|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Epiziotomija
3.1.2009 15:38:33   
Anoniman
Iskustva...

Da li se može izbeći i kako?

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 15:54:59   
prase
Evo šta kaže moja svekrva, koja je između ostalog radila i u porodilištu...

Za vreme porođaja babica i/ili lekar treba da prati zatezanje i elastičnost porođajnog kanala. Iskustvo i praksa bi trebalo da im pomognu da predvide da će do pucanja svejedno doći. E onda se radi epiziotomija, jer se to lakše krpi nego pucanje, a ni za ženu nije svejedno (mislim da epiziotomija manje boli nego pucanje). To bi tako trebalo da izgleda u praksi. Međutim, priča se da ne može da se zaobiđe epiziotomija na prvom porođaju, ne toliko zato što porođajni kanal nije "razrađen" nego zato što se tada lakše odluče da seku (to je ona teorija po kojoj babica i lekar sebi olakšavaju posao po bilo koju cenu).

Ja nemam pojma da li je u mom slučaju bilo tako. Znam samo da sam čula mog lekara kada je rekao: "Da, mora epiziotomija, zamalo da prođemo bez nje". Valjda to znači da se nadao da me neće seći i da je sekao samo zato što je morao user posted image

Svekrva mi je takođe rekla da je plavušama skoro uvek potrebna epiziotomija, bar prilikom prvog porođaja - dok se uglavnom crne prvorotke provlače bez nje. Jedno znam sigurno, a to je da epiziotomija i te kako može da se izbegne - na primer moja tetka se porađala tri puta (poslednji put sa blizancima), sve prirodnim putem i sve bez epiziotomije. Moja mama je takođe prošla bez epiziotomije. Mene su ovaj prvi put seckali, ali se nadam da ubuduće neće... user posted image

< Poruku je uredio prase -- 3.1.2009 15:56:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 17:22:55   
oliveradj
Mene su sekli, a i posle toga sam pucala. Obicno drugorotke prodju bez epizotomije, ali ne svaka user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:21:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Svekrva mi je takođe rekla da je plavušama skoro uvek potrebna epiziotomija, bar prilikom prvog porođaja - dok se uglavnom crne prvorotke provlače bez nje.


Svašta. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:25:15   
guppy RR
Baš svašta user posted image
Da li se kvalifikuje za bapsku priču? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:28:41   
Anoniman
user posted image  Nemam pojma!

Žene pazite na boju kose kada krenete u porodilište. Možda bi bilo najzgodnije da to vreme od kontrakcija na 15min pa do kontrakcija na 5min, iskoristite na farbanje u crno. user posted image  Šalim se - naravno!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:33:11   
prase
Mislim da je teorija zasnovana na statistici, dakle bapska priča 100%... Kapiram da plavuše (bar ogromnom većinom) imaju drugačiju kožu od crnki, ali svi mi koji smo preživeli epiziotomiju znamo da to nije seckanje kože user posted image U svakom slučaju sad se setih da napišem i ovo: rekoše mi da će mi sedenje bolje polaziti za rukom od 7. dana posle porođaja. Šta da kažem, 6. dana mi se činilo da mi nije ništa bolje nego 1... ali sam 7. dana stvarno osetila drastično poboljšanje (verovatno zbog želje da ga osetim user posted image ). Drugo, nakon 6 nedelja ja odem na kontrolu kod mog doce, a on će: "Jao, kako je ovo lepo zaraslo... Jesam li vas ja šio?" Medicinska sestra i ja pukosmo od smeha, tj. da budem iskrena - ona se stvarno smejala a ja sam se nasmejala u sebi jer me tek čekao pregled za koji sam očekivala da će da boli user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:47:22   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 22:47:43   
Koka Loka
Prvi put me pošteno isekoše nekim krojačkim makazama. Srećom ne boli ali su mi zato "poklonili" echerihiu na šavu pa mi muž tretirao ranu danima po dolasku kući.

Drugi put bih pametnija i ne dadoh da me seku ali sam imala tu sreću da sam imala dobru babicu koja me je vodila kroz porođaj i usporavala me da ne napravim sama karambol, tj. usporavala izgon i pratila međicu. Imala sam malu rupturu i jedan šav.

