|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 22:15:01   
New Mom
Maro, ajd da se ponovim: postoji samo minimum koji bi trebalo da dobije, a to je 450g mesecno tokom prva 3 meseca. Tako da, opusti se.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 22:41:58   
Rosita
Maslacak, ma nece da se zabinu mame cija deca su dobijala preko 1.5 kg, nikad cula da se neko zato brine user posted image . Mozda sam malo subjektivna jer sam ja u pocetku zapala u ta poredjenja i znam kako je to lose uticalo na mene, iako mi je dete normalno napredovalo pored svih problema... nerviramo se bez razloga za puno toga, umesto da uzivamo. To shvatimo pre ili kasnije, a Maro, bolje pre. Ma naravno, evo nasa rodjakica isto samo sisa, pa sa pet i po m. ima devet kg, kao moj D sa devet m :). Ima tu mnogo faktora, a posebno genetskih. Stedimo zivce za pubertet :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 23:18:53   
Klarita
Maro user posted image
Otisla sam da trazim K karton da proverim, ali znam da je dosta manje...+ je od rodjenja na AD mleku bila.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
1.5.2014 0:03:06   
Klarita
Maro, Klara za mesec i dva dana napredovala 520gr i 2 cm porasla user posted image Por eso, no te prokupes, kerida mia...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
1.5.2014 23:13:30   
Mara1986
IZVORNA PORUKA: Klarita

Maro, Klara za mesec i dva dana napredovala 520gr i 2 cm porasla user posted image Por eso, no te prokupes, kerida mia...




"Mućas grasijas...." pod "tovljenjem" nisam mislila ništa loše ... pošto znam neke mame da to bukvalno rade....em doje dete po ceo dan em ih trpaju dohranom... to sam već videla par puta... ja Vasu samo dojim ... pa sam se zato zabrinula da nije to malo... ali neka sada imam druge muke ... dobili smo osip po licu i vratu user posted image

< Poruku je uredio Mara1986 -- 1.5.2014 23:14:27 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
14.7.2014 15:03:27   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Mara1986

dobili smo osip po licu i vratu user posted image


Maro, i mi to imamo, moj dečkonja je prava nežnica (naši klinci su stvarno blizanci user posted image ). Dr. mi je rekla da je to sasvim normalno jer se bebe čiste u prva tri meseca. Rekla je da prskamo oktanisept i blago razmažemo sterilnom gazom.

Mada ja verujem da je to kod vas uveliko prošlo user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.7.2014 15:07:57 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
14.7.2014 15:07:31   
dunja RR
Evo da napišem i iskustvo sa prve kotrole.

Za mesec dana, napredovali smo 1.170g a porasli 5.5 cm. Dr. kaže da je beba za desetku, kaže da je prava zadovoljna beba. Šum na srcu nestao, kukovi kaže super. Uživao je na pregledu, glas nije pustio osim kratkog plača kada smo dobijali vakcinu (protiv hepatita jer nismo primili u porodilištu).

Uzeli smo upute za UZ kukova i kardiologa u Tiršovoj (to sam ranije zakazala), a zaboravih da uzmem uput za Olgu Dedier, jer tamo trebamo da proverimo sluh (na porođaju im u bolnici nije radio aparat).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
14.7.2014 17:30:30   
Ana RR
Pravi momak user posted image bravo!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
14.7.2014 19:03:17   
moja ciklama
user posted image Savo!


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
14.7.2014 22:52:18   
dunja RR
Pozdrav od Save user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
15.7.2014 14:33:51   
Peace*
Dunjči, ticker! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
21.7.2014 11:13:21   
pari
Kad se zakazuje uz kukova?mi imamo sad 10 dana :-)
A u dz se ide sa mesec daba je l' da?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
21.7.2014 11:35:31   
dunja RR
Pari, zavisi gde su ti rekli da radite UZ. Meni je na otpusnoj listi pisalo da radimo u Tiršovoj. Ja sam zakazala kada smo došli iz porodilišta (telefonom, ima broj za zakazivanje na njihovom sajtu), posle par dana. Velika je gužva u Tiršovoj, bar tada kada sam ja zvala, dobila sam termin za 15.8., tada ćemo imati dva meseca, rekoše u Tiršovojo da je tada najbolje da se radi prvi UZ.



