|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
22.11.2013 10:11:30   
Didy
A šta fali ostaviti decu same kod babe i dede da spavaju? Meni to nekad tako dobro dođe! Npr. juče sam bila bolesna, nisam mogla glavu da dignem iz kreveta, mama ih je pokupila iz vrtića, bili su tamo celo popodne, spavali su tamo, jutros ih je odvela u vrtić. Ja sam juče ceo dan bila malaksala, prespavala sam ga i jutros se osećam kao nova. Da su oni bili kod kuće, sigurno se ne bih mogla odmoriti, a postojala bi mogućnost i da se zaraze od mene.
Prošle godine Sofija nije išla u vrtić, a ja sam imala nekoliko časova u školi, zvali su me na neku zamenu. Ona je tri puta nedeljno spavala popodne kod mojih jer sam ja u to vreme bila u školi.
Nisu u udaljenom gradu, ali moji nemaju problem sa ostajanjem kod babe i dede, natrotiv baš vole i raduju se, verovatno zato što to nije često.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
22.11.2013 10:20:28   
vikiveki
Didy i meni dobro dođe da ostavim decu da spavaju kod babe i dede ali to do prošle god. nisam mogla doživeti pošto moj srednji sin nije nigde hteo bez mene da ide a kamoli da negde ostane da spava.Nekako sam ga letos nagovorila da sa sekom ode na 10 dana kod babe i dede koji su udaljeni 200km.Znam da ni onda nije to hteo ali i to mu je došlo bolje nego da kući bude bez seke i da nema sa kim da se igra

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 10:55:07   
Olga75
radosti mog detinjstva su bile spavanje kod baba i deda , ujaka , tetaka , striceva
tog veselja i ugadjanja
al postujem da ne zeli svako da ostavi dete da prespava
ja to ne zelim da uskracijem zvercici

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 10:58:54   
vikiveki
i moji vole da idu kod babe i dede još pogotovo leti, kada se kupaju na nekom potoku ispod naše kuće u selu,ma uživancija za decu u prirodi koja još nije toliko zagađena

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 11:09:01   
Torbica
Moja cerka je sa 3 god prvi put bila kod babe u Subotici, dobrih tri nedelje. Doduse, ja sam bila operisana, pa zato malo duze. A inace svako leto je na relaciji Subotica - Stari Banovci gde su mi svekijevci.
Jedino, sad letos, moja mama je imala poprilican kiks, nije sklonila neki lim kod hidrofora i dete bosonogo, rasekla nogicu uzasno. 9 savova, rana 10 cm... Katastrofa. Ona sa 5 godina meni nikad nista se nije desilo tog tipa, usivanje i ostalo .... Mislim mama mi je ok, nego im dosli gosti i ona se bavila kuvanjem kafe user posted image .... Ima svega. Ispocetka sam govorila - moglo se desiti svima, a sad mislim, da si je pazila to se ne bi desilo. I nesto smo i u odnosima zahladnele, nemam ni neku volju da za leto posaljem dete, iskreno user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 13:30:41   
Anck Su Nmaun
Moji su udaljeni 50-tak Km i cesto ih ostavim da tamo spavaju, i bez mene.
T je prvi put sama ostala nedelju dana sa 1.5 god. Hana isto nesto slicno mozda maaalo starija.
One prosto obozavaju da idu kod njih, i jedva cekaju!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 13:32:50   
Ivanka 75
Moja mama je u Uzicu pa kad god mozemo idemo tamo na duze, bar nedelju dana. Pvog leta je Iva uzivala, malo u bastu, malo u vrt, oko cveca, Mama nam je trenutno u gostima pa uzivamo i Iva i ja i mm user posted image
Kako se samo moja mama igra sa njom! I sve postigne kad je cuva po pola dana, i rucak, i igranje sa detetom, i da pocisti (iako joj ne dajem ali ona to ipak uradi kad nismo kod kuce).
Mene je vise strah za mamu jer je slabog zdravlja nego za dete.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
29.11.2013 13:38:24   
vikiveki
Ivanka zemljakinjo...i moji obožavaju da idu u Užice kod babe i dede, oni budu malo u Užicu a odu malo i u drugu kuću na selu koju imamo pored Kosjerića...tamo je čista i netaknuta priroda ,što kaže moj tata bolje tamo da dođu nego da idu na Zlatibor koji sada na sve liči samo ne na onu čistu i zdravu sredinu kakav je nekada bio...Skoro bili na Zlatiboru a čini mi se kao da sam bila u Budvi ili BG kolika je gužva i smog na sve strane

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
4.4.2014 23:57:08   
mtajcica83
Ah kad bi svekijevci zivjeli u nekom udaljenom gradu ne bi me bilo srecnije.Niti hoce da cuvaju svrca, niti spava kod njih(jeste mozda par puta) jer smo suprug i ja bili nedje i morali su inace ne bi ni to..Ne setaju ga, ne gledaju ga tako cesto, , ne dolaze nam , mozda jednom mjesecno mi kod njih i oni kod nas a zive 15 min od nas.Znaci vjerovatno bise vise gledali da su dje dalje i to preko skajpa.
Sto se moje mame tice, ona radi u drugom gradu koji nije daleko , i dolazi vikendom, ali nekad kad ima previse posla, preskoci vikend...


