|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
14.9.2011 16:55:09   
Megi bg
Ja bila kod moje dr. Tatjane Đorševic , deluje mi ok, ali nekako malo priča, ja je pitala za kg i dužinu bebe, ona mi kaže : 'Odgovara za 34. nedelju', i ništa više user posted image ja se smorila, htela sam da čujem koliko je bebac veliki.
Inače, što se tiče epidurala, košta sačuvaj Bože, ne znam baš tačnu cifru, dr. mi je rekla da će mi tačno reći kad dodjem za 2 nedelje na kontrolu user posted image Ali, treba da se plati sam epidural, pa anesteziolog, pa i dr.koji je onda obavezan da prisustvuje porodjaju ( i to se sve plaća u napred )i tako sigurno iamte obezbedjen epi na porodjaju. Ukoliko se iz nekog razloga ipak ne iskoristi, uplaćeni novac se refundira. Po zvaničnom cenovniku bolnice, to sve košta oko 50.000 din !!!!user posted image Sad, da li lekari smanjuju malo taj iznos, ako daš pare na ruke , tj. ispod stola, u vidu nekog mita , ne znam, pitaću je opet za dve nedelje kad budem išla,pa ću vam javiti...ali ako je stvarno toliko....kuku lele, to je dranje !!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
14.9.2011 17:42:23   
PoisonEve
Eto vidis Megi, ja to nisam ni znala, a cesto idem u Gradsku i idem tamo i na vezbice...ma neka se oni user posted image sa tim nenormalnim ciframa! Ja ga necu ni uzeti, pa sta bude, bude. A da podmicijujem necu sigurno. Pazi ti jos foru ujak mm je nekad bio tamo ancelnik, Vesna Stojanovic radi kod njega privatno, al ne bi njih molila za neke usluge nema sanse, odvratan je to covek!


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2011 2:21:12   
Megi bg
Znaš šta, ja sam svakako za to da normalno platim epidural, ako već želim da sebi nekako olakšam porodjaj, i to je manje više svuda ista cena , oko 12.000 din...e sad, mene treba neko da uslovljava sa plaćanjem anesteziologa, pa plus još i taj dr. da se plati, tj.njegovo prisustvo ( a šta će mi sad baš taj dr. ako imam epi? ) i sve to košta skoro kao porodjaj u privatnoj klinici, gde su uslovi nepojmljivo bolji. Ne znam, iskreno sad se dvoumim, imam jos malo vremena da odlučim gde ću....druga opcija mi je NF, tamo bar imaš zvaničan cenovnik za sve usluge, a ovde na Zvezdari sve je nešto skriveno...user posted image Ja mislim ( meni je to sasvim dovoljno )  da ako imaš epidural, ni ne treba ti poseban dr. ,pa svi su oni stručnjaci,  ok je ako imaš novca da sve to poplaćaš , ali meni je to malo previše zaista.
Ako ima još koja bivša trudničica koja je u Gradskoj koristila epidural , neka napiše svoje iskustvo

Pozz

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2011 8:31:27   
Jeca*
ja sam vec pisala da sam bila kod anesteziologa sa muzem. Sat vremena smo pricali o tome, pokazivao mi je do detalja kako se daje, ja ga licno pitala da li se placa nesto vise od cenovnika bolnice, rekao je NE, platite posle porodjaja cenu po cenovniku (u to vreme je bilo nesto oko 10.000 cini mi se). Ok. Sve smo se dogovorili. Kad je poceo porodjaj, mi ga zovemo, on kao na hirurgiji, na vaznoj operaciji, izvinjava se, ne moze da dodje. I ne pojavi se! Dosla drugi anesteziologo posle 5h kontrakcija, muka i bolova i kaze, uh pa ja sam radila cele noci, ako vam dam epidural moracu da ostanem i celo prepodne, a vi ste eto vec odavno u sali...jesu li vam rekli po kojim uslovima se ovako vanredno daje epidural (verovatno je ciljala na novac). REkoh, nisu. Kaze, a da pokusate vi ipak bez. I ode.
Mamicu im njihovu user posted image user posted image user posted image
i tako me lepo ispale
na kraju su me porodili carskim...pisala sam vec na pocetku teme, potrazite, da se ne ponavljam.....muke moje. Srecom pa smo beba i ja dobro, ali kad se setim....
a inace, u frontu su moju sestru porodili carskim pre toga joj dali epidural jer su mislili da ce ici prirodno, a onda je anesteziolog trazio na ruke 300e.
muka mi je od naseg zdravstva i pojma nemam kako cu u sledecoj trudnoci...ali o tom potom

