|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
19.4.2014 0:10:41   
tanjicak79
Meni je posle prvog porođaja krenulo mleko tek četvrti dan (u utorak se porodila, a mleko krenulo u petak), ali do tad Vuk nije ni sisao, jer je bio u izoleti zbog zelene plodove vode koju je udahnuo. Pa je bio preventivno na terapiji antibioticima, grejao se u izoleti i hranili su ga samo adaptiranim mlekom. I krenulo mi mleko baš kad su trebali da mi ga dovedu prvi put na podoj. Tada, prvi put nije hteo da sisa, ali posle je prihvatio. Već tu ili narednu noć (preko vikenda) sam se ubila od masiranja i izmlazanja, jer su grudi htele da mi eksplodiraju. Imala sam osećaj kao da sam odradila duplu smenu u rudniku, ali vredelo je.
Drugi put, sa Petrom, je sve bilo mnogo lakše, a bile smo i stalno zajedno i ona je odmah htela da sisa. Mada je meni prva dva dana delovalo da ona ništa ne izvlači i da samo vuče na prazno. I masaža grudi me je dočekala tek kući kad je počela da se stvara veća količina mleka. Ali taj intezivni period dok se ne reguliše laktacija kod mene nije trajao duže od nekoliko dana.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
19.4.2014 9:13:17   
mama micki
Draga Vik, ja nisam bila u apartmanu a imam super iskustvo. Pedijatrijske sestre su mi mnogo pomogle, oko dojenja najviše i hvala im na tome. Nisam imala nikakvu vezu. Doktor koji me je porodio, dr Mitrović, obilazio me je bukvalno svaki put kad se popne na odeljenje. O sestrama, babicama, pedijatrijskim sestrama, imam samo reči hvale. Meni su stvarno pomogli i nisam mogla da poverujem da su toliko ljubazni, imam iskustvo i sa frontom pa mogu da uporedim, mada ne može da se poredi.
Sanjice mislim da nisi imala sreće ili prosto, smena nije bila ok. Bitno je da je na kraju sve dobro prošlo.
IZVORNA PORUKA: viking RR

Hm, moje iskustvo je potpuno drugačije. Svi su bili baš ljubazni, babice i sestre su stalno dolazile, pokazale mi kako se izmuzava, kako se masiraju grudi.... Izgleda da je sve bilo zato što sam bila u apartmanu...
Sanjalice, kako si se porodila, carski ili prirodno?


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
19.4.2014 10:06:50   
Mali zeka
Hvala vam drage mame, dosta znace infirmacije i pozitivna iskustvauser posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
19.4.2014 11:32:49   
mama micki
Izvinjavam se, napisala sam sanjice, a treba sanjalice.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.4.2014 21:52:10   
branana
Iscitala sam celu temu nekoliko puta (ok, dva puta, a poslednjih par stranica tri puta user posted image )

Da li ima neko da mi napise veceras koja je procedura kada se dolazi na prvi pregled kod dr? Pre dve godine su bili neki brojevi koji su se uzimali sabajle. Da li je jos uvek tako ili dodjem, predam knjizicu i cekam? Ujutru idem, pa ako do tada neko vidi pitanje, super, ako ne - pisem sutra ja vama kako je bilo :-)

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.4.2014 23:13:36   
Mali zeka
Draga branana, ja inace imam karton u dz Palilula, ali posto mi tamo naravno nikad ne rade uz, onda idem u gradsku zbog uz, znam da i tamo moras da zoves da zakazes, uglavnom krajem meseca zoves da zakazes za naredni mesec jer je i tamo bas guzva, a moj ti je savet ako ti nije daleko da ides licno da zakazes, jer telefonom ako uspes da zakazes to je premijauser posted image , e, jedino ako ti je hitno, bili te stomak ili nesto drugo onda moues u svako doba dana i noci otici i reci da ti nije dobro i onda ce te primiti i ako nisi zakazana.

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.4.2014 18:54:41   
branana
hvala puno mali zeko na brzom odgovoru! bila sam na pregledu i evo kako sam prosla. dosla sam tamo u 7h. pitala sestre na prijemu a one su mi rekle da dr koju trazim taj dan ne radi ambulantu ali da je tu i da je sacekam u hodniku, ona ce proci kad zavrsi jutarnji sastanak. tako sam sedela tu u cekaonici gde se inace ceka UZ i CTG i posle sat vremena je dr stvarno naisla. do tada se bilo skupilo jos tri-cetiri pacijentkinje, neke trudne, neke ne. svi smo joj rekli ko je zasto dosao i ona nas je zamolila da tu sacekamo. trudnice su sve bile deveti mesec, ukljucujuci i mene. bila je i jedna koja lezi u bolnici, sisla u pidzami i ulazila na pregled. tu sam sacekala jos dva sata. dr je u medjuvremenu morala i na neki hitni sastanak povodom akreditacije neke. usput se javljala i potvrdjivala mi da je i dalje cekam. u 10h se vratila i pozvala me u ordinaciju, pregledala, sve ok, kontrola za tri nedelje, a porodjaj opet CR jer je proslo samo dve godine od prethodnog, bice zakazan najverovatnije oko 20og.

