|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplodnju
25.9.2009 13:55:41   
Anoniman
I žene koje žive bez bračnog partnera u Srbiji moći će da se leče od neplodnosti podvrgavanjem veštačkoj oplodnji. To je glavna novina koju donosi Zakon o lečenju neplodnosti postupcima biomedicinski potpomognutog oplođenja, koji je stupio na snagu početkom meseca.
 
Pročitajte više >>
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 14:01:07   
oliveradj
Ajoj kako je to u Americi zastarelo još davno su žene mogle tamo koje su same na vantelesnu ala mi kaskamo Srbija bre user posted image , imam u firmi nekoliko neudatih koje ne vole nas udate sa decom jer nemaju ni kučeta ni mačeta možda i odu na trudničko da se odmorim od njih eureka

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 14:07:55   
melania
Pa ovo mi je tema slicna onoj o gej paradi.Nemam zaista komentar sem da je ovo cista glupost od zakona.Okrenite se oko sebe i zapitajte da li poznajete ijednu osobu okolo sebe u zemlji Srbiji koja zeli da bude samohrana majka,zasto bi detetu oduzeli pravo da raste sa oba roditelja.Ovo mi je skroz smesno,pa valjda se zelja za potomstvom radja iz neke ljubavi,to ne dolazi onako iz cista neba.Ko garantuje da te zene nisu recimo lezbejke,zasto ne bi podrzavali porodice i omoguciti ljudima da idu na vantelesne bar dva puta.Ok,slazem se da je ovo jedan od poteza za ulazak u EU i da cemo na tom putu skrnjiti sve sveto,sledeci potez je da i gej usvajaju decu.tuga.

< Poruku je uredio melania -- 25.9.2009 14:10:16 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 14:18:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: melania

Okrenite se oko sebe i zapitajte da li poznajete ijednu osobu okolo sebe u zemlji Srbiji koja zeli da bude samohrana majka,zasto bi detetu oduzeli pravo da raste sa oba roditelja.


Po meni je ovo tema koja bi se mogla nadovezati na temu "Bračna ili vanbračna zajednica". Naime, ne žele svi parovi da kažu "da" pred matičarem. Neki ne veruju u taj papir, u brak kao instituciju, i jednostavno ne žele da se uzmu, ali ne znam zašto zbog toga ne bi mogli ostati u drugom stanju potpomognuto ako nisu u mogućnosti prirodno?

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:03:55   
melania
Mislim da ti taj zakon nisi dobro razumela,nije u pitanju vanbracna zajednica koja zeli dete,to niko ne spori.U pitanju su emancipovane zene za koje se pravi banka donora sperme koja je papreno skupa,koje kao ne zele muskarca a zele dete.Na to sam mislila,a pritom mora da se dokaze njen sterilitet.U pitanju je toliko mali procenat da je to zamazivanje ociju i nista vise.Ajde neka i to prodje,sto je po meni uzasno,sledeci ce biti pedofilicari i gej populacija koji ce traziti svoja prava jer Boze moj zakon o diskriminaciji je prosao,pa bi i oni mozda nesto trazili.Zakone treba pazljivo citati da bi ih razumeli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:18:48   
Anoniman
Evo šta sam htela da kažem:

"Prema novom zakonu, pravo na veštačku oplodnju i dalje prvenstveno imaju supružnici i vanbračni partneri, pod uslovom da bračna, odnosno vanbračna zajednica postoji u momentu unošenja polne ćelije, odnosno embriona u telo žene. Međutim, zahvaljujući amandmanu koji su podnele narodne poslanice Snežana Stojanović-Plavšić, Aleksandra Jerkov i Gordana Čomić, tu mogućnost su dobile i žene koje su same."

Svaka žena može naći Simu, Peru, Žiku, u'vatiti ga pod ruku i povesti da taj kaže da su oni u vanbračnoj zajednici. Da ne kažem da se za istog mogu i udati, pa razvesti. Taj papir, u ovom slučaju, nije garant ničega. Mišljenja sam da je bolje imati evidenciju samohranih majki, koje nekako država može kontrolisati dal su ustvari lezbejke, ako je već to problem.

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:23:20   
Anoniman
e sad da bih nešto rekla o ovome moram se prvo osvrnuti na ovaj strah zlouporabe od strane gay populacije...pa da ne kvarim ovdje temu odoh prvo tamo nešto nakuckati dok mi ne pobjegne misao 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:32:35   
melania
Ja nisam za taj zakon i to je to.Ima tu puno rupa u zakonu.Da ti kazem iskreno ja uopste ne kapiram zasto svi nesto uvek forsiraju te price kao vanbracna zajednica jednako nama je lepo,sad cemo biti razliciti i nama ne treba papir.Svi odlazimo od pravih vrednosti,pa i nama sa papirom je lepo.Zasto imamo potrebu da se tu nesto glupiramo,plasim se da ova demokratija ubija i ono malo od porodica sto je ostalo.Pa to ti je tipa da vodimo pricu zasto smo uzele muzevljevo prezime,tako je bilo i tako ce ostati.I da ne zaboravim posto ih toliko podrzavas da li ce doneti zakon koji ce im odrediti cije ce prezime uzeti i tako u krug.Ja sam da se svi registuju da deca ne bi imala nikakve traume.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:36:42   
Anoniman
zloupotrijebiti se sve može...ni jedan jedini zakon nije sveto slovo...
tata ima para ...sin pijan za volanom ubio dvoje ljudi i nije u zatvoru ....

