|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:35:32   
Didy
I ja stvljam so jer je ovd evoda tvrda, sjaj ne stavljam. Ipak su mi calgonit tablete neprevaziđene.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:37:08   
Anoniman
Inače so i sjas kupujem šta nađem kao najjeftinije i nisam imala problema. I Somat sam probala i Calgonit i Axal, čak i Delezov 365, ali ništa ne pere hao dm tablete.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 902
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:40:44   
Ognjena
Anck, sirće koristim umesto oplemenjivača user posted image , jer omekšava (a i dezinfikuje) veš a ne ostavlja apsolutno nikakav miris. Ako želiš ipak da ti veš miriše možeš da dodaš bilo koje eterično ulje, ja uglavnom koristim od čajevca, par kapi dodajem i u vodu kojom brišem pod i posle toga cela kuća fenomenalno miriše a pod je ujedno i dezinfikovan. Soda bikarbona je super abraziv i možeš njome da oribaš bukvalno bilo koju nečistoću - jednom prilikom sam oribala stolariju u kuhinji pored šporeta (znate kako to može da bude masno) samo sa sodom i mokrim sunđerom, trebalo je malo da se trlja ali je posle izgledalo kao novo!
Ja isto "recikliram" tj. prodam stvari na Limundu koje su nam male ili nepotrebne i te pare opet potrošim za nešto što nam treba. Bebcu isto često kupujem malo veću odeću da bi mogao duže da je nosi, nijednom mu još nisam kupila ništa knap.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:41:59   
lesica
Ja nemam masinu za sudove,jer sam pametna izjavila da meni to ne treba-kao sta nas dvoje posle troje mozemo sudova da napravimo-glupacauser posted image I tako sada je u planu da se kupi jedna masina za sudove ( hvala Bogu te je moj pametni muz predvideo mesto u kuhinji za istu) taman sad za nekih mesec dva kada budemo krcili i preuredjivali gnezdasce.

Nego,htedoh vam reci da ja imam one kugle za pranje a nikako da se nakanim da pocnem da ih koristim.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:44:00   
Anoniman
Juče bilo u Merkatoru na akciji 1 + gratis 1, ona mala pakovanja... Mislim da u jednom ima 15 kom, pa dva 30 kom user posted image , za 476din, a Calgonit je bio 14 kom oko 600din. user posted image malko trenutno nemamo parica, pa kao uzim ovo malo do plate... user posted image Ako ne bude pralo utepau se mame mi! 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 905
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:46:30   
slavica.
Ja imam masinu za sudove-ali je ne koristim! Ne znam,mene nekako mrzi da cekam,nikad nemam toliko sudova,a i dok sve ocistim,ja sam sudje skoro oprala...i tako...stoji,skuplja prasinu...mozda dodje dan kada mi stvarno zatreba,ali evo,za cetiri godine,koliko ima kako smo je kupili,meni je jos uvek nepotrosena kutija tabletica za pranje,a i to ukljucim tek nekad reda radi. Ja nisam ni bila za to da je kupimo,ali mm je insistirao....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:46:42   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


Što se tiče mašine za sudove, i ja, kao i Gae, koristim DM-ove tabletice i odlično peru. Sad se mm zeznuo pa kupio Somat - krš su, uvek ostane neki nerastvoren deo.





Mi smo juče uzeli Somat, drugarica mi ih je nahvalila, inače uzimamo Calgonit. Probali smo Somat nekada davno, i nismo bili zadovoljni, ali kao, možda su se promenile. Pošto su DM-ove?



60 tableta oko 600 dinara i bolje peru od Celgonita, od Calgonita mi sve izađe belo koliko god soli i sjaja trpala.



Koristila i Calgonit i Somat....isto peru, Cak Somat moozda i bolje jer mi se Calgonit par puta slabo rastopila i to po svim szudovima!

A to uopste nije jeftinije iz DM-a! Somat tab 120 kom sam p[latila oko 1000 din jeste da su bile na akciji ali opet! I uvek se neke nadju na akciji!

Evo dobrog pitanja za domacice:''''Da li kupujete stvari na akcijama i ako vam u tom momentu nisu potrebne''''?


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 12.3.2012 10:49:43 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:48:52   
mama kukunka
Slavice, devojke su ovde vec napravile red i cekaju da se javi neko kome masina ne treba, da preuzmu istu.. :)

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:51:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lesica

za nekih mesec dva kada budemo krcili i preuredjivali gnezdasce.