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.4.2014 19:08:50   
Mali zeka
Nema na cemu, dobro je da te je primila, i to verovatno zato sto si 9.mesec, ja inace i kad mi zakazu Uz cekam po 4 sata, ne samo da taj dan ne racunam ni za sta drugo nego se dooobro pripremim psihicki, jer oni prvo uvode neke svoje rodjake, tetke, strine i da ne nabrajam dalje, uvek dodjem sat vremena ranije da bih bila prva, ali dzabe kad neke dodju i po dva tri sata ranijeuser posted image . Meni je termin 15.05.blizu smouser posted image

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.4.2014 22:39:57   
marijana227
pozdrav svima. meni je termin 12.5. i zanimaju me skorija iskustva iz Gradske bolnice po pitanju koriscenja kade za porodjaj, prisustva muza porodjaju i epidurala.
preciznije: da li je kada u funkciji i moze li se koristiti bez najave i placanja, isti slucaj za prisustvo muza, da li je tacno da ne treba unapred najaviti niti se placa?
za epidural me zanima procedura, je li neophodan razgovor sa anesteziologom, kada ga je moguce obaviti, kako se zakazuje, koja je verovatnoca da anesteziolog prilikom porodjaja bude prisutan, da li se placa, kako i koliko ako da
hvala unapred :)

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
29.4.2014 9:58:57   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: marijana227

pozdrav svima. meni je termin 12.5. i zanimaju me skorija iskustva iz Gradske bolnice po pitanju koriscenja kade za porodjaj, prisustva muza porodjaju i epidurala.
preciznije: da li je kada u funkciji i moze li se koristiti bez najave i placanja, isti slucaj za prisustvo muza, da li je tacno da ne treba unapred najaviti niti se placa?
za epidural me zanima procedura, je li neophodan razgovor sa anesteziologom, kada ga je moguce obaviti, kako se zakazuje, koja je verovatnoca da anesteziolog prilikom porodjaja bude prisutan, da li se placa, kako i koliko ako da
hvala unapred :)

Ja mogu da ti odgovorim za kadu da se ne plaća i ne najavljuje nešto unapred, već kad krene porođaj i kad dođeš na prijem u bolnicu i kad ti bude babica uzimala podatke, tada kažeš da želiš da koristiš kadu. Da bi mogla u kadu moraš imati uredne briseve, cervikalni i vaginalni, i te nalaze predaješ babici na prijemu. U kadu se ide kada je otvorenost grlića bar 4-5 cm, ako su tonovi bebe u redu i ako trudnica nema povišen pritisak i temperaturu. Neki lekari puštaju u kadu sa prokinutim vodenjakom, a neki ne.
Mislim da se prisustvo muža isto ne najavljuje i ne plaća i isto se na prijemu samo kaže da će i tatica biti tu.

(odgovor članu marijana227)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
29.4.2014 10:00:29   
Sanjalicaaa
Marijana, dobrodosla. Mislim da bi najbolje bilo da odes do Gradske i raspitas se, cisto da bi bila 100% sigurnau proceduru.
Za kadu, epidural i anesteziologa ne znam, ali prisustvo muza se ne placa, niti se najavljuje. Mora da ima uredan bris grla i nosa ne stariji od 2 nedelje, i te rezultate poneses kad krenes na porodjaj.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu marijana227)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 13:44:04   
marijana227
hvala devojke, ovo sam i ja cula :)
moja prijateljica se poradjala pre nekoliko meseci i tada su joj rekli da kada nije u funkciji. zato pitam za novija iskustva.
takodje, sto se tice anesteziologa, citala sam da je mala verovatnoca da bude dostupan jer ih u Gradskoj ima malo, kao i da se epidural placa. medjutim informacije koje sam nasla su iz 2012. ja sam htela za svaki slucaj da pripremim sta treba za epidural, a ne bih ga koristila osim ako bi bilo nepredvidjenih okolnosti ili se porodjaj jako oduzi. takodje ne bih sigurno placala epidural pa me zanima da li se i dalje placa, da ne idem dzabe na taj razgovor.
da li se jos nekoj priblizio termin? mozda se sretnemo :)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 13:57:20   
dunja RR
A da li tata sme da prisustvuje carskom rezu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marijana227)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 14:54:05   
marijana227
evo upravo sam dobila informaciju, pa mozda ce jos nekoj koristiti :). zvala sam na telefon 3810 762 i rekli su mi da je kada u funkciji, ne zakazuje se i ne placa, nego se najavi na prijemu da zelimo i oni procene da li moze.
sto se anesteziologa tice, potrebno je doci sa analizama (ukljucujuci koagulaciju) na razgovor svakog radnog dana od 12 do 13h u ambulantu da bi nam dao odobrenje i epidural se ne placa.
nista nisam saznala o tome da li je anesteziolog sigurno dostupan i treba li platiti njegovo prisustvo