znači biće zloupotrebe ko i u svemu ... ali ključno je MORAĆEŠ DOKAZIVATI DA NE MOŽEŠ PRIRODNIM PUTEM ZAČETI

znači ipak će postojati kontrola od strane države ...ali uvijek pare vrte gdje burgija neće

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:36:56   
Anoniman
Promašila si temu, opet! user posted image

IZVORNA PORUKA: melania

I da ne zaboravim posto ih toliko podrzavas da li ce doneti zakon koji ce im odrediti cije ce prezime uzeti i tako u krug.Ja sam da se svi registuju da deca ne bi imala nikakve traume.


Ne podržavam ja ništa. Meni ni iz džepa ni u džep. Samo smatram da taj papir, u ovoj situaciji (vezano za VTO), nema nikakvu svrhu.

A sada... sve ovo o čemu pričaš imaš razrađeno u temu čiji naziv sam ti dala još gore. user posted image

I da, ja nisam uzela muževljevo prezime, već sam ga samo dodala na svoje.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.9.2009 15:39:44 >

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:37:42   
Anoniman
mada se Melania moram s tobom složiti da je od silne demokratije sve postalo naopako 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:41:31   
melania

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

imas srece sto ne znam da citiram



Po meni je ovo tema koja bi se mogla nadovezati na temu "Bračna ili vanbračna zajednica". Naime, ne žele svi parovi da kažu "da" pred matičarem. Neki ne veruju u taj papir, u brak kao instituciju, i jednostavno ne žele da se uzmu, ali ne znam zašto zbog toga ne bi mogli ostati u drugom stanju potpomognuto ako nisu u mogućnosti prirodno?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:45:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: melania



imas srece sto ne znam da citiram





user posted image

Da... Pa posle dodadoh još koju misao, zar ne? I iadlje "Venčani list" u ovoj priči (a i mnogim drugim) nije garant ničega! Nemoj me krivo shvatiti, ja jesam za brak, i jesam udata, i volim to! Ali ne mislim da je greh živeti u vanbračnoj zajednici. Prosto - razvod braka košta oko 50 000, znači, ne garantuje ništa.


Aj u onu temu da te naučim da citiraš.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.9.2009 15:50:21 >

(odgovor članu melania)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:48:51   
Anoniman
greška, eno prepravila sam gore...

< Poruku je uredio Tasha RR -- 25.9.2009 15:50:58 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 15:58:43   
viking

IZVORNA PORUKA: melania

Okrenite se oko sebe i zapitajte da li poznajete ijednu osobu okolo sebe u zemlji Srbiji koja zeli da bude samohrana majka,zasto bi detetu oduzeli pravo da raste sa oba roditelja.



Melani, ne radi se ovde o tome da žena bira da li će imati dete sa partnerom ili dete bez partnera. Ta žena partnera svakako nema, ovde je izbor da li će biti sama bez dece ili sama sa detetom. Bela kuga nas satire, i makar u tom smislu treba omogućiti što većem broju ljudi da imaju decu. Nisu sve žene koje su same lude i lezbejke. Npr, imam drugaricu koja nikad nije imala ozbiljnu bezu zato što je deblja, a potiče iz velike porodice, ima dve sestre i brata, svi intelektualci... sigurna sam da će ona ako se odluči za ovo biti dobra majka.

A što se braka tiče - brak je društveni konstrukt. Dakle, izmišljen da bi se ljudi lakše kontrolisali od strane države i pre svega crkve i da bi se žene "stavile na svoje mesto". U vreme kada nije bilo kompjutera i svega sto danas imamo brak, isto prezime i ostale stvari u velikoj meri su omogućavale da se prati "ko šta s kim i gde", ko koga nasledjuje, ko šta dobija u miraz i ostalo. U današnjem društvu brak nije neophodan i ja verujem da ga za 200 godina od danas više neće ni biti jer nema potrebe. Žene su samostalne sve više, svako ima svoju imovinu, deca su jednaka zakonski pred roditeljima bez obzira da li su oni u braku ili ne, itd. da ne nabrajam stvari koje znate...

For the record, ja sam udata i nisam zadržala devojačko prezime jer me dva prezimena smaraju (dugačka su oba) i ne mislim da sam zbog toga manje emancipovana od onih koje to nisu uradile tako... I da se nisam udala, bilo bi mi svejedno. Nije istina da se ljudi koji nisu u braku vole manje od onih koji jesu.

Poenta cele ove priče i društva danas je pravo na izbor.
Eto, ja tako mislim a vi me sad linčujte... user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 16:09:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking


Žene su samostalne sve više, svako ima svoju imovinu, deca su jednaka zakonski pred roditeljima bez obzira da li su oni u braku ili ne, itd. da ne nabrajam stvari koje znate...

