|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 15:30:41   
wivern
Bravo Dunjci user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 15:56:25   
degu
user posted image konacno

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 16:12:57   
milicicak
user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 16:36:17   
MIKICANS
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Stanje dobro, skinuli smo kaiševe, jeeej!
Inače ih nismo ni poneli na kontrolu, zaboravismo ih na krevetu, a dr. kaže,ma nema veze, ionako su prošlost user posted image

Možemo da stojimo, sedimo, dignemo kolica, kaže dr. da S radi sve što želi.
Kontrola sa rendgenom 2 meseca po prohodavanju.

Superiskaaaa...Kazite mi molim te ne pitah dr da li skodi sto joj svako presvlacenje skidam, vise volim da je u hulahopkama tako mi je zgodnije...moja beba je strasna samo mlatara nogama, bukalno stalno, jedino joj noge kada spava u pravom polozaju po 90


< Poruku je uredio MIKICANS -- 13.2.2015 16:50:10 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 16:46:17   
Ivanka 75
Sjajno Dunja, sada ce biti lakse i vama i njemu user posted image
Jedna briga manje! user posted image

(odgovor članu MIKICANS)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 17:30:46   
serpica
Bravo Dunjci,mnogo mi je drago user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 19:49:50   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: MIKICANS

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Stanje dobro, skinuli smo kaiševe, jeeej!
Inače ih nismo ni poneli na kontrolu, zaboravismo ih na krevetu, a dr. kaže,ma nema veze, ionako su prošlost user posted image

Možemo da stojimo, sedimo, dignemo kolica, kaže dr. da S radi sve što želi.
Kontrola sa rendgenom 2 meseca po prohodavanju.

Superiskaaaa...Kazite mi molim te ne pitah dr da li skodi sto joj svako presvlacenje skidam, vise volim da je u hulahopkama tako mi je zgodnije...moja beba je strasna samo mlatara nogama, bukalno stalno, jedino joj noge kada spava u pravom polozaju po 90



Draga, ja znam da je jedna mama isto skidala sa svakim presvlačenjem, i bilo je ok. Jedino je malo ređe presvlačila nego inače, to se sećam da mi je rekla. Kada je ovako zima, svakako je bolje da je u hulahopkama, mi smo ovaj hladan period izbegli za nošenje preko dana, tj. od kako je zahladilo nosili smo samo noću, i uvek preko hulahopki. Pre toga smo nosili na dokolenice. Ja sam mu skidala tada samo prilikom kupanja i to na svako veče.

Dobro ja da je tvoja beba aktivna i da gura nogicama, jer upravo tada ona jača kuk - kada pokušava da ispravi nogu a kaiš pravi otpor. A noću kada pajki da bude 90st. Sve je to kako treba, ne brigaj.

Nosili smo ukupno 6 meseci, ali to nemoj uzimati za merodavno, svako dete ima drugačiju dijagnozu. Vidiš Persaninom malenom kako su brzo skinuli, Meni je dr. rekao danas da smo noću trebali da nosimo samo mesec dana, ali smo nosili dva meseca jer u Tiršovoj nije belo mesta za zakazivanje pa nam je zato zakazao za danas kontrolu. Eto .. 4 meseca smo nosili non stop + 2 noću. Nama je dijagnoza bio nezreo kuk zbog karličnog položaja u stomaku. Sada na oba imamo zrnca okoštavanja, dr. kaže da je to najvažnije.

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.2.2015 19:51:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MIKICANS)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 19:51:36   
dunja RR

Drage moje, hvala vam user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 19:53:38   
little_one
Bravo Dunjci, pregurali ste i to, sad je to sve iza vas! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
13.2.2015 19:56:00   
Torbica
Bravo za Savu!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 14:49:21   
Breathe
Tema je zamrla bas..skoro 3 godine niko nije pisao.
Naime,nada cerkica od 3ipo meseca nosi pavlika (naredna 3 meseca) za 6 nedelja je kontrola..dijagnoza je blaga displazija levog kuka.
Isli smo i u Tirsovu i kod dr Brdara(privatno)..

Ima li jos roditelja sa slicnim ili istim "problemom"?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 15:00:32   
dunja RR
Breathe dobrodošli,

Mi smo nosili, pisah već ovde, prva 4 meseca non stop, pa zatim 2 meseca samo noću.

Sve je ok kod našeg sina, jednom godišnje idemo na kontrolu i to je to.

Verujem da vam je teško sada, ali videćete i sami, brzo se sve zaboravi.

