|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 7:48:45   
Brand new mama
Na Zapadu moramo ulijetati u konfekcijski 34,zategnute,osunčane..da bi nam i "obrađene" glumice i manekenke pozavidjele.U Africi na silu hrane djevojčice da bi postigle idealnu težinu za udaju,ali pošto je hrana skupa-daju se životinjski hormoni rasta..
Koliko nas je padalo u nesvjest zbog neke dijete? I zašto nam je lakše da optužimo naš izgleda za to što nam je život u haosu, nego to što se,recimo, nismo dovoljno potrudile da završimo faks, nađemo posao ili da izađemo iz nezadovoljavajuće veze? Da li bi i prije svake dijete trebali konsultovati psihologa kao pred plastičnu operacijuuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 7:56:14   
Brand new mama
Odmah da se izvinim Mini,jer sam prije nekog vremena bila dosadna na temi BMI- par osoba mimo ovog foruma me izludio sa tripovim u vezi izgleda. Mislim da je važno zdavo se hraniti i vježbati, ali prije svega zbog zdravlja i da bi ste se dobro osjećali,ne iz drugih razloga.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 8:44:51   
Anoniman
Citiram:
"Lepota je fenomen koji se odražava kroz zadovoljstvo percepcijom neke ravnoteže i proporcijom određenog stimulusa. Ona sadrži prepoznavanje uravnotežene forme i strukture koja sa sobom dovodi do privlačnosti prema nekoj osobi, životinji, zvuku i sl. U običnom govoru, lepotom se najčešće naziva svojstvo osobe, predmeta ili ideje koje nas ispunjava osećajem prijatnosti. U filozofiji, lepota je jedna od temeljnih kategorija kojima se poimaju suštinska svojstva bića. Oblast filozofije koja se bavi lepotom kao svojim predmetom se naziva estetika. Ideal lepote umnogome zavisi od kulturnog konteksta, a u okviru iste kulture se često menja tokom vremena. Ne postoji jedinstveno objašnjenje lepote, a brojni pokušaji definisanja najviše govore o njenoj zagonetnosti. Platon lepotu shvata kao manifestaciju dobrote. Prema Aristotelu suština lepote je u poretku i simetriji delova celine. Prema Plotinu, lepota se vidi unutrašnjim okom, koje počinje gledati kad se spoljašnje zaklopi. Izvor lepote je lepa duša, a lepota je duhovna, unutrašnja stvar. Da bi duša uzmogla shvatiti i prihvatiti lepotu, ona mora biti pročišćena, mora i sama biti lepa duša. Lepo se prvenstveno opaža duhom." user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 26.8.2011 8:45:55 >

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:10:56   
Brand new mama
user posted image Slažem se sa citiranim i dodajem "lepota je u oku posmatrača", ali sam mislila na nametnute okvire. I skrivanje iza istih.Tu ne mislim na pomenute djevojčice u Africi, jer njih bukvalno primoravaju da jedu(mada će i one kasnije primoravati svoje kćerke na istouser posted image )
Recimo, moja sestra je bila buckasta(ne debela) u srednjoj i primoravala je sebe na neku dijetu sa limunom i kiselom koja joj je obarala pritisak tako da se onesvjestavala u školi. Ona je smislila da treba da ima 50 kg da bi bila lijepa(iskreno- sa tom kilažom izgleda ko da su je izbacili iz Aušvica)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:27:09   
Lu
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Da li bi i prije svake dijete trebali konsultovati psihologa kao pred plastičnu operacijuuser posted image

DAuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:27:46   
Anoniman
Znam BNM user posted image -iskreno imam dosta onih "rekli su..." Pa sam se time povela kao smernicom user posted image

Isto nisam ni za kakva preterivanja. Slučaj u mojoj porodici: imam sestru od tetke mlađu od mene 2 godine. Kao dete bila je malčice krupnija (nikako debela), mada sad kad pogledam slike iz tog perioda, ustvari smo njena rođena sestra i ja bile kretenski mršave, a ona je baš bila taman user posted image I moja tetka je bila bolesno opsesivna da dovede njenu liniju u red sa svega 10 godina user posted image Stalno joj je govorila: vidi koliko si pojela! Zar ne misliš da ti je dosta? Vidi na šta ličiš?! user posted image I ona je redovno ustajala od stola pre sve ostale dece, jer joj nije trebalo toliko... Šta misliš sa kakvim je ona moralnim načelima odrastala? Iskompleksirana do dana današnjeg-a veruj mi jedna od najlepših devojaka na svetu, života mi (ako nađem sliku, ću je tutnem user posted image ). Ništa ne jede, konstantno anemična... Mada hvala Bogu nikad nije završila u onoj krajnosti anoreksije i bulimije, ali jednostavno konstantno nezadovoljna sobom user posted image

