|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 20:48:02   
isidora88
nije opasno ne brini se,dr ce ti verovatno pratiti stanje jer ti TSH nije povisen,ja mislim da ce ti se to posle trudnoce vratiti u normalu,ipak trudnoca zna da uzdrma hormoneuser posted image
ne brini se user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 20:53:59   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Evo mojih rezultata:

T3-3,33
T4-197
TSH-0,837
ATG-10,6

Ajde ako neko moze da mi pomogne u desifrovanjuuser posted image



koje su referentne vrednosti?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 21:17:59   
PoisonEve
Isidora, hvala puno!!! Nikada nisam imala problema pa sam se malo uplasila, pogotovo sto mi je doktor rekao da moze da utice na ploduser posted image U svakom slucaju hvala!user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 21:22:54   
PoisonEve
Andrea, ref.vrednost za T3 je 1,3-3,1
                                      T4 je 51-168
                                      TSH 0,400-4,000
                                      atg 0,0 do 0,25

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.8.2011 21:46:08   
GRGA
Zene moje--evo mene i u ovoj temiuser posted image

Namime ,nakon svih nalaza i analiza ,,na kraju su me skrkali hormoni........user posted image

TSH- 4.307 i stvarno strano za ostvarivanje trudnoce..Drugarica sa RR-a kaze(a vidim i vi pisete)mora biti ispod 2!!!

Naime moj ceo zivot je punnnnnnnn stresaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!Mislim da je to ono sto mene zajebuser posted image

Sada idem kod dr-a da mi da uput za endokrinologa.......Jedino sto me muci je ..kako sniziti(stalno se nerviram),i kako ostvaritiuser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 10:12:09   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Andrea, ref.vrednost za T3 je 1,3-3,1
                                      T4 je 51-168
                                      TSH 0,400-4,000
                                      atg 0,0 do 0,25



Ja bas i nisam neki tumac ovakvih analiza, ali znam da je vazno da se vide i referentne vrednosti laboratorije koja je radila analizu.
Povisen nivo hormona stitaste zlezde (T3 i T4) je posledica pojacanog lucenja cele zlezde ili nekog njenog dela to se koriguje lekovima i moze brzo da se vrati u normalu. Endokrinolog ce znati koja terapija je najbolja za tebe. U svakom slucaju, koliko se meni cini uopste nema razloga za paniku.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 10:20:49   
isidora88
grga za mesec dana terapije ce ti se sigurno sniziti TSH na manje od 2 user posted image
meni je sa TSH 36 se za malo vise od 2 meseca snizio na 0,70 i ostala sam trudna posle ukupno 3 meseca terapije tako da glavu gore user posted image
i ja sam konstantno bila pod stresom a stres je okidac jako puno bolesni pa samim tim i stitne zlezde.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 11:14:19   
GRGA
Isidorauser posted image hvala puno!!! Evo sada sam zvala dom zdravlja i bolnicu,i samo sto me nije strefio slog!!!

Zdravstvo je toliko neodgovorno -prema svojim pacijentima,,da se u gradovima van Beograda ne isplati leciti.............Naime endokrinolog iz bolnice je na odmoru do septembra!!!!Za to vreme nema nikoga,,tj jedan ga menja a ti dodji u utorak da vidi da li moze a me primi..

Pozoves dom zdravlja,,dr na odmoru,,ona koja je menja ne dje upute.Pa cekaj do septembra....Znaci pravac -privatnik

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 12:42:12   
PoisonEve
Grga, evo ja se ne razumem u ovo ali Isidora ti je lepo rekla, sigurna sam i ja da nema razloga sad za preteranu paniku, sve se to moze dovesti u red terapijom!user posted image
Danas na UZ su mi rekli da ne vide nikakve promene. Super!

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 13:13:17   
GRGA
Naravno .........sve se moze dovesti u red....Ja iskreno malo vise zurim jer mi rdaimo samo leti-Zimi ne!!!Tako da sve sto mogu sada zaleciti da zimi uzivam i sve 4 u vis!!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 21:40:40   
isidora88
grga znam kako ti je,ja vec mesecima pokusavam da zakazem kod dr u bolnici jer je ona ako najbolja,nikad nema termina i samo jendom mesecno se zakazuje za sledeci meseci a ja kad sam zvala su mi rekloi da zovem u septembru da zakazem za oktobar,sta reci,uzas i sramota user posted image
zakazi kod privatnika ako u utorak ne uspes na pregled i pocni terapiju,sto pre krenes pre ce i user posted image user posted image
PE eto vidis,nema razloga za strah,sve je ok,ipak trudnoca cini svoje,malo brljaju hormoni ali sve ce to biti ok kad se porodis user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 21:51:50   
PoisonEve
user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 22:11:12   
GRGA
Isidoraaaaa draga -onog trenutka kada ostanemuser posted image ,,bice me briga za sve..
Mislicu amo na sebe i na user posted image ...i na kucu

Sada dok nisam user posted image user posted image ,,toliko me svi pritiska ju da ne mogu vise..Aman ljudi mislim da ne mogu da zive bez mene.........Bilo mi je tsarsno kada sam prvi put primila pregnil............uf hormoni su divljali na sve strane!!Ni sada mi nije bolje nisat:))

Ako nista drugo bolje da se svadjam sto sam trudna,,nego da se svadjam sto ne mogu ostati trudna!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
5.8.2011 22:56:09   
meyo
Grga imam ti i ja problem sa TSH moj je na pocetku bio 5.4 cini mi se da bih ga poslije mjesec dana terapije eutyroxom od 25mikrograma snizila na 3.2.. i nakon mjesec sada mi je zadnji nalaz bio 2 a anititijela tek nesto iznad granice doduse jos nisam trudna .. al eto valjda bude...

