|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Da se beba ne budi na "svaka dva minuta"

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 3.11.2017
Prvih nekoliko meseci u bebinom životu su ključni za uspostavljanje obrasca spavanja, kaže stručnjak za san Mendi Garnej.
Ključne reči:

image
/11


Kada postanete roditelji, osam sati sna bez prekida vam deluje kao neka daleka uspomena. S obzirom na to da bebu treba hraniti tokom noći, nemoguće je da se ne budite, a treba uzeti u obzir i to da se bebe često bude i kada nije vreme za mleko.

Ekspert za san kaže da vaši postupci u prvih nekoliko meseci bebinog života itekako utiču na to kako će vaš mališan spavati.

Evo njenih saveta za roditelje.


1. Naučite bebu razliku između dana i noći

Novorođenče će u proseku provesti 16 od 24 sata dnevno spavajući. Prvi korak je da naučite bebu da mrak povezuje sa spavanjem, a svetlost sa buđenjem. Za deset nedelja, vaša beba će biti sposobna da razume da noću treba da spava duže.

Kada hranite bebu tokom noći, trudite se da je ne stimulišete - neka vaš glas bude veoma tih, izbegavajte kontakt očima. Kombinacija mraka i tišine pomoći će bebi da nauči da je noć za spavanje.


2. Srećna dremka

Kada su bebe previše umorne, veoma ih je teško uspavati, pa je zato važno da na vreme vidite signale da se vašem mališanu spava. Neka deca se prosto utišaju, neki trljaju oči, zevaju, plaču… Čim primetite takve znakove, stavite bebu u krevetac. U period od mesec dana, bebe obično moraju da spavaju na svakih sat, sat i po. Mendi preporučuje da nekoliko dana zapisujete kada beba spava i jede, da biste uočili obrazac.


3. Rutina pred spavanje

To je od ključne važnosti da bi beba stekla zdrave navike kada je reč o spavanju, kaže ekspert Mendi. Dakle, svako veče pred spavanje radite iste stvari, kako biste bebi dali do znanja da je vreme za spavanje.


4. Ne povezujte mleko sa spavanjem

Tokom nekoliko prvih nedelja, bebi će verovatno trebati hrana baš pred spavanje, ali vremenom, polako, možete da pomerate hranjenje, tako da prvo bebi date mleko, pa je onda kupate. Tako dete neće povezivati mleko sa spavanjem.


5. Neka beba bude budna u krevecu

Mendi savetuje da bebu stavite u krevetac malo pre nego što zaspi, kako bi navikla da samu sebe uspavljuje. "Bela buka", poput uključenog radija, može pomoći a beba zaspi. Na taj način beba neće, kada se probudi usred noći, biti uplašena gde se nalazi i neće se razbuditi.


6. Pomozite bebi da dobro spava

Kod novorođenčadi ciklus sna traje oko 60 minuta, dok kod beba starijih od tri meseca taj ciklus traje oko 90 minuta. Da biste pomogli bebi da dobro spava tokom noći, važno je da je naučite da se "smiri" i uspava nakon završenog ciklusa.

Ako beba tokom noći tek malo zaplače, proverite da li joj je udobno, da nije gladna, da joj nije vruće ili hladno, da joj je pelena čista.

Ukoliko je sve u redu, pomozite joj da se opet umiri tako što ćete je blago ljuškati u krevecu ili pokušajte da je okrenete da legne na suprotnu stranu od one na kojoj leži.

Ako je potrebno, savetuje Mendi, uzmite bebu u ruke, ali je vratite u krevetac čim se malo smiri i opet postane pospana.

 

Izvor: mondo

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Kako pravilno prati i održavati garderobu ...
Ima li istine u tome da bebinu odeću moramo prati odvojeno, ili da moramo korisiti posebne deterdžente za to pranje, zab...
7
Pošalji priču: "Prvi put sa bebom na l...
Pozivamo vas da nam ispričate priču: Prvi put sa bebom na letovanju, i ne štedite na emocijama!
6
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
5
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
5





Prekretnice u razvoju deteta (od rođenja d...
Od momenta kada žena ostane u drugom stanju, roditelji stalno nešto iščekuju vezano za dete. Da osete pokrete u stomaku,...
Beba ili dete na svadbi - DA ili NE?
Dok jedne smatraju da maloj deci nije mesto na svadbama zbog preglasne muzike, velike gužve i duvanskog dima, druge mame...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Прање зуба.
Admin

Када сте почели да перете зубе својој деци?

Click Here