Mislim da svaka godina života donosi zadovoljstvo određenim stvarima, pa i različitom građom i kilažom. Meni je recimo bilo izuzetno udobno sa 54kg do tamo nekih 25 godina... Nakon toga mi se život vrtoglavo promenio-posao, domaćinstvo, dete, hiljadu obaveza, sve manje snage, a gde je još snaga za treninge da ostaneš u formi. Prosto je nemoguće da živim na istom režimu ishrane, kao dok sam bila student, pa sam se razvlačila besposlena po kafićima (i onda sam trenirala, ali to je bila jedina aktivnost u mom životu). Sad se sa svakom kilažom ispod 58kg osećam bolesno i kilavo. I drugačije sam građena-ipak sam rodila, jeste sve to lepo zategnuto, ali ne i na istom mestu kao pre user posted image Malo jači struk, malo manje grudi, jača leđa... Niko ne treba da juri neki tamo izmišljen ideal, ili svoju liniju sa 15 godina. I uostalom, istraživanja su pokazala da se godinama (decenijama) treba ta granica kilaže pomalko pomerati na gore (koja kilica više) baš iz zdravstvenih razloga...user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:39:01   
Anoniman
Mislim da je ovaj ideal lepote doveo do toga da ni mrškaste devojke više "ne smeju" da budu lepe, odmah se čuje: garant gladuje, sigurno je išla na liposukciju, njoj je jedino izgled važan...O bucama da ne pričam, one su neodgovorne, ne vode računa o sebi...gluposti.
Ja nemam ideal lepote, imam ideal lepote za svaku osobu posebno. Ja sam sebi najlepša sa manjom kilažom od one koja bi trebala da bude idealna po poproračunima, dakle, mrškastija...ima žena koje su mi najlepš sa nekoliko kilica viška...ne možemo se ukalupiti, niti smo sve isto građene, niti živimo iste živote, niti nas zanimaju iste stvari.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:40:58   
Lu
Svako voli da se uredi i bude sebi lijep, volimo i da vidimo lijepe ljude i da primimo kompliment i sve je to u redu dok ljepota  ne postane NO1 u životu, tada nastaje problem koji može da nam uništi zdravlje i život.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:48:37   
minavb
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Da li bi i prije svake dijete trebali konsultovati psihologa kao pred plastičnu operacijuuser posted image

Nije neophodno. Mnogo je vaznije ne igrati se dijetom, istu potraziti u casopisu ili na internetu vec se obratiti nutricionisti.
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Odmah da se izvinim Mini,jer sam prije nekog vremena bila dosadna na temi BMI- par osoba mimo ovog foruma me izludio sa tripovim u vezi izgleda. Mislim da je važno zdavo se hraniti i vježbati, ali prije svega zbog zdravlja i da bi ste se dobro osjećali,ne iz drugih razloga.
user posted image



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 9:49:21   
Anoniman
Evo je moja seka KLIK

Meni je baš žao što neki ljudi ne vide koliko su lepi (ne samo spolja nego i iznutra), jer su im servirane norme

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 10:11:52   
minavb
Jako lepa devojka.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 14:07:04   
Brana
Nina,seka ti je prelepa..user posted image
A sto se tice ideala lepote,naravno da nije potreban,nekome ce ista osoba biti prelepa,a nekome ruzna...Lepota je u svakom slucaju relaitvna i ne postoji model ili kalup u koji ona moze da se stavi...Najbitnije je da covek poseduje unutrasnju lepotu,bez nje lepota kao pojam gubi smisao..ona je upravo ta koja oplemenjuje spoljasnju lepotu,zraci,opija,zavodi...Lepota nije samo simetrija pravih crta lica i tela,ona se moze poimati kroz unutrasnje posedovanje:harizme,šarma,ljupkosti...ali da spoljašnost kao dopuna toga nije potrebna,bila bi laž,naravno da je najbolje kada se spoji i jedno i drugo..user posted image ninin text je u sustini, sve lepo objasnio..user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 26.8.2011 14:12:45 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 15:28:32   
Brand new mama
Nisam se dobro "odrazila"(peglala sam do tri,probudila se u 6 i jos pokusala biti pametna,sto mi i inace tesko ide)
Nisam htjela pitati da li smatrate da treba teziti idealu ljepote,vec da li se zene vjecno ukalupljuju u isto.Da li su se prve feministkinje bez veze borile da se mi mozemo skolovati, glasati i sve ostalo,da bi se mi samo provukle kroz tu pricu ko kroz "Sex&city" i izasle samo sa 12-icama na nogama. I da li je stvarno najvaznije uhvatiti MrBig-a i nakon toga si mirna,ali se moras odrzavati da ne naleti neka napucanija i the end.Da li cesto zavrsimo u sasvim pogresnom filmu jer smo svo vrijeme gledale u ogledalo?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 15:29:52   
Brand new mama
Tj,sta je nama nasa borba dala,kad se sve svede- samo Botox i aerobik?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 16:03:17   
PoisonEve
BNM sigurna sam da lepota zaista dolazi iznutra. Harizma je jako bitna, meni mozda i najbitnija. Volim kada neko zraci pozitivno i kada je optimista (priznajem ja cesto nisam, iako se trudim da budem). U zivota se nikada nisam lepila za lepe muskarce, to mi zaista nista ne znaci.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
26.8.2011 16:17:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Tj,sta je nama nasa borba dala,kad se sve svede- samo Botox i aerobik?

