|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obilazak porodilišta pre porođaja
12.4.2011 15:05:47   
Capa
Da li je neka od vas imala iskustva sa tim?
Naime, čula sam da  u pojedinim domovima zdravlja (u okviru psihofizičke pripreme trudnica) se obiđe porodilište - porođajna sala, pripremna soba, to odeljenje gde su sobe za porodilje i slično.
Da li znate postoji li mogućnost za tako nešto i na individualnom nivou ?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
12.4.2011 16:00:11   
isidora88
koliko ja znam ne postoji individualan obilazak.user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
12.4.2011 16:02:00   
Ana RR
Ne znam da li može individualno, ali mislim da ne može.

U domu zdravlja na Banovom Brdu imaju taj obilazak porodilišta i kaže mi drugarica da je zanimljivo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
13.4.2011 10:07:44   
Capa
Meni, iskreno gledano, ni nema logike da svako može da obilazi ... Ipak su tu male bebe, šta oni znaju ko bi im došao i da li bi uneo neki virus ili već nešto tome slično. A opet, s druge strane gledano, kako ja da znam kakvi su uslovi u običnim sobama u odnosu na, npr. apartman, kada tamo nikada nisam ležala ?! user posted image Sve odluke koje donosim, treba da donesem na osnovu tuđih priča. Mene lično to malo opterećuje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
13.4.2011 11:03:04   
bebablue
Ja sam sa Skolicom za trudnice, sa svojom grupom, isla u obilazak porodilista i sprovodili su nas redom, od dolaska i prijave u porodiliste, pa do porodjajnog bloka. Dali su nam mantile i maske i tako smo ulazile u prostorije, slucajno smo se zadesile kada je zena krenula da se poradja, taman kad su nam objasnjavali sta je to "tvrdi sto", dezurni lekar je dozvolio da ostanemo da gledamo ukoliko to zelimo.
Za mene je to bio neverovatan dogadjaj i iskustvo...ja sam smirenija isla na porodjaj, ali verovatno zbog toga sto nisam cula nikakvu dreku i vikanje (sto sam ocekivala), zato sto se zena koja se poradjala, porodila bez i jednog glasa, na brzinu, i to karlicno.
Mene je to kao trudnicu pred porodjaj mnooooooogoooooo ohrabrilo, ali opet, takav je bio splet okolnosti, da smo sve lepo videle.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
13.4.2011 13:27:16   
Mizzy
A koje skole za trudnice to organizuju? Ja bih isla u DZ Savski venac, ne znam ima li neko iskustva ?

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
13.4.2011 15:07:06   
JMPM
Imam lepo iskustvo sto se obilaska tice user posted image .Bila sam u devetom mesecu kada sam sa skolicom za trudnice isla u obilazak.Kao sto je BB opisala,sve od A do S smo prosli.Nije bila guzva,jedna zena je bila u boksu gde se prima indukcija,nije je bas bilo prijatno videti jer je vristala,ali dobro,makar sam bila "jos spremnija".Znacilo mi je sto sam znala gde idem kada je dosao pravi cas.Volim da prodjem vec vidjeno user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
16.4.2011 20:10:32   
LillyT
U okviru Gradske bolnice postoje vežbe za trudnice i tu se obilazi njihovo porodilište. Bukvalno te babica vodi kroz celu proceduru, od šaltera gde se prijaviš, preko sobe za prvi pregled, sobe za pripremu, porođajne sale, pa na kraju i na odeljenja. Meni je značilo što sam sve to videla, kao uospatlom i cela ta škola i isto kao BB, baš sam otišla smirena na porođaj i super prošla.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
16.4.2011 21:21:20   
Capa
E, pa, znači da na pripreme idem u pogrešan dom zdravlja ... user posted image
Ovi u Mirijevu samo pričaju o disanju i tim stvarima. OK, kapiram ja da je to najkorisnije vezano za sam porođaj, ali mislim da je baš šteta što nisu malo bolje organizovani. Meni bi, iskreno, baš značilo da mogu da vidim sve to, ali izgleda da je nemoguće ...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
16.4.2011 22:20:56   
minna
Videces za 10ak danauser posted image  user posted image

Ja sam u skolicu isla u dz savski venac, ali samo kao skolica o trudnoci, porodjaju, prvom danu sa bebom, dojenju. Kao 4 predavanja.
Na vezbe disanja nisam isla, tako da ne znam da li mozda u okviru toga vode u porodiliste, ali nesto mi se cini da nije bilo toga

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
16.4.2011 22:38:26   
Anoniman
Nisam išla. Pre 5 godina, kada sam ja išla u školicu za trudnice, nisu vodili. 

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
16.4.2011 22:41:48   
New Mom
Ni nas nisu vodili, bila je faza neke rekonstrukcije, pa nismo mogli. Samo su nam puštali fotografije da vidimo kako šta izgleda. Individualno u Betaniju ne može, čak i studenti za nekog svog ne mogu da prođu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
21.7.2019 10:58:42   
MimaKos
Ne postoji ta opcija u Nisu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
23.10.2019 10:07:41   
Mirko Svirko
Koliko znam ne postoji ta mogucnoat. Cak se porodiljama doalzi u poset_u u posebnu jednu sobicu izmedju odeljenja ginekologije i porodilista. Sve je u sklopu ginkologije ali ima ta jedna sobica izmedju, koja deli porodiliste od drugih zena koje leze na ginekologiji.  A bebu otac i rodbina vide preko staklenih vrata. Da beba ne bi dosla u kontakt sa drugim ljudima,tih prvih dana zivota. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
23.10.2019 11:12:45   
nata11
Postoji u vecini bolnica i KC ali se ide preko skole za trudnice.


Naravno postoje verovatno izuzeci i kada je neka epidemija. 

_____________________________





(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
23.10.2019 11:13:27   
nata11
Ja sam isla  aprila /maja i bas je super sto ti pokazu detaljno. Znas sta te ceka i kojim redosledom. 



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
23.10.2019 11:18:23   
kamičak
Nisam znala za ovu opciju, mozda je po manjim mestima ovo lakse izvesti. Bas zamisljam kako bi  se u KCS ili Frontu ovo organizovalo pored stalnog haosa 😃

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Obilazak porodilišta pre porođaja
23.10.2019 11:40:39   
Mirko Svirko
Ma kakvi kamicak.. ja sam iz malog mesta. Ali nije ovo dozvoljeno. Iako nekad nema zive duse u porodilistu.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here