|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gliste
19.1.2009 15:06:09   
Anoniman
Glista izgleda kao končić, dugačak oko 1cm. Može ući u telo zaraženom hranom i zatim živeti u crevima, izlaziti noću da bi odložila jajašca oko čmara i izazivajući jak svrab. Često se javlja kod dece i bezopasna je, iako svrab može da bude jako neprijatan. Kod malih devojčica gliste mogu da ispužu prema vagini.

SIMPTOMI:
- Jak svrab oko čmara, koji je obično noću najgori
- Jak svrab oko vagine
- Sićušni beli crvi u stolici.

ŠTA MOŽETE DA UČINITE?
1. Pokušajte da sprečite dete u češanju jer time može izazvati upalu kože oko čmara i vagine.
2. Pobrinite se da mu nokti budu kratki tako da mogućim češanjem ne pokupi jajašca ispod nokata, čime bi ponovo moglo da inficira sebe i druge.
3. Pobrinite se da cela porodica dobro pere ruke nakon izlaska iz WC-a i pre jela.
4. Ako dete više ne podnosi pelene, pobrinite se da nosi pidžamu ili pamučne gaice ispod vreće za spavanje. Menjajte mu gaćice ili donji deo pidžame svaki dan i sterilizujte ih u ključaloj vodi da biste uništili gliste ili jajašca na njima. Menjajte i posteljinu svaki dan, perite je u jako vrućoj vodi.
5. Kada dete oseća svrab, polegnite ga na krilo i potražite sićušne bele crve oko čmara. Odstranite sve koje vidite vlažnim komadićem vate, bacite ih u WC šolju i povucite vodu.

POZOVITE LEKARA
Posavetujte se sa lekarom što hitnije ako mislite da vaše dete ima gliste.

ŠTA BI LEKAR MOGAO DA UČINI?
Lekar će verovatno prepisati lek celoj porodici, što će uništiti gliste. Možda će prepisati i mast koja će umiriti upalu oko čmara ili vagine.

Izvor: knjiga Nega majke i deteta
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gliste
19.1.2009 15:11:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

Glista izgleda kao končić, dugačak oko 1cm. Može ući u telo zaraženom hranom i zatim živeti u crevima, izlaziti noću da bi odložila jajašca oko čmara i izazivajući jak svrab. Često se javlja kod dece i bezopasna je, iako svrab može da bude jako neprijatan. Kod malih devojčica gliste mogu da ispužu prema vagini.



Želudac mi se prevrnuo već kod ove rečenice, razmišljala sam dal da pišem dalje. user posted image

Ja sam imala gliste kao mala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gliste
19.1.2009 15:19:04   
sneza24
ja se ne secam da li sam imala gliste user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Gliste
19.1.2009 17:46:08   
Lu
A joj ovo je baš gadnouser posted image
Ja nisam imala gliste i nadam se da ni sin nećeuser posted image

< Poruku je uredio lu -- 19.1.2009 17:47:05 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gliste
19.1.2009 20:56:46   
sneza24
ipak sam imala gliste kad sam bila mala,pitala sam mamu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Gliste
19.1.2009 23:06:53   
Anoniman
Kako je meni smešno kada neko tako napiše "pitala sam mamu" (i ja često to napišem).

Kontam... pročitamo nešto i onda "Halo, mama, kaži molim te, jesam ja imala gliste?... Mhm... jesam... odakle mi to?... Pa, pitaju me ove drugarice sa interneta pa reko samo da im javim dal sam imala gliste kada sam bila mala"... ŠTA LI NAŠE MAJKE MISLE O NAMA???? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gliste
20.1.2009 13:42:47   
sneza24
Nemam pojma sta misle.Ja sam juce bila kod mame i pitam je da li sam imala gliste.Pita ona a sto pitas.Ja sam joj tako rekla pitaju me drugarice sa interneta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Gliste
20.1.2009 13:58:39   
Anoniman
snežo, nisam ja ništa loše mislila, nemoj, molim te, krivo da me shvatiš. Meni je samo to smešno. I ja tako pitam neke stvari mamu i ona me prilično čudno pogleda... user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gliste
3.6.2009 13:57:26   
Anoniman
Gde se deci uzima bris da se vidi da li dete ima gliste? U laboratoriji? U ambulanti kod lekara? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gliste
3.6.2009 13:59:48   
mamanp
Trebalo bi da se nosi kakauser posted image  (da ne kazem stolica)u  laboratoriju.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gliste
3.6.2009 14:01:01   
Anoniman
Tasho kolko znam dobijes staklo s nekom vrstom selotepa koji priljepis na cmar i ponovno zaljepis na to staklo (znaci to je kao bris)...kod kuće