Hahahahhahaha...Ima jedna decija izreka u delu Olovka pise srcem koja tako dobro oslikava zenske mozgove danasnjice, a da dete nije ni svesno koliko je tacnosti bilo u njegovom lupetanju. Naime, pitali su ga sta je aerobik?
A ono je odgovorilo-Aerobik je stocni aerodromuser posted image user posted image user posted image
Nije problem u ljubavi prema lepoti (jer svi lepotu vole, to je prosto sazeto u ljudskoj prirodi), problem je u njenom poimanju.
99% zena danasnjice ne poima shvatanje lepote onako kako su je shvatali umetnici srednjeg veka npr.
Zakljucak: Sixtinska Madona 21-og veka pumpa botox, set_a 12-cu tamo gde se gadja Ahil, 3-ku u sikama po novoj modi idolizacije ah te lepe Nate Baklave, a onda se uda, rodi dete, muz joj kuva rucak, pere i cisti, dete joj prepovija RR, ali ona je leeeeeepaaaaaauser posted image user posted image user posted image
Jace od meneuser posted image



< Poruku je uredio verolino -- 26.8.2011 16:18:07 >

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
30.8.2011 23:31:17   
GRGA
Ihhh sada nam lepotu namece tv,,,i plasticne devojke......I koliko god nasi muzevi kazu jao bljak silikoni,,onis e isti za im grudima prvi okrenu molim lepo....

.....................Ljudi boluju,,ako nemaju zadnjicu i grudi,,,uvek boluju z anecim ,,a mislim da je stvar lepote tsvar unutrasnjeg zadovoljstva...............Kada je covek srecan on je lep samom sebi..Kada nije srecan,,moze biti u pitanju neznam koja lepotica ona ce sebi biti ruzna jer nije ssrecnauser posted image

Mrzim stose sve komercijalizuje..ako jedna devojka nosi ravnu ksou i siske-nose je sve!!!Nema devojkaa koje nose ekiku,,snalicu sastrane,,repice................Zasto bi jer to NIKO NE NOSI....

Lepotra je komercijalizovana,,svi su komercijalizovani!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 13:11:39   
Dora89
Ideal lepote je postavljen, svi ga jure pošto-poto i više nemaju svoj ukus.
Npr. trenutno je ideal lepote imati usne kao da vas je stršljen ujeo, i svaki čas se oblizivati, jer se takve usne, naravno, suše. Da li je moguće da se to stvarno ljudima sviđa?

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 13:13:56   
mama Jo
I ja se to pitam...
Zalosno...
Ali ima ljudi koji ns prihvataju taj ideal... kad sam pre neki dan pitala mm ko mu je lep od nasih poznatih licnosti, rekao mi je Sloboda Micalovic... jedna skromna, nenapadna zena... odusevila sam se...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 13:21:58   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Dora89

Ideal lepote je postavljen, svi ga jure pošto-poto i više nemaju svoj ukus.
Npr. trenutno je ideal lepote imati usne kao da vas je stršljen ujeo, i svaki čas se oblizivati, jer se takve usne, naravno, suše. Da li je moguće da se to stvarno ljudima sviđa?

user posted image meni je to taaako ruzno, ali bez zezanja. Ja nemam nista protiv plastike i ali zene su jako preterale sa tim usnama. Kao klovnovi su. reetkom koja je imala granicu da ih napumpa onako da izgleda prirodnije ( ako je to ikako i moguce)

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 13:25:17   
Mala Elena
Usne i obrve...sve su iste.
Ja volim da sama svorim neki ideal i da mu tezim.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 15:47:51   
mama Jo
Isto... a i nikada niaam volela da se uklapam u masu, uvek sam tezila da se iz nje izdvojim...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 17:58:43   
Sarav
Nemam ništa protiv da žena menja nešto na sebi ako će je to učiniti srećnijom i zadovoljnijom sopstvenim izgledom, ali lepota je i u pokretu, stavu, razmišljanju.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 19:20:00   
Dora89

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
user posted image meni je to taaako ruzno, ali bez zezanja. Ja nemam nista protiv plastike i ali zene su jako preterale sa tim usnama. Kao klovnovi su. reetkom koja je imala granicu da ih napumpa onako da izgleda prirodnije ( ako je to ikako i moguce)


Ima umerenih, i to je stvarno lepo!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ideal lepote- da li je to stvarno potrebno?
28.2.2018 19:21:29   
Dora89

IZVORNA PORUKA: mama Jo

I ja se to pitam...
Zalosno...
Ali ima ljudi koji ns prihvataju taj ideal... kad sam pre neki dan pitala mm ko mu je lep od nasih poznatih licnosti, rekao mi je Sloboda Micalovic... jedna skromna, nenapadna zena... odusevila sam se...


Uglavnom svi muškarci balave za onim "napucanima", a kad ih pitate koja je lepa, oni kažu Sloboda. Možda ipak znaju razliku? user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here