|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
1.5.2012 17:06:28   
Ninnochka
Zdravo svima

danas sam se registrovala na ovaj forum, jer sam i ja jedna od onih koje zele bebu user posted image
Od proslog meseca smo se dali na posao moj dragi i ja, pre toga uradili neke pretrage i analize da li je sve ok... i jeste, tako kazu doktori, a sada nam ostaje da se nadamo da cemo uskoro videti te dve famozne crtice .
Pristalica sam cajeva, tako da cu posle svega ovoga sto sam procitala da prionem na Macinu travu, koliko god gadna i gorka bila. Vec sam u nekim godinama kad mi bioloski sat kuca sve glasnije i glasnije, tako da ce svaka pomoc dobro doci.
Hvala vam na podeljenom iskustvu i komentarima. Zelim nam svima mnogo user posted image

(odgovor članu ZABRINUTA125)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
2.5.2012 14:34:47   
Jole84
Ninočka dobrodošla i da što pre dođeš do svojih user posted image
Pridruži nam se i na ostalim temama,želim ti puno sreće sa očajnicom user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
3.5.2012 14:36:43   
nata11
Cao cure, evo da se ukljucim i ovde posto trenutno pijem neke cajeve i mislim da je na bazi macine trave ali nisam sigurna. Naime to mi je pravila jedna travarka starija zena koja se time bavi ceo zivot i otvoreno mi rekla da ona nije ni doktor ni madjionicar i da mi nista ne obecava ali svejedno sam odlucila probati. Posto radim prepodne skuvam uvece u 1l -2 kasike i stoji 2 sata i onda pijem posle svakog jela po 200-300 ml. Pije se 2 meseca i dobijate odvojene cajeve za prvi i drugi mesec. Da li deluje ili ne videcemo vec sledeceg meseca user posted image Inace dala mi je recept za ciscenje organizma sa medom, renom i limunom ali mi trenutno nije pri ruci pa vam kuckam popodne kada budem kuci.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 11:53:25   
Anoniman
Meni je juce stogla macina trava iz Bosne, i danas pocinjem da je poijem :), pije se 40 dana bez prestanka, pa cu javiti rezultate :)

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 829
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 13:52:05   
nata11
Evo i ja cisto da zabelezim recept koji sam dobila od travarke ako nekome zatreba. 1 mesec - 500 gr meda, 500 gr samlevenog rena, 500gr samlevenog limuna sa korom. Cim napravis uzimas 2x dnevno posle jela po 1 kasiku rastvoreno u 200 ml vode. I to je bas user posted image bljaksss. To je kao za ciscenje organizma. 2 mesec - 1 kg meda dodas '0 100 gr sitno naseckanih badema, lesnika, leblebije, kikirikija i opet 2x dnevno u 200 ml vode. E to je preukusnoooo da ce ti prosto sine ideja da tim namazom napravis tortu user posted image . Pcelice obavezno javi utiske o caju pa da probamo i mi user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 14:13:34   
Dream
Nata 11 bas dobar recept taj za medom i renom...bas cu da ga probam. Hvalauser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 14:31:54   
nata11
Ja sam trenutno u ovoj divnoj, slatkoj drugoj turi user posted image pa cemo videti. user posted image

(odgovor članu Dream)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 17:28:12   
Anoniman
Nato jel mozes ovaj recept da prebacis u temu cajevi za povacanje plodnosti, jer ovde samo o macinoj travi, pa da mogu sve devojke lakse da je nadju. Prebacila bih ja ali ne znam kako. :)

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 833
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 18:13:06   
Ninnochka
Sto se tice travarki, imala sam pre nekoliko godina iskustvo sa jednom bakom, zove se Mila, koja je pravila nesto za povecanje plodnosti, nazalost nemam pojma sta je bilo unutra, ali je u litar lozove rakije stavljala neke travke, biljcice... moguce da je bila i macina trava jer je bilo gorko do ludila. Uglavno, to sam pila, casicu na dan - tako mi je rekla.. i posle 3 meseca sam ostala trudna. Pre toga sam pokusavala 2-3 godine. Nazalost, ta trudnoca se zavrsila pobacajem, posle toga je i ostalo krenulo naopako, tako da vise nisam bila u braku i nisam vise pokusavala ostati trudna... sve do sad. Probacu sa Macinom travom, jer verujem biljkama, ako ne bude nista, odoh opet kod baka Mile, pitacu je sta stavlja u tu rakiju, pa cu to podeliti sa vama. :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
4.5.2012 18:48:37   
Anoniman
Ninocka navijam da ovaj put uspe i pomogne!