< Poruku je uredio dunja RR -- 21.7.2014 11:39:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
26.7.2014 14:50:37   
moja ciklama
Bili juče popodne na prvom pregledu!
Dobilli 850gr.
Porasli 3,5cm.
Osip dobojemo, pa se povuče sam, i tako u krug!
Sve 5.
Dunja, na koji broj si zakazala UZ Kukova u Tiršovoj, ja ga ne vidim ga na sajtuuser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
6.8.2014 18:40:28   
degu
Bili smo i mi u savetovalištu i preživeli stres od vakcine i plakanja user posted image
Kod nas se ne čeka na red, odmah ulazimo. Proveravala nam je reflekse, sve je ok. Ne znam šta uradi sa ručicama, rekla je da će sad jako plakati i jeste jače nego ikad do sad, zacenila se sirota a mamu hladan znoj oblio. Kukovi super, dobili smo komentar i al je jaka i al je besna user posted image Imamo i mi osip, to je ok, kažu čisti se i od vrućine. Kaže dr-ka šta god radimo da tako nastavimo, super je beba user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
4.12.2014 9:54:11   
Ana13
Juce smo isli na prvu kontrolu u savetovaliste. Sve je odlicno. Nina je bila cura fina user posted image Glas nije pustila,samo trepce okicama. Dr kaze da je prava maza. Vakcinu primamo za 15 dana. Videcemo tad koliko ce da se mazi,a koliko da vristi user posted image Mada za prvu vakcinu u porodilistu,od svih beba,ona jedina nije pustila glas,samo je rasirila okice user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
25.2.2015 11:39:13   
branki*
i kod nas prosla prva kontrola.otisli sa mesec i 6 dana.ceka se red,ali nema guzve.merili joj tezinu,visinu,gledali grlo,jezik,pipali stomak,reflekse,dali savete oko nege ociju,koze.boka bila mirna sve do vakcine.uzeli uput za kukove i to je to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
23.3.2015 10:22:01   
Aleksandra94
Mi skoro bili na prvu kontrolu...sa 29 dana. Pošto prvi put izašli sa bebom iz kuće on je plakao i plakao. Pedijatar je na kraju rekao da probam da ga nahranim, da bi mogli da pričamo. user posted image Čovek čačkao uvo non stop...mislim da je ogluveo od tolike galame. user posted image Izmerili su bebca...težinu, dužinu. Pogledao ga pedijatar. Predložio nam kapi koje da koristimo za ublažavanje grčeva...dao nam savete. Nakon par dana bebac primio prvu vakcinu u Domu zdravlja.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
4.5.2015 13:18:59   
lesica
Odradismo prvu kontrolu. Dr je zadovoljna, kaze da je sjajan i da je baaaas napredovao (+ 1620gr, i 4 cm). I da nije ni cudo sto ima izrazene grceve kad je halapljivac.
Obrnuo joj se sa ledja na stomak tokom pregleda, sve vreme drzao i okretao glavicu. Upiskio i pripremnu sobu i ordinaciju. Srce ok, kukovi, nogice, rukice ok, refleksi odlicni. Pokazala je Lenki kako da se igra sa batom kako bi ga stimulisala da vezba.
Preporucila nam bio gaia kapi sa vitaminom D3, i za grceve i za sada umesto vigantola ( posto mu vigantol nenormalno pojacava grceve)
Nega kao do sada, jedino osip po licu a ispod kose da tretiramo oktaniseptom pa pantenolom lice.
Dobio je vakcinu, drao se kao magare, i to je to.

< Poruku je uredio lesica RR -- 4.5.2015 14:16:46 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Aleksandra94)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
5.5.2015 8:12:47   
Modessty
Lesi pa one jbaš dobro dodao!! user posted image Bio gaia je nama baš pomogla sa grčevima i kakanjem, ali su našoj drugarici Uni te iste kapi bile prejake.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 145
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here