|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pilates u trudnoći
25.3.2009 15:15:09   
Anoniman
Vidim da se u temi o Jogi u trudnoći poteglo o pilatesu... pa evoooooooo...

Pilates vežbe su pogodne za trudnoću jer se smatraju blagim vežbama, koje ne mogu štetiti ni trudnici, ni bebi, a pomažu da se održi i poboljša kondicija i cirkulacija trudnice. Pored toga, pilates vežbe su i veoma korisne jer ojačavaju mišiće abdomena i karlice, što je važno za trudnoću jer pomaže da se smanji pritisak na leđa i karlicu. Trudnice koje vežbaju pilates imaju manje bolova u leđima, pokretnije su, imaju lakši porođaj i postporođajni oporavak.
 Ima i članak o tome ovde: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pilates u trudnoći
25.3.2009 15:19:13   
eugenija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Superica!

Ja zaista razmišljam da uzmem loptu...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pilates u trudnoći
14.4.2009 20:15:06   
Anoniman
Ja razmishljam da idem na pilates i masaze kombinovano....jedino neznam kada je najboje pocheti sa pilatesom....da li sada kada je mala trudnoca...ili kasnije?user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pilates u trudnoći
15.4.2009 2:05:00   
kumara
Smeshkice, u nasem RR clanku pise da je ok da se radi jos od prvog tromesecja, ali savetujem ti da ipak pitas svog dr. Mislim da sve zavisi od tvog stanja.

Javi ako pocnes kako ti ide!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pilates u trudnoći
27.4.2009 10:30:46   
marince1
ja imam loptu i dale ste mi super ideju,moram kenuti sa tim!
Napisacu nesto sto bih rekla da ima veze sa ovom temom.
Moja prijateljica je celu trudnocu provela u pokretu,setala,radila lagane vezbe istezanja sa loptom,bukvalno se nije smirivala i imala je fantasticno lak porodjaj,beba naravno normalna,oparavak jos laksi
Tako da, na osnovu njenog iskustva,svima savetujem isto!


(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pilates u trudnoći
27.4.2009 12:06:16   
Anoniman
Marince dobro je da vežbas ali nemoj da preteruješ sa tim. Ja sam u prvoj trudnoći bila extra aktivna, super sam se osećala, puno šetala i pomalo vežbala. A porođaj je trajao duuugooo, beba nije htela da se spusti u porođajni kanal jer sam ja imala JAKO ČVRSTE TRBUŠNJAKE!!! Ko bi uošte pomislio da ovo može da se desiuser posted image
U ovoj drugoj trudnoći se ne šetam previše, ali pomalo radim jogu za trudnice, možda bolje prođem ovaj putuser posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pilates u trudnoći
27.4.2009 12:08:34   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Zille

A porođaj je trajao duuugooo, beba nije htela da se spusti u porođajni kanal jer sam ja imala JAKO ČVRSTE TRBUŠNJAKE!!! Ko bi uošte pomislio da ovo može da se desiuser posted image



A joj! Svašta!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pilates u trudnoći
4.5.2009 10:11:36   
marince1
Stvarno strasno!U zivotu sve moze da se iskomplikuje...Bice bilje ovaj put!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pilates u trudnoći
6.8.2009 23:25:55   
smizla
znam super mesto, u sklopu ginekoloske ordinacije mladenovic, imaju program fit i zdrava mama, to je ona psihofizicka priprema ali sa elementima joge i pilatesa.. moja super prijateljica je vezbala, odlicno je prosla na porodjaju i svima preporucuje! mogu da pitam za broj telefona ako nekoga zanima! user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pilates u trudnoći
13.8.2009 16:02:03   
smizla
jos mi je rano, ali cim za to bude vreme, ici cu na onaj program fit i zdrava mama u ord. mladenovic, o cemu sam vec pisala, gde je isla moja drugarica! i svima toplo preporucujem!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pilates u trudnoći
13.8.2009 16:03:21   
Anoniman
Ćao šmizlo! Promakao mi je tvoj prvi post! Dobrodošla! user posted image

Javi nam kako je kada kreneš, a do tada pročačkaj po ostatku foruma!

(odgovor članu smizla)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pilates u trudnoći
13.8.2009 16:06:16   
smizla
ok!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pilates u trudnoći
17.7.2012 23:38:53   
Bebilina
Ja u drugoj trudnoci od pocetka drugog tromesecja idem jednom nedeljno na pilates i kod kuce jos par puta nedeljno ponavljam to sto tamo radimo. Sad sam u 39-oj nedelji i i dalje mi prija jako, kao i svaka druga fizicka aktivnost koju upraznjavam.
Instruktorka je strucnjak i za biomehaniku i jako nas lepo pojedinacno usmerava da radimo na delovima koje su za svaku od nas problematicni. Zena zaista zna svoj posao i ja sam prezadovoljna casovima.user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu smizla)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here