|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Masaze za trudnice
17.4.2009 12:30:53   
Anoniman
Drage moje,

Juche sam bila na masazi....i osetjam se preporodjeno user posted image
U razgovoru sa maserkom doshla sam na ideju da postavim ovu temu...

Pa  vas pitam... da li idete na neke masaze i kakve? Da li ih praktikujete samo u trudnoci...ili ih onda mozda izbegavate??

Ja sam sada odluchila da tju jednom nedeljno odlaziti na masaze....izuzetno mi prija i koristice mi u trudnoci user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Masaze za trudnice
17.4.2009 13:08:04   
Anoniman
I da...zaboravila sam da dodam...maserka mi je takodje preporuchila ulje kojim tje mi raditi masazu...ali sa kojim bi trebala da mazem stomak kako ne bi imala strije...ili pucanje kapilara....user posted image
Neznam dal smem da kazem koje je ulje u pitanju da ne bi pravila besplatnu reklamu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Masaze za trudnice
17.4.2009 13:40:37   
JJR
Pozdrav smeskice
Ja sam u 20 nedelji trudnoce, a na masazu sam nastavila da idem vec od 10 nedelje....imam problema sa kicmom pa su to vise masaze da mi ublaze bolove nego relax...i u trudnoci masaze nisu bas kao one ranije jer mogu da se rade samo sa trudnicom u sedecem polozaju, sto malo ubija car...ali BAS pomaze bolovima u kicmi;)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Masaze za trudnice
17.4.2009 13:47:10   
sneza24
Dobrodosla JJR user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu JJR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Masaze za trudnice
17.4.2009 13:48:10   
Anoniman
Ja sam juche radila noge jer sa ledjima josh nemam problema....ali bash mi kaze maserka da ima par trudnica koje redovno dolaze na masaze i nekima je vetj 2-3 trudnoca....naravno ledja se rade u sedetjem polozaju, a noge u lezecem....ruke i sama vezbam pa zato nema potrebe da radim masazu....user posted image

Bitno je da mi organizam ostane u pokretu....a masazama tju pomotji sebi da se ne ugojim previshe, i da kasnije pre dodjem u prvobitno stanje....kaze mi maserka da su joj neke zene rekle i da su se u drugoj trudnoci (pratjenoj masazama) lakshe porodile ..... sad dal je to zbog toga....ne bih znala...ali ne shkodi da probam...user posted image




(odgovor članu JJR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Masaze za trudnice
29.4.2009 11:30:22   
JJR
Hvala na dobrodoslici! Ono sto sam ja saznala je da masaze treba da budu dodatak nezi u trudnoci. Ja idem kod fizioterapeutkinje kod koje sam vec pre trudnoce isla na vezbe i sad osim vezbi (koja je ona prilagodila mom stanju) kombinujem i masazu...ali mislim da su vezbe osnova da ostanes u formi...ne treba da budu neke kardio i komplikovane vec jednostavna istezanja koja cak mozes i kod kuce da radis...to zaista pomaze pri porodjaju, a evo ako mogu do sad da budem primer za liniju, ja sam u 21 nedelji i ugojila sam se svega 3kg...puno setnje, malo blagih vezbi i masaze cine cudo (a jedem kao mecava, znaci nisam od onih sto drze dijete;))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Masaze za trudnice
29.4.2009 11:35:53   
Anoniman
JJR, otvorila sam temu, virni u nju: Kakve vežbe u trudnoći? KLIK

(odgovor članu JJR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 9:17:12   
Anoniman
A ja bas razmisljam da odem do moje maserke, jer mi ledja pucaju od bolova... nisam bila sigurna da li smem u trudnoci da idem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 11:42:14   
Anoniman
Smesh....ali ledja tje ti masirati u sedetjem polozaju...i naravno neznije...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 11:46:16   
Skoki
Sada od vas cujem da idete na masaze, a meni je najbolja drugarica fizioterapeut i strogo mi je zabranila masazu. Rekla je da ne dolazi u obzir da mije radi, cak ni blagu, kaze da to valjda pojacava cirkulaciju ili ubrzava krvotok i da nikako nije preporucljivo.user posted image  A mene ledja ubijala od 6 meseca pa na dalje.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 11:50:22   
Anoniman
Pa neznam zashto....jer moja maserka ima iskustva sa tim....
Evo i sada ima trudnicu koja joj redovno dolazi na masaze....uglavnom noge ruke i ponekad ledja joj masira.... Nije dobro forsirati....ledja pogotovo...ali na ostalim delovim tela treba pokretati metabolizam....jer on ne sme da stane....user posted image

(odgovor članu Skoki)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:05:33   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Skoki

Sada od vas cujem da idete na masaze, a meni je najbolja drugarica fizioterapeut i strogo mi je zabranila masazu. Rekla je da ne dolazi u obzir da mije radi, cak ni blagu, kaze da to valjda pojacava cirkulaciju ili ubrzava krvotok i da nikako nije preporucljivo.user posted image  A mene ledja ubijala od 6 meseca pa na dalje.user posted image