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
15.9.2011 10:48:21   
PoisonEve
Meni bi jedino bilo bas krivo da iz nekog razologa moram na CR a nemam mogucnost za spinalnuuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 9:16:56   
DarijaBane
Zene, zanima me da li neka od vas zna ili se porodila skoro uz prisustvo muza u Gradskoj, koliko se placa? Meni rece tetka sa saltera da je besplatno, ali bolje da proverim.. user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 9:20:01   
Jeca*
2008e je bilo besplatno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu DarijaBane)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 9:25:58   
maslackic
Mene zanima kosko se zakazuje obican uz u gradskoj,do sada sam isla na dva eks.uz a sada mi moja dr iz dz kaze da zakazem obican uz,jel zna neko jel moze telefonom ili je na onom salteru za sve i svasta i gde se radi,u onoj prvoj ambulanti sto je uvek guzva ispred njega? posusala sam telefonom da ih dobijem ali ne ide.
E i zna li neko da li oni rade ehokardiografiju,mislim da mi to rece dr za bebu da treba da uradim ali da vidim da li oni rade


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu DarijaBane)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 9:30:52   
DarijaBane
Hvala, Jeco!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 10:38:29   
Anoniman
Maslackic treba ti obican uput za bolnicu i samo se pojavis na salt_eru i uzmes broj za obican uz. Jedino ako hoces kod odredjenog dr zovi i pitaj kad radi ambulantu ( ne pitaj kad je dezuran). Pa onda odes u to vreme. Evo ti tel salt_era 3810-764. Meni ni taj uput nisu trazili ali bolje je da ga imas.

Pregledi su u ambulanti 2 a expertski je u ambulanti 4

< Poruku je uredio MaliMis -- 16.9.2011 10:39:59 >

(odgovor članu DarijaBane)
  Direktna veza do poruke: 485
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 11:23:15   
PoisonEve
DarijaBane, placa se prisustvo 5.000 din.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 17:22:34   
maslackic
Misu hvala,sve je kako si rekla,bila sam sa mm do Gradske,icicu u cetvrtak jer tad radi dr Obradovic.
I Inace rade fetalnu eho kardiografiju,ako jos nekog zanima...

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 17:47:24   
Megi bg
Ne znam žene, u Gradskoj nema nigde zvaničan cenovnik , a i ja sam čula da se sada prisustvo muža na porodjaju naplaćuje, valjda 5.000 din...ali sve nešto kao čujem, načujem, nigde nema ništa zvanično, kao i za taj epidural. već sam čula od  dve poznanice koje su ostale ispaljene za taj epi, jedna posle išla na carski, druga se porodila relativno lako, ali su je posle loše ušili, pa revizija, pa se rana zagnojila, pa muke žive !
Ja ću sad da vidim da odem u Front , pa da vidim kakvo je tamo stanje. Ali ako hoćeš siguran epi i da odabereš anesteziologa, platiš 17000 din i to je to.Ako ne, bitno je da si odradio sve neophodne analize za epi, i na porodjaju ti ga daje dežurni anesteziolog, i to onda košta 12000 din i to je to.

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 18:00:44   
PoisonEve
Ma naravno Megi slazem se sa tobom da je u Frontu zvanican cenovnik, samo treba sebi da postavis prioritete sta ti je najvaznije.
Realno u svakoj ali u svakoj bolnici moze nesto da krene po zlu. Ako ti je prioritet epidural onda ti Gradska bolnica i nije najbolji izbor.
Licno, meni je vazno da je bolnica mala, tj. da nema mnogo porodilja tako da mogu da dobijem vise paznje nego recimo u Frontu. U Gradskoj imaju odlicne lekare i to mi je bitno. muz ce mi prisustvovati porodjaju. A epidural necu ni uzimati ali iskreno samo zbog ekonomskih razloga.
Idem tu na vezbice tj. psiho fizicku pripremu, jako mi se svidja i to je to.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 18:23:57   
Megi bg
Tu si u pravu, što se tiče toga da je Gradska manja, i da ima mnogo manje prijema u toku dana i noći, u odnosu na Front. Ja sam mislila do skoro da ću na CR, jer je beba stajala karlično, ali se ipak okrenuo , tako će izgleda ipak iči prirodno, pa bih u tom slučaju da imam epidural, za toliko sam spremna da platim ( iako bi on trebalo da je besplatan, nego ove naše derikože i to naplaćuju ) , a da još plus plaćam nečiji 'angažman ' dodatno, i nemami neću.
Kod kog dr.a si u Gradskoj ??Čula sam i ja da su svi lekari ok.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 18:28:27   
PoisonEve
Kod dr. Vesne Stojanovic, jako sam zadovoljna. Naravno ne znaci da ce mi i ona poradjati, zavisi ko bud edezuran tad. Ali kako sam citala i na forumu o porodilistima najmanje nezadovoljnih ima bas u gradskoj, stavise, svi imaju reci hvale.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Megi bg)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
16.9.2011 23:17:50   
DarijaBane
Hvala na brzom odgovoru, jos i oni kad bi se dogovorili i uskladili price, bilo bi divno.. user posted image Jedni pricaju jedno, drugi drugo, pa me posle belo gledaju.. Osim toga, jako sam zadovoljna Gradskom bolnicom, bar sto se strucnosti osoblja tice..