I mi krećemo u akciju za koji mesec. Čekam ove subvencionisane kredite za uređenje stana, ovo za uštedu toplotne energije. Planiram da izbijam prozore, krečim, vadim ugradne ormare i stavljam nove sa kliznim vratima, da rotiram dečiju i spavaću sobu, da skidam radijatore i dajem ih na farbanje i čišćenje... ZLO MI JE, ali će makar biti napokon sve onako kako ja želim (manje - više)!

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 909
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:54:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: slavica.

Ja imam masinu za sudove-ali je ne koristim! Ne znam,mene nekako mrzi da cekam,nikad nemam toliko sudova,a i dok sve ocistim,ja sam sudje skoro oprala...i tako...stoji,skuplja prasinu...mozda dodje dan kada mi stvarno zatreba,ali evo,za cetiri godine,koliko ima kako smo je kupili,meni je jos uvek nepotrosena kutija tabletica za pranje,a i to ukljucim tek nekad reda radi. Ja nisam ni bila za to da je kupimo,ali mm je insistirao....


Tako je nama stajala preko godinu dana dok mm nije odlučio da me navikne na nju. Ne bih je dala ni za šta na svetu. Ja u principu imam odbojnost prema svemu što je novo, pa je tako bilo i sa mašinom za sudove.


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Evo dobrog pitanja za domacice:''''Da li kupujete stvari na akcijama i ako vam u tom momentu nisu potrebne''''?



Ne, nemam gde da ih držim.
Npr, moji baka i deda su u jednom momentu imali 5 pakovanja od 12 rolni WC papira jer je on na akciji. user posted image Ja ne znam gde bih držala 60 rolni WC papira.

(odgovor članu slavica.)
  Direktna veza do poruke: 910
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:58:58   
Ognjena
So može da se koristi isto i za dezinfekciju onih trulex krpa ili kako se već zovu - ostavite samo preko noći u malo posoljene vode i sutradan krpa bude kao nova, tu mi je foru "prodala" moja keva, super stvar. Te krpe inače se brzo usmrde a ovako mogu da potraju bar dva puta duže i ako ih dobro održavate, naravno. Jaoo nisam nikad mislila da ću biti ovako dobra domaćica ahahahahauser posted image
Potpuno se sklažem da je potrebno vreme da bi se štedelo, ja još uvek nisam počela da radim pa donekle i imam vremena za sve to, ali onda vrlo često nemam za sebe pa povremeno odlepim i "uvalim" dete mužu na čuvanje bar na dva satauser posted image Mi smo inače skoro prošli kroz grooooozan finansijski period i to baš kad smo dobili bebu pa sam silom prilika svašta naučila, ali moram priznati da i kada budem imala dovoljno novca neku stvari neću menjati jer su mi ipak život učinile zdravijim i kvalitetnijim (kao što je izbacivanje hemije).
Ali naučila sam još jednu stvar: ne štedi se kad se nema već kad se ima para, mi dok smo imali sve smo trošili a tek smo sada ukapirali neke stvari. Isto tako, nikad više neću raditi samo jedan posao, danas moraš imati bar još jedan izvor prihoda, koliko god minimalan bio to nekada može da znači mnogo.

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 10:59:28   
lesica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Evo dobrog pitanja za domacice:''''Da li kupujete stvari na akcijama i ako vam u tom momentu nisu potrebne''''?


Ranije da sada ne,prestala sam to da radim kada sam skontala da tako samo bespotrebno izbijem sebi novac iz dzepa. To ne znaci da tu i tamo ne kupim po nesto,ali to je vise u rangu-trebace mi za 5 dana a sada sam naletela na dosta snizeno pa ajde da uzmem.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:00:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: *Alexx*


Što se tiče mašine za sudove, i ja, kao i Gae, koristim DM-ove tabletice i odlično peru. Sad se mm zeznuo pa kupio Somat - krš su, uvek ostane neki nerastvoren deo.





Mi smo juče uzeli Somat, drugarica mi ih je nahvalila, inače uzimamo Calgonit. Probali smo Somat nekada davno, i nismo bili zadovoljni, ali kao, možda su se promenile. Pošto su DM-ove?



60 tableta oko 600 dinara i bolje peru od Celgonita, od Calgonita mi sve izađe belo koliko god soli i sjaja trpala.



Koristila i Calgonit i Somat....isto peru, Cak Somat moozda i bolje jer mi se Calgonit par puta slabo rastopila i to po svim szudovima!