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
11.8.2011 13:41:17   
AndreaK
Juce mi je doktorka LEPO objasnila da se pomirim sa tim da imam hipotireozu, lekic jednom dnevno nista strasno, kaze ona, sta da je dijabetes... pa u pravu je...
inace, kaze da hipertireoze prolaze nakon porodjaja... ali sve zavisi od slucaja, kako i kada je doslo do pororemecaja, ali hipo ostaje user posted image

Cak imam i izgled hipotireoticne osobe user posted image sta cu... to mi je zapalo, mozda ne bi da sam pazila zivce, i manje se nervirala...al pros´o voz...rezultati su mi losiji nego sto su bili, pa i doza leka povecana. Sada pijem ceo user posted image , bar jedna dobra stvar, ne moram da ih lomim user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 12:16:07   
Anastazija
Pročitala sam celu temu, a nisam uspela da nađem slučaj sličan mom..

Naime, nalazim se u 16.nedelji trudnoće, a na kontrolu hormona uputila me dr.ginekolog iako nisam imala nikakve simptome koji bi upućivali da nešto nije uredu. Ali.. Danas sam preuzela rezultate, i videla da su mi antitela S-Anti Tg 561 a referentna vrednost je <115! T3, T4 i TSH su u granicama referentnih vrednosti.

Da li je neko imao slično iskustvo? Kako to utiče na trudnoću? Kod dr idem tek za nedelju dana, a do tada... user posted image

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 12:20:58   
Anoniman
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali koristim priliku da ti čestitam na novoj trudnoći! user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 12:29:32   
Anastazija
Hvala Tash!! user posted image
Ja sam mislila da ti znaš... user posted image Nisam se nešto hvalila, u haosu sam već mesecima, često i zaboravim na trudnoću.. user posted image


IZVORNA PORUKA: Tash

Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali koristim priliku da ti čestitam na novoj trudnoći! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 12:32:55   
Anoniman
Nisam imala pojma, i svaki put kada se pojavi neka stara forumašica sa objavom da je trudna ja se oduševim jer znam da kada se porodite ćete da visite ovde! user posted image

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 14:30:34   
GRGA

Meyo,,,,,,,,,,,,,,,,,najveci problem od svih je sto ,,ako zaista za takav TSH treba terapija,,onda su ovde gde ja zivim doktori nepismeni,,,,,,,i da bude jos crnje i gore--ima ih puno nepismenih!!!user posted image user posted image

Moju kpretragu je pogledalo,,endokrinolog,,tri ginekologa,,lekar opste prakse........i svi kazu da je ok!!user posted image
user posted image user posted image Onda lepo svima da se uzme diploma!!!

Od ponedlejka trebam ici kod doktorke Biljane Kastratovic koja je i reproduktivni endokrinolog da mi pogleda nalzae!!Zivo me interesuje sta ce mi reci!!





(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.8.2011 19:39:13   
Anoniman
Rodila sam dvoje zdrave dece sa hipotireozom. Najvažnija stvar je da se redovno, jednom mesečno, izvade hormoni (ja sam vadila samo TSH) i da se prati njihov nivo. Idealno je ako je TSH oko 2, ali nije ništa strašno ni ako je oko 4. Jednom u toku trudnoće otići kod endokrinologa, uraditi ekspertni UZ, i opustiti se. I na svet će doći lepa i pametna bebica user posted image


(odgovor članu GRGA)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
24.1.2012 12:40:37   
thechic
upravo sam saznala da mi je TSH 9.1 .... na inseminaciju necu moci ici dok ga ne snizim dobila sam i terapiju.... kazu da to utice na to da tjielo odbaci plod. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
24.1.2012 14:36:07   
MaryJane
Da, ali ne u tolikoj meri. Trebalo bi da ti bude mnoooogo veći da bi došlo do spontanog. Inseminacija se radi tek kada su svi parametri u redu, da se poveća mogućnost "primanja".
Nisam išla na inseminaciju, ali nemam štitnu žlezdu i na supstitucionoj terapiji sam, pa se po malo razumem u to. Meni je trebalo 2.5 godine da zatrudnim - od momenta kada sam ustanovila problem, preko operacije i post-opa pa do pre 14 nedelja i 3 dana user posted image

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.1.2012 10:49:06   
thechic
mary cestitammmuser posted image
ti si se izborila... a mene tek ceka to ....
ja ne mogu vec duze vrijeme da ostvarim trudnocu i do sada nisu nasli pravi razlog ... citala sam bas juce na netu da za trudnocu tsnh mora da bude manje od 2 .... e sad da li je to to ...uglavnom vidjecemo kad se spusti da li je to razlog neuspjele ins. kako si podnosila terapiju.? ja dobila letrox ... neko kaze da je dobar a neko opet da ne valja..ajd znaj sad....

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.1.2012 12:53:11   
Modessty
I ja pijem Letrox od početka. Svaki dan po jedna od 100. I super su mi rezultati poslednji put. I ja sam čula da TSH treba da bude ispod 2 da bi mogla da opstane trudnoća. Ali nisam pitala dr o tome. To mi je rekla jedna žena koja je zajedno samnom čekala dr na endokrinologiji. Njoj je to rekao njen ginekolog. Meni je dr samo rekla da su rezultati sad baš kako treba i da mogu da idem na trudnoću, ako naravno nema drugih nekih problema. Samo moram da se javim ako ostanem trudna da odmah poveća dozu letroxa

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here