Eto, ja tako mislim a vi me sad linčujte... user posted image


eto me da te linčujem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

s ovim se ne slažem ...zašto ...žena ne može samoj sebi napraviti dijete ....drugo sve je to fino žene su samostalnije sada itd....al su sad u većem poslu nego prije.... jer živjele u braku ili vanbračnoj zajednici....dođe kući s posla na koji btw ide da se odmori , dočekaju je djeca, kuhanje, pranje peglanje, a muž ko tenk u rikvercu, jedino ako ne radi od jutra do sutra.... a moja baka e ona je bila kraljica, namiri djecu, skuha opere i ode kod komšinice na kafu, ili prošeta, itd...itd... i ko djevojčica izgledala sa 80 godina....a deda išao da zarađuje ....dakle mislim da su se žene prije mnogo više cijenile i znao se šta je čiji posao

e sad mene linčujte user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 16:27:46   
viking
hehe, ma znala sam ja da će neko, samo sam čekala da vidim ko user posted image

U svakom slučaju, ovo što si me citirala i sa čim se ne slažeš odnosi se na brak kao zakonom uređenu zajednicu, pa mislim da me nisi dobro razumela. Nisam rekla da porodica nije potrebna (jedna osoba zaista ne može sve sama), već zvanični brak. Vanbračni i bračni drugovi imaju potpuno ista prava, kao i deca u bracnim i vanbračnim zajednicama. Sve mi što smo se udale to smo uradile samo zato što smo htele, što nam je bio ćeif (jel se tako kaže?) a ne što smo morale. Zamisli vanbračnu zajednicu pre 300 godina! Ma, važi!


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 17:27:48   
melania
Nista ne bi dodala,ja sam da zene budu zene a muskarci muskarci,user posted image user posted image user posted image I jako bitna stvar:u istoj recenici si pomenula imovinu i decu,to mi se ni najmanje ne dopada,za Viking.Prva opomena pred isljucenje.

< Poruku je uredio melania -- 25.9.2009 17:29:07 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
25.9.2009 18:33:50   
melania
user posted image E pa ja sam da svima bude ceif,ako se tako kaze.user posted image user posted image

< Poruku je uredio melania -- 25.9.2009 18:34:02 >

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
27.9.2009 16:43:56   
montenegra
svakako podržavam svaki zakon koji izlazi iz ustaljenih balkanskih (arhaičnih) okvira

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
5.10.2009 10:00:59   
Mila333
Ovde poznajem zene koje odgajaju mnogo zdraviju i srecniju decu, od nekih str8 parova ili brakova u Srbiji gde muskarac maltretira i zenu i decu koja pate, odrastajuci u takvom okruzenju...

_____________________________

"Budi kao izvor koji se preliva, a ne kao bunar s ustajalom vodom"

(odgovor članu montenegra)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
5.10.2009 10:52:19   
Anoniman
Ovo si napisala kao da takvih str8 parova, gde muškarac maltretira ženu, ima samo u Srbiji.

(odgovor članu Mila333)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
8.10.2009 9:29:20   
Mila333
Nazalost, ima ih svuda u svetu. Ali u Srbiji su zene totalno nezasticene. Ako se i donese neki zakon, on se ne sprovodi i tako se sve vrti u krug.

Svojim ocima sam cula i videla jednom prilikom u Novom Sadu u policijskoj stanici na Klisi. Dosla sam sa bivsim deckom da prijavimo kradju njegovog novcanika.
Dok smo cekali da ga prime, dosle su dve zene. Jedna uplakana, a druga je uvodi u stanicu i trazi da razgovara sa nekim. Pocinje glasan razgovor: "Moja sestra ne sme da ode svojoj kuci! Muz je pretukao i ja necu dopustiti da se to ponovo dogodi! Trazim da je zastitite od njega!"
A policajac mrtav hladan "Ha, pa nisam je ja ter'o da se udaje za njega!" user posted image

Ja sam zanemela...nisam mogla da verujem!



Izvinjavam se, znam da sam skrenula sa teme, ali morala sam ovo da ispricam. Zaista sam bila sokirana.
Samo branim cinjenicu da neke zene zele dete, ali ne obavezno i muskarca pored sebe.


_____________________________

"Budi kao izvor koji se preliva, a ne kao bunar s ustajalom vodom"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
8.10.2009 12:00:08   
lence
Ja se slazem sa milom, viking i montenegra.
Nismo sve imale srece da u prvom momentu u zivotu upoznamo divnog i odgovornog muskarca koji bas tada s nama zeli imati decu.
Nemamo svi srecne okolnosti u pogodno vreme.

(odgovor članu Mila333)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Žene bez partnera mogu na vantelesnu oplo...
8.10.2009 12:01:47   
lence
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Ajoj kako je to u Americi zastarelo još davno su žene mogle tamo koje su same na vantelesnu ala mi kaskamo Srbija bre user posted image , imam u firmi nekoliko neudatih koje ne vole nas udate sa decom jer nemaju ni kučeta ni mačeta možda i odu na trudničko da se odmorim od njih eureka


Kakva ljudska bica razmisljaju ovako? user posted image

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here