(odgovor članu Ninnochka)
  Direktna veza do poruke: 835
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 9:47:41   
nata11
OK, pokusacu da prebacim u temi cajevi ako se snadjem (plavusa sta ces user posted image )
Je evo upravo doruckovala pa ispijam jutarnju dozu caja, lep dan svim curama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 10:57:18   
Anoniman
je cu upravo da skuvam cajic.
Za sada su ovakvi utisci: izgled macine trave je skoro isti kao i ocajnice, ukus je takodje isti samo sto nema gorcinu.
Lep je za pice. :)

(odgovor članu nata11)
  Direktna veza do poruke: 837
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 19:10:13   
Jole84
Pčelka a to je neka posebna vrsta macine trave?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 19:55:40   
degu
To je Nepeta Cataria ( macina trava ili macina metvica) baš je za plodnost i može se piti tokom celog ciklusa. Pokušali smo nekad da otvorimo temu o njoj, al su je modovi zaključali jer su mislili da se radi o istoj biljci. Ova biljka nije ni blizu očajnice, ne spadaju ni u istu familiju, samo imaju isto narodno ime.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 19:57:59   
Jole84
E pa čula sam,to je dakle treća vrsta macine trave,prva je očajnica a druga valerijana.Izgleda sam se bezveze svađala u apoteci user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 20:04:44   
degu
Valeriana nije za plodnost ona je za smirenje, a očajnica između ostalog jeste i za plodnost, mada će ove Banjalučanke da dođu da nam tvrde suprotno user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 20:31:43   
Jole84
Da da,ja sam valerijanu cepala kad sam spremala ispite user posted image
Ona je kao drogica user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 21:01:05   
Ninnochka
user posted image Pozdrav svima uz trecu solju Macine trave. Jeste gorka, ali meni vise smetaju ove sitne stvarcice sto se taloze na dnu solje... user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 22:55:17   
Anoniman
Ocajnicejeste gorka i "te"sitne dlacice su tako otvratne.
Ova "nepeta cataria" je pitkog ukusa, i nema te sitne dlacice.
Pa videcemo, ocajnicu sam probala i pila mesecima, posto sam jos ovde nije upalila. Uz to je smes piti, kako kazu samo do ovulacije.
Ovu bosansku macu pijes 40 dana bez prestanka, pa videcemo :) Meni je tek drugi dan :)

(odgovor članu Ninnochka)
  Direktna veza do poruke: 844
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 23:05:59   
plačljiva
E jeste očajna ova očajnica...Počela sam da je pijem od večeras...Otišla je user posted image  juče...Davljenik se i za slamku hvata,pa tako i ja za čajeve...Nada poslednja umire...Do vantelesne se lečim travama user posted image  Medicina mi do sada nije pomogla...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 23:16:04   
Anoniman
Placljiva mozda ipak uspe :)

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 846
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 23:25:16   
plačljiva
Pre će smak sveta da bude,nego ja prirodno da ostanem trudna...user posted image  Da je htelo za ove četiri godine da se desi,desilo bi se...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
5.5.2012 23:43:29   
Anoniman
Hoce placljiva, veruj malo. Docice, pa bas ako ne na prirodan nacin, a ono uz malu pomoc :)user posted image user posted image

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 848
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
6.5.2012 0:17:28   
sojcica

IZVORNA PORUKA: degu

To je Nepeta Cataria ( macina trava ili macina metvica) baš je za plodnost i može se piti tokom celog ciklusa. Pokušali smo nekad da otvorimo temu o njoj, al su je modovi zaključali jer su mislili da se radi o istoj biljci. Ova biljka nije ni blizu očajnice, ne spadaju ni u istu familiju, samo imaju isto narodno ime.

degu,znas li gde mogu da nadjem tu macinu travu"Nepeta Catarija".Ja vec dva mesec pijem ocajnicu,koju kupujem u apoteci pod lat.nazivom Marrubium herba,za Marrrubium vulgare,nikad culi...

_____________________________

Moje zastave,uvek su iste boje,nad njima ljubav caruje.Moje zastave, nikad na pola koplja,ljubav se ne predaje

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Macina trava - Očajnica (Marrubium vulgare)
6.5.2012 16:28:13   
degu
Pokušaj da je nađeš u zdravoj hrani, znam da je Banjalučanke imaju, al ne znam da li je kod nas ima. Ja je nisam pila, samo sam čitala da je dobra.
Postavi sliku te tvoje očajnice da vidimo jel prava, baš gledam na netu i pod jednim i pod drugim nazivom mi izlazi očajnica. U svakom slučaju su srodne biljke user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu sojcica)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here