|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Bakterijska vaginoza - čest, a neprimetan uzrok neplodnosti

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 3.9.2022
Disbalans bakterija u vagini, stanje poznato kao bakterijska vaginoza, čest je uzrok neplodnosti.

image
Nova studija pokazuje da disbalans bakterija u vagini umanjuje šanse da žena zatrudni. Foto: Freepik.com
/11


Žene koje pate od bakterijske vaginoze izložene su šest puta većem riziku od pobačaja, a šanse da se prevremeno porode veće su dva puta. Nova studija pokazuje da disbalans bakterija u vagini takođe umanjuje šanse da žena zatrudni.

Naučnici sa Univerziteta u Danskoj otkrili su da ovo stanje smanjuje i šanse za uspeh vantelesne oplodnje, i zbog toga savetuju ženama koje žele da zatrudne, da provere nivo bakterija u vagini.

 

PROČITAJ JOŠ: NE, NE ZNATE! Kako je zamišljati dete, kojeg nema...


Istraživači su inače analizirali 130 žena koje su se podvrgle vantelesnoj oplodnji, kako bi utvrdili da li nivo bakterija u vagini utiče na šanse da žena ostane u drugom stanju. Samo devet odsto žena koje imaju povećan nivo bakterija zatrudnele su posle prve vantelesne oplodnje, pokazali su rezultati.

Bakterijska vaginoza je inače česta, a pogađa žene starosti između 15 i 44 godine, sudeći prema podacima Centra za kontrolu i prevenciju bolesti.

Do ovog stanja dolazi kada se u vagini poveća broj određenih bakterija, čime se narušava balans vaginalne flore, prirodne zaštite od urogenitalnih infekcija.

Naučnici za sada nemaju odgovor na to šta dovodi do povećanja broj bakterija u vagini, a poznato je jedino da promena seksualnog partnera može da poveća rizik od bakterijske vaginoze.

Ono što je važno je da žene kod kojih je prisutan disbalans bakterija u vagini, često ne osećaju nikakve simptome, dok je kod nekih simptom vodenast sekret.

 
Izvor: Mondo.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

9 stvari za uraditi pre nego što zatrudnite
Vi i vaš partner ste odlučili da postanete roditelji? Čeka vas jedan od najuzbudljivijih perioda u životu, pa bi prethod...
6
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
3
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.
3
Pitali smo doktor-ginekologa: prolaz sperm...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...
3





Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here