_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 0:01:00   
anci kv

IZVORNA PORUKA: mtajcica83

Ah kad bi svekijevci zivjeli u nekom udaljenom gradu ne bi me bilo srecnije.Niti hoce da cuvaju svrca, niti spava kod njih(jeste mozda par puta) jer smo suprug i ja bili nedje i morali su inace ne bi ni to..Ne setaju ga, ne gledaju ga tako cesto, , ne dolaze nam , mozda jednom mjesecno mi kod njih i oni kod nas a zive 15 min od nas.Znaci vjerovatno bise vise gledali da su dje dalje i to preko skajpa.
Sto se moje mame tice, ona radi u drugom gradu koji nije daleko , i dolazi vikendom, ali nekad kad ima previse posla, preskoci vikend...


I kod mene je isto što se svekijevaca tiče. Mama u drugom gradu. Ali zato je tu moja baba, spas u svakom trenutkuuser posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 0:05:04   
superm
Mtajcice, sad tek videh da si iz HN-a. Ja sam tamo 25 godina provodila po celo leto. Nisam bila vec jedno 9 godina. Deo moje duse je ostao tamo...

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 8:25:19   
Trcosava
Šta bi ja dala da mogu da ostavim Anu...

Nemam gde!!! Kod mame sad kad odem, ako i planiram negde da idem, prvo je uspavam (e to su čari navikavanja deteta da leže oko 8!) i onda kukam i molim brata od strica da dežura ako se slučajno probudi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 8:46:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Olga RR

radosti mog detinjstva su bile spavanje kod baba i deda , ujaka , tetaka , striceva
tog veselja i ugadjanja
al postujem da ne zeli svako da ostavi dete da prespava
ja to ne zelim da uskracijem zvercici


Takođe.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 9:05:22   
NadaR
Nasi nisu nesto posebno daleko , 30 I 50 kilometara . M redovno ostaje po nekoliko dana jos odkad je bio beba bez ikakvih problema. Uzivancija . Radi se sve sto se kod kuce ne smije user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 22:09:19   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: superm

Mtajcice, sad tek videh da si iz HN-a. Ja sam tamo 25 godina provodila po celo leto. Nisam bila vec jedno 9 godina. Deo moje duse je ostao tamo...


Hej sad vidim ovo...Da zivim u HN... user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 22:12:37   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Olga RR

radosti mog detinjstva su bile spavanje kod baba i deda , ujaka , tetaka , striceva
tog veselja i ugadjanja
al postujem da ne zeli svako da ostavi dete da prespava
ja to ne zelim da uskracijem zvercici


Takođe.




Ja sam zajedno sa bratom sve raspuste i slobodne vikende provodila kod babe i djeda sa majcine strane.Sto rece Olga to su cari mog djetinjstva i srece..Zaboravila sam da kazem da u gradu u kojem zivim ja zivi i moja baba, tako da se na nju jedino mogu osloniti kad je nesto u pitanjeu a srva treba neko da pricuva.Medjutim ona se proslog ljeta razboljela i ipak ne moze vise toliko da trci za njim i da rade njih dvoje sve ono sto su i prije user posted image


_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 22:21:41   
bubulence

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Olga RR

radosti mog detinjstva su bile spavanje kod baba i deda , ujaka , tetaka , striceva
tog veselja i ugadjanja
al postujem da ne zeli svako da ostavi dete da prespava
ja to ne zelim da uskracijem zvercici


Takođe.





takodje user posted image .
secam se da me je uciteljica u 4. razredu zamolila da sastav koji smo pisali tog dana na nikakve veze sa selom jer sam do tada samo o selu pisala. i sada kada se vratim u detinjstvo prvih 5 stvari koje mi padnu na pamet su vezane za selo, baku i deku user posted image .
moji su 100km udaljeni od nas a E ide kod njih bar nedelju dana u mesecu i jedva je dovedemo kuci. dvoriste, zivotinje, sve joj je na raspolaganju i naravno apsolutno sve dopusteno. i neka je, nemam problem sa tim jer ona tamo maksimalno uziva a dovoljno je velika da zna sta sme a sta ne, i nemamo nikakav problem sa njenim ponasanjem kada dodje kuci, osim sto joj sve igre i price imaju veze sa bakom i dekom... nikada joj ne bih uskratila te trenutke, kao ni njima. a oni su u fazonu da predju 100km i dodju da je cuvaju da bi mi popili pice sa drugarima user posted image .
svekrvu nemam vise na zalost, a svekra vidjamo jednom godisnje na 5 min pa ga ne racunam niti ga E dozivljava kao deku

