|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 16:33:34   
bea83
Mene je ovo toliko zaprepastilo da sam morala da otvorim prvi put novu temu. Evo odakle potiče moje zaprepašćenje:
Nacrt rezolucije Saveta Evrope predviđa da se doktorima zabrani rano otkrivanje pola deteta, kako bi se sprečili takozvani selektivni abortusi.Predlog je potekao od nekoliko zemalja iz bivšeg Sovjetskog saveza, u kojima je trend da se roditelji odluče na prekid trudnoće, ukoliko saznaju da je reč o bebi ženskog pola. Ukoliko rezoluciju izglasa Parlamentarna skupština SE, odnosiće se na svih 47 članica, uključujući i Srbiju. Izvor:Radio-televizija Vojvodina


Volela bih da čujem vaša mišljenja o ovoj temi. Ko to ima pravo da meni i vama uskrati informaciju o polu deteta koje nosim u svojoj utrobi????Shvatam šta je namera kod uvodjenja ovakve prakse (ukoliko do toga uopšte dodje,mada čisto sumnjam), ali i dalje mislim da je ovo veliko kršenje naših prava...

< Poruku je uredio Lilly RR -- 13.10.2011 8:18:28 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 16:43:59   
anuksunamun
Bea,s jedne strane ,lepo je znati pol,uz uslov da su roditelji "normalni"i nemaju neku izbezumljenu preferenciju na odredjeni pol,ali mi ne mozemo da garantujemo , da izopacenost odredjenih roditelja ne moze da dovede do selektivnog abortusa ,samo zato sto je dete odredjenog pola.Meni je to stvarno tuzno,pa ako ja treba da ne znam kojeg mi je pola dete ,dok se ne rodi,da bih spasila more druge dece ,koja se samo zbog tog saznanja nikada ne bi rodila,onda pristajem da ne znam.Mozda je bolje resenje zabraniti abortuse nakon 10 nedelje trudnoce ,sve zajedno,ali svedoci smo da ni to ne moze da zazivi,jer ce se uvek naci neka klinika ,gde ce tako nesto moci da bude uradjeno.Vrlo revolucionaran potez bi bio ovo,ali ja sam za ,ako spasavamo time bebareuser posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 16:51:02   
maslackic
Ljudi koji su u stanju da prekinu neciji zivot samo zato sto nije zeljenog pola ne zasluzuju da budu roditelji!
U mom blizem okruzenju su me ljudi sa sazaljenjem gledali kada su saznali da je devojcica...i izgleda da niko ne shvata koliko je danas vaznije da dete bude zdravo i pravo a ne sta ima izmedju nogu.
Uzasavam se pomisli da neko zdravu trudnocu moze svojom voljom da prekine samo zato sto nije decak ili nije devojcica!


ja sam na trudnocu cekala godinu dana i nadala sam se devojcici...NIKAD ne bih prekinula trudnocu da je konstatovano da je decak!!



konfuzno pisem kada se iznerviram,slazem se sa svime sto je Anuk napisala user posted image user posted image

< Poruku je uredio maslackic -- 22.9.2011 16:54:47 >


_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 16:57:33   
bea83
Slažem se da je bi se odrekla privilegije da znam pol svoje bebe ukoliko bi to spasilo neke druge bebice, ali to je nemoguće jer će se uvek naći doktor koji će za dodatnih 50e ipak otkriti pol. Zato ovo i nema nikakvog smisla. Bolje bi im bilo da uvedu rigoroznije mere kontrole za vršenje abortusa posle 10 nedelje (jer pre toga realno i nije moguće znati pol). To je zakonom strogo zabranjeno ali se koristi i to masovno.
Nažalost, prošle godine kad sam bila u bolnici uverila sam se svojim očima u to i ostala sam potpuno izgubljena. To mi je najveća trauma iz bolnice. Na istom spratu sa mnom su bile žene (njih 5,6, menjaju se jer svaki dan dolazi nova a prethodna ide kući) koje su se kasno setile da iz ko zna kog razloga ne žele dete u 5,6 i 7 mesecuuser posted image Razlozi se kreću od - ostavio me dečko, do kobajagi nisam znala da sam trudna ( a treća trudnoća je u pitanju) a verovatno neki od razloga su i upravo ovo - neću žensko, hoću muško ili obrnuto. Daju im injekciju kojom ubiju plod i u roku od 24 sata one se poradjaju. Nekad stignu do sale, nekad se to desi u sobi (kao kad sam ja bila tu). To se sve radi pod nadzorom jednog lekara koji očigledno ima potporu za to sa vrha odnosno od načelnika te bolnice. Komentar žene kojoj su dali injekciju - hvala bogu prestalo je da se mrda - ostaće mi ceo život u pamćenju.