(odgovor članu marijana227)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 22:41:42   
branana
dunja, koliko ja znam tata ne moze da prisustvuje CR iz prakticnih razloga - u sali bude povelika guzva i tata ne bi imao gde ni da stane. tako su nam pricali na vezbicama pre dve godine, a i ja sam u sali bila posle pobrojala njih cini mi se devetoro. dr koja mi radi CR je stajala kod mog stomaka s desne strane, preko puta nje drugi dr koji je sa njom radio. anesteziolog iznad glave i anesteticar s leve strane glave a sa desne strane jos jedna sestra. druge dve sestre kod nogu i jos dvoje cini mi se ne znam vise ni gde su stajali. stvarno nema mesta i za tate, fizicki.

(odgovor članu marijana227)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 22:54:46   
dunja RR
Marijana i Brano, hvala vam na odgovorima. Zaboravih da napišem da mislim na CR sa spinalnom, mada, ko zna da li će meni i pristati na spinalnu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 23:09:18   
branana
Mislim da je svejedno da li je opsta ili spinalna, broj osoblja u sali je isti. Ja sam prosli put pre CR, tokom razgovora sa anesteziologom pitala za spinalnu i ona me je samo odjavila, rekla je da nema indikacija. Posle sam se na intenzivnoj jedva probudila, ne znam da li da joj to sada spominjem, nisam jos odlucila.
A tebi su rekli da moze spinalna?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.4.2014 23:13:01   
dunja RR
Nisu, nisam ni pitala, ali primam fraxi pa vrlo moguće da ne može. Znam samo da moram na CR.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
1.5.2014 23:29:20   
viking
Ne može tata na CR ni u jednoj varijanti.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
9.5.2014 7:12:47   
viking
Apartman na trećem spratu (patologija trudnoće)

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
9.5.2014 7:15:43   
viking
Apartman na drugom spratu

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
10.5.2014 14:38:10   
branana
WOW, Viking hvala puno na ovim fotkama! Meni bas znaci kada vidim unapred neki prostor. Planiram da trazim apartman, nadam se da ce biti slobodan (imaju po jedan na svakom spratu) pa cu vam javiti i moje utiske.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
18.5.2014 14:44:51   
mamaognjena
Posto sam revnosno citala tudja iskustva sa ovog foruma, red je da pomenem i moje. Ja sam se porosila 21. aprila u Gradskoj. Prvi utisak jeste da su u odnosu na moj prvi porodjaj, koji je bio pre sest godina, svi za kategoriju ljubazniji. Pedijatrijske sestre tepaju bebama, hoce da dodju kad god ih zoves, babice su ljubazne, pedijatri hoce sve da objasne. U porodjajnoj sali se cuje muzika. Babica na porodjaju mi je sve objasnjavala sta se desava i uspela je da mi sacuva medjicu. Bila je bas smirena. Nisam trazila epidural. Kad je prigustilo, posle dva sata kontrakcija na minut i od minut, zatrazila sam kadu. Taman je napunise, meni krenuli naponi. Tako da je nisam probala. Usla je cimerka iz porodilista i kazala mi da bas deluje opustajuce. Muz mi je bio na porodjaju i od velike pomoci i ta se usluga takodje ne placa. Jedina zamerka jesu vesei na prvom spratu. Ja uopste nisam gadljiva, pa mi je bilo grozno. Em, sto udju neke zene i ostave haus, em vrata ni na jednom nece da se zatvore...Tako da, akko ste i malo gadljive uzmite apartman.

(odgovor članu branana)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
21.5.2014 17:38:51   
branana

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nisu, nisam ni pitala, ali primam fraxi pa vrlo moguće da ne može. Znam samo da moram na CR.


Draga dunja, samo da ti javim, meni su upravo rekli da ce mi cr raditi u spinalnoj, kazu sad je takva procedura. Da znas user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2014 15:20:06   
mis94
je l su vam konci sami ispali ili ste isle kod ginekologa? ja sam se porodila pre 2 nedelje na zvezdari i dalje su tu konci.. nema nikakvih promena..

(odgovor članu Flame)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here