Inače, ne bih dozvolila da me seku. Bitno je da beba izlazi polako, a to je posao babice.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 23:17:47   
prase
Joj... kad oni seku bez pitanja user posted image Meni rekoše da ne dozvolim indukciju, tj. stimulaciju, ja se naoštrila a oni mi je nakačili bez pitanja. Tada sam mislila da mora da je nešto drugo, a ne indukcija, valjda bi me pitali user posted image Slažem se da beba treba da izlazi polako, ali kako je to moguće kada ti opale stimulaciju? Skrenuh sa teme, al' jače je od mene... user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 23:18:53   
Anoniman
pec-pec user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Epiziotomija
3.1.2009 23:21:04   
Koka Loka
Ajde ajde, to mora i pod ovu temu. Hm, prvi put nisam ni ja znala šta mi daju ali sam samo zapitkivila (medicina mi je hobi user posted image ) ali vidoh makaze kao krojačke. Drugi put sam poooomno pratila šta rade.
U pravu si za indukciju, kada krenu naponi i Damba bi rodile.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Epiziotomija
19.6.2009 21:25:29   
Anoniman
Svi kazu da to ne boli. Ja sam sve osjetila i uzasno me je boljelo. I pored epiziotomije sam ispucala- maler!

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Epiziotomija
26.6.2009 19:49:28   
Rina
Epiziotomiju NISAM imala cak i pored toga sto je beba rodjena uz pomoc vakuma...Ipak imala sam 5 koncica ,jel to mnogo ili sam dobro prosla?? user posted image
I da li je moguce da sada prodjem bez pucanja ili sam osudjena na to sto je vec jednom pucnulo da ce opet?
Taj famozni drugi porodjaj koji je laksi ,brzi i sve naj naj user posted image
Jel ima neko iskustva s ovim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 10:32:31   
Anoniman
Cure koje su se u porodilistu samnom porodile po drugi put, nisu ih sjekli i lagano su prosle. jednu su malo sjecnuli, ali sutradan je vec sjedila normalno(morali su jer je blizance rodila). 5 konaca jeste mnogo, ja ih imam 6(iako  me je  babica slagala da imam 4, zato sto sam stalno panicila, dok sama nisam prebrojala). Ne vjerujem da ces imati problema sa tim!

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 10:35:03   
Rivana
I ja sam videla u porodilistu da su zene kojima je drugo trece prosle bez seckanja, e sad sve zavisi, a ja sam imala toliko konaca da ih nisam mogla ni prebrojatiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 11:02:34   
suziQ
Jooooj,mene to sigurno ceka , em sto sam prirodna plavusa user posted image em sto mi je prvo.Ne znam kako je u drugim gradovima ali u beogradskim porodilistima to obavezno rade prvorotkama . Kada sam bila na stazu u porodilistu sekli su svaku prvorotku .Jednostavno imaju takvu doktrinu...pucanje medjice je mnogo komplikovano jer puca i jedan deo vagine sama koza izmedju vagine i anusa a vrlo cesto se desi i da zahvati deo debelog creva pa mozete zamisliti kakva katastrofa nastupa.Takvo pucanje je nepravilnih ivica i mnogo teze zarasta , o infekcijama da vam ne pricam zbog anusa i defekacije..Tako da kada se stavi na vagu sta moze da se desi , i same epiziotomije , akuseri su izabrali da ne rizikuju zbog same porodilje...Tako da koliko god nama to izgleda strasno ,verujte drage moje , ono sto moze da nam se desi je mnooooogo gore user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 11:05:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 11:12:13   
suziQ
Kreten....nije cuo za anesteziju...zbog takvih likova koji ne misle o pacijentima me sramota sto sam lekar

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 11:12:59   
simke
I mene su sekli,a da nisam bila ni svesna....al zato shivenje...osetila sam svaki ubod i pored anestezijeuser posted image

< Poruku je uredio simke -- 27.6.2009 11:14:01 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 11:15:46   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 21
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 11:16:49   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 11:22:12   
suziQ
Sramota..to se radi odmah dok je zena pod adrenalinom od porodjaja i ushicenjem zbog bebe...da se anestezija i zene to ni ne osete..tako bi bar trebalo da se radi ...j****a devojke , malo nas je koji radimo posao zato sto ga volimo..

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
27.6.2009 11:26:01   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu suziQ)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Epiziotomija
27.6.2009 11:29:02   
suziQ
user posted image user posted image user posted image .nemam komentara...glavu bih mu otkinula..

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here