Meni ovo rekla teta ginekologuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:14:36   
Anoniman
Ne kontam...jednom je pricha da je masaza dobra....i zbog strija...i zbog krvotoka...zar bebina posteljica ne treba da bude prokrvljena???? Shto se ledja tiche....pa naravno da ne smete letji na stomak...zato se ta masaza radi tako shto vi sedite u polozaju, kako bi sedeli naopachke na stolici sa naslonom....znachi noge rashirene....rukama oslonjenim na naslon, malo pognuti....i u tom sluchaju se radi blaga masaza....a ne da vam neko nalegne na ledja ili udara.... ja stvarno ne shvatam kako to moze da shteti???user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:18:32   
NadaR
Smeshkice, ni meni nije jasno. Rekla mi zena tako da ne pokusavam iako su me ledja ubijala.
Meni bila prva beba.. nije mi palo na pamet da joj proturijecim.
Nego, drago mi je sto si ostala sa namauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:22:31   
Anoniman
Pa neznam.....da je tako opasno...ne bi se tolike zene masirale...al dobro...svako zna sa sebe shta zeli...user posted image


Pa neznam bash za to ostajanje....nije mi tako lepo na ovom forumu kao nekad...user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:28:04   
NadaR
Vidis ja sam radije istrpila te bolove.. nisam htjela rizikovati. Da se nesto desilo bebi, mislila bih da je od toga i krivila sebe. Nismo svi isti.
Sto se ostajanja tice.. Niko te ni na sta ne prisiljava. Mislim da si divna djevojka i da imas puno toga ponuditi... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:28:40   
Verus
moja prijateljica to ovde radi....cak imaju stolove koji imaju "rupu" u sredini, gde trudnica moze da stavi stomak i legne podrbuske, sa tim da ta "rupa" ima tkaninu koja pridrzava stomak....svi kazu da je jako dobro i zdravo!
IZVORNA PORUKA: JJR

Pozdrav smeskice
Ja sam u 20 nedelji trudnoce, a na masazu sam nastavila da idem vec od 10 nedelje....imam problema sa kicmom pa su to vise masaze da mi ublaze bolove nego relax...i u trudnoci masaze nisu bas kao one ranije jer mogu da se rade samo sa trudnicom u sedecem polozaju, sto malo ubija car...ali BAS pomaze bolovima u kicmi;)

(odgovor članu JJR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:30:11   
NadaR
Jao Veruska... ne bih rekla da u mojoj zemlji i ima ta oprema i strucni ljudi za to. user posted image
Nazalostuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:30:37   
Verus
smeshkice ne daj da ti par ljudi koji se ponekad "ubace" pokvare uzitak na forumu.  Meni niko ne smeta, tako da mi je uvek lepo.  Bice ti onako kako ti zelis, upamti to, druge koji te nerviraju uvek mozes da ignorises.  To je za njih najgora kazna.user posted image
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa neznam.....da je tako opasno...ne bi se tolike zene masirale...al dobro...svako zna sa sebe shta zeli...user posted image


Pa neznam bash za to ostajanje....nije mi tako lepo na ovom forumu kao nekad...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:31:22   
Anoniman
Pa shto se tiche masaze...ja bih otishla na neku  opushtajutju masazu...jer ono shto meni prija prijalo bi i bebi user posted image

Shto se ostajanja tiche....mislim da me drzi samo par osoba koje su mi drage...user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:32:31   
Verus
da nado, ona je ovde isla u skolu za maserke.  Imali su poseban kurs gde su ucila kako da masiraju trudnice.  Znaci, cak su masirale i stomak, i to nezno, sa posebnom tehnikom.  ZNam da se noge ne smeju masirati ako ima prosirenih vena. ALi to vazi za sve zene i ljude, ne samo za trudnice.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:37:12   
Anoniman
Moja maserka ne masira stomak....nego je meni objashnjavala kako i chime da ga "masiram" pre bih rekla milujem, kako ne bi imala strije...
A noge bi trebalo da se masiraju, zbog vena i vode koja se inache, a posebno u trudnocu zadrzava u nogama....za ledja sam vetj rekla....
ja stvarno ne vidim negativan efekat masaze....naravno...bitno je ko masira....
Zena kod koje ja idem je ukrajinka, koja vetj 40 godina radi kao maserka...naravno da joj verujem...user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Masaze za trudnice
26.6.2009 16:39:47   
NadaR
Mila, nisam ni rekla da to lose!
Sve je to pozitivno.
Ali moja dr je protiv toga i ja sam je poslusala!
Isto kao sto npr . zabrane kafu! Hoces li je piti?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Masaze za trudnice
29.6.2009 10:58:58   
Skoki
Ja ne bih znala da li je masaza dobra za trudnice ili ne. Samo sam prenela ono sto su meni rekli, mislim da ima neke veze sa podizanjem temperature tela kada se masirate, fora kao i sa toplom depilacijom. Neko kaze da je bezopasno i da je treba koristiti (masazu) a neko kaze da nikako ne smete jel postoji rizik. Meni je najbolja drugarica zavrsila visu za fizioterapeuta i znamo se od 6 godine. Isle smo u vrtic i osnovnu zajedno. Ja sam izabrala sa joj verujem ako mi kaze da je bolje da izdrzim bolove nego da me ona masira.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Masaze za trudnice
29.6.2009 13:45:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Mila, nisam ni rekla da to lose!
Sve je to pozitivno.
Ali moja dr je protiv toga i ja sam je poslusala!
Isto kao sto npr . zabrane kafu! Hoces li je piti?


hehe...pa ja kafu svakako ne pijem....
Ja mislim da danas sve i svashta brane....a nekad su zene radile na njivi do porodjaja...i chak se poradjale na njivama....a sad smeta i temperatura i masaza...i sve i svashta...user posted image
Naravno...nemam nikako nameru da nagovaram nekog na masazu...svako zna i svako je za sebe odgovoran... Po onom shto znam iz prve ruke, i od moje maserke...ja tju se masirati u trudnoci....user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here