A to uopste nije jeftinije iz DM-a! Somat tab 120 kom sam p[latila oko 1000 din jeste da su bile na akciji ali opet! I uvek se neke nadju na akciji!

Evo dobrog pitanja za domacice:''''Da li kupujete stvari na akcijama i ako vam u tom momentu nisu potrebne''''?




Ali DM tablete i bolje peru od Somata i Calgonita zajedno.

Dobro je pitanje, tako na akciji stvari koje mi trenutno nisu potrebne samo ako je nešto što baš koristim i svakako bih morala da kupim u sledećoj kupovini.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 913
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:00:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash



IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Evo dobrog pitanja za domacice:''''Da li kupujete stvari na akcijama i ako vam u tom momentu nisu potrebne''''?



Ne, nemam gde da ih držim.
Npr, moji baka i deda su u jednom momentu imali 5 pakovanja od 12 rolni WC papira jer je on na akciji. user posted image Ja ne znam gde bih držala 60 rolni WC papira.



I recimo... skontala sam da od Fairy-ja imam ekcem po rukama, koji se povukao kada sam koristila Pur. Pur ovde ne mogu da nađem, kupila sam ga u Mađarskoj poslednji put kada sam bila, i mama i koleginica mi kažu da je Mer odličan takođe, da je sličan Pur-u. Uđem u Ideu, Mer na akciji - 3 u pakovanju za smešne pare. Ali razmišljam, prvi put ga kupujem, šta ću sa 3 pakovanja ako mi ne bude odgovarao, i do kraja kupim samo jedan, mnogo skuplje nego da sam kupila to na akciji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 914
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:01:54   
Anck Su Nmaun
Moja mama uvek kupuje Prasak od 12 Kg kad je na akciji i + neki omeksivac od 2 l, pa sna nekad i po 3 dzaka da nakupi pa smo se zezali na njen racun da se krisom drogira praskom user posted image user posted image

Ja nekad uzmem vecu kolicinu necega sto puno koristim, mada i kod nas je problem u stanu sto sve i da hocu nemem gde user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:02:27   
Ognjena

Nego,htedoh vam reci da ja imam one kugle za pranje a nikako da se nakanim da pocnem da ih koristim.


Uu pa hajde onda čim ih probaš javi da znamo da li funkcionišu, koliko sam shvatila do sada nisam čula neke žalbe na nju osim da veš ne miriše posle toga a za fleke i ne očekujem da se skinu na taj način.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:05:11   
lesica
E da za te kugle,sa njima se pere do 60°C tj obojeni ves,beli se i dalje iskuvava ali meni je to i logicna stvar. Gotovo,danas cu isprobati user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:05:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ognjena

So može da se koristi isto i za dezinfekciju onih trulex krpa ili kako se već zovu - ostavite samo preko noći u malo posoljene vode i sutradan krpa bude kao nova, tu mi je foru "prodala" moja keva, super stvar. Te krpe inače se brzo usmrde a ovako mogu da potraju bar dva puta duže i ako ih dobro održavate, naravno. Jaoo nisam nikad mislila da ću biti ovako dobra domaćica ahahahahauser posted image



Mogu i da se otkuvaju u šerpi u koju se sipa voda i det za suđe, isto budu kao nove. user posted image

(odgovor članu Ognjena)
  Direktna veza do poruke: 918
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:07:09   
Anoniman
Moja najveća ušteda je što mi baka stalno šalje po džak od 9 kila Arijela (jedan meni jedan mami) tako da ni mama ni ja nismo kupile prašak godinama. user posted image

(odgovor članu Ognjena)
  Direktna veza do poruke: 919
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:09:28   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Ognjena

So može da se koristi isto i za dezinfekciju onih trulex krpa ili kako se već zovu - ostavite samo preko noći u malo posoljene vode i sutradan krpa bude kao nova, tu mi je foru "prodala" moja keva, super stvar. Te krpe inače se brzo usmrde a ovako mogu da potraju bar dva puta duže i ako ih dobro održavate, naravno. Jaoo nisam nikad mislila da ću biti ovako dobra domaćica ahahahahauser posted image

Potpuno se sklažem da je potrebno vreme da bi se štedelo,.....


Ali naučila sam još jednu stvar: ne štedi se kad se nema već kad se ima para...

Ja trulex otkuvavam, nekad u serpicu s mrvicom praska, a nekad s belim vesom u masini.

