|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pitanje o ovulaciji
5.5.2011 22:27:23   
Maccana
Leno,moguce da je od O.Desavalo se i drugima,kao blago krvarenje...Tad bar znas kad treba u akcijuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: pitanje o ovulaciji
5.5.2011 22:34:34   
Maccana
Mucodyn je lijek koji se koristi kod produktivnog kaslja-kad je puno gustug sekreta u plucima, nije za ovulacijeuser posted image
user posted image user posted image user posted image Ma znam ja da je to za sekret iz pluca,medjutim,negde sam procitala da kad zena ima manjak sluzavog sekreta za vreme O(koji je potreban da bi spermici preziveli i uspesno se transportovali daljeuser posted image )pije taj sirup jer on takodje bistri sve sluzi.Ne mogu da se setim gde sam to procitala a ne mogu ni da pronadjem.Navodno je to neka doktorica preporucila ali nisam sigurna,jer tad nisam toliko obr. paznju na to.user posted image Pa kontam,mozda je neko isto procitao nesto....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: pitanje o ovulaciji
5.5.2011 22:43:17   
lidija 011
user posted image user posted image user posted image ... Da znas da ima logike... On ne bira razgradnju sekreta samo u plucima, prolazi kroz krvotok, pa samim tim djeluje na sveukupnu sluz...'bem li ga, svasta se moze procitati... A danas mi je koleginica rekla da je i njoj to neko rekaouser posted image ...
Pcelice, i meni se desavalo to usred ciklusa, a ja, jadna, mislila da imam opet neki problemuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 9:40:51   
Anoniman
Hvala vam svakako na odgovorima. Ja sam muza za svaki slucaj "pritisla". Vise volim da verujem da je to normalno, nego da nesto nije u redu, jer ne vidim sta moze da bude problem, kad je sve u redu.

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 17:15:05   
JOVANA MAGIC
e zdravo...ja sam sad ovde nova i nadam se da sam na pravom mestu bar da sa nekim podelim problem ako nista drugo.Moj ili nas vec problem je sto vec godinu dana radimo na tome da dobijemo bebu i u pocetku se nisam uopste cimala,kad dodje dosla je ali u poslednjih par meseci me bas hvataju tripovi zasto se nista ne deseva.Inace redovno idem na ginekoloske preglede gde mi normalno na sva pitanja sta nije u redu odgovaraju sa vama je sve u najboljem redu,strpite se itd...do sad sam 5 ginekologa promenila i sve isti odgovori.Testove na sve zive i nezive bakterije,viruse,gljivice sam radila i nema nista.Jajnici odlicni ,materica ima dosta jajnih celija,zutog tela sve....al ja sam zene u gadnoj paranoji da me svaka menstruacija udari po sred cela...pa ako sam omasila temu izvinite.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 17:21:23   
Nensi*
Jovana dobrodosla user posted image
Pridruzi se devojkama u temi Cekamo II crtice KLIKNI OVDE

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu JOVANA MAGIC)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 17:22:34   
JOVANA MAGIC
hvala..... pozz

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 23:29:41   
lidija 011
Jovana dobrodoslauser posted image
Dosla si na pravo mjestouser posted image , ovdje ces, sigurno, naci dosta odlicnih savjeta...


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu JOVANA MAGIC)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: pitanje o ovulaciji
6.5.2011 23:30:54   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Hvala vam svakako na odgovorima. Ja sam muza za svaki slucaj "pritisla". Vise volim da verujem da je to normalno, nego da nesto nije u redu, jer ne vidim sta moze da bude problem, kad je sve u redu.