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.9.2011 0:33:39   
PoisonEve
Sveze vesti:
- prisustvo supruga: 7.000
- epidural: 25.000


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu DarijaBane)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.9.2011 8:43:08   
DarijaBane
Kakvi ludaci, pre 3 dana bilo 5000.. A jel ta cena epidurala sve ukupno sa anesteziologom, doktorom itd? Hvala sto si se potrudila.. user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.9.2011 8:52:07   
dunja RR
I ja jutros bila za neke nalaze i kažu da su uveli da se i kod njih sve plaća i podigli su ceneuser posted image

(odgovor članu DarijaBane)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.9.2011 9:01:25   
DarijaBane
Bezveze.. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
20.9.2011 12:04:24   
PoisonEve
Nije, to je samo cena epidurala

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu DarijaBane)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
25.9.2011 13:16:34   
Anoniman
Ovo sam psotovala i u Kamperskom vodicu za porodiliste, mozda nekom pomogne:

Pozdrav zenee, evo i mene sa friskim iskustvom iz GB Zvezdara.
Kao sto sam vam vec naglasila, bas sam zadovoljna kako prodjoh, prvenstveno sa doktorima, sestrama, babicama itd. (doduse cast izuzecima kojih je bilo extremno malo), zbog cega sam i izabrala ovo porodiliste. Pa da krenem izpocetka:
Primili su me 06.09, dan posle termina, i bila sam otvorena ne 4 prsta, vec 4 cm (sto mi je dr Vesna Stojanovic objasnila prilikom prijema u porodiliste, jer nisam znala da to nije isto, stupid ;) ) sta da kazem znala sam kad da odem, a i taman posle onog paklenog 05og septembra. Uglavnom, dosla sam tamo oko devet, pregled, slanje gore na pripremu, famozna klizma i brijanje, i tu sam shvatila da sam jedna od retkih koja je dosla neobrijana, jbg, bilo mi je nezgodno a i nemam problem da me obrijaju na licu mesta.(skoro mi bi neprijatno sto se nisam "sredila") Sve to je odradila vrlo sposobna babica Violeta, cula sam i lose komentare o njoj, ali prema meni je bila stvarno ok (Violeta iz Padinjaka:)). U porodilistu me docekala ali bukvalno docekala dr Vesna(inace nacelnik), gde smo se i rukovale, mislim ipak nas ocekuje veliki i vazan posao :)tako da je sve poprimilo znacaj na drzavnickom nivou ;)salu na stranu, ljudski gest, svaka cast(mislim gde to ima, u Visegradskoj znam da nema) U 11:15 sam bila na stolu, boks broj 5, preko puta, cuvene pink kade za poradjanje u vodu(i to su mi objasnili kako to ustvari ide, jer sam tada shvatila da sam bila u zabludi). Sto je inace donacija od naroda Japana, ma cak je i sat na zidu iz Japana axaxaxx Dali su mi jastuk, sto je za mene bilo otkorvenje ( u je, pa ovo i nije tako lose ;) ) merenje pritiska, davanje infuzije i antibiotika preventivno, , naravno i CTG je bio prikljucen. Meni je jedini problem bio lezanje na ledjima, jer me je kicma bolela, to je onaj krsta deo, no, mora tako i Boze moj, nije toliko strasno(cekaj sestro porodjaj xex). Ni jednog trenutka me nisu zaboravljali, obilazili su me, proveravali ovo, ono, ma ekipa je bila suuuper, cak je imam i jednu anegdotu, ali o tome some other time. Oko 12:15 su me malo indukovali, te dodjoh do 5 ovaj put prstiju, i tu je malo zastalo, primila sam i buskopan. U medjuvremenu se zavrsila smena i imala sam zaista srecu da me preuzme "cuveni" dr Mitrovic, koji me je diletirao jer sam oko dvojke jos stajala na 5 prstiju (naravno kontrakcije i bolovi su bili u toku, ali sam tu "tvrda srca bila, i od srca suzu ne pustila" ma heroj) te dodjoh na 7 prstiju. Sve se bogami munjevito odvijalo, beba se spustila u kanal, bila sam toliko prisebna da samo vidim da je oko pola tri, pozvala sam babice, dosao je i doktor, i onda .... (bruka i sramota, od heroja ne bese ni h.) ali sam uspela da razaberem da se uhvatima za noge ispod savijenih kolena, tj za donji deo butina i da izguram to divno bice  u tacno 14:40. Imala sam malo usivanje, jer me je dete cepnulo rukicom kad je izlazilo, ali