Hoću da kažem da se uvodjenjem ovog pravila neće sprečiti da žene uz pomoć lekara rade sulude i jezive stvariuser posted image user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:03:08   
maslackic
user posted image user posted image nemam reci...toliko je ne bitno kog je pola...da li bi TA sto nece decaka vec devojcicu bila srecnija da ima devojcicu koja nije zdrava ili deacka koji je savrseno zdrav?? user posted image user posted image tim "roditeljima" bi zabranila da imaju decu. To je jako tuzno!

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:24:17   
Brand new mama
Jutros sam procital i cini mi se da je rijec o tome da se zabrani otkrivanje pola u ranim nedjeljama trudnoce,sto mislim da nikom ne bi trebalo da bude problem.Koliko znam u slucaju kad se radi amniocinteza otkriva se i pol,a znam za jedan bracni par kojima nije bila frka da plate par amniocinteza da bi otkrili sta je beba i da bi zena abortirala posto zele sina(i dalje nisu dobili sina,a imaju dve kcerke iz perioda prije otkrica amniocinteze). Koliko mi se cini da se sa ultrazvukom ne moze tako rano otkriti pol,a ako ti je bas tako rano bitno da li je decko ili cura...pa onda ne znam.Meni nije bilo,mi smo se nadali curici pa smo dobili decke i sta sad.ne bih ih mjenjala ni za sta na svijetu,a one koji mogu ubiti bebu u sebi i to kad je vec sposobna da se rodi:nek im je Bog u pomoci da nekad uvide sta su uradili

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:30:43   
bea83
Pol je zaista najmanje bitan, ja sam takodje malo više želela devojčicu ali već posle dva sata od saznanja da nosim dečkića počela sam da mu se obraćam u muškom rodu i da mu tepamuser posted image Ali mislim da niko nema pravo da mi uskrati saznanje o tome samo zato što naš sistem nije dovoljno efikasan da sprovede mere kontrole  i zabrane koje već postoje.
Mislim da žene koje su se odlučile da prekinu trudnoću zbog toga neće sprečiti ni ako to saznaju u kasnijem stadijumu. 

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:36:30   
Lilla
Gluposti! Ko meni kao roditelju moze zabraniti da znam sta nosim? Osim toga, koga oni misle da stite tim? Pa beba ce se jednog dana roditi i onda ce se vidjeti sta je. Ako je dijete nezeljenog pola, sta onda? Cak sta vise, to sto ce roditelji na vrijeme saznati da beba nije pola koji bi oni voljeli da jeste daje im vemena da se naviknu na to do poroda. I moram napisati kako god zvucalo, ako postoje roditelji koji mogu ubiti bebu od 6-7 mjeseci u utrobi samo zato sto nije zeljenog pola, treba uvesti zakon koji bi takvim ljudima potpuno zabranio pravo "razmnozavanja"!


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:41:11   
Vika
I sa mnom je na intenzivnoj nezi ležala skotuša koja je u šestom mesecu odlučila da neće bebu, pa je za 1000 eur neki vajni dr izazvao porođaj, pa onda bukvalno izvadio polovinu ploda a ostatak ostavio, te je jedva živa ostala! To se ne može sprečiti uskraćivanjem ljudskim bićima da znaju pol ako žele.

