|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.5.2011 20:28:22   
isidora88

IZVORNA PORUKA: AndreaK


IZVORNA PORUKA: isidora88

andreak da li ti imas hipo ili hiper?


Hipo...upravo kao i kod tebe, hormoni su uvek bili u ref.vrednostima, ali mi je TSH bio povecan..




koliko dugo pijes hormone? kako stojis sa kilazom?


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.5.2011 22:42:33   
AndreaK
pijem ih od februara, odmah cim sam ustanovila da imam problem sa stitnom, tada sam bila 7-mi mesec trudnoce...

ne mogu reci da sam se preterano ugojila od kako pijem te hormone, dobila sam na kilazi koliko bi svakako dobila u trudnoci. 13kg ukupno.
Sada, posle porodjaja imam 7 manje, ostalo je jos 6 do pocetne linije...

mada, primecujem da imam malo bolji apetit u zadnje vreme, doduse za sada to pripisujem dojenju...



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
10.5.2011 10:11:56   
Modessty
ja juče dala krv i u četvrtak će biti rezultati.
Danas mi baš smeta. opet se nadulo.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
2.8.2011 22:13:07   
PoisonEve
Mene su danas poslali da vadim hormone. nekoliko ljudi mi je skrenulo paznju na stitnu, al kapirala sam da posto sam radila pre dve godine i bilo je sve ok da je i sada tako.
Poslednjih 8 meseci osecam veliki umor pri zvakanju hrane, ne znam ima li to nekakve vezeuser posted image Nisam se preterano ugojila u trudnoci, tek nekoliko kilograma do sad. Medjutim i dalje povracam. Verovatno je to zbog trudnoce, necu da panicim unapred. Inace ginekolog mi je dao danas uput za ultrazvuk i hormone stitne zlezde.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
2.8.2011 22:16:15   
indy_25
A zasto su ti ljudi skrenuli paznju koje jos simptome imas. Umor pri zvakanju nije simptom  nego otezano gutanje i osjecaj knedle u grlu. Povracanje isto nije. Od stitne mozes i da mrsas ako je hipertireoza a i da se debljas ako je hipotireoza.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
2.8.2011 22:23:23   
PoisonEve
Indy, veruj mi da ne znam. Izgleda da mi je naduto tu kod grlauser posted image Ma ja mislim da je sve to u redu i da nema potrebe da se sad vucaram po lekarima jos i za to.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.8.2011 12:18:30   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: indy_25

Od stitne mozes i da mrsas ako je hipertireoza a i da se debljas ako je hipotireoza.


Sa ovim se ne mogu sloziti, narocito ako je blazi poremecaj u pitanju. Ja sam u trudnoci dobila hipotireozu, otkrila je na vreme, niti sam pocela da se gojim u trudnoci a ni sada posle porodjaja, mrsavim prirodno, spontano... 2 kg me deli od moje prvobitne kilaze.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.8.2011 12:19:43   
Anoniman
Andrea, koji su tipični simptomi poremećaja? Hvala

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.8.2011 13:47:36   
indy_25
IZVORNA PORUKA: AndreaK


IZVORNA PORUKA: indy_25

Od stitne mozes i da mrsas ako je hipertireoza a i da se debljas ako je hipotireoza.


Sa ovim se ne mogu sloziti, narocito ako je blazi poremecaj u pitanju. Ja sam u trudnoci dobila hipotireozu, otkrila je na vreme, niti sam pocela da se gojim u trudnoci a ni sada posle porodjaja, mrsavim prirodno, spontano... 2 kg me deli od moje prvobitne kilaze.

 

Pa nisam ni napisala da moras da mrsas i da se debljas ali su to prvi znaci poremcaja. Napisala sam da moze sto znaci da postoji mogucnosti.

Nina mozes na internetu pronaci prve simptome poremecaja stitne zlijezde i uglavnom su ti koji i stoje u clancima. Ja nisam imala neke pretjerane simptome samo sto nisam dobijala na kilazi i nisam se gojila a jela sam nenormalno i imala sam osjecaj knedle u grlu ponekad ostale simptome nisam uopste imala jer je vjerovatno tek poslije porodjaja pocela da luci previse hormona. Sasvim se slucajno otkrilo nikad ne bi ni posumnjala da imam neki poremecaj.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.8.2011 13:54:46   
Anoniman
Evo baš čitala simptome, ništa od toga nemam user posted image Hvala Bogu, ali što ti kažeš, stalno neka knedla u grlu...user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 13:53:46   
AndreaK
ja sam negde pocetkom februara posumnjala da imam problem sa stitnom, tada sam bila 7 mesec trudnoce, osecala sam da nesto nije u redu a nisam znala kako da to objasnim doktoru pa sam "istrazivala"...

