|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Gde su granice roditeljske brige

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 31.7.2011
Mladi roditelji najčešće preterano reaguju na svaki plač, povraćanje, ili bol u stomaku svog deteta, a beba oseća tu zabrinutost. Opustite se, vaše dete je mnogo otpornije nego što mislite.

image
/11



Roditelji bukvalno mogu da protraće čitavu bebinu prvu godinu života živeći pod stalnim stresom zbog stvari koje su sasvim normalne. Takva briga remeti spontanost i uživanje u roditeljstvu. Bebe su obično mnogo otpornije nego što mi mislimo.



DOZVOLITE BEBI DA SE ISPLAČE

Roditelji misle da je njihov osnovni posao da se pobrinu da beba ne plače. To je zato što plač povezuju sa time da nešto rade pogrešno. Međutim, u većini slučajeva, plakanje je deo onoga što jednu bebu čini bebom. Ipak, ako vaše dete ne prestaje da plače po sat vremena, onda je to veoma često izazvano temperaturom, osipom ili upornim povraćanjem i u tom slučaju treba konsultovati pedijatra.
   

NE BUDITE BEBU ZBOG DOJENJA
Kod nas je ukorenjeno pogrešno shvatanje da to što je beba podojena pred spavanje nije dovoljno da pregura noć. Međutim, moguće je, a i korisno za bebe koje sisaju, kao i za njihove majke, da prespavaju noć bez dojenja.



NE OBARAJTE SVAKU TEMPERATURU
Svaka temperatura preko trideset osam stepeni u prvom tromesečju bebinog života je alarmantna. Jedini izuzetak je ona koja se razvije u roku od dvadeset četiri sata posle prve vakcinacije. Neki roditelji čim primete da je dete vruće, odmah mu daju nešto za obaranje temperature. To je velika greška, jer u takvim slučajevima treba obavezno prvo konsultovati lekara.


PRAVILNO POSTAVITE SEDIŠTE ZA BEBU
Roditelji treba da znaju da pravilno nameštanje sedišta za bebe u autu nije baš tako jednostavno. Važno je izabrati pravu stolicu. Kada ste to uradili, prvo proučite uputstvo da vidite da li ste dobro namestili stolicu ili jednostavno zamolite nekog iskusnog da vam pomogne. Život vaše bebe može zavisiti od ovoga.


ŠTO PRE POČNITE DA PERETE ZUBE VAŠE BEBE

Mnogi roditelji ne razmišljaju o bebinim zubima i oralnoj higijeni sve dok ne bude kasno. Vaša beba nikada nije suviše mala da počnete da uvodite zdrave oralne navike. Veoma rano počnite da upotrebljavajte mokru gazu za brisanje bebinih desni, a četkicu krenite da koristite kada beba napuni godinu dana.


NEMOJTE ZAPUSTITI BRAK
Kad dobijete dete važno je da znate da ga nećete zanemariti ukoliko tokom dana odvojite vreme i za partnera. Dok ste fokusirani na bebu, treba da radite i na održavanju zajedništva sa partnerom.


PREVIŠE ILI PREMALO SVAĐE PRED DETETOM

Čak i beba od tri meseca može da oseća vibracije i raspoloženja. Razmislite koliko su vaše svađe sa partnerom zastrašujuće ili česte. Sagledajte njihovu žestinu i frekventnost. „Pucanja“ tu i tamo su normalni deo življenja sa drugom osobom, ali potiskivanje i prigušivanje rasprave ili svađe može biti jednako loše kao i druga krajnost.



Izvor: blic.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Pet najčešćih mitova vezanih za dojenje
Ukoliko dojite bebu, sigurno ste čuli pregršt saveta o tome šta je majkama dozvoljeno ili zabranjeno, kako ne bi naškodi...
6
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
6
Od 1. januara POVEĆAN RODITELJSKI DODATAK
Iznosi roditeljskog dodatka i paušala za nabavku opreme za dete, cenzus za ostvarivanje prava na dečiji dodatak i iznos ...
5
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
4





KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here