zakaze za nedelju dana ranije, i on smatra da je tako najbolje. pritom on nije pominjao da je uskrs, a ni meni nije u trenutku palo na pamet da to pomenem i proverim da li stvarno zakazuju intervencije i prijem na praznik, mada kontam ako covek tada ide na odmor valjda nije smetnuo s uma da je praznik? a i bebe cija rodjenja nisu zakazana svakako ne biraju kada ce i kako da se rode...

pitanje za one koje su imale zakazan carski: da li se nekoj desilo da joj zakazu porodjaj u vreme praznika ili za ponedeljak, pa da na prijem dodje u nedelju? kako izgleda odlazak kod anesteziologa? da li je neka zakazala carski a da nije imala vezu niti nudila da bilo sta plati (kao ja user posted image ) i kako je prosla? postoji li neki nacin da unapred saznam ko ce me poroditi, tj ko ce biti dezuran taj dan? nekako me hvata panikica - donekle ocekujem da me otkace kad im se pojavim u nedelju i pomere mi carski za prvi dan posle praznika, ili da mi zapadne gomila mrzovoljnih anesteziologa, sestara i lekara koji samo cekaju da me porode i vrate se kuckanju jaja.

mozda samo iz mene izbija neka podsvesna strepnja - imam puno poverenje u gradsku bolnicu, sa prvim porodjajem sam bila prezadovoljna. medjutim, umesto da je sva neizvesnost odstranjena samim zakazivanjem carskog, jos uvek mi se dosta toga cini nepoznato i mozda malo paranoisem user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
5.4.2015 22:38:31   
aster
Joe, nema razloga da brineš, žene se porađaju i nedeljom i praznicima user posted image . Možda atmosfera bude još opuštenija tad. Ja sam se oba puta porodila u gradskoj carskim rezom i oba puta je prijem bio u nedelju. Drugi put je trebalo da bude zakazana sekcija, ali je bebac poranio. Doktorka me je primila u nedelju popodne, a porodila u ponedeljak ujutru (bila je dežurna). Kod anesteziologa nisam išla, jedino je pogledala rezultate pre operacije da vidi da li mogu u spinalnoj anesteziji da se porodim. Sve je bilo ok i mnogo sam se brže oporavila drugi put, što i tebi želimuser posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
5.4.2015 23:13:21   
j o e
hvala ti na odgovoru aster! nadam se da si u pravu da mozda bude opustenije :)

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here