suva koza, pogorsan vid, bledilo, povremeno jako i brzo lupanje srca, mada to mogu biti i simptomi anemije, umora... sto je opet karakteristicno i za trudnocu...ali kada par noci zaredom nisam mogla da zaspim jer sam lezeci u krevetu imala osecaj kao da trcim maraton koliko mi je srce lupalo i koliko me je to gusilo znala sam da moram nesto da preduzmem. Pritom, moja mama ima ovaj poremecaj, sto me je navelo da prvo posumnjam na stitnu.


< Poruku je uredio AndreaK -- 4.8.2011 13:57:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 13:55:53   
AndreaK
a da, glavni i najgori simptom, nervoza, depresija...nemir... koliko sam samo plakala bez razloga...uzas!

Sada kada pijem lekove osecam se mnogo bolje, mada mi nije drago sto moram lekove piti celog zivota i nadam se da cu homeopatijom uspeti da regulisem problem sa stitnom pa se tako zauvek resiti lekova.

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 13:57:01   
Anoniman
Andrea, endokrinolozi kazu da su poremecaji stitne dobijeni u trudnoci prolaznog karaktera i da ih aktiviraju mnogobrojni hormoni, ali to sve par meseci nakon porodjaja prodje...

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 13:59:11   
Anoniman
OT: Andrea kako napreduje terapija? Piši u temu ako ima noviteta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 14:15:39   
isidora88
meni se stanje bas pogorsalo,ugojila sam se kao user posted image od kad sam na terapiji,promene raspolozenja me ubijajuuser posted image
lupanje srca povremeno,gusenje,umor,nemam snage da se pokrenem user posted image
a hormoni su mi svi ok ali terapija mi ne odgovara nikakouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 14:16:43   
Anoniman
Pa Isidora, mozda ti terapija nije potrebna??
Jesi li i ti dobila hipotireozu u trudnoci?

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 14:36:49   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: verolino

Andrea, endokrinolozi kazu da su poremecaji stitne dobijeni u trudnoci prolaznog karaktera i da ih aktiviraju mnogobrojni hormoni, ali to sve par meseci nakon porodjaja prodje...


i ja sam to mislila, pre mesec dana sam ponovila analize i rezultat nije bio dobar ali pet dana pre davanja krvi nisam pila lekove, misleci da ce to prikazati realnu sliku mog stanja. Medjutim lekarka mi je rekla da to nikako nisam smela da uradim user posted image

...tako da pijem lekove do daljnjeg. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 14:38:35   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: n i n a

OT: Andrea kako napreduje terapija? Piši u temu ako ima noviteta user posted image



nema noviteta, nista konkretno, danas je nedelju dana od kako sam popila lek, rano je jos za zakljucke, pisacu u temi o svemu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 16:13:43   
Anoniman
Andreice, videces da ce ti se to sreditiuser posted image

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 16:39:08   
isidora88

IZVORNA PORUKA: verolino

Pa Isidora, mozda ti terapija nije potrebna??
Jesi li i ti dobila hipotireozu u trudnoci?



nisam,ja sam je ustanovila pre trudnoce jer nisam mogla godinu dana da zatrudnim pa sam hormone radila i videla haosuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 17:07:33   
PoisonEve
Sutra idem na UZ u 11.00h a veceras ce da mi posalju rezulatate krvi na mail, pa vam javljam. Taman da uporedim posto ne znam apsolutno nista o tome.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 19:35:17   
PoisonEve
Evo mojih rezultata:

T3-3,33
T4-197
TSH-0,837
ATG-10,6

Ajde ako neko moze da mi pomogne u desifrovanjuuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 19:54:36   
isidora88
T3 i T4 su ti poviseni user posted image
nalazi ukazuju na hipertireozu, zakazi kod endokrinologa pa ce ti on sve objasniti.
verovatno je do trudnoce, sigurno ce proci kad se porodis user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 19:57:45   
isidora88
jesi li vadila nalaze za FT3 I FT4?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 20:29:37   
PoisonEve
Nisam, samo ovo sto sam napisala, uputila me je Dr. sa ginekologije. Sutra idem na UZ. Mislis da je to zbog trudnoce? Nije opasno?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here