Mi smo želeli da znamo, volela sam da o svojoj bebi maštam konkretnije, i ispunila mi se potajna želja da bude sin , ali ne iz onog groznog tripa, "sve, sve, ali muško" već zato što sam ja muškarača pa bi mi devojčurak šetao u maskirnim pantalonamauser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:44:34   
Verus
Citala sam ovo danas, i iskreno, ako to treba da se uradi da bi se neke stvari zaustavila i treba da bude zakon.  Ako neko zeli dete, DETE, bolece ga uvo sta je u pitanju, ili bar do te neke 20te nedelje kada se radi drugi expertni UZ.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:46:34   
Vika
Ne bi ni meni smetalo, ali se na žalost, time ne bi zaustavile te ubice

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:47:08   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Citala sam ovo danas, i iskreno, ako to treba da se uradi da bi se neke stvari zaustavila i treba da bude zakon.  Ako neko zeli dete, DETE, bolece ga uvo sta je u pitanju, ili bar do te neke 20te nedelje kada se radi drugi expertni UZ.


user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:53:59   
LillyT
Ja sam priču skontala ovako.... moguće je saznati pol deteta u 9. nedelji (to nisam znala) i sada hoće da to ukinu da se žene ne bi odlučivale na abortus koji je legalan do 10. nedelje. E sada, uvek će se naći neko (dr, babica, vračara i sl.) koji će za određeni novac da to uradi bilo kad. Zakon ga(je) neće sprečiti. A uostalom, ako se neko odluči na abortus što nosi "pogrešan"pol, bolje to da uradi legalno (ne ulazimo sada u polemiku abortusa), nego da to radi u 20. nedelji, gde em što krši zakon, em dovodi sebe u opasnost. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:56:20   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:59:08   
Brana
Misim da je ovo strasnouser posted image user posted image user posted image Ali opet sa druge strane iskreno mislim da se time nista nece spreciti,jer ce sigurno postojati odredjeni nacini da se ipak zeljeni pol sazna,za pare se sve moze saznati i resiti,ako su ti bedni roditelji spremni da idu toliko daleko...
Bitno je da su ljudi normalni,jer pravi roditelj zeli da dobije dete a ne pol...ali nazalost nije svako podoban za tu ulogu...
U vreme moje mame se pol takodje nije otkrivao,tek je na samom porodjaju majka saznavala kog pola joj je dete.

< Poruku je uredio Brana -- 22.9.2011 18:06:35 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 17:59:30   
vukosava
Ja apsolutno podrzavam ovaj zakon. Nek se zna pol deteta sto kasnije. Ionako je samo bitan za kupovinu roze ili plavih stvari koje su hit.

A ubiti nekog samo zato sto je zensko je nesto protiv cega sam apsolutno protiv. Sta je ta mala bebica koju ce neko da ubije samo jel nije ispala musko ikom skrivila.

Ja mislim da ovo stiti ljudska prava i to BEBINA prava.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:00:23   
Vika
user posted image  za Lillyt!  em što ako "prisilno" dobije neželjeno dete, pitanje je kako će ono odrastati

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:03:48   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Vika

user posted image  za Lillyt!  em što ako "prisilno" dobije neželjeno dete, pitanje je kako će ono odrastati


Ako je dete plod silovanja najbizarnije sto sam cula i oporavljala sam se danima od te najodvratnije vesti sta je jedna majka uradila svom detetu koje je plod silovanja (da ne kacim linkove - izgooglajte Katarina Jankovic i Malisa Jevtovic).

Pa ako je vec neko silovan, kad je bolje da ubije dete, ne znam, boli me glava od razmisljanja na tu temu....

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:08:12   
bea83
Ja samo mislim da ukoliko neko ne želi dete odredjenog pola neće se ništa rešiti time što će to saznati ranije, kasnije ili po rodjenju. Ako sazna ranije, slažem se sa Lily i Vikom, onda bolje da abortus uradi legalno. Ako sazna kasnije, uradiće ga ilegalno. Ako sazna po rodjenju, dete neće odrasti srećno i željeno, već su veće šanse da bude zlostavljano ili zanemareno.

Tako da sama činjenica saznavanja pola ili ne,kao ni eventualna zabrana toga, ne menja ništa, osim što onima koji jedva čekaju svoje bebče uskraćuje zakonom zagarantovano pravo na saznaju sve informacije o trudnoći.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:12:49   
Vika
Vuko, mislila sam na sve slučajeve "neželjenog" dete, pa i ove koji neće decu određenog pola. Ako neko ne želi dete, neka koristi kontracepciju, ali je toliko primitivnih žena kojima je abortus kontracepcija!
Ipak, ako moram birati između dva zla, onda neka abortiraju u legalnom roku, a ne da muče dete bilo kojom vrstom zanemarivanja ili zlostavljanja i tako napave možda nekog ko će to isto raditi

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:16:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bea83
...Daju im injekciju kojom ubiju plod i u roku od 24 sata one se poradjaju. Nekad stignu do sale, nekad se to desi u sobi (kao kad sam ja bila tu). To se sve radi pod nadzorom jednog lekara koji očigledno ima potporu za to sa vrha odnosno od načelnika te bolnice. Komentar žene kojoj su dali injekciju - hvala bogu prestalo je da se mrda - ostaće mi ceo život u pamćenju.