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
5.4.2014 23:39:37   
vukosava
Moja ima dve babe na drugom kontinentu, jednu je upoznala uzivo kad je napunila tri godine, a drugu jos nije. Dede su na onom svetu.

Ja kad sam se rodila moja babe su imale 49 i 53 godine. Mislim da su babe tog godista i sposobne da im ostavis decu preko noci ili na vise dana. Sto su starije ne znam bas...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
20.2.2015 11:19:33   
jelenan
Moj klinac obozava da prespava kod bake i deke, rastuzi se kada dodje vreme da krene kuci user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
16.7.2015 20:14:53   
vikiveki
Moji su već odredili termin kada će ići kod bake i deke ,tj. kod mojih na selo.Daleko su,ali ovo im nije prvi put tako da neće biti problema.E sad planiram i najmlađeg da pošaljem,ali mislim da on još nije spreman,a i da babi i dedi ne bude gužvauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
16.7.2015 21:37:51   
choopa choops
Moji roditelji žive 100m od moje kuće, a svekrva (svekar je nažalost umro prošle godine) žive 10m od nas. Mislim da imam sreće jer su normalni ljudi i mogu da mi pričuvaju djecu kad god mi je neka frka. A i djeca vole da idu kod njih. Moji baba i đed sa mamine strane su živjeli blizu nas, i kao djeca smo puno vremena ljeti provodili od njih jer su mama i tata radili. Uvijek me baba zezal jer sam spavala sa njom u krevetu pa bih je popiškila, a ona govorila neka, neka tako ću ja doć kod tebe kad ostaram pa da ti mokrim krevet user posted image . Nedostaje mi jaaaaaaako!user posted image Tatinog oca nisam upoznala, umro je prije nego sam se rodila, a baba mi je bila Ok, samo oni su 500km daleko od nas bili, pa smo se gledali samo 2 puta godišnje.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
17.7.2015 0:10:41   
Mariya
Moje devojčice imaju babu na otprilike 500m od nas, a imaju i dedu koji je 120km od nas i nikad nije ni nazvao da vidi kako su mu unuke, nisam sigurna da li uopšte zna da ima dve unuke, a i ako zna, izgleda da ga ne interesuju, baš kao što ga nisu interesovala ni sopstvena deca. (reč je o mom ocuuser posted image ) Žao mi je što moje devojčice neće doživeti to uzbuđenje i iščekivanje, pakovanje. pa spremanje na put, pa onda putovanje do babe i dede, meni je to bilo tako uzbudljivouser posted image . Najdalje što putujemo kod rođaka je 25 km do bečeja.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
18.7.2015 17:00:24   
mila83
Zao mi je Mariya sto imas takvo iskustvo sa svojim ocem i tvoje devopjcice sa dedom...user posted image

Svekijevci zive u istom gradu sa nama,a moji su 35 km od nas..ne putujemo ni mi dugo do njih,ali klinci jako vole da idu tamo.Jednom smo Mima i ja isle vozom.Obecala sam da cemo jednom porodicno svi ici vozom,samo da stanu ove vrucine,bas im je dozivljajuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
18.7.2015 18:41:02   
amdn
Mariya bas bzv za deku, a veruje da se grozno osecas posto je to tvoj tata, al moguce posto je muskarac, vidim i ja po mom ocu isto tako, al mojii mama i tata zive u \sokobanji pa ja posaljem klinca na mesec dana kod njih kad pripremam izlozbu, ja onda radim a njemu lepo kod njih, baba uziva a deda tu i tamo isto je nezainteresovan..

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: baba i deda u udaljenom gradu/zemlji
18.7.2015 18:46:17   
vikiveki
Ja što se tiče dede ne mogu da se požalim,moj otac je rođen da bude vaspitačuser posted image obožava decu i zna sa njima,sećam se kada smo bili mali da je svu decu iz komšiluka okupljao i igrao se sa svima nama,pravio nam teren za tenis i odbojku na našoj terasi,zatim za košarku...isto je takav i sa unucima,okupi ih sve i onda uživa sa njima,dok moja mama tj. baba i nema baš toliko strpljenja sa njima.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here