a nosi se i stolica na pregled

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gliste
3.6.2009 14:01:43   
Anoniman
Jel? Ja kada sam bila mala onda su mi lepili neki flaster na čm**, i sa toga utvrdili sve što je trebalo... user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gliste
3.6.2009 14:02:15   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Tasho kolko znam dobijes staklo s nekom vrstom selotepa koji priljepis na cmar i ponovno zaljepis na to staklo (znaci to je kao bris)...kod kuće

a nosi se i stolica na pregled



Mom su Farisu to lijepili na guzu kad je bio na sistematski pred polazak u skolu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gliste
3.6.2009 14:03:18   
Anoniman
A gde dobijem tu pločicu? U laboratoriji ili u ambulanti kod lekara?
Pretpostavljam da privatne laboratorije to imaju? Možda su voljni i da izvedu postupak lepljenja umesto mene?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gliste
3.6.2009 14:04:46   
Anoniman
u laboratoriji

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gliste
3.6.2009 14:05:26   
mamanp
Znam da su u laboratoriji imali te plocice/flastere. Pretpostavljam da je to u laboratoriji.

A mislim da ces sama to lijepitiuser posted image user posted image user posted image  ili tm.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gliste
3.6.2009 14:06:52   
Ana RR
Tasho, pa što će ti to? user posted image Za Luku?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gliste
3.6.2009 14:07:25   
Anoniman
Da sada sam ih zvala, ženska se zbunila kao da sam je pitala kako se pravi pizza u laboratoriji a ne kako se uzima bris i da li može kod njih? user posted image  Dođite po pločicu pa ćemo vam objasniti kako ćete to da uradite!"

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gliste
3.6.2009 14:09:28   
Anoniman
preporucila bi ti da radis taj bris u drzavnoj ustanovi 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gliste
3.6.2009 14:13:32   
Anoniman
Da, za Luku.
Povremeno počeše guzicu (ali baš momački gurne prstiće, po nekada imam utisak da nema pantalone da bi gurnuo skroz unutra user posted image ), ali to je retko i bez nekog redosleda, a kažu da oni koji imaju gliste, imaju užasne svrabove noću (kada glista poleže jajašća na čmar), ili kada se tek probude. Međutim, prsti su mu non-stop u nosu. (možda je alergija na polene... da ne mešam previše teme, jeste imao simptome alergije, i češanje nosa se pojavilo sa prolećem)... Ali me sada već kopka sve to, pa reko hajde da to odradimo, i da završim moždikanje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gliste
3.6.2009 14:14:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

preporucila bi ti da radis taj bris u drzavnoj ustanovi 


Ja NIŠTA ne radim u državnoj ustanovi! Sem pisanje bolovanja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gliste
3.6.2009 14:19:32   
Anoniman
ja cak ni ne pisem bolovanje kod njih .... jedino nalaze kad radim radim u drzavnim ustanovama tipa DZ ili klinika ... zbog aparature Tasho koja je jako skupa .... znaci radi tacnosti rezultata tipa krvne slike itd (zlu ne trebalo)... mada sreca pa vecina privatnika nema mogucnost za analizu pa salje na kliniku (bar u sarajevu)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gliste
3.6.2009 14:28:31   
sosa
tasho mogu nesto da ti kazem,a ti ne moras da me poslusas.
ja dobijm svaki dan briseve iz privatne klinike(vise njih donosi u nasu bolnicu)
oni uymu bris ,stave u yamryivac i tek nakon pa sati dok skupe sve pacijente i briseve salju kod nas.
sta se desava...bude sve sterilno...ili je nepravilno uzeto,ili ako je uzeto ok u zmrzvacu zaboga se sterilise....zaista je istina...
ja imam platu isti i nemam nista od toga da li cu imati 100 pacijenata ili 2 ...mojim drugaricama objasnim....
treba tim biologa i mikrobiologa da radi bris...privatne ne placaju tolike ljude...donesu nama naplate duplo...
recimo uretra bris naplate 1100 a kod nas je 400.....

_____________________________

"vera je moja jedino ozbiljno zanimanje zivota moga,zaista sve je drugo komedija cula"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gliste
3.6.2009 14:34:45   
Anoniman
Ovi kod kojih bih ja radila ne nose u bolnicu. Radi se na licu mesta.

Kod nas bolovanje mora iz državne.

(odgovor članu sosa)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gliste
3.11.2009 14:11:43   
magde
samo da vam kazem da su rezultate oko gliste NEGATIVNI.znaci nema gliste al zasto dira oci i nos non stop i to jakoo?????e sad to je moja zabluda ako nesto neko zna nek kaze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here