Hoću da kažem da se uvodjenjem ovog pravila neće sprečiti da žene uz pomoć lekara rade sulude i jezive stvariuser posted image user posted image

Ta zena je prava moronka, kako joj nije bilo zao.user posted image user posted image user posted image

Ja u pocetku nisam zelela da znam pol, jer mi je receno da u 6 nedelji mogu da izgubim moju bebicu, bilo mi je bitno samo da se sve zavrsi dobro, i da se rodi zivo i zdravo,htela sam da bude iznenadjenje, kasnije u 19n doktorka mi je rekla. I ne mogu da shvatim kako su ljudi primitivni i glupi, najvaznije je da je sve OK, a ne sta je. Mene tako iznervira kada mom tati kazu jadan ti imas dve cerke, a nemas sina, pa zasto je jadan, on nikada nije zazalio sto ima nas dve, mi smo za njega bolje nego da ima hiljadu sinova.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:20:52   
Olga75
tema je , teska i kompleksna
sta ako se nastavi trend selektivnih abortusa , za koliko godina ce biti mnogo manje zena nego muskaraca ? pa , onda ako se ne dozvoli roditeljima da saznaju pol koliko ce biti napustene , zlostavljane , prodate dece ?
abortus je tema o kojoj nemam stav a samim tim ni o ovoj temi
ps. mi smo pol saznali kasno , negde u petom mesecu trudnoce i ni na kraj pameti mi nije bilo : joj devojcica , mucice se , necu roditi naslednika i sve ono blablatruc


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:23:41   
tijatija
Ja licno sam za to da se neotkriva pol ako treba ni do rodjenja i ako sam sama znatizeljna... Posto zivim u CG kad kazes da nosisi devojcicu svi te gledaju sa sazaljenjem user posted image user posted image user posted image i ludim od toga ili kad neko misli da radjas dete drugo. trece nebitno deseto zato sto hoces SINA...Ja cu dobiti trecu cerku i presrecna sam i zelela bi da ih imam cetri pa neka misli ko sta hoce!!!Licno znam zene koje ostaju trudne samo da bi radjale decu odredjenog pola u kojem slucaju je suprotno prekidaju trudnocu , u BG jednoj poznatoj klinici u 8 NEDELJI preko krvi se ustanovi pol deteta verovali ili ne za samo 250e. Dosta to njih radi ali neprica.... ZALOSNO ALI ISTINITO user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:27:57   
Vika
Tu je i pitanje koliko su zakoni delotvorni? Ne slažem se sa anarhijom, ali zakone obično poštuju uzorni građani, dok silovatelji siluju, lopivi kradu, ubice ubijaju.

Definitivno, oni koji žele da saznaju pol samo da bi zadovoljili svoje želje za devojčicom ili dečakom, ne treba ni da se reprodukuju, te je onda bolje da to urade pre nego posle, jer će to svakako uraditi! Ubiće dete u utrobi ili posle rođenja, samim tim što nije željeno u najblažem slučaju pa do ekstrema

p.s. _tija, kod vas važi ono" imam jedno dete i dve ćerke",. Kad sam to čula u Danilovgradu, pomislih: "A ja sam onda svojima paučina ili???

< Poruku je uredio Vika -- 22.9.2011 18:31:29 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pol deteta-stroga tajna?!
22.9.2011 18:28:48   
LillyT
Svaki zakon treba da ima neki smisao i da uređuje neku oblast.
Pitanje je da li ovaj zakon ima smisla. Ne kažem da nema, ali je pitanje da li će se postići željeni efekat ili će pokrenuti gomilu ilegalnih abortusa. Jer, ako neko neće određeni pol deteta, onda tom nekome ništa nije strano... na njega zakon "ne deluje"

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here