Želiš da odustaneš od takmičenja? Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.
Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.
Da li ste majka koja doji i pitate se da li je u redu popiti povremeno pivo ili čašu vina?
Pružamo vam odgovore kako bi ste bili sigurni da će vaša beba biti bezbedna i zdrava, dok vi uživate u povremenom piću.
Uvek je najbolje da se konsultujete sa svojim lekarom pre konzumiranja bilo kog alkohola.
Nekoliko korisnih saveta kada je reč o alkoholu i dojenju:
Sačekajte sa početkom dojenja bebe najmanje dva sata nakon što popijete piće, kako biste svom telu pružili priliku da izbaci alkohol.
Nivo alkohola u krvi (i nivo alkohola u mleku) uglavnom je najviši 30 do 90 minuta nakon što popijete piće, mada to vreme, kao i vreme koje je neophodno da alkohol napusti vaše telo, varira od osobe do osobe.
Ako imate pumpicu za izmlazanje, mleko možete ispumpati i sačuvati pre nego što popijete piće, a zatim hraniti bebu izmlazanim mlekom iz bočice.
Pumpanje nakon što popijete alkohol neće brže ukloniti alkohol iz vašeg organizma, niti ćete se na taj način rešiti mleka koje sadrži alkohol.
Ako popijete previše i postanete pijani, ne dojite bebu dok se ne otreznite. Ako se trebate izmlazati, ispumpano mleko bacite.
Ako imate dodatnih pitanja o bezbednosti kada su u pitanju dojenje i alkohol, obavezno potražite savet lekara.