Sad kad pomenu vreme...gledala sam emiciju kako Amerikanke skupljaju kupone, na kraju pazare po par hiljada dolara sve u kuponima! E to je posao, ali kaze ceo dan posveti tomeuser posted image

I za ovo trece se potpuno slazem, kad imas i znas da stedis.... uvek ces imati! Ja moram da priznam da sam vise stedela kao devojka, a bas bi trebala sad user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:11:37   
lesica
Ako cemo pravo,ja prasak za ves ne gledam kao neki preterani izdatak-mislim dam jednom u 3-4 meseca za pakovanje po hiljadarku gore dole,ali to nije toliko strasno. Strasne su cene hrane-ali tu opet stednje nema. Uglavnom htedoh vam reci da je situacija verovatno kod svih takva da ako negde pristedis,na drugom mestu se parice izvuku,i tako u nedogled.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:18:15   
Lu

IZVORNA PORUKA: Ognjena

Ali naučila sam još jednu stvar: ne štedi se kad se nema već kad se ima para, mi dok smo imali sve smo trošili a tek smo sada ukapirali neke stvari.

Eeeeeuser posted image
Ja kad se vratim iz kupovine, ako sam kupovala malo više za kuću, uvijek na to dodam nekih 10-ak eura recimo, i to ostavima sa strane da niko živ ne zna za njih i nikad ih ne trošim, to mi je za "nedajbože", osim normalno što štedimo jer ja samo odvojim od mm-ove plaće koliko meni treba za obaveze a ostalo ne diram, sebi sam odredila neku normalnu svotu i nema trošenja preko toga.
Kupujem na akcijama zašto da ne, obično koristim uvijek iste stvari ali i ako je npr. neki omekšivač na akciji zašto da ne i promijeniti.
Volim da imam svega dovoljno u kući nekako sam tako navikla, nisam tip koji izlazi u grad po namirnice za ručak recimo.
Sama proizvedem dosta povrća i zaledim, meso takođe, salate, džemove, sokove...to skoro nikad ne kupujem.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:22:14   
Lu

IZVORNA PORUKA: Ognjena


Nego,htedoh vam reci da ja imam one kugle za pranje a nikako da se nakanim da pocnem da ih koristim.


Uu pa hajde onda čim ih probaš javi da znamo da li funkcionišu, koliko sam shvatila do sada nisam čula neke žalbe na nju osim da veš ne miriše posle toga a za fleke i ne očekujem da se skinu na taj način.

Gledala sam emisiju "potrošački kod", gdje se ljudi javljaju sa raznim žalbama o proizvodima, kvaliteti, cijenama, garancijama itd...
Zaključak, ta kugla pere kao obična topla voda.
Logično, da je stavrno dobra (od kad je u prodaji) vjerojatno se deterdženti više ne bi ni prodavaliuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:30:26   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ognjena





Kad smo kod iskuvavanja veša, znate li da na primer u Brazilu mašine za veš uopšte nemaju opciju iskuvavanja, tj. pranja na tako visokoj temperaturi? Pa eto, njima ništa ne faliuser posted image




Mebi nešto u sećanju da je I jedna Ringerajka iz SAD-a, ne znam da li je Verus RR ili neka druga, rekla da ni u Americi mašine nemaju uglavnom opciju otkuvavanja.



Da, moj dever kad dođe iz kanade uvek kaže kako će se sada vratiti kući sa belim a ne sivim vešom user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Kucni budzet
12.3.2012 11:30:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lesica

Ako cemo pravo,ja prasak za ves ne gledam kao neki preterani izdatak-mislim dam jednom u 3-4 meseca za pakovanje po hiljadarku gore dole,ali to nije toliko strasno. Strasne su cene hrane-ali tu opet stednje nema. Uglavnom htedoh vam reci da je situacija verovatno kod svih takva da ako negde pristedis,na drugom mestu se parice izvuku,i tako u nedogled.


Da, ali sam ja recimo skontala da ne smem da idem u Rodić, Tempo i sl, jer potrošim mnooogo para. Recimo, ne izađem bez računa od 8000din, i frižider ispraznimo za 7 dana. Skontala sam da mi se više isplati da na nedeljnom nivou kupujem u Univeru, a nedeljom odemo u svi zajedno u Merktor da kupimo vode, i uzmemo ako fali nešto "veliko": prašak za sudove, tablete za mašinu i sl.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here