Ako si ga pritislauser posted image user posted image ... i svidja mi se taj pozitivan stavuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: pitanje o ovulaciji
7.5.2011 9:58:38   
Anoniman
Mora da bude takav stav. Na kraju krajeva sve ćemo zatrudneti dal' prirodnim putem ili vestačkim, na kraju ćemo sve ljuljati i smejati se ovim nasim postovima.user posted image

(odgovor članu lidija 011)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: pitanje o ovulaciji
9.5.2011 22:32:07   
lidija 011
user posted image ... ja im se vec sad smijem, a kako li cu tek kad budem ljuljala cedo, uhhuser posted image
Upravo tako, sve cemo mi docekati taj danuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: pitanje o ovulaciji
9.5.2011 22:36:26   
sandrina 85

IZVORNA PORUKA: Maccana

Mucodyn je lijek koji se koristi kod produktivnog kaslja-kad je puno gustug sekreta u plucima, nije za ovulacijeuser posted image
user posted image user posted image user posted image Ma znam ja da je to za sekret iz pluca,medjutim,negde sam procitala da kad zena ima manjak sluzavog sekreta za vreme O(koji je potreban da bi spermici preziveli i uspesno se transportovali daljeuser posted image )pije taj sirup jer on takodje bistri sve sluzi.Ne mogu da se setim gde sam to procitala a ne mogu ni da pronadjem.Navodno je to neka doktorica preporucila ali nisam sigurna,jer tad nisam toliko obr. paznju na to.user posted image Pa kontam,mozda je neko isto procitao nesto....

Ja imam problem sa tim.. tj nemam dovoljno sekreta.. samo dok sam pila klomifen pvi mesec sam imala..
Bas me interesuje jel pomaze taj sirup i sta se desava ako se pije.

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: pitanje o ovulaciji
9.5.2011 22:50:05   
lidija 011
pa vjerovatno ce te tjerati da kasljes, jer mu je osnovna indikacija razredjivanje mukoznog sekreta i izbacivanje istog... tzv. expektorans... Pitala bih ja moju doktorku, ali me strah da me ne gleda kao neku ludacuuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: pitanje o ovulaciji
15.5.2011 19:55:39   
Maccana

Ja imam problem sa tim.. tj nemam dovoljno sekreta.. samo dok sam pila klomifen pvi mesec sam imala..
Bas me interesuje jel pomaze taj sirup i sta se desava ako se pije.
Sandrina pogledaj malo da nema neki caj koji je dobar za sekret.Cini mi se da sam i to negde smeknula ali vec neznam gde jer sam toliko toga vec procitala jaaaaooouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: pitanje o ovulaciji
18.7.2011 9:08:15   
Nadja
Pozdrav svimauser posted image

Meni su se ove godine posle pobacaja sredile menstruacije dobijam kao sat na 28 dana (pre je bilo na 30 i 32) jedina dobra stvar iz tog tuznog iskustva, ali mi se cini da ovulaciju imam ranije...
Po roditelj portalu na pirmer ako sam dobila 4.jula, plodni dani su od 14 do 18og, a meni onaj beli skeret najvise isao od 11 do 15 (znaci par dana ranije) da li je sekret pojacan pred ovulaciju oko 24 sata? Ili za vreme ovulacije? To mi nikako nije jasno i ako sam procitala tekst o tome.
I u nedelju 17og sam izmerila temeraturu i tada je skocila na 37 c da li to znaci da je kraj ovulacije, ili da se tada oslobodila jajna celija...
Prosli put nisam ostajala trudna par meseci dok nisam obratila paznju kada su plodni dani...

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: pitanje o ovulaciji
19.7.2011 1:02:53   
degu
Što se tiče ovulacije to je sve individualno, obično se pre ovulacije pojavljuje vodenasti sekret, kao i posle nje, a na dan ovulacije je onako providan, rastegljiv, kao belance. To se nazivaju plodnim danima, s obzirom da je jajna ćelija sposobna za oplodnju oko 24 sata nakon ovulacije i da spermatozoidi žive u proseku 48 sati. Na sam dan ovulacije si zapravo najplodnija. Neko ima više, a neko manje tog sekreta tj plodne sluzi i ne može se samo po tome ispratiti ovulacija.
Treba istovremeno pratiti više znakova. Možeš meriti i bazalnu temperaturu, gde ćeš kroz 2,3 ciklusa moći da utvrdiš tačno kad ti je ovulacija, a nadam se da ti neće trebati ni toliko, da ćeš već biti user posted image

Ako ti je ciklus na 28 dana, otprilike od 11.-15.-og dana bi trebali aktivnije da mućkate.