to je stvarno n i s t a. Bebicu je preuzela babica Violeta, a dr je tako munjevito otisao u sledeci boks, a bebu su mi malo spustili na grudi valjda do sledeceg Agpara u 5-om minutu(dobila je 9 inace) i to mi je bas super, jer to sa prvim u Visegradskoj nisam dozivela. Sve ostalo je bilo ok, dali su mi inekciju za skupljanje materice, jer je krvarenje bilo nesto jace, sa obzirom da je babica malo u panici pozvala dr, no on je bilo mrtav ladan (takav je lik jednostavno). Na odeljenju sam bila oko pola pet, sa tri stvarno super zene, i dobig cistu spavacicu, i to celu, jer je prethodan u kojoj sam se poradjala bila totoalno iscepana ispod ruke. Legoh na cistu posteljinu, koju mi ne promenise sva 4 dana :( jednostavno nemaj,u sto je za mene nevidjena sramota, sramota bre za ovaj grad. Posle me otpratise na kupanje, wc je bio bas prljav,(pozelela sam da dovedem ministra zdravlja da se okupa jednom, da vidi gde se kupaju zene posle porodjaja, sa usivanjima, i gde mogu lako da pokupe neko s...e, ali bitno je da nosite treger kese u koje cete odlagati peskir, binde(mrez. uloske) sapun itd, u japankama sam se kupala, a za sobu sam imala druge(vecina zena je imala po jedne, a vi kako hocete) U sustini meni su najvise trebale spavacice, jer sam samo prvi dan bila u njihovoj, koja nije losa, platnena, ali da umres od vrucine(doduse tuh dana je i bilo toplo) I posle ono klasika, ujutru u pola sest merenje temperature( ponesite svoj toplomer, sestre ce biti presrecne, ali majke mi) od 8 do 9 vizite, podoj u 10, pediajtar dolazi oko 11(pedijatar woow, prica vam o vasoj bebi, sto je normalno u svakom humanom porodilistu,u Visegradskoj mu oci ne videh), podoj u 14h, u 17h, u 20h, u 23h.I naravno pedijatrijske sestre dolaze nekoliko puta za vreme podoja, jedna je bila sjajna na zalost ne upamtih joj ime, krupnija zena sa plavom kosom do ramen i siskama, mislim fenomenalna, odusevila me je. Sestre su sve ok, cistoca tu i tamo, mada moram priznati da je kupatilo zadnja dva dana i bilo pomozi Boze, cisto. Obroci su u kantini :) sto je nezgodno zenama koje su imale epiziotomiju, pa ne mogu da sede, ali to su izgledauveli relativno skoro, mozda zbog renoviranja ali pre da je zbog "hogijene" I jos vise me iznenadilo kad me je dr Vesna tokom vizite pitala kako je i kako prodojoh onog dana,verujte zena je lafica.  A najvise smeha nam je pruzila sestra makledonka ma genijalac, kao satro stroga faca, ali mnogo dobra zenica :) Verujte meni je upravo taj ljudski efekat bio najvazniji u ziboru, nisam pogresila, ostala sam 4 dana(trebalo je tri ali sam morala da primam inekcije za skupljanje materice) te ostah dan duze, umesto 3. Eto ovo je bilo moje iskustvo, mislim da sam nesto i preskocila, propustila a vezano je za samo odeljenje, no, ako mogu ikako da vam pomognem nekom informacijom, pitajte, zao mi je sto se ne oglasih ranije :) Ovo cu da postujem i na temu porodiliste GB Zvezdara. Koliko sitno brojite zene, Poison, vonavoj i ostale?

Pozzzz

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 498
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
25.9.2011 13:51:26   
PoisonEve
Zenetinouser posted image Super!
A jesi li cula kakva iskustva zena sa babyfriendly-ja? Ja bi na to odelenje da idem.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
25.9.2011 13:55:12   
Anoniman
Bas mi je drago da si imala dobro iskustvo. Ja sam kod dr Mitrovica i poradjacu se tamo. I sestra je oba puta, pre mesec dana drugi put. Ja sam sigurna da ce sve proci super, a sad sa PE i Sony idem na vezbe kod njih i zaista sam odusevljena.

Uzivaj u svom malcu.

PE, negde je praksa sa BF da mozes i da trazis da odnesu bebu da se odmoris kada ti je frka, a mislim da je u nekim porodilistima i odnose nocu. Samo vise nisam sigurna gde sam i od koga to cula, jer imam par drugarica koje su se poradjale u inostranstvu. Pitacemo sutra na vezbama user posted image

< Poruku je uredio MaliMis -- 25.9.2011 13:56:49 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here