Sve najbolje user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 15:01:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Breathe)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 15:05:18   
Breathe
Jao hvala ti na brzom odgovoru.
Mi bi njih jos ranije stavili ali...dok smo cekali "slobodan termin" u Tirsovoj..ali dobro..bitno da smo krenuli. Iskreno..vise se moj muz istraumirao od mene..ja sam to prihvatila..nosice to..bitno da joj bude bolje..a i to je povukla na njega..on ih je nosio do prvog rodjendana.
Nama je dr rekao da nije nista strasno i da ce sve biti u redu..
Meni svakako nije svejedno..ali..sta je tu je. Idemo dalje.
Samo me zanima..da li beba sme da sedi(kad dodje vreme za to)...da li ste joj remencice stavljali direktno na kozu ili preko trenerkice npr? I da li bebe mogu spavati na boku? Nasa bekana mora non stop da ih nosi..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 15:37:52   
dunja RR
Stavljali smo ga direktno na kožu, naravno preko pelene, i ako se dobro sećam, preko bodija. A preko Pavlika smo neke šire trenerke, duksiće, veći broj. To je i najnezgodniji deo, oblačenje, kao i kupanje, kada mora da se sve skine, pa navuče.

Naš bebac je spavao stalno na leđima ako se dobro sećam, mislim da nije izvodljivo da spavaju na boku. Naš S se stalno budio dok je nosio Pavlika bukvalno svakih pola sata, jer je prirodno da se svi okrećemo u snu, na bok, a sa Pavlikom je to neizvodljivo, i onda ćim pokuša da se okrene, ne može, probudi se, pa krene plač. Moj sin je sisao, pa nam je to bio način spas za uspavljivanje svakih pola sata-sat.

Mi smo oboje bili očajni, ai navikli smo, što kaže moja drugarica, sve što je ispravljivo, prihvatiš i izguraš. Ima mnogo gorih stvari.

Kada smo skinuli kaiševe, otišli smo skupa u kafanu, posle Tiršove, da proslavimo user posted image

Nikakvih posledica nema, naš mališa je brz kao munja, ide u školu sporta, aktivan, stalno u pokretu.

Biće sve ok, videćete user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 15:40:07 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Breathe)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 15:48:13   
dunja RR
Mi smo krenuluida ih nosimo sa 2 meseca, odnosno istog dana kada smo bili na zakazanom prvom UZ kukova u Tiršovoj, Nosili smo non stop do 6. meseca, pa samo noću do 8. meseca
Iskreno, meni je to noćno nošenje jednako teško palo, kao i njemu, jer, je tada (kada je skinuo preko dana), shvatio da postoji život i bez kaišića, pa je svako veče doživljavao razočarenje, i vrištao najjače što može, prilikom navlačenja kaiševa.

Bitno je da idete kod ortopeda na redovno zatezanje.


Što se ranije krene, to se brže sanira problem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 15:56:11   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Breathe
Nama je dr rekao da nije nista strasno i da ce sve biti u redu..

Samo me zanima..da li beba sme da sedi(kad dodje vreme za to)...da li ste joj remencice stavljali direktno na kozu ili preko trenerkice npr? I da li bebe mogu spavati na boku? Nasa bekana mora non stop da ih nosi..


Čim je dokor tako rekao, verujte mu!

Za sedenje, ja mislim da je smeo da sedne tek kada je skinuo kaiševe i tek kada je sam pokušao, nismo mi smeli da ga stavljamo da sedi, Ako se dobro sećam, naš S seo mnogo kasnije nakon skidanja kaiševa.


< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2018 15:59:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Breathe)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 17:25:56   
Breathe
Meni dr nesto rece u fazonu "sme normalno da sedi kad za to dodje vreme"..svakako cekamo kontrolu za 6 nedelja pa cemo videti. U svakom slucaju joj jos uvek nije vreme za sedenje. :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
20.3.2018 18:20:05   
dunja RR
Moguće, veruj mi, pokušavam da se setim svega, ali sam sigurna da je kasno poečo da sedi, a kasno je i prohodao (sa 18 meseci), mada to nije pravilo kod Pavlika, znam žene čija su deca nosila Pavlika a prohodala sa 12-13 meseci. Moj S je i krupan, visok, pa je i to uzicalo na dalji razvoj, mada nemoj da te to brine, nije bitno da li će prohodati sa 12 ili sa 19 meseci. Mi smo išli paralelno i kod odličnog fizijatra, Dr Vukićević iz Sokobanjske, ona ga je pratila i stalno nam govorila da ga ne forsiramo što se tiče sedenja i hodanja, dubak strogo zabranila (ne samo kod nas nego i inače), sve će on uraditi kada bude trebalo i kada bude spreman.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Breathe)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
18.5.2018 15:15:57   
dunja RR
Mi bili jutros na godišnjoj kontroli, radili prvo rendgen, pa doktor proverao mere kukova na snimku, pa smo ga skinuli u ambulanti, i dr mu davao zadatke (hodaj, pa na petama, nogama, čučnjevi), i sve je super. Kaže da je ova kontrola sa 4 godine bila jako važna, sledeća je za godinu dana ali nema više rendgena user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.5.2018 15:16:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
18.5.2018 15:21:11   
IvanaSK RR
Bravo za Savketa user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
18.5.2018 15:23:16   
dunja RR
Hvala darling user posted image

Mm je naravno i pustio suzu u ambulanti user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 121
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here