Možeš videti dosta u ovoj temi o znacima ovulacije, pa kad iskombinuješ više njih, moćićeš preciznije da utvrdiš Znaci ovulacije


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nadja)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: pitanje o ovulaciji
21.7.2011 17:33:18   
Maccana
Meni recimo rastegljiv sekret pocne oko 11. d i traje do 14.d kad je i O.Mada sam primetila da je taj dan kad je O vise vodenkast.Radim test trakice pa znam kad mi je O.Vec sled. dan posle O mi bude gusci i belji...mada ga ima sasvim malo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: pitanje o ovulaciji
21.7.2011 18:21:13   
degu
Maccana sve je to individualno, treba pratiti organizam i upoznati svoje telo.
Odlično je što znaš kad ti je ovulacija, važno je da svi ti dani budu lepo pokriveni.
I mora da bude user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: pitanje o ovulaciji
21.7.2011 19:12:24   
GRGA
Ja nemam pojma kada mi je ovulacija ne osecam nista ne obracam paznju na sekret jer sam zamlata,,a ono sa prsti ni ne pipam,,,,,,user posted image ............Tako da ne znam--i svo ovo vreme kada me zigne plodni dani zaboli stomak,,umesto da imam odnose ja kukam da me boli stomak i nistauser posted image i tako godinama!!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: pitanje o ovulaciji
21.7.2011 22:50:26   
degu
user posted image user posted image

onda mislim da si otkrila problem, kad te žigne, stisni zube i u akciju.
E pa luda si 100 % user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: pitanje o ovulaciji
21.7.2011 22:53:25   
GRGA
user posted image user posted image Kad me zigne moram da stisnem zibi ,a muz da meri bazalnu!!user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: pitanje o ovulaciji
22.7.2011 15:59:22   
meyo
ja sve prelistah i nesto ne mogu da nadjem a znam da sam citala da postoji nesto sto podspjesuje ovulaciju tj. pojavu plodne sluzi .. posto ja imam O. al nemam dovoljno sluzi??
uf al smo mi zene komplikovane..
javite mi ako znate o cemu se radi.. mada cu opet kasnije u cesljanje foruma :)

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: pitanje o ovulaciji
22.7.2011 16:53:33   
degu
meyo ja jedino znam za čajeve,kombinacija virak i hajdučka trava je odlična i za PCO i za plodnu sluz.
Ali ipak pitaj Dr-a pre nego što počneš da ih piješ, zbog tvojih lekova, ali mislim da ne može da škodi.
Ja ti se kunem u virak, kao i u siofor user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: pitanje o ovulaciji
26.10.2011 11:57:26   
mirjam86
Devojke jel moguce imati ovulaciju bez nekih simptoma kao sto su sekret i zatvor?

Pocinjem da tripujem da izgleda i nemam ovulacije i ako imam redovne cikluse, sekret mi je uvek lepljiva i nerastegljiva nekad je ima vise nekad manje belicasta ili providna ali definitivno za ovih godinu dana mozda je samo dva puta bila ko belance ali opet nije bila rastegljiva ccc, temperaturu sam pokusala meriti ovaj mesec i stalno mi je ista 35.3 preko dana ujutru 35.6 i to je to. Policisticni jajnici mi nikada nisu stvarali probleme neke osim pred user posted image da imam nesnosljive bolove i to ne stalno. Na bebi radim oko 8 meseci i nista user posted image Zaboravih reci da mi je doktorka rekla da su mi plodni dani odprilike od 11-14 i ako dobijam na 28. po nekoj njenoj proceni pracenja, a meni se i kad se pojavi ta sekret ne rasteziva pojavi obilnije obicno 15 ili 16 dan, sve smo pokusali ali jos uvek nista

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: pitanje o ovulaciji
26.10.2011 12:00:33   
bea83
Mirjam, moguće je imati O bez vidljivog sekreta, bolova, zatvora itd. ali temperatura bi morala da poraste nakon O bar za 0.2 stepena, jer se oslobadja progesteron koji utiče na rast temperature, probaj da redovno pratiš bazalnu temperaturu svako jutro u isto vreme, T ne lažeuser posted image